Şimdi Ara

Aldığım Ssd Yarısı Gözüküyor Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 Tb ssd aldım sonra da diğer ssdyi klonladım

202 gb boş toplam 464 gb yazıyor Bilgisayarım C kısmına girince.. Normalde 950-960 Gb yazması gerekirdi..

Bunu nasıl düzelteceğim?

• SeSioN kullanıcısına yanıt
    Disk yönetimine girin, kullanamadığınız kısım ayrılmamış alan olarak görünmesi lazım. Bir ekran görüntüsü atın.
  • efyavas kullanıcısına yanıt

Evet ayrılmamış diyor nasıl düzeltebilirim bunu?

Ayrılmamış alana sağ tıklayıp bölüm oluştur diyip D: yapanilirsiniz.

Hocam ben bölüm ayırmak istemiyorum C bölümü 1 tb olarak kullanmak istiyorum onu nasıl yapabilirim?

O alanı C'ye eklemek için aradaki 521 MBlık bölümü silmeniz gerekiyor. Ama o zaman da Windows'un normal çalışacağına söz veremem.
  • Kaynak disk de 500 gb idi sanırım, kaynak diskin boyutuna kadar komple klonlamışsınız.
    Ya (usbden Linuxmint falan çalıştırırsanız) gparted ile o alanı Windows'a ekleyin. Ya da tekrardan klonlama yapınız. Bu sefer disk boyutunu da klonlamaya katmayın. Öyle bir seçenek olmalı yazılımda

Hocam öğleden beri uğraşıyordum senin sayende yaptım ama bu seferde diğer klonlama yaptığım ile bu biraz farklı sanki 500 mblık kısım tekrar nasıl ekleyebilirim? bir de diğerinde sadece temel veri bölümü yazıyordu bunda ön yükleme, disk belleği dosyası, kilitlenme bilgisi, temel veri bölümü birçok şey yazıyor ne demek bunlar? normalde çok daha hızlı açılması gerekirken windows yavaş acılıyor bu yüzden mi bilmiyorum..

Klonlama yaparken eski diskinizin boyutu kadar bölüm oluşturduğu için böyle bir sıkıntı var. Temiz bir Windows kurulumu ile sıkıntınız kalmaz 😊

Hocam temiz bir kurulum yapamam ki birçok şey silinir tekrar programları yüklemem gerekecek :) başka çözümü yok mu?

Bir çözüm önerisi sunacağım ama işe yarayacağından kesinlikle emin değilim. C'ye sağ tıklayıp diski küçült diyin, 530 MBlık bir ayrılmamış alan oluşturun. Sonra disk klonlama ile eski diskinizdeki sadece o 521MBlık bölümü oluşturduğunuz ayrılmamış alana tekrar klonlayın. İnşallah işe yarar 😀
  • Klonlamayi yanlis ayar veya programla yapiyorsun.afimlari okuyup isaretlersen sorunsuz klonlama yapavaktir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.