Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (496. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.991
Cevap
49
Favori
889.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WalterWhite00

Giulietta TCT kullanan arkadaşlara 2 sorum var..
    1. Aracınız 1. vitesten 2.vitese kaç devirde geçiyor ?
    2. Hafif yokuş yukarı park ettiğinizde, ilk kalkışta hafif bi zorlanma hissediyor musunuz ?
    Teşekkürler :)

yok mu yorum yapacak arkadaşlar :)
  • WalterWhite00 kullanıcısına yanıt
    1. İlk çalıştırmada 2000 devirde atıyor. Sıcak motor/sıcak şanzıman halinde gaza basma durumuna göre atıyor. Sakin hızlanılıyorsa 1500 üstünde 1600 civarı atıyor ama genel itibarı ile 1900-2000 arası.

2. Eski aracım Focus 3'ten (tdci/115) daha rahat kalkıyor. Hatta Focus'ta klimayı kapatıp kalkmamın gerektiği yokuşlarda Giu ile yüklü+klima açık olsa dahi zorlanma hissetmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

1. İlk çalıştırmada 2000 devirde atıyor. Sıcak motor/sıcak şanzıman halinde gaza basma durumuna göre atıyor. Sakin hızlanılıyorsa 1500 üstünde 1600 civarı atıyor ama genel itibarı ile 1900-2000 arası.

2. Eski aracım Focus 3'ten (tdci/115) daha rahat kalkıyor. Hatta Focus'ta klimayı kapatıp kalkmamın gerektiği yokuşlarda Giu ile yüklü+klima açık olsa dahi zorlanma hissetmiyorum.

hocam tct şanzıman mı sizinki ?

benimki ilk vitesi 20-23 km hızda ve 3000 devire yakın (yaklaşık 2800 de atıyor) , anormal mi bu ?

tabi bu gaz pedalına hafifçe bastığımda attığı devir. daha yumuşak basarsam daha düşük devirde vites atıyor.

kıyaslama yapmak için tct'li alfa hızlanma testi videolarına baktım, bulduğum bir videoda benimki gibi vites atıyor araç, 23 km hız ve 3000 e yakın bir devirde. ekran görüntüsü aldım o videodan ;

alfa romeo giulietta REVEALED 2010

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 13 Kasım 2016; 12:9:58 >

• Evet TCT. Bence gaza biraz sert basıyorsunuz. Gaza basmayla orantılı olarak 6500 devirde de atabiliyor. Her zaman Dynamic mod'da mı sürüyorsunuz?

• İyi günler

Yakın zamanda 2012 model bir Giulietta satın aldım. Yalnız arac son zamanlarda bana cok sert gelmeye başladı ve lastik olcusunu 215 55 17 olarak revize etmeyi dusunuyorum %5 gibi bir değişim gorunmekte fakat bir surtme olurmu diye çekincelerim var. Daha once uygulama yaparak tecrube edinenler bilgilendirirse sevinirim.
  • Arabayı baltalayan tek etmen kokpit ve direksiyon.
    Aracın multimedya sistemi doblonunki gibi ve direksiyon çok çirkin ve büyük aynı zamanda vites topuzunun da estetik olduğu söylenemez araba dışardan bakıldığı zaman gerçekten bir alfa hem de çok ihtişamlı fakat içeri geçildiğinde tamamen bir fiorino ya da doblo algısı vermekte
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutkunberk

Arabayı baltalayan tek etmen kokpit ve direksiyon.
    Aracın multimedya sistemi doblonunki gibi ve direksiyon çok çirkin ve büyük aynı zamanda vites topuzunun da estetik olduğu söylenemez araba dışardan bakıldığı zaman gerçekten bir alfa hem de çok ihtişamlı fakat içeri geçildiğinde tamamen bir fiorino ya da doblo algısı vermekte

Direksiyon 2014'te değişti ve tur mesafesinin kısalığı ile de gayet sportif. Koltukları degerlendirirken de Maslak'taki 150.000 lira üstü fiyatlı siyah dizel a3'ü görün derim. A180'in multimedya ekranını görünce sanırım yine sıkıntı yok. Kullanımı da 170 beygir benzinli ya da 320 torklu dizel ile dna sistemiyle, diğerlerine bir daha oturmak istemeyecek kadar da güzeldir.

• alfa romeo 2020 yılına kadar ürün gamını genişletemeye devam edeceğini belirtmişti geçen yıl giulia geçtiğimiz günlerde de Stelvio'yu tanıttı. geçtiğimiz ay büyük sedan alfetta ile son saatlerde yeni giulietta'nın casus fotoğrafları yakalandıalfa romeo giulietta REVEALED 2010alfa romeo giulietta REVEALED 2010alfa romeo giulietta REVEALED 2010alfa romeo giulietta REVEALED 2010

• Merhaba ben giulietta almayı planlıyorum ama kafamda bazı sorular var cevaplarsanız çok sevinirm,

1. si araçta herhangi bir kronik arıza mevcut mu 2011-2012 modellerde

2. si aracın bakımlarını sanayide ustama yaptıracağım parçalarına ulaşmak kolay mı fiyatlar pahalı mı, fiat ile ortak parçalar mı kullanıyor?

3. sü otomatik vitesi nasıl sizi rahatsız eden bir duruö var mı?
  • Excalibur93 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba, 2012 1,4 tct sahibiyim.

1. kronik bir arızası yok, biraz trim sesi var müzik açınca duyulmuyor.
    2. parçaları kolay bulunuyor, fiat ile ortak parçaları, fiyatları uygun
    3. otomatik vites gayet iyi memnun kalırsınız.
  • Merhaba 1.6 jtdm 120 hp 320 nm tork dizel tct sanziman beyaz renk super donanim paketi cam tavan navigasyon alpine muzik sistemi geri gorus kamera 6.5 " ekranla beraber 107 bin anlasmis bulunuyorum nasildir acaba sizce?
  • onurungor O kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam.

Bence pişman olamazsınız. Ben 2012 de 170hp manüel almıştım, severek kullanıyorum. O zaman 68.000 TL ye gelmişti cam tavanlı distintive modeli, zaman ne çabuk geçiyor fiyatlar uçmuş...

• 2012 Model 1.4 Multiair Distinctive Beyaz Cam Tavanlı Spor 3 Paket manuel aracımı satıyorum.
    Boyasız, sorunsuz. İlgilenenler irtibata geçebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

Evet TCT. Bence gaza biraz sert basıyorsunuz. Gaza basmayla orantılı olarak 6500 devirde de atabiliyor. Her zaman Dynamic mod'da mı sürüyorsunuz?

hocam mesajı çok geç gördüm, alıntı olmayınca bildirim almamıştım :)

natural moddayım her zaman. düz yolda yavaş yavaş hızlanarak giderken 2500 civarı atıyor ilk vitesi, hafif ya da kısmen dik yokuşta falan 3000-3500 civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 16 Ocak 2017; 2:31:38 >
  • siyah renk giulietta super dizel tct için %10 kampanyası ile 98.500 TL fiyat aldım. sizce nasıl?
  • 96.750 sunroof yok

102.335 sunroof var

Belirtmemissiniz ama alttaki olduğunu düşünerek iyi fiyat derim.

2017'ler geldiğinde 120-130 bandında olur diye düşünüyorum. Tabii ki alttakinin eşdeğeri için

• Bu fiyat sunroofsuz araç için. İnternet sitesindeki fiyatlarin üzerine 1.200 tl tescil gideri ve 300 euro renk farki koyuyorlar. Bakalim biraz daha zorlayacağim bayiyi:)

• marthel M kullanıcısına yanıt
    Renk farkı kırmızının birinde yok(alfa rosso olan). 1200 tl yi vermemeye çalışın. Genelde zorlayinca almazlar. Ama kampanya cazip tabi. Ayrıca trafik sigortası onlara ait.

• Arkadaslar, benzinli tct giuliettalarinizda, cok dusuk hizlarda arac vites dusururken hafif bi sarsma yasiyor musunuz ? Ornegin isiklarda kalkista hizlandiniz sonra devir tam yukselirken gazdan ayagi cektiginizde hafif bi sarsma oluyor sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 10 Şubat 2017; 16:42:42 >
  • WalterWhite00 kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sorun var . Tabi sorun denebilir mi bilmiyorum. Ama aracın kalkışında ne zaman ayağımı gazdan çeksem birşey sanki itip çekiyo arabayı .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.