Şimdi Ara

Alavara makarnası tarif aranıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
19.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• beyler güncel
  • ALAVARA MAKARNASI

2 Yemek Kaşığı Sana Klasik
    2 Çay Kaşığı fesleğen
    1 Kutu mısır
    1 Paket spagetti makarna
    1 Tutam karabiber
    7 Adet Domates
    1 Diş sarımsak
    1 Yemek Kaşığı sıvı yağ
    1 Tutam tuz
    1 Su Bardağı tulum peyniri
    2 Yemek Kaşığı domates salçası

İlk önce makarnamızı 1 yemek kaşığı sıvı yağ ve bol tuzla haşlıyoruz. Makarnayı haşlayacağımız su, deniz suyu gibi olmalı. Haşlayıp süzdüğümüz makarnalarımızı sana klasık margarin ile hafıf kavurup tatlandırıyoruz. Rendelenmiş domates, biraz sıvı yağ, fesleğen, sarımsak, domates salçası,tuz, karabiber ile sosumuzu hazırlıyoruz. Makarnamızı derin bir tabağın içine alıp, üzerine hazırlamış olduğumuz domates sos, rendelenmiş tulum peyniri ve mısırla, sıcak bir şekilde servis ediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelepir26

ALAVARA MAKARNASI

2 Yemek Kaşığı Sana Klasik
    2 Çay Kaşığı fesleğen
    1 Kutu mısır
    1 Paket spagetti makarna
    1 Tutam karabiber
    7 Adet Domates
    1 Diş sarımsak
    1 Yemek Kaşığı sıvı yağ
    1 Tutam tuz
    1 Su Bardağı tulum peyniri
    2 Yemek Kaşığı domates salçası

İlk önce makarnamızı 1 yemek kaşığı sıvı yağ ve bol tuzla haşlıyoruz. Makarnayı haşlayacağımız su, deniz suyu gibi olmalı. Haşlayıp süzdüğümüz makarnalarımızı sana klasık margarin ile hafıf kavurup tatlandırıyoruz. Rendelenmiş domates, biraz sıvı yağ, fesleğen, sarımsak, domates salçası,tuz, karabiber ile sosumuzu hazırlıyoruz. Makarnamızı derin bir tabağın içine alıp, üzerine hazırlamış olduğumuz domates sos, rendelenmiş tulum peyniri ve mısırla, sıcak bir şekilde servis ediyoruz.

bu bilgi nette yazıyor zaten ama sadece yazan bu.. yani 7 domates çok fazla geliyor. ayrıyetten çok detay yok sos konusunda :))

• metoboy M kullanıcısına yanıt
    bu mekana özgü bir yemek bu yüzden tarif bulduğunuza şükretmeniz gerekir
  • hahaha :D Aslında mekana özgü ama işin özü fesleğenle alakalı. ve kullanılan peynir parmesan tulum değil. Sosunu tutturmak önemli olan. sosunu arıyorum daha doğrusu :))
  • Adamlar nasil makarna yapiyorsa valla, makarna yemeye Alsancak'a gidilir mi evet gidilir :)
  • İlk defa duydum.

Görsellerden baktım da görüntüsü pek hoşuma gitmedi.
  • konuyu hortlatacağım ama bu makarnayı hangi markada bulabiliriz. evde başka soslarla deneyeceğim ama daha önce rastlamadım buna benzer bir makarnaya
  • Hala güzel makarnası
  • tam bir fiyat performans

edit : harbiden hala güzel ama sos u falan öyle abartılcak gibi değil evde de aynısını yaptığım oldu biraz damak tadın varsa içinde ne olduğunu anlarsın makarnayı 6-7 dk pişirip sıcak sosun içinde 1-2 dk daha kıvama bırakmak işin püf noktası bence fesleğen değil :D
  • Sabahtan beri bir şey yemedim. Şimdi araştırdım. Harika görünüyor. Birayla süper olur. Fotoğraflara baktım ortam çok güzel. Benzer yerler istiklal caddesinde var. Tadını çok merak ettim

• Sosları hazır ya soğan domates rende kullanıyolar cok bir olayı yok ucuz sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan sene oldu bee. Canım çekti allahsızlar.
  • Alavara cok pis bir yer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.