Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.848
Cevap
60
Favori
224.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevap için tşk.ederim baktım onun için zaten bayagıdır bakınıyorum ama 2.el yok maalesef.
    Definitive pro 100 / 200 işimi görebilir sanrım.
  • joven kullanıcısına yanıt
    Tşk.ler tavsiye için .Dikkat edeceğim bu dedğinize.
    Pek bilgin olmadığı için bütçeme göre SIFIR bir sub ta bakabilirm.
    SONY Sa-Cs9 alan arkadaş oldukça memnun olduğunu yazdı ama Definitive pro 100 /200 ile mukayese edilemez sanırım ne dersiniz ?
    Siz tavsiye eder misniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizza

Tşk.ler tavsiye için .Dikkat edeceğim bu dedğinize.
    Pek bilgin olmadığı için bütçeme göre SIFIR bir sub ta bakabilirm.
    SONY Sa-Cs9 alan arkadaş oldukça memnun olduğunu yazdı ama Definitive pro 100 /200 ile mukayese edilemez sanırım ne dersiniz ?
    Siz tavsiye eder misniz ?

Hocam definitive'in bahsettiğiniz modelleri minimum 10 senelik ki onlarda öyle süper değiller ama sizin işinizi görürler bir tek arıza vs olursa tekrar arayışa gitmeniz gerekebilir. Sony amazon.comdaki yorumlardan da anlaşılacağı gibi tam fiyat/performans ürünü. Bence istediklerinize de gayet hitap eden bir ürün ve TR'de de fiyatı gayet makul. Ancak şuan bu fiyata sıfır olarak daha iyisi olduğunu söyleyebilmek güç varsa önerileri alabiliriz.

• Şu svs pb serisi

Ve mk sound x12

O kadar zihnimi kurcalıyor ki..

Bir yandan ekstra surround hop alıp elimde kalan diğer hop atmos yapmak var..bir yandan bu gerçek sublar beni perişan ediyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru düzgün bir sub olmadıkça atmos işiyle uğraşmazdım şahsen..

• quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Doğru düzgün bir sub olmadıkça atmos işiyle uğraşmazdım şahsen..

İmza

• Delerıum kullanıcısına yanıt
    Tabi yapıştırdın JL 113 sen rahatsın..

• Bazı şeyler takıntıysa kafadan çözmeyince hep alır satarsın para gider sadece gerek yok ona

Bak vintage ile meşgulüz ne zamandır yoksa bunlara gün doğmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Merhabalar

Sizlere bir maruzatım öyle bir subwoofer arıyorumki baslar sanki kule hoparlörden çıkan basları gibi çıkacak
    yalnız kule hoparlör baslardan daha torklu ve güçlü olacak

Bütçe hama giren terler.

Senin kurduğun sistem Sub

Svs 13

Svs 16

Jl f112

Jl f113

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Eray

Anthem avr volümü -15’lerde

Şuan kullandığım Paradigm Monitor sub 12 sub üzerinden volüm %50 getirsem baslar çok randımanlı alamıyorum
    öyleki Paradigm Prestige 85 basların gerisinde kalıyor

Bende sub üzerinden bas volümü %80 lere çıkarıyorum bu seferde baslar artıyor yalnız sevmediğim o baş ağrıtan
    uğultu baslar veriyor

Bana öyle bir sub lazımki torklu ve güçlü ve odada uğultu yapmayacak

Svs subwoofer YouTube videolarında izlediğim hep gürültülü baş ağrıtan baslar veriyor gibi bilemiyorum belki kayıtları kötü olduğundandır

Bana YouTube dan bass nasıl duyduğunu bi anlat abi

Bası nasıl kayıt ediyor lar ki

O islere bakma sen ben svs duydum çok başarılı

Senin oda 15 mt iken her turlu olacak o uğultu

Jl de alsan

• Class ab bakcan tabi

• Senin konu derin abi oda çok ufak hi def men

Altug abi ye danış mali

15mt2 için marka ne alacağın sana kalmış ama bu Subun bence kesinlikle Portsuz olması gerekli.Hele o Svs nin üç portuyla bu ufak mekan nasıl olur bilemem ama sıkıntı yaratacağı muhtemel.Bence siz İsranbuldaysanız Forum Audioya gidip FF5 i bir test edin bakalım nasıl bulacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

15mt2 için marka ne alacağın sana kalmış ama bu Subun bence kesinlikle Portsuz olması gerekli.Hele o Svs nin üç portuyla bu ufak mekan nasıl olur bilemem ama sıkıntı yaratacağı muhtemel.Bence siz İsranbuldaysanız Forum Audioya gidip FF5 i bir test edin bakalım nasıl bulacaksınız.

25 30 mt altına port olmaz ben gittim baktım

40 mt salon sa o portlu svs 16 alcan 16 hrz altına iniyor yüksek desibelde

14 12 hz de iniyor galiba ki bu hz ler artık ses değil titreşim basınç üretiyor çok ciddiyim

Korku dolu baktım cihaza

• O rahatsız edici bas kulelerin ne kadar güçlü olduğundan ve de siz önleri avr harici 3 kanal power ile besliyorsunuz malum bas yoğun olması ve de mekan da etken tabi

• Uğultu demedim zaten anladım olayı.

Sub kesim frekansını 50-60hz yapın genellikle 80 de tutarlar mesela thx de de bu değer standarttır ama iyi sub ve kule varsa değer her ikisinde de aşağı çekilmesi daha uygun olur. Sizde denge ve timing ayarı gerekiyor. Birde sub aktif iken kuleleri full band sürmeyin zaten. Bırakın sesin bittiği yerdeki titreşimi subwooferiniz yapsın.

Yoksa kuleler güçlü sub alt frekans da eziliyor normal olarak. Kulelerin rezonansa gireceği değerden 10 Hz üstünü ayarlayıp örnek 40 da giriyorsa 50hz ayarlayın sonra da sub kesimini 50 Hz olarak yapın.

Bu ayarları yaptıktan sonra bir tam kalibrasyon alın

İş bu noktada daha iyi bir sub gerektiriyorsa masraf kapısı aralanır üzgünüm

JL E 112 altına bakmayın derim ayrıca

15m2 için Paradigm Monitor Sub12 yerine Siesmic 110 olsa mesela şimdi 10 kat daha fazla mutlu olurdun.Böyle genelleme yapmak çok zor olsada oda akustiğinde 15m2 için hangi frekanslar üst üste biniyoriyice bir incelemek gerekir ancak bu m2 de kalınacak ise kule hoparlör ve büyük subwoofer içeren bir sistemi sorgulamak gerekebilir. Keza Beyoğlu'nun arka sokaklarında Hafriyat kamyonu kullanmak gibi bir durum var gibi geliyor. Görmek test edip ölçmek lazım.
    Subwoofer tasarımı Sürücü,Amfi ve çalışma prensibinin en optimum dizayn ile harmanlanmasıyla oluşan bir bütünsellik içermesi gerekir. Burada inanılmaz kalitede bir sürücü onu her anında destekleyebilecek kadar güçlü ve hızlı bir amfi ve oda akustiğine uyumluluğunu sağlayacak bir yazılım bir araya geldiğinde en basit dizayn SEALED (Kapalı kutu) bile mükemmel sonuçlar verecektir mesela JL F113 gibi.Ancak her üreticinin maalesef böyle bir subwoofer sürücüsü yok bu sebeple farklı dizaynlar üretmeleri kaçınılmaz.
    Ben bu dizaylar içinde kabin içerisinde oluşan türbülansları bir port yardımıyla dışarıya atmak yerine aktif veya pasif bir ikinci sürücüyle bertaraf etme yoluna giden ve bu sayede daha küçük bir kabinden daha yüksek desibel elde eden tasarımları başarılı buluyorum.Hatta böyle pasif radyatörlü bir Subwoofer olan REL S3 kullanıyorum.Tamam desibel olarak Sunfire EQ12 Signature veya JLF112 nin gerisinde olabilir ama benim bu güne kadar kullandığım ve dinlediğim en kaliteli bass soundlarından birisi diyebilirim. Keza kullandığım hoparlörler küçük ve onlarla entegre olabilmesi en önemli avantajı benim için . Ben bu subwooferı 42m2 lik bir salonun içinde kullanıyorum ve oldukça memnunum 15m2 de ne yapar bilemem ama Senin Paradigmden çok daha iyi çalacağı kesin.Ayrıca B&W 'nun PV1 subwooferı başarılı olduktan sonra Flagship tasarımını benzer DB1 ile şekillendirdiler çok başarılı bir sub ama çok büyük ve pahalı ancak şimdi bu dizayna sahip küçük kardeşleri geliyor DB2 ve DB3 onlardan çok ümitliyim.
    Ayrıca Golden EAR SuperSub X,Sumiko S10 (bir türlü gelemedi bekliyoruz)JL Audio E110 alternatifler olabilir.
    Yeni bir haber de subwoofer sürücülerni beğendiğim ancak bir türlü istenilen etkiyi sağlayabilecek dizaynı yapamamış DYNAUDIO dan geldi.DYNAUDIO SUB6 iki sürücülü EARTQUAKE SUPERNOVA ya benzeyen tasarımı Studyo kalitesinde DSP'li bir amfi ile çok başarılı olacak gibi geliyor. Fiyatı 3.000 USD civarlarında olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

15m2 için Paradigm Monitor Sub12 yerine Siesmic 110 olsa mesela şimdi 10 kat daha fazla mutlu olurdun.Böyle genelleme yapmak çok zor olsada oda akustiğinde 15m2 için hangi frekanslar üst üste biniyoriyice bir incelemek gerekir ancak bu m2 de kalınacak ise kule hoparlör ve büyük subwoofer içeren bir sistemi sorgulamak gerekebilir. Keza Beyoğlu'nun arka sokaklarında Hafriyat kamyonu kullanmak gibi bir durum var gibi geliyor. Görmek test edip ölçmek lazım.
    Subwoofer tasarımı Sürücü,Amfi ve çalışma prensibinin en optimum dizayn ile harmanlanmasıyla oluşan bir bütünsellik içermesi gerekir. Burada inanılmaz kalitede bir sürücü onu her anında destekleyebilecek kadar güçlü ve hızlı bir amfi ve oda akustiğine uyumluluğunu sağlayacak bir yazılım bir araya geldiğinde en basit dizayn SEALED (Kapalı kutu) bile mükemmel sonuçlar verecektir mesela JL F113 gibi.Ancak her üreticinin maalesef böyle bir subwoofer sürücüsü yok bu sebeple farklı dizaynlar üretmeleri kaçınılmaz.
    Ben bu dizaylar içinde kabin içerisinde oluşan türbülansları bir port yardımıyla dışarıya atmak yerine aktif veya pasif bir ikinci sürücüyle bertaraf etme yoluna giden ve bu sayede daha küçük bir kabinden daha yüksek desibel elde eden tasarımları başarılı buluyorum.Hatta böyle pasif radyatörlü bir Subwoofer olan REL S3 kullanıyorum.Tamam desibel olarak Sunfire EQ12 Signature veya JLF112 nin gerisinde olabilir ama benim bu güne kadar kullandığım ve dinlediğim en kaliteli bass soundlarından birisi diyebilirim. Keza kullandığım hoparlörler küçük ve onlarla entegre olabilmesi en önemli avantajı benim için . Ben bu subwooferı 42m2 lik bir salonun içinde kullanıyorum ve oldukça memnunum 15m2 de ne yapar bilemem ama Senin Paradigmden çok daha iyi çalacağı kesin.Ayrıca B&W 'nun PV1 subwooferı başarılı olduktan sonra Flagship tasarımını benzer DB1 ile şekillendirdiler çok başarılı bir sub ama çok büyük ve pahalı ancak şimdi bu dizayna sahip küçük kardeşleri geliyor DB2 ve DB3 onlardan çok ümitliyim.
    Ayrıca Golden EAR SuperSub X,Sumiko S10 (bir türlü gelemedi bekliyoruz)JL Audio E110 alternatifler olabilir.
    Yeni bir haber de subwoofer sürücülerni beğendiğim ancak bir türlü istenilen etkiyi sağlayabilecek dizaynı yapamamış DYNAUDIO dan geldi.DYNAUDIO SUB6 iki sürücülü EARTQUAKE SUPERNOVA ya benzeyen tasarımı Studyo kalitesinde DSP'li bir amfi ile çok başarılı olacak gibi geliyor. Fiyatı 3.000 USD civarlarında olabilir.

Sevgili HI-DEF-MAN in ilk paragraftaki frekans ile ilgili sorusuna teorik verebiliriz. oda ölçüleri, en/boy/yükseklik olarak iletilebilir mi?

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Valide ile aynı evi paylaşıyorum 24 m2 odayı

kendine ayırdı bana 15m2 oda kaldı yani patron O

Sizinle ben aynı düşüncedeyiz sub db güç bâbında

bende Watt olarak güçlü sub yerine zengin ve torklu

bas seviyorum öyle kapı pencere sallayan sub’ları

sevmiyorum

Kule basları esasen baya baya iyi heleki kullandığım

15m2 oda boyutu hesaba katıldığı vakit yalnız

filmlerdeki o can alıcı efektleri sese avr üzerinden

olsun sub üzerinden olsun çok yüklenmeden

zengin ve torklu baslar duymak istiyorum

Sistemim

Anthem mrx 710

Anthem mca 30

Paradigm Prestige 85f 45c 15b

Oda boy 5m2 En 3m2 tavan yükseklik tam ölçmedim

tahminimce yüksek tavan diye tabir edilen tavanlardan

zaten bina yaşı 20 şimdiki yeni binalar gibi alçak tavan değil

Kule hoparlörlerin bile 29hz tune edilmiş o odada 35hz seviyesine inebilir 4x16.5 santim yüksek atımlı woofer çalışıyor bir de Power Amfi ile sürüyorsun ki off aman off.

Sub da gelince oh beraber yıkıyorlardır ortalığı.

Önce amfiden kulelere giden Bass frekansları 50hz gibi kes. Subwoofer ı da 50hz ayarla bir dene bakalım ben pek ümitli değilim ama. Sub olmasa bile o kuleler uğuldar gibime geliyor.

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.