Şimdi Ara

Alfa da parça sıkıntısı varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
9.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ailem 60000ytl civarı araba almayı düşünüyordu ,alfafomeo 159 1.9dizel jdt almaları için ikna çabalarım oldu test sürüşü bile yaptık gidip araba çok güzeldi acaip yol tutuş ve freni vardı çok ta güvenli,annemler en son gidip sormuş sigortacının ustasına alfaromeo alınmaz uzak durun demiş acaip parça sıkıntısı oluyor sorunlu arabalar diye ,bi parça için 1 ay bekleniyor demiş.
    ustanın dediği bu laflar doğrumu doğru olsa bile alfa159 multijet için bilemi?
    bi fikir verin arkadaşlar ,yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• jaguar al x type ,dizel 2.0 litre motor, otomatik klima,deri döşeme,ısıtmalı koltuk ve aynalar..vs 40.000 euro
  • Var...

Çok basit ucuz parça için bizim arkadaşın arabası 15 gün garajda yatmıştı. Allah göstermesin bi kaza bişi gelince artık aylarca parçaları beklersin.

Tofaş distribütör oldu ama değişen birşey yok...

Alfalarda parçalar pahalı ve yok... Bir de 156 lar biraz fazla masraf çıkartıyor...
  • tofaş'a geçtiğinden beri alfa'larda bi parça sıkıntısı yok genelliklede aşırı değişim yapılan parçalar stoklarda oluyo.fakat az değiştirilen parçalar sadece alfa'da değil genelde tüm otomobil firmalarında görülen bir sorun(benim gördüğüm kadarıyla çünkü biz kendimiz fiat servisiyiz oradan biliyorum)ayrıca 159'lar gerçekten çok güzeller özellikle tasarım olarak yani binilebilecek bi arabadır
  • yok öle bişi heryer alfanın hem orjinal hemde yansanayi parçasıyla kaynıyo araba serviste falan yatmaz hep yalan hep hikaye yediniz güzelim alfaları piyasada böyle söylentilerle.....
    tekrar söylüyorum geçmiş geçmiştir artık öyle şeyler yok parça sıkıntısı bilmem ne yok....
    eskiden çok yakıo die arabanın adı çıkmıştı şimdi dizelide türkiyede parçalara sardılar...
    bakalım serviside komo-ple tofaşa verirlerse arabanın neyini çıkaracaklar...

• Eğer Ankara İstanbul İzmir'de bir yerdeysen hiçbir sıkıntın olmaz. Dünya artık çok küçük. Alfa'nın parçası yok falan masallarını geçelim artık. 159 jtd'de süper bir araç. Hayırlı olsun derim. Fakat bir sorun var, aracı terk etmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz,bağımlılık yapar.
  • imkanım olsa 1 sn beklemem gider alırım.

parça sıkıntısı her markada var.bazı parçalar çok nadir sorun yaptığı için stokta az bulunur.

yurt dışı sipariş gerekebilir.yerli dedimiz ancak %50 si ithal olan megane da bile böyle.

alfa heykel gibi araba .

Alfa da parça sıkıntısı varmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 10ur_1

yok öle bişi heryer alfanın hem orjinal hemde yansanayi parçasıyla kaynıyo araba serviste falan yatmaz hep yalan hep hikaye yediniz güzelim alfaları piyasada böyle söylentilerle.....
    tekrar söylüyorum geçmiş geçmiştir artık öyle şeyler yok parça sıkıntısı bilmem ne yok....
    eskiden çok yakıo die arabanın adı çıkmıştı şimdi dizelide türkiyede parçalara sardılar...

Ya sen burada forumda gezerken , biz Alfayla geziyoruz ne yalan ne hikayesi birader=? En az 4 arkadaşımın Alfası var. Benden iyi mi bileceksin? Alfan olsa bile daha sorun çıkarmamıştır, bilmezsin. Hani el yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış ya o misal.
    Yalan hikaye deme ayıp oluyor. Kendi yorumunu yapacaksan yap...

Millet uydurdu diye mi bu arabanın 2. eli yok, yoksa bu arabanın sorunları olduğu için parça vs., insanlar böyle mi yorum yapıyor. Resmen saçmalamışsın.

Parçası sorunlu ki bu arabanın 2. eli yok millet yorum yapıyor...

• anti

alfa nın ikinci eli de var parçası da var.

daha evvelde söyledim stokta olmayan parça arıza yaparsa beklersin bu her firmada olabilir

zaten 4 tane senin çevrende varsa ikinci elinin olduğunu kendin söylüyorsun.
  • şekil itibariyle dehşet bi araba allternatifsiz motoruda mükemmel...ne diyebilirimki mukemmel,harika...
  • +10000
  • bence alfa 159 sınıf sıtandartlarını zorlayan bir araba. bayiler, bilakis servisi hesaplı ve yedek parça problemi olmadığı için rakiplerine göre alınası bir araba olduğunu söylüyor. tabiki bu bayii görüşü, Yarısı yalan olsa yinede alınır bence.
  • jaguar dedim hala alfa diyorsunuz ya
  • parça sıkıntısı eskiye göre çok yaşanmıyor, ustalar illa her konuda yorumda bulunacaklar arkadaşımda 147 var ve tamponda bi hasarı vardı, sabah arabayı verdik, akşam üstü gıcır gıcır geri aldık alfa 159 gerçekten harikulade
  • Ben olsam 60 milyar verebildikten sonra dizel gürültüsünü, konforsuzluğunu çekmem şahsen benzinli alırım, hem de alırken fazla fiyat veriyorusun, 150Bg motor da az bişi yakmaz dünyayı yakar...
  • yorumlarız için teşşekürler arkadaşlar
    ya 159 un benzinlisi dizelinden 3350 ytl daha ucuz ve şehir içinde benzinlisi çok yakıyo (12.2 lt benzinli - 8 litre dizel)
    bide dizelde hiç rahatsız edici bi dizel sesi algılayamadım (bizim dizel pikapın sesinden sonra tabi benzinli motor gibi geldi bana bu motor)5 dakka falan sürdüm test sürüşünde benzinli gibi atak.
    bizimkilerin aklını çokfena karıştırdı o usta.

şu halde parça sıkıntısı alfada var ama araba alınmaz dedirtecek kadar deyil anladığım kadarıyla ama genede önemli bi parçaya ihtiyaç olduğunda taa italya yolarını beklemekte kötü olur ya , belkide eskide kaldı o dediğiniz 15 gün bekleme işi ama tamda emin olamıyor insan arabanın nezaman neresi aksar da egzotik bi parçaya ihtiyaç duyar.

Bir audi de böyle bir parça sıkıntısı hiç yaşanmaz heralde.
  • kendim 2 yıldır alfa 147 kullanıcısıyım açıkcası parçalardan yada servisten dolayı hiç sıkıntı yaşamadım artık kafalardaki o eski alfa imajının silinmesi lazım ben ce alfanın şuan için yaptığı araçlar gayet kaliteli ve sorunsuz araçlar normal bakımlarım hariç neredyse servisi hiç ziyaret etmek zorunda kalmadım ayrıca parçalarıda gayet ucuz...

audi konusuna gelince hayatımda servisi bu kadar kazıkçı başka bir otomobil firması görmedim onuda değiştirelim bunuda derken fatura iyice kabarıyo ve parça fiyatları aşırı derecede pahalı...

1 hafta kadar önce 40bin bakımı yaptırırken 159 jdt aracı kullanma fırsatım oldu açıkcası daha ömce hiç dizel araç kullanmadığım için ayrıca kapalı garaj içerisinde çalıştırdığımdan sesi biraz fazla geldi fakat zamanla ses iyice azaldı... aracın gidişi gerçekten çok güzel performans falan gayet yerinde konfora ve kullanılan malzemelerede diyecek yok acıkcası fiyatları okadar olmasaydı alfa 147 dimi sattığımda ilk düşüneceğim araç bu olurdu...

alfan varsa kıskanç bakışlara hazır olun derim... bu klasmanda bu kadar ilgi çekici bir araç daha yok çünkü kanımca...

• Alfa hastalıktır bu hastalık BMW Mercedes sahiplerinde bile yoktur. Bir kere sahip olursan bir daha vazgeçemezsin. Ben Alfamdan vazgeçemiyorum.
    Çok arkadaşım oldu Alfadan sonra başka araba alıp bir kaç ay sonra satıp tekrar Alfa alan.

Servis ve parça sıkıntısı yaşamazsın. İnanmazsan git bir Alfa servisiyle görüş ve oradaki müşterilerle konuş. Bende müşterileriyim hiç bir sıkıntım olmadı.

İkinci eliyok diyen arkadaşlarda yanılıyor bence bir arabanın ikinci eli olmaması o arabnın kötü olduğu anlamına gelmez, piyasada dünya kadar ikinci el 2006 model Golf var bu adamlar arabalarından memnun oldukları içinmi 2-3 ay kullanıp arabayı satma gereği duyuyorlar. (Bir arabanın ne kadar sattığına ve müşterinin memnuniyetsizliğine bağlıdır, parça filan hikaye)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venieri -- 9 Mart 2006; 0:44:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

quote:

Orjinalden alıntı: 10ur_1

yok öle bişi heryer alfanın hem orjinal hemde yansanayi parçasıyla kaynıyo araba serviste falan yatmaz hep yalan hep hikaye yediniz güzelim alfaları piyasada böyle söylentilerle.....

Ya sen burada forumda gezerken , biz Alfayla geziyoruz ne yalan ne hikayesi birader=? En az 4 arkadaşımın Alfası var. Benden iyi mi bileceksin? Alfan olsa bile daha sorun çıkarmamıştır, bilmezsin. Hani el yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış ya o misal.
    Yalan hikaye deme ayıp oluyor. Kendi yorumunu yapacaksan yap...

Millet uydurdu diye mi bu arabanın 2. eli yok, yoksa bu arabanın sorunları olduğu için parça vs., insanlar böyle mi yorum yapıyor. Resmen saçmalamışsın.

Parçası sorunlu ki bu arabanın 2. eli yok millet yorum yapıyor...

alfa 33 lerde kalmışsın sen arkadaşım...
    onun üzerine alfa ne arabalar çıkardı ki 159şaheserinin kaynağı 156 başta olmak üzere
    ayrıcasenin sorularına benim vermem gerekli cevapları zaten topicteki arkadaşlar sağolsunlar vermişler
    bana söyleyecek söz kalmamıştır...
    BEFORE ALFA AFTER ALFA FOREVER ALFA

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.