Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.848
Cevap
60
Favori
224.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.amazon.com/dp/B000092TT0/ref=psdc_172563_t1_B009WW0YIK?tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Bunu buldum ne dersiniz?

Edit: amazonda 1 yıldız yorumlara baktım da, neredeyse hepsi kısa sürede bozulduğundan yakınmış. Sony cs9 da mı karar kılsam en azından servisi var

http://www.audiorumble.com/polk-audio-psw505-review/

Bu sitede 200dolar bandında en iyi 3 hoparlörden biri ve 20hz.

Amazondan getirtebiliyor muyuz? Bayadır birşey alıyorum vergi, kargo durumlarından bihaberim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odysseus348 -- 29 Eylül 2017; 22:28:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Odysseus348 O kullanıcısına yanıt
    Hocam inanın leş almaktansa almamak daha iyi.

Yerinizde olsam şu an almam para biriktirir güzel birşey alırım..

Sub o kadar önemli bir faktör ki öyle

Zaten apartmandairesi

zaten açamıyacağım

Gibi bir olayı yok..

Her sub gürültücüdür apartman dairesine fazladır aslında..

Bakın bende r112sw var bir dinleseniz içiniz gider ama pahalı..

Fakat benim gönlümde sb16 ultra var ve aynı apartman dairesinde onuda dinlerim..

Leş bir sub almayın.sadece gürültü olur..sub da asıl amaç basınç üretmek koltuğunuzu ve içinizi derin frekansla titrermektir..

Acele etmeyin almayın sub..

İllaki ama illaki bütçe bu başka çare yoksa sıfır diye sony alacağınıza ilan kovalayın.

Ben böyle yapardım

• Sb 16 alt frekanslarda nasıldr sizce

• odesy kullanıcısına yanıt
    Şunu belirtmekte fayda görürüm:ben karşımdaki insana özellikle yüksek rakamlı ürünler önermem.Hatta genelde ürün önermem,sıklıkla imkanınız varsa gidin almayı düşündüğünüz ürünleri dinleyin derim.

Burada fark etti iseniz zamanında kullandığım bir ürünle ilgili yorum yaptım yani deneyimlemiş birisi olarak.

Birde şöyle anlatayım:

Ben ve benim gibi düşünen bir çok hobidaşım tr şartlarında sırf almış olmak için sıfır ürünler almıyoruz.

Nedeni zengin veya fakir olduğumuz için değil.Sıfır ürüne vereceğimiz parayı zûl görürüz.

Bir kere satarken zarar.

Ikincisi sıfıra vereceğimiz parayı bir veya iki segment üzerinde temiz ikinci el ürüne veririz.

Alacağımız ürünün de uygun fiyata düşmesini bekler yada pazarlığımızı ona göre yaparız.E temiz bir ürünü uygun fiyata alırsan zaten satarken de çok zarar etmezsin.(her ürün bir gün satılacak unutmayın)Sıfır olarak alırsanız ise ürünü mağazadan çıktığı anda satışa koysanız bile zarardasınız.

Bana sorsanız saf sinemasever birisi hoparlörlerinin en az yarısı fiyatta suba para ayırmalı.Sinema sisteminin can damarı önce sw sonra ise centerdir.1 sene sonra kendini değiştirten sw zaten ucuz bir sw değildir.

Ben bütçeme göre sw arıyor olsa idim alabileceğim en iyi sw yı alırdım.Bütçem zorlanıyorsa almaz bir süre daha elimdeki ile idare eder ve bütçeyi artırma yoluna giderdim.Sebebini zaten belirttim. Simemada sw ım kadar zevk alırım.

Bir de şunu söylemeyi bırakın artık (sizi kastederek değil genel olarak söylüyorum):

"Apartman dairesinde oturuyorum,zaten sesi çok açmayacağım"

Kalitesiz ve basit bir sub apartman dairesinde daha çok sırıtır.

Asıl kaliteli sw apartman dairesinde daha çok gereklidir.

Gerek komşu şikayeti gerekse kısık seste alınacak performans için.

• Sony'e göre daha tercih edilebilir. Sadece şuraya dikkat edin siz müzikal bir sw arıyorsunuz ve de bookshelf hoparlörlerinizle birlikte kullanacaksınız değil mi? Çap olarak (20cm ideal) max 25cm sürücülü kapalı kutu cihazlara bakmanız gerek. Bu çapta ve portlu bir cihaz ne kadar müziğe duyarlı tonda çalar şüpheli.. Sesi kontrol edebilirsiniz ancak gereksiz o bass uzamalarını port yüzünden nasıl halledeceksiniz bilemem. SW'sız halini aramayın sistemin sonra.

Hani alır memnun kalırsınız beklenti kişinin zevkine bağlıdır doğru olur olmaz kendi kulağıdır buna birşey diyemeyiz lakin bu cihazı alırsınız beğenmezsiniz sonra tam aradığınız ürün çıkar karşınıza bütçenizden olmayın sonra alıpda. Biraz sorunun içinde cevap cevabın içinde soru gibi oldu ama eminim açıklayıcıdır.
  • Yazdıklarımın devamı niteliğinde öncü bir post atmışsınız kesinlikle doğru açıdan bakıyorum
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeler için teker teker teşekkür ederim. Şu an sadece önerilen modellere bakabiliyorum. Mesela r112sw e baktım ama ikinci eli yok. Sıfırı 4bin küsur. Polk tan korktum çok fazla arıza şikayei var. Madem öyle bana kapalı kutu olarak 1000tl yi geçmeyecek en azından bir kaç marka model söyler misiniz, ikinci elini kovalayayım

• arkadaşlar selamlar.

Araç orjinal teybine çok fazla abartılı olmadan subwoofer takmak istiyorum 200w falan yeter gibi tahminim 100w de olur çok anlamam araç içinde bassları tatlı alayım yeter.

teyp te 2 çıkış subwoofer için ayrılmış ayrıca satılan jbl oem subwoofer takılıyor üst paketlerde.

ne almam gerekir nasıl yol izlememiz lazım. teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

arkadaşlar selamlar.

Araç orjinal teybine çok fazla abartılı olmadan subwoofer takmak istiyorum 200w falan yeter gibi tahminim 100w de olur çok anlamam araç içinde bassları tatlı alayım yeter.

teyp te 2 çıkış subwoofer için ayrılmış ayrıca satılan jbl oem subwoofer takılıyor üst paketlerde.

ne almam gerekir nasıl yol izlememiz lazım. teşekkürler

Yanlış gelmissin!

3100 kusur mesajı nerede attın bilmiyorum ama otomobil başlığı altındaki ses sistemleri bölümüne sorsan daha yararlı olur.

Burası ev sinema sistemleri bölümü.

Belki kullanan arkadaşlardan varsa yine yazarlar ama otomobil bölümdeki daha hızlı ve aydınlatıcı olabilir.

• 2. el 1.000 Tl altı aşağıdaki subwooferlar konusunda görüşü olan, şu öne çıkar dediğiniz var mı? (film & müzik , stereo sistem için)

KEF PSW 2500
    KEF Model 30B
    Definitive Pro 100
    JBL E150 p / 230
    Monitor Audio ASW-100
    Wharfedale Supercube 10
    Wharfedale Powercube 8
  • B&W asw600 almaya karar vermiştim ama satılmış maalesef, aynı fiyata asw608 var sizce nasıldır? 23 Hz denmiş teknik özelliklerinde 20cm bir sub

http://m.bowers-wilkins.co.uk/Downloads/Product/InfoSheet/ENG_FP26328_ASW608_Info-Sheet.pdf

• Bu konunun ilk mesajından beri yazılıyor su hz bu hz e iner isi boş is bahsettiğiniz hz in db kaç onu bilmeden bulaşmayın

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    O yüzden teknik verilerini de eklemiştim mesajıma, zira ben pek yorumlayamıyorum

Frequency range

-6dB at 23Hz and 25/140Hz adjustable (EQ at A)

Frequency response

±3dB 32Hz – 40/140Hz adjustable (EQ at A)

• quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

O yüzden teknik verilerini de eklemiştim mesajıma, zira ben pek yorumlayamıyorum

Frequency range

-6dB at 23Hz and 25/140Hz adjustable (EQ at A)

Frequency response

±3dB 32Hz – 40/140Hz adjustable (EQ at A)

Bu değerler fabrika nin kafa karıştırma isleri size bize gereken tam detay üstat

• joven kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun , fiyatını öğrenmemiz mümkün mü?
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Valla pdf dışında ben ek veri bulamadım. Bir iki inceleme var, tepkilerinin iyi olduğu ancak çok derin baslara inemediği yazılmış. Marka b&w olunca teknik veride yalan yapmaz diye düşündüm, zira Dali nin teknik verisi de 40hz ve gerçekten 40 ta bıçak gibi ses kesiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Tabiki mavihifi n11 üzerinden 7.994 TL 6 taksite aldım

Sub nasıl oldu eskisine göre

• quote:

Tabiki mavihifi n11 üzerinden 7.994 TL 6 taksite aldım

Fiyatta yanlışlık var o fiyatta indirim yapıyor firma

Ben cok iyi fiyatlar almıştım

• quote:

Merhabalar

Sistemim için çok uzun soluklu olmasada Sub arayışım son buldu

Tercih ettiğim SubWoofer SVS SB 13 ULTRA Modeli oldu

Bu konuda kimi zaman Amatörce kimi zaman heyecanlı sorularıma cevap verme nezaketi gösteren forumdaşlara
    Şükran’larımı sunarım iyiki varsınız.

Saygılarımla

Hayırlı olsun,iyi günlerde keyifle dinlersiniz İnşaAllah

• joven kullanıcısına yanıt
    Süper 👍 güzel günlerde kullanın

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.