Şimdi Ara

Alfa Romeo 147 Hakkında.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
6.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba. DH'deki kullanıcı görüşlerini göz önünde bulundurarak aldığım ilk aracımı yaklaşık 2 ay önce satmış bulunmaktayım. Şimdi farklı ve daha pahalı bir tutkuya sahibim aslında. Alfa Romeo kendimi bildim bileli benim için bir hedef olmuştur. Ancak bununla ilgili bir korkum var. Öncelikle LPG'li ne kadar yaktığını öğrenmek istiyorum. Eğer aracı aktif olarak kullanan arkadaşlar varsa genel bir değerlendirme yaparlarsa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

• 1 seneden fazladır LPGli 147 kullanıyorum. 1.6 Tspark 120 bg. son bir hafta hem ş.içi hem ş.dışı kullandım. ş.içi kmde 19-20 kuruş, ş.dışı 16-17 kuruş yakıyor. ankarada yaşıyorm ve LPGnin litresi burada 1.95 TL. Kullanımım ise ne çok sakin ne de çok fazla yükleniyorm gaza. Normal kullanım.
  • Teşekkür ederim bilgileriniz için. Aracın yedek parça problemi ya da kullanımıyla da ilgili bilgi vermeniz mümkün müdür acaba ?
  • Benim aracımda brc kit var şuan için heves kullanım (normal üstü ) ve full klima açık 23 kuruş yakıyor.

Yedek parça mı. Uok öyle bir dert. Her araba nasılsa (ithal) bunlarda öyle.

Alacsan ama iyi araştırıp temizini almak gerek.
  • Hocam ben bir tane buldum yaklaşık 1 hafta içinde almayı düşünüyorum. Ancak LPGsi yok. LPGyi taktırmak çok fazla uğraş gerektiriyormuş ancak benzinli arabaya ilk LPGyi taktırmak daha iyi diyorlar. Bu konuda bilginiz var mı acaba ? Bununla beraber hangi LPG dönüşümünü tavsiye edebileceğinizi merak ediyorum. Yaygın servisten ve klasmanındaki diğer dönüşümlerin fiyatına göre BRC yi seçmeyi düşünüyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heps -- 19 Temmuz 2012; 3:51:27 >
  • Takmanın zor olduğunu zannetmiyorum. İşin ustası her türlü takar zorluk zaten seni değil takanın meselesi.

BRC var bende de ayrıca enjeksiyon kitide MTM çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patience

Takmanın zor olduğunu zannetmiyorum. İşin ustası her türlü takar zorluk zaten seni değil takanın meselesi.

Takmak zor dediğim yanlış yazmışım. Taktırmak zor, prosedürü çok fazla diye biliyorum. :) Bilgiler için teşekkür ederim.
  • arkadaşlar selam.. 2005 model Alfa 147 2.0 selespeed almayı düşünüyorum..arabanın değişeni ve boyası yok ve km si 46 binde orjinal...25.5 bin liraya anlaştık ...bu ilk arabam olucak kısmetse.. fikirlerinizi bekliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dyingwish34

arkadaşlar selam.. 2005 model Alfa 147 2.0 selespeed almayı düşünüyorum..arabanın değişeni ve boyası yok ve km si 46 binde orjinal...25.5 bin liraya anlaştık ...bu ilk arabam olucak kısmetse.. fikirlerinizi bekliyorum..

yaz dıyemı fıyatı pahalı tutuyolar bıraz yuksek hocam 25,500 gıbıme geldı ayrıca s,s lerde sorun olabılıyor genelde duz vıtes herzaman ıyıdır 147 ve 156 da
  • 28 binden indirdik hem de o fiyata.. ya araba cidden çok temiz içi dışı çok hoşuma gitti.. bilmiorm alfa piyasasını fiyatta arabaya göre iyi gibi geldi aslnda bana. bakımları yeni yapılmış lastikleri yeni değişmiş falan..ama aldıktan sonra da pişman olurmuyum o konuda tereddütlerim var biraz..
  • selam arkadaşlar.. dizel araçtan başka araca binmem diye düşünürken hep, dün eşimin trafikte gösterdiği 147 bir anda düşüncelerimi değiştirdi..
    yılda ortalama 25000 km yapıyorum. aslında dizelden başkasına binilmemesi gerekiyor biliyorum:) ama 147 için değer gibi geliyo bana.
    bu kapsamda öğrenmek istediğim 100 km de kaç lt yakar bu 147 ler?
    birde donanım olarak en full nü almak isterim..distnictive, progression,collezione, black line?? hangisi en full donanıma sahip yardımcı olursanız sevinirim..

şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baha'THE'r

selam arkadaşlar.. dizel araçtan başka araca binmem diye düşünürken hep, dün eşimin trafikte gösterdiği 147 bir anda düşüncelerimi değiştirdi..
    yılda ortalama 25000 km yapıyorum. aslında dizelden başkasına binilmemesi gerekiyor biliyorum:) ama 147 için değer gibi geliyo bana.
    birde donanım olarak en full nü almak isterim..distnictive, progression,collezione, black line?? hangisi en full donanıma sahip yardımcı olursanız sevinirim..

şimdiden teşekkürler..

hocam izmir trafıgınde trafıgın asırı sıkısık olmadıgı saatlerde 8,5 lıtre yaktırdım hıc basmadan vites gecıslerı az gaz verme vs vs..bununla ılgılı konularımda vardı ama normal olarak kac yaktıgını solıyım 10-11 lıtre arası yakıyor.gunumuze gore oldukca fazla bence siz dizel dusuncenıze gerı donun bence

en dolu modelı distnictive dır bendede bu modelden vardı sunroof lu ve boos muzık sıstemlıydı yanı en dolusu buydu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycey84x -- 25 Temmuz 2012; 10:40:37 >

• ben de forumda 147 almayı düşünenlerden biriyim ilk arabam olucak. yakıt konusu ve kronik problemleri beni de düşündürüyor. yılda 25bin olmasa da ben de 15-20 bin yaparım muhtemelen. gerçekten dizele mi bakmak gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: verom

ben de forumda 147 almayı düşünenlerden biriyim ilk arabam olucak. yakıt konusu ve kronik problemleri beni de düşündürüyor. yılda 25bin olmasa da ben de 15-20 bin yaparım muhtemelen. gerçekten dizele mi bakmak gerek?

benım gıbı lpg sevmıyorsan ve senede 12000 cıvarı yapıyorsan benzınle bın ama 20 bın yaparım dıyorsan ya ekonomık benzınlı arac bak yada dızel al veya lpg tak 147 kullan ben 3 sene benzınle bındım.kronık sorun dedgınız varyator problemı ses geldımı kı 15-20 bınde bır aldım sesı ben temız bakılırsa (8000 de bir bakım ve en az 1 dk calıstıktan sonra gaza basılırsa) 100 tl ye yapılıyor sag veya sol amatsorden ses gelmemının onune gecılmedı pek dıye bılıyorum her bakımda ses gıdertıyodum ben ama kısa sure sonra cıkıyordu ses yıne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycey84x -- 25 Temmuz 2012; 12:49:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ceycey84x

quote:

selam arkadaşlar.. dizel araçtan başka araca binmem diye düşünürken hep, dün eşimin trafikte gösterdiği 147 bir anda düşüncelerimi değiştirdi..

şimdiden teşekkürler..

hocam izmir trafıgınde trafıgın asırı sıkısık olmadıgı saatlerde 8,5 lıtre yaktırdım hıc basmadan vites gecıslerı az gaz verme vs vs..bununla ılgılı konularımda vardı ama normal olarak kac yaktıgını solıyım 10-11 lıtre arası yakıyor.gunumuze gore oldukca fazla bence siz dizel dusuncenıze gerı donun bence

en dolu modelı distnictive dır bendede bu modelden vardı sunroof lu ve boos muzık sıstemlıydı yanı en dolusu buydu

bilgilendirme için çok teşk ler hocam
    sanırım doğru sölüyosunuz, bir anlık heves sonrası pişmanlık duymamak için dizele geri dönmeliyim sanırım..
    bu arada forumlarda da araştırdım biraz, araç daha çok performans aracı olduğu için, yol tutuşu vs. mükkemmel ancak, yalıtım, malzeme kalitesi, ön konsol trim sesleride oldukça kötü diye yorumlar okudum.

doğrumudur bunlar?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ceycey84x

quote:

şimdiden teşekkürler..

bilgilendirme için çok teşk ler hocam
    sanırım doğru sölüyosunuz, bir anlık heves sonrası pişmanlık duymamak için dizele geri dönmeliyim sanırım..
    bu arada forumlarda da araştırdım biraz, araç daha çok performans aracı olduğu için, yol tutuşu vs. mükkemmel ancak, yalıtım, malzeme kalitesi, ön konsol trim sesleride oldukça kötü diye yorumlar okudum.

doğrumudur bunlar?

okudugun hersey dogru hocam guzel arac spor arac fakat yalıtım cok ıyı degıl yada sole dıyım 2001 golften ıyı degıl yol tutus mukemmel keskın bır vıraja hatırlıyorum 120 ıle gırdım megane 2 sedan modelıydı yanımda kaymaya baslamıstı zor toparladı eleman vırajlara korkusuzca gırebılırsın bu aracta on konsoldan tıkırtı seslerı gelıyor kapıdanda gelıyor arada ben tıkırtı sevmıyorum kafayı yemıstım :) genelde ses gelen parcada on cama klıma ufleme aparatı zamanla genlesıyor sanırım ve on konsolun baglantı yerlerınden goguslugu kendıme dogru cektıgımde ses kesıyordu sanırım zamanla yada gunes gore gore sorun cıkıyor.

• lpg taktırıp 147 binsek peki nasıl olur? yine de acıtır mı?
  • 147 mi lpg ile kullanıyorum.Hiç sorun yaşamadım.Benzine göre çok ekonomik.Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: verom

lpg taktırıp 147 binsek peki nasıl olur? yine de acıtır mı?

lpg ye guvenıyorsan bır sorun yok ekonomık ama ben lpg sevmedıgımden hıcbır aracım taktırmadım lpglı aracta almadım.benıznle bındım gecen yıne gp yandı lpg sızıntısından guvenemıyorum acıkcası.147 ye 2 arkadasım bınıyor hatta 1 tanesını ben bulup aldırdım lpg taktırdı o performans farkı yok cok kullandım aracı test ıcın ekonomıkte oluyor. tercıh meselesı
  • ya inan ben de hiç istemiyorum lpg ama açıkçası elimde var 26 27 bin lira. yani okadar para vericem ama hoşuma giden araba yok. sırf biyerden bi yere götürsün die istemediğim bi arabaya okadar para vermek te istemiyorum. anlıyacağın nabcağımı şaşırdım. 147 ye bi bakıyorum içim gidiyo valla yani eğer ki bi şekilde cebimi yakmıcaksa 20 kuruşlara inicekse lpg taktırabilirim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.