Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (497. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.990
Cevap
49
Favori
889.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • farklı bişey sorayım arkadaşlar, şu photon 5400 lümen li ve 4000 lümenli led lerden deneyen oldumu? farın içine sığıyormu? aydınlatma nasıl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Designer*

Bende de aynı sorun var . Tabi sorun denebilir mi bilmiyorum. Ama aracın kalkışında ne zaman ayağımı gazdan çeksem birşey sanki itip çekiyo arabayı .

evet hocam aynen öyle. kalkışta daha tam hızını alamamışken ben de aniden gazdan çekince hafif bi sarsılma oluyor araçta. sanırım tct'nin kronik huyu. fonksiyonel olarak kullanımda sıkıntı yaratmıyor ama merak etmiştim herkeste böyle mi diye
  • Sık sorulan bir sorudur mutlaka ama parça tedariğinde sorun yaşayan oldumu? Satışı zormudur.

Arkadaşım için bakıyoruz. Satış konusunu bence onemlı degıl.

2011-2012 60 bin tl altı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 (ilk çıkan kasa) ile 2012 veya 2013, 2014 arasinda tasarım olarak farklılıklar var mı? Veya donanımsal olarak farklılıklar var mı varsa neler? 2014 ve sonrasında multimedia sistem var ancak bunun dışında farklılıklar neler merak ediyorum. Sırf multimedia ekran ve diğer vs.. donanımlar var diye biraz fazla verip 2014 ve sonrası almak mantıklı olur mu? Yoksa 60k üstüne çıkmadan 2011_2013 arası almak mı mantıklı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011'e göre 2014_15'te ekran, direksiyon, iç konforda iyileşmeler gibi farklar var. Dış tasarım aynı sanırım. Motorda da 2016'da, dizelde 105 yerine 120 beygir ve tct vites seçeneği değişimi var. Yine ön ızgara (scudetto) iç kromlari kaldırılması ile bal petegi görünümü, arkada ortadaki el yazısı Giulietta yerini sağda duzyaziya bırakmış.

Progression Plus yerine Progression, Distinctive yerine de Super isimleri gelmiş. Jant boyutları aynı olmakla beraber pr.da 5 kol yerine turbin, diğerinde de turbin yerine çemberli olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce aracı yıllık bakımdan aldım. Araç 2015 1.6 Giulietta dizel. Bakım dışında artı masraf çıkarmadı. Toplam masraf iskonto dahil 608 tl. İç dış yıkama da yapılmış. Bi' zahmet yapsın denir ama aldıkları aracı daha da pis veren servisleri de duyuyoruz. Telefon kullandığım için fotoğraf koyamiyorum. Servis Ciftkurtlar/Maslak, Harun Bey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 22 Mart 2017; 12:46:15 >
  • Merhaba arkadaşlar , 2015 model 18.04.2016 trafiğe çıkışlı giulietta ya sahibim . Ekranda 10 Gün sonra servis zamanınız gelecektir tarzda uyarı çıkıyor. Şuan 10 bin 200 km de . Servis süresi seneyi doldurduğu zaman mı gelmiş oluyor ? Aracı 3500 km de bayiden satın almıştım ..
  • gokselelkn kullanıcısına yanıt
    Parça tedariği çok hızlıdır çoğu parça zaten depoda mevcuttur yani aynı gün yedek parça değişir eğer parça ellerinde yoksada 1hafta-10gün içinde parça getirilir. Satıs konusunda tecrübem yok ancak servis konusunda birçok firmadan daha iyi bir servis kalitesi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Hoca

Az önce aracı yıllık bakımdan aldım. Araç 2015 1.6 Giulietta dizel. Bakım dışında artı masraf çıkarmadı. Toplam masraf iskonto dahil 608 tl. İç dış yıkama da yapılmış. Bi' zahmet yapsın denir ama aldıkları aracı daha da pis veren servisleri de duyuyoruz. Telefon kullandığım için fotoğraf koyamiyorum. Servis Ciftkurtlar/Maslak, Harun Bey

Merhaba , sizin araç dizel olduğu için mi 608 tl . Yoksa farklı fiyatlar mı veriyolar ?

Araç 2015 benzinli 170 hp yarı otomatik 10 bin km 1 senelik.

Çiftkurtlar maslak - 850 tl + %20 indirim - 680 tl

Mengerler ataşehir - 950 tl + %20 indirim = 760 tl

Bu fiyatlar normal mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Designer* -- 3 Mayıs 2017; 19:42:57 >
  • Merhaba. Servis 650-700 aralığı tahmini fiyat verdi. Sağolsun, yapılabilir indirimleri yapıp 608 TL fatura çıkardı. Sizinkinin bakım aralığı 10.000 mi? Dizel bakımları daha pahalı olur diyorlardı bir de. Üstelik km avantajı da var.

Önerim: Maslak Çiftkurtlar servisi arayın. Orhan Hocanın dizel aracının ilk bakımını 40 gün önce 608 liraya yapmışsınız. Bana sizi önermişti, buna göre bir fiyat verin deyin. Zorlarlarsa ℅20 indirim kampanyası ve benzinli olmasına rağmen aşağı fiyat alamamanizı nazikçe sorgulayin. Umuyorum 600 TL altına indirirsiniz.
    Bu arada servis gecikmesini fazla kafaya takmayın. Seneye fenni muayenesi Haziran muhtemelen. İlk ve ikinci bakımları Mayısta yaptırıp seneye ek masrafa girmeden muayeneye sokarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 3 Mayıs 2017; 20:5:46 >
  • Aracı geçen sene 3500 km de mengerler ataşehir den almıştım . Trafiğe çıkış tarihi 18.04.16 olarak söylenmişti. Artık 10 bin olduğu için mi yoksa 1 sene dolduğu için mi bilmiyorum , ekran da servis zamanınız geldi şeklinde uyarı var. Siz hangi durum olunca servise gittiniz ?

Şuan ruhsat resimlerimi incelediğimde tam net gözükmüyor ama yanlış görmüyorsam .Trafiğe çıkış tarihi 18.04.14 model 2015 , ilk tescil tarihi 18.04.16 . Yani burada bir oyun mu yapmışlar . Yoksa bütün 2015 modellerin trafiğe çıkış tarihleri 2014 mü veya 2014 model araç ülkeye 2015 de girdi diye 2015 model mi oluyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Designer* -- 3 Mayıs 2017; 22:38:3 >
  • Ruhsatta model yılı ayrı trafiğe çıkış ayrı yazar. Ancak yeni düzenleme çıkalı bayağı yıl geçti. Model yılı ilk trafiğe çıkıştan daha sonra olamaz. Ilk tescil 2014 ise model 2014 olur.Hatta 2013 bile olur. Eski teyp yerine ekran varsa zaten 2013 olamaz😊ilk tescil 2016 bile olsa araç modeli 2015 olabilir ama tersi olamaz.

15.000-1 yıllık bakım aralığı için benim aracı 1 yıl olandan 13.000'de servise verdim.

• Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Resimden yanlış görmüşüm trafiğe çıkış tarihi de 18.04.2016 yazıyormuş . :) O zaman 1 yıl dolduğu için bende uyarı vermiş.
  • Muhtemel test aracı ya da patronlar kullanmış. Üretim tarihi ne? Haziran 2015 mi?

Aracı biz kullanıyorduk dediler. 3500 km . Çok temiz ve sıfır gibiydi. . Sorunsuz olunca almak zorunda kaldım . Sıfır alma şansım da vardı. Model 2015 trafiğe çıkış ve ilk tescil tarihi : 18.04.16 . Üretim tarihini bilmiyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Designer* -- 4 Mayıs 2017; 22:45:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Designer*

Aracı biz kullanıyorduk dediler. 3500 km . Çok temiz ve sıfır gibiydi. . Sorunsuz olunca almak zorunda kaldım . Sıfır alma şansım da vardı. Model 2015 trafiğe çıkış ve ilk tescil tarihi : 18.04.16 . Üretim tarihini bilmiyorum .

Eskiden trafiğe çıkıştan sonra 3 yıl muayene yoktu. Onu kaldırdılar ve uretimden itibaren 3 yıl oldu. Mesela benim şubat 2019 yerine haziran 2018 oldu. Arka sayfa ya da diger kağıtta yazar gecerlilik süresi ☺

İlk muayene geçerlilik tarihi 08.07.2018 .
  • Philips Cyrstal Vision 4300K far ampülleri aldım 70 liraya. Tam olarak sarı ve beyaz arasında (hatta beyaza biraz daha yakın) bir renk elde ettim. Görüş olarak çok iyi. Yağmurlu havalarda büyük bir kayıp yok. Düşünenlere tavsiye ederim

• yıl olmuş 2017 hala parça bulmakta sıkıntı yaşanır mı diye soran var.
  • aranızda bu arabayı en uzun zamandır ve en çok kilometre olarak kullanan kim acaba ? ben 2010 kasım Ağustos ayında aldım ve halen kullanıyorum. km 150.000
  • 
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.