Şimdi Ara

'Alemenya'ya gidedcem, coh para gazanacjam'... Eski Almanya bitiyor. Mühendis maaşları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
5
Favori
6.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Ekleme:
  Lafa gelince "sosyal ülkeyim ben" , "maaşının 1/3 ni alacam senden" Merkel'in liberal sol Almanyası. 10 yıl önce böyle bir olay yoktu merkez Sağcı esintileri altındaki Almanya'da ... İşte yakında buraya getirecekler işi. Et firmasının sahibi bilin bakalım nereli? muhtemelen Romya'da olan taşeron firmanın da sahibi aynı ırk ve dine sahip insandır. İşte Almanya'da bir işin başında bu ırk ve dine ait bir insan varsa, nedense Alman mahkemeleri o işletmeye dokunmuyor!


  ----------------------

  https://www.amazon.jobs/en/jobs/1239654/it-engineer


  DESCRIPTION

  IT Engineer

  At Amazon, we strive to be earth’s most customer-centric company where people can find and discover anything they want to buy online. We hire the world’s brightest minds, offering them an environment in which they can relentlessly improve the experience for customers. Innovation and creativity are built into the DNA of the company and are encouraged at all levels of employment. Every day we solve complex technical and business problems with ingenuity and simplicity. We’re making history and the good news is we’ve only just begun.


  Amazon has an immediate opening for an IT Engineer to support our buildings throughout Germany that handle millions of items from tens of thousands of vendors, and ships them across the globe each day. The successful candidate will ‘know how things work’ in his/her areas of responsibility and keep changes under control. You will build and operate infrastructure environments and will provide critical input to ensure that the platform is designed with operability in mind. You will make sure that all work around infrastructure moves forward successfully. As no two days are the same in Amazon you will thrive on changes and embrace ambiguity. Please note that frequent travel will be required in this role.

  Since we believe that diversity improves teams, we are looking for people of different gender and age and with different backgrounds and experience.


  Amazon seeks individuals who are willing to Work Hard, Have Fun, and join us in making History.


  What makes this team a great place to work?

  · Day 1 opportunity – You will be joining a team that is responsible to what happens after the customer clicks “buy”.

  · Opportunities for growth - You will have the opportunity to manage build & deploy projects, involved in the pre-delivery of the environment and ensure that continuous improvement and innovation is at the forefront of what we do.

  · Scale New Heights- With the fast pace growth of our fulfillment network, you will be working on challenging and complex problems to help us scale and grow the service to meet our customer demands.
  BASIC QUALIFICATIONS

  Basic Qualifications

  · Good communication skills, both written and verbal with the ability to present complex technical information in a clear and concise manner to a variety of audiences in German and English.

  · Robust understanding of networking infrastructure and system integration.

  · Good understanding of core Internet technologies

  · Good appreciation of IT infrastructure components


  · Excellent understanding of what drives quality and world class customer focus and attention to details.


  What will YOU bring?

  · High degree of ownership in all matters within the IT infrastructure but not limited to.

  · Experience in deployment and ability to work with 3rd party vendors.

  · A new and curious mind-set, always looking for changes to improve the status quo no matter how good it may be.

  · A curious mind-set that always question: what we can do better.

  · A true team player that is happy to share knowledge and work together as a team to always innovate and improve how we work.

  · Proven ability to lead and inspire the team to deliver on complex tasks

  · Good analytical skills with attention to details

  · Ownership and accountability

  · Good written and verbal communication skills with the ability to present complex technical information in a clear and concise manner to a variety of audience


  PREFERRED QUALIFICATIONS

  Preferred qualifications and skills:

  · Industry certifications such as Cisco (CCNA, CCNP), Microsoft (MCP, MCSE), Linux (LPIC-1, LPIC-2).

  · Experience in the administration of heterogeneous network environments with Microsoft Windows and Linux based clients and servers

  · Experience in IT asset management and purchasing

  · Advanced knowledge in handling all common network and Internet protocols

  · Experience with Wireless Local Area Networks (WLAN / Wi-Fi)

  · Proven ability to learn and apply new technology.


  Please note you are not required to meet all of the above-mentioned expectations; any combination is welcome! (the more the better, of course).

  In addition we expect an open mind, willingness to learn new skills and respect for the team spirit.

  Valid driving licence and flexibility to work and travel outside of your designated location.  Alıntı

  metni:
  Please note you are not required to meet all of the above-mentioned expectations; any combination is welcome! (the more the better, of course).


  Yukarıda malum ilan için bir arkadaşım başvurmuş. 40.000 euro senelik teklif etmişler. işte yemek fişleri vs vs. (ALMADILAR henüz çünkü linux bazlı sistemler üzerine deneyimi yok)


  şimdi senelik 40.000 euro bürüt ... bunun net maaş hesaplaması var


  "Alemenya'ya gidedcem, coh para gazanacjam"... Eski Almanya bitiyor. Mühendis maaşları  27 yaşında bekarsınız ve akıcı şekilde Almanca İngilizce biliyorsunuz ve ayrıca CISCO WİNDOWS VE LİNUX serverlar networkler üzerine sertifikalarınız var. hayatınız boyunca 20 yıl okumuşsunuz ve alacağını net maaş (Bekarsınız ve evli değilsiniz) 2150 euro.
  şimdi günde 2 saat çalışıp ayda 40 saat çalışıp 450 euro alan suriyeli sadri veya afrikalı wakewawua 'nın 3 çocuk ile alacakları yardımları tek tek yazıyorum.  Jobcenter üzerinden Arbetlosungeld2 ile 450 euro ek alıyor ve eline şimdiden 900 euro geçti.


  FamilienKasse üzerinden her çocuk için 210 ar euro KinderGeld x 3 çocuktan= 630 euro ve eline toplamda 1530 euro geçti


  FamilienKasse üzerinden her çocuk için 170 er euro ek KinderSchuzlang x 3 çocuktan = 510 euro ve eline toplamda 2040 euro


  Wohngeld üzerinden m2 başına 7 (bazen 7,5) eurodan 100m2 ev için 700 euro kira yardımı ile eline toplamda geçen 2740 euro


  Yani hayatında 1 kitap açmamış sadri veya wakewawua , 3 çocuğu ile günde 2 saat, yani haftada 8 saat, ayda 40 saat çalışarak senin gibi 20 sene okumuş adamdan 600 euro fazla kazanıyor DEVLET YARDIMLARI sayesinde.


  Siz 20 sene okuyup, Almanya'ya gelme sebebiniz ise işte bu tipte insanların bedavaya yaşıyacağı hayatları onlara sağlamak.


  Birde teil-zeit job var. Yani Part-time. Ayda 800 euro ortalama geliri olanlar yukarıdaki sadece ilk baştakı 450 euro yardımı alamıyorlar.


  Bakın bu yardımı alan adamlara ayrıca devlet 300 euroluk sigorta parasını, 200 euroluk emekli parasını hesabına yatırıyor her ay. Ama yukarıda ise bu ücretler sizden ek olarak kesiliyor. yani sadri kardeşimiz ay sonunda devletten 3300 euro bedavadan almış oluyor.


  yani sen bu adamların bedava hayat sürmesi için burada çalışıyorsun.


  Ek yardım olarak : kilise yardımı var. aylık 100 euroya geliyor. kilise yardımı alan akpli arkadaşım vardı. "veriyosa neye alamayacan aga" diyordu.


  Bir başka Almancı ofisten arkadaşım da Türkiye"den evleniyor. hanımı b2 alıp Almanya'ya geldi 3 ay önce. Adama gitmişler 4000 euro çeyiz parası vermişler. Adam Türkiye'de evinde eşyaları 1200 euroya getirtti. 2800 euro cebine kaldı.


  bu ülkede çalışıyorsanız işte böyle oluyor arkadaşlar. unutmadan mülteci yani refugee statüsünde iseniz kindergeld yani çocuk paranız 210 değil 310 eurodan yatıyor hesabınıza. Ben AB vatandaşı olduğum için bana bu yardımların bazıları yapılmıyor. Kirsche yardımı, çeyiz parası yardımı gibi. çocuk parası 210 euro.


  ama işte ortamlarda "evropa berligi hırısdıyan gulübü" ... adamlar jihadi tiplerle dolduruyorlar avrupayı. bunlar mı hristiyan kulübü? Bu avrupa hakkında ve Almanya hakkın bilmediğiniz bazı gerçekler var.


  Yalan yok 20 sene öncesine kadar iş hayatına atılanlar çok daha rahatlardı ve şanslılardı da...
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebavamqko -- 23 Ağustos 2020; 13:16:11 > • Yavrum millet almanya iyi oldugu icin degil, zengin olma hayaliyle degil. Ortalama bir hayat için gitmek istiyor.
  Burda hem kölesin
  Hem siyasiler vergilerle üstüne binip ailelerine saltanat yaşıyorlar
  Hukuk yok
  Yollar maganda can güvenligin yok
  Mesele bunlar.
  Yoksa baban armator degilse nere gidersen git calismak zorundasin hic bi enayi is yeri acip para dagitmaz.
 • Bu istenen özelliklere gore maasin en az 4-5bin euro plmasi lazim.Avrupada ucuz is gucunu disardan almaya baslamis demekki.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Almanya bizi kıskanıyor kank. 3.köprü sonrası zaten sarsılmışlardı, şimdi ayasofyayı açtık artık Almanya diye bir ülke kalmadı. Ayasofyanın açılması almanya yı darmadağın etti

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Memnun değilsen gel hocam Türkiye'ye

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Jeg Elsker Norge

  Memnun değilsen gel hocam Türkiye'ye

  işte burada da senin kafanda almanlar türediği için buraya geldi işler. 40.000 nedir ? ben eski işimde 2400 net alıyordum. yaptığım iş pc başında rapor kontrol etmekti. paki ve hinduları buraya getirip mühendis maaşlarını iyice düşürdüler.


  aynı şey doktorlar için de geçerli. youtube da Türk bir doktor arkadaş var. adam 2400 alıyor net. gece vardiyasında fazla saat yapmalı ki 1000 euro ek alsın. hadi ben müh. vs okudum da yahu doktor adam 25 sene okuyor. aldığı paraya bak. 3500 euro... o da gece iş yaparsa. sonra Almanlar ağlıyor "neden dökhtörlerimiz kanada amerika gitmek machen" şeklinde.

 • ZATEN MÜHENDİS ALMANYADA KAZANIYOR DİYE BİR ŞEY YOK. GELİŞMİŞ ÜLKELERDE HERKES ÜÇ AŞAĞI BEŞ YUKARI AYNI PARAYI KAZANIYOR. KASİYER, POLİS, ŞOFÖR. MÜHENDİSSEN ŞİRKET AÇIP KEYFİNE BAKACAKSIN YOKSA ALACAGIN PARA YİNE BU OLUR.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: gold5555

  Bu istenen özelliklere gore maasin en az 4-5bin euro plmasi lazim.Avrupada ucuz is gucunu disardan almaya baslamis demekki.  Hacı buyur buradan bak. Maaşlar artık eskisi gibi değil. Mark zamanını babam eski Tırcı o bile Türkiyede iken ben deli gibi çikolata oyuncak tv vs getirirdi. 50 marka neredeyse tırcı olarak 1 aylık alış verişini yapardı. liret italya'da ... 20 kg tavuk getirirdi kasada hepsi 4 5 mark.


  ben babamdan bile eski mark dönemini dinlerim. bu liberal solcular bitiriyorlar Avrupa rüyasını.


  Bak yukarıda Türk doktor bitirip gelmiş çalışmaya. adam netto maaşını hesaplıyor 2600 euro. he uzman olacak da 4 5 yıl çalışmış olacakta 6000 alacak bürüt. bununda neti 3600 euro yapıyor. 3600 euroyu gördün 3 çocuklu jihadi sadri alıyor zaten. hayatında kitap okumamış, çalışmamış ve bundan sonra da çalışmayacak olan sadri...


  bak işte sadriler aşağıda
  Bunlara vericez paramızı. 2 refugee bir gecede 1200 kadını taciz ediyor. orada alman kız olayları anlatıyor. polis korkusuna birşey yapamıyor. yoksa yahudi medya üstüne çökecek "ırkçı alman polisi" şeklinde propagandalar ile. Amerika'da olanları görüyorsun.

 • kendi işini kuramadıktan sonra işler hep böyle kimse kimseye para kazandırmak istemiyor.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: affiliation

  ZATEN MÜHENDİS ALMANYADA KAZANIYOR DİYE BİR ŞEY YOK. GELİŞMİŞ ÜLKELERDE HERKES ÜÇ AŞAĞI BEŞ YUKARI AYNI PARAYI KAZANIYOR. KASİYER, POLİS, ŞOFÖR. MÜHENDİSSEN ŞİRKET AÇIP KEYFİNE BAKACAKSIN YOKSA ALACAGIN PARA YİNE BU OLUR.

  önceden öyle değilmiş.


  10 yıldır Tyssenkrup'ta çalışan kemaracı yani güvenlikçi bile 5000 euro alıyor. ama işte 10 yıl önceki şartlara göre işe girmiş adam. şanslıymış. Tyssenkrup gibi şirketlerde zaten weinachtlarda bir ek maaşta alınca adamın yıllık bürütü 5400 yapıyor. artık çoğu iş yerin yeni aldıkları işçilere weinacht ödemesi. yani noel ödemesi bile yapmıyor.


  bu sebepten yazdım Eski almanya bitiyor olarak konu başlığında.


  düşün 3 çocuklu adam senden fazla kazanıyor hayatı boyunca çalışmayacak adam. sorun burada zaten.

 • Mid level Android Developer Almanya'da net olarak 3000 euro maaş alıyor. O ilanda verilen teklif arkadaşlarının yeteneğine göre ölçülmüş olabilir. O kadar düşük olması mantıksız.

 • 2000 euroya gul gibi gecinebiliyorsun neyin seklini yapiyorsun? market alisverisin aylik max 50-60 euro zaten. Derdimiz maas değil, maasla gecinebiliyor musun gecinemiyor musun olay o. adamlarin asgari ucretiyle rahatca yasayabiliyorsun. ağlama bence.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Muco

  Mid level Android Developer Almanya'da net olarak 3000 euro maaş alıyor. O ilanda verilen teklif arkadaşlarının yeteneğine göre ölçülmüş olabilir. O kadar düşük olması mantıksız.

  München veya Stuttgart da alır. Ama orada tek oda kira 600 700 euro. yani maaşına göre harcaması oluyor.

 • Yavrum millet almanya iyi oldugu icin degil, zengin olma hayaliyle degil. Ortalama bir hayat için gitmek istiyor.
  Burda hem kölesin
  Hem siyasiler vergilerle üstüne binip ailelerine saltanat yaşıyorlar
  Hukuk yok
  Yollar maganda can güvenligin yok
  Mesele bunlar.
  Yoksa baban armator degilse nere gidersen git calismak zorundasin hic bi enayi is yeri acip para dagitmaz.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: caga_89

  Yavrum millet almanya iyi oldugu icin degil, zengin olma hayaliyle degil. Ortalama bir hayat için gitmek istiyor.
  Burda hem kölesin
  Hem siyasiler vergilerle üstüne binip ailelerine saltanat yaşıyorlar
  Hukuk yok
  Yollar maganda can güvenligin yok
  Mesele bunlar.
  Yoksa baban armator degilse nere gidersen git calismak zorundasin hic bi enayi is yeri acip para dagitmaz.

  "yavrum" benim.


  o aldığın 1600 euro ile white Alman semtlerinde yaşayacağını mı sanıyorsun? veya aldığın 2500 euro 3 odalı evde yaşayabileceğini mi o zengin Alman semtlerinde?


  Düsseldorfta elit alman semtleri var. 1+1 oda 900 1000 euro. he refügee mahallesinde yaşarım dersen 3 oda 700 800 euroya da buluyorsun.


  https://www.express.co.uk/news/world/690762/man-axe-train-germany-rampage-attack


  evet çok güvenli. böyle haberleri Almanya'da ana medyanın sahibi olan yahudi yani ulusal kanallarda göremiyorsun.


  yetmiyor polis bu haberi paylaşanları göz altına alıyor vs.


  anladın mı "yavrum" benim.

 • Türkiye cennet gibi değil mi?

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Biraz kötüleşmiş olabilir ama hala iyi. 10 eurodan ayda 60 kg et yesen sırf, 600 euro. Geriye 1400 euro kalır. 1+1 nedir kalınır yani.

  Ayrıca belli ki Yahudiler intikamını alıyor Almanlardan.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 19 Ağustos 2020; 12:29:44 >
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Oturum iznini devam ettirmek için yıllık minimum brüt maaşının 56 bin euro olması lazım.

 • Zengin olmak istiyorsan zaten Amerika'ya gitmen lazım, Almanya gibi ülkelerde zor zengin olursun, tabi Türkiye'ye göre çok kolay olursun.

  Türkiye'de multimilyoner 150 bin kişi varken Almanya'da 3 milyon civarı.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

  Biraz kötüleşmiş olabilir ama hala iyi. 10 eurodan ayda 60 kg et yesen sırf, 600 euro. Geriye 1400 euro kalır. 1+1 nedir kalınır yani.

  Ayrıca belli ki Yahudiler intikamını alıyor Almanlardan.

  işte on yıllık dilimlerde her 10 yılda insanların standartları daha da düşecek.


  önceden villa tipi evlerin haricinde evlere insanlar Almanya'da ilgi göstermezken ... 30 yılda iş "ehühehüeheü en azından ayda 10 kilo et yiyebiliyorsun" a geliyor.


  Anlatmaya çalıştığım bu. ama kimse anlamıyor. nato mermer kafa herkes. önceden bir elektrik mühendisi 10 maaşı ile 3 odalı daire alırken


  bugün düsseldorfun en ücra yerinde bile 100 maaşı ile alabiliyor.


  babası burada 40 sene kaynakçılık yapmış bir abi var tanıdığım. zamanında 400 marka 3 odalı evde kalıyorduk düsseldorfta ki babamın maaşı 2500 3000 mark demişti.


  nereden nereye geldik görmüyor insanlar. Almanlar şaşalı hayatlarında ülkelerinin nasıl çöplüğe dönüştüğünün farkında değiller.

 • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.