Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (495. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.991
Cevap
49
Favori
889.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bmw de parasini haketmiyor mercedes daha mantikli.3 serisinde full paketi 200 bine geliyor mersoda cla 200 amg 170 bine full aliniyor hemde cam tavanli sunroof,delikli fren diski full amg araba.El freni de elektrikli...

Esnaf arabasi mantigiyla hareket ediyor bmw forumlarda da yazmislar motora su kacmasi sonucu pert oldu araba...uretim hatasi varmis su birikintisine girmemek lazim benzinli twinturbo motorlarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WalterWhite00 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

Giu'da yokuş kalkış %5 ve üstü eğimde devreye giriyor, şöyle ki; start stop devrede iken bu derecenin altında bi eğimde kalkış yaparken arabanın motor çalışıp araç hareket edene kadar araba 10 cm geri kayıyor. Böyle bi duruma rastladınız mı?

• kahraman202 kullanıcısına yanıt
    evet hocam benim de dikkatimi çekti ilk kullanımımda dahi. rahatsız etti beni. o yüzden direk start/stop'u kapattım ve kaydırmamaya başladı

teşekkür ederim bu arada.
    Ekleme yapayım, dik rampalarda (yani yokuş kalkışa ihtiyaç duyulacak %5 ve daha dik rampalar)start stop devreye girmiyor :/

Bir diğer duruma geçeyim;
    Arka park sensörü müzik sistemi ile koordineli değil, engele yaklaşınca müziğin sesini kısması gerekmez mi? Hadi kısmasın da bari sensör sesini ayarlayabilsek.

Bunlar Merak ettiklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

Ekleme yapayım, dik rampalarda (yani yokuş kalkışa ihtiyaç duyulacak %5 ve daha dik rampalar)start stop devreye girmiyor :/

Bir diğer duruma geçeyim;
    Arka park sensörü müzik sistemi ile koordineli değil, engele yaklaşınca müziğin sesini kısması gerekmez mi? Hadi kısmasın da bari sensör sesini ayarlayabilsek.

Bunlar Merak ettiklerim

hocam aracı çok fazla kullanmadım plakasızdı bir süredir , yeni plakamın çıkmasını bekliyordum. ama yanlış hatırlamıyorsam geri viteste park sensörü çalışırken müzik sesini kısma gibi bi olay görmedim. benim 2012 model megane'da da yoktu böyle bir durum. belki bu konuda diğer giu sahibi arkadaşlar da yorum yapabilir. ben de merak ettim..

start stop olayı bir çok şeye bağlıymış hocam zaten kullanım klavuzunda yazıyordu. hava sıcaklığı, motor suyu sıcaklığı, eğim vs vs..

hill holder yüzde 5 eğimin altında da gerekebilen birşey bence. start stop yüzde 5in altındayken devreye giriyorsa geri kaçırma yine olacaktır. sanırım o özellik yolları dümdüz şehirlerde araç kullananlara yönelik yapılmış. konyada falan çok iş görebilirdi ama ankara istanbul gibi yerlerde can sıkıcı bir olaya dönüşüyor.
    Hillholder devreye girecek kadar eğim varsa start stop devre dışı kalıyormuş

Ayrıca vitesin kullanımı ile ilgili tüyolar;
    Eğimde vitesi P konumuna almadan önce el freni çekilmeli" kısmına dikkat

• quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

Hillholder devreye girecek kadar eğim varsa start stop devre dışı kalıyormuş

Ayrıca vitesin kullanımı ile ilgili tüyolar;
    Eğimde vitesi P konumuna almadan önce el freni çekilmeli" kısmına dikkat

valla hocam birkaç kere babamla aracı kullanırken start stop açık olduğunda geri kaçırdığına şahit oldum o yüzden kapattım direk start stopu :)

bu arada otomatiklerin tamamında, aracı eğimde olmasa dahi park ederken önce ayak frende N moduna alıp el frenini çekip, sonra ayağı frenden kaldırıp P'ye almak lazım. Bu şekilde aracın yükünün tamamını el frenine vermiş oluyoruz. Şanzımana asla yük vermemek lazım. Bu konuyu baya araştırmıştım
  • 2014 model siyah renk giuletta mi satmayi dusunuyorum.. arac 48000 km de olup makyajli ve ekranli olan modeldir.. henuz malum sitede ilanim yok 58000 TL ye birakmayi dusunuyorum ilgilenen olursa..

• ozgurcagl O kullanıcısına yanıt
    Merhaba , araç manuel mi? Ekstra bir donanım var mı? Hasar kaydı bs bar mıydı ? İkinci el araç bakıyorum ölçü olması açısından ne kadara aldığınızı paylaşırmısınız? Teşekkürler..
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-veloce-den-hatasiz-boyasiz-emsalsiz-1.4ma-spor-2-plus-panoramik-cam-336659926/detay/

Bu aracı bilen tanıyan varmıdır acep :)) İzmir den gelmiş araç İstanbul'a. 43.000 km'de. tramere mesaj attığımda ilk muayenede 5.000km'de görünüyor araç. Yani ilk 3 yıl sadece 5.000 km yapmış, ilginç.
    53 ya da 53.5 gibi verecekler sanırım. TCT düşünmüyorum, dsg den sonra vites geçişleri yavaş geldi bana, manuel daha keyifli olur sanırım.
  • Arkadaşlar bugün 120bin/5.sene bakımı için yetkili servise gittim triger kayısı filan değişecek ağır bakım yapılacak 2bin tl fiyat verdiler daha önce yaptıran varmı? Fiyat normalmidir? Dikkat edilmesi gerekenler nedir birde lastik için 1300tl fiyat verdiler bridgestone ve continental için hangisini tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    Az önce Bursa Mengerler'i aradım 2011 model giulietta 30 bin bakımı için. Km yapmadığınız için size 5 yıl bakımı yapılacak dedi ve 2500 TL fiyat verdi. Bu çok uçuk bir rakam değil mi? Çanakkale'de olduğum için Bursa, İzmir veya Tekirdağ'a gitmem gerekecek. Sizin tavsiyeniz nedir?
  • Lafmacun L kullanıcısına yanıt
    Scheisse kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar,
    Benim bakım 1100 TL tuttu, bizim trigerlerin değişim hem basit hemde ucuz.

Ben haziran ayınca Carium'da yaptırdım (özel servis)
    -130 motor yagı
    -30 yağ filtresi
    -40 polen filtresi
    -75 multiair filtresi (ilk kez değişti)
    -180 ön balata
    -300 işçilik

Balata olmasa (81 binde ilk değişim) 850 falan tutardı heralde.

Bu paraları vermeye bence gerek yok, garanti bittiğinden beri özel serviste yaptırıyorum gayette memnunum.
  • extecher kullanıcısına yanıt
    Hocam ozel servislere guvenemiyorum. Triger kayisi onemli biliyorsunuz kopması durumunda motor kullanılmaz hale gelebılıyor. Yetkili servis garanti veriyor kayıs koparsa hakkınızı arıyabılırsınız. Satarkende daha kolay satımı saglıyor normal perıyodık bakımları 500tl cıvarı tutuyor 5 senede bır agır bakımada katlanıcaz artık.

• Scheisse kullanıcısına yanıt
    Tercih sizin, bende aracım için fazlası ile titizim :) İstanbul'da 3-4 iyi özel servis var Anadolu yakası ve Avrupa da. Tüm kayıtlarım birmot Zincirlikuyu da, mengeelerede gittim işin içi çok farklı değil güvenlik ustaya gidiyorsan.
    bence fiyat kırığımı isteyin ancak dediğim gibi trigonometri Kayış Değişimi bizim araçlar için çok kolay ve ucuz, önceki aracım megane2 de neredeyse motor indirildi bunda sadece yan yapmak söküldü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç bir önemli parça sökülmüyor, resimdeki gibi gayet basit.

Fiyatıda ucuz

http://www.alfaromeoyedekparca.com/TRIGER-SETI-MITOGIULIETTA-14-TB,PR-1108.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extecher -- 24 Eylül 2016; 11:40:31 >
  • Arkadaşlar,

Kış lastiği kullananlar hangi lastiği seçti ve memnun mu?

Benim aklımda Nokian D4 veya A4 var, muhtemelen A4 alacağım ancak lastik daha yeni olduğu için pek bir yorum göremedim.

Hatta aklımda sadece önlere takmak var, amaç karda gezinmek değil soğuk havada daha iyi tutunma sağlamak
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Ankara da iseniz aldiktan sonra bende yakindan bakmak isterim.Benim para isi kesinlesirse almak ancak oyle nasip olur.Yalniz benzinde kullanmak bayagi maliyetli olur,10-12 litre yakar sehirici.170 lik motorda manuel viteste zevk verir,otomatik te yuksek devir ceviremiyorsun.Benim yukarda konuda paylastigim var 2011 model beyaz renk hatasiz full arac sunroof,deri,bose ses sistemi...lakin manuel.Bu piyasaya gore demek bu fiyatlar iyi 2011 60bin cok gelmisti bana.

Hakkınızda hayırlısı olsun, umarım gönlünüzden geçen arabayı alırsınız.

Yalnız bir konu dikkatimi çekti, Madem Giu istiyorsunuz, neden giuyu kötülemek için çaba sarf ediyorsunuz?

• Giulietta TCT kullanan arkadaşlara 2 sorum var..
    1. Aracınız 1. vitesten 2.vitese kaç devirde geçiyor ?
    2. Hafif yokuş yukarı park ettiğinizde, ilk kalkışta hafif bi zorlanma hissediyor musunuz ?
    Teşekkürler :)
  • 147-159 ve Giunun kronik problem olan kapı fitillerinin soğuk havalarda gıcırtı yapması benim de başıma geldi. Çözümü çok basit, aracı servise götürdüm, fitilleri yağladılar ve Ses tamamiyle kesildi. Aradan 1 hafta geçti ve hala ses yok. Sanırım şu ürünü kullandılar;https://shop.wurth.com.tr/hhs-lube-disli-yag-500-ml

• 
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.