Şimdi Ara

Akşam saatlerinde araç kullanmak resmen işkence

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çakma xenon kullanımında inanılmaz bir artış var, trafikteki arabaların neredeyse yarısı çakma xenonlu, diğer yarısınında far ayarı bozuk. Artık dikiz aynasını başka yöne çeviriyorum, bu seferde arka sisini yakan orman çocuğu denk geliyor.

• Yokuş, kasis, viraj vb. açılar yüzünden bir an bile olsa göze gelen bazı fabrika çıkışlı xenonlar da anlık kör ediyor. Hele bir de araç yüksekse. Artısı eksisinden fazla diye serbest. Ancak sağlıklı değil. Flaş gibi patlayan farın, gün gibi aydınlık büyükşehirlerde kullanılılması saçma. Farsız bile gezersin çoğu şehirde. Gerçi bizim millet çukur, kaldırım görebilmek için sis iyi oluyor kafasında hala. Adam demiyor ki benim gece görüşümde sıkıntı var doktora gideyim.
    Sadece trafikteki araç şoförlerinin değil, genel insan stoğumuzda bir IQ düşüşü mevcut.

Son 20 yılda bunlara ilave olarak ;

-İnsanlığımız,

-Dürüstlüğümüz,

-Ahlakımız ve

-Sabrımızda da büyük bir düşüş var.

Hukuk sistemi komple suçluyu korumak üzerine kurulmuş. Forumdaki hukuçu arkadaşlar bilir ama bilmeyenler için bir örnek vereyim. Bir tecavüz davasında fiili gerçekleştiren zanlının yalan söyleme hakkı vardır ve söylediği yalan nedeniyle ayrıca yargılanamaz. Ama mağdurun yalan söyleme hakkı yoktur. Olayın şoku nedeniyle yanılıpta iki sefer tecavüz ettiyse ve mağdur üç sefer diye ifade verdiyse, hem kamu davası açılır hem de tecavüzcü için manevi tazminat davası açma hakkı doğar.

Bu hukuki şartlar altında suç oranının artmaması mümkün mü?

Zaten doğru dürüst ceza verilmiyor suçlulara bir de şimdi örtülü af çıkaracaklar.
  • dolmuşçular başı çekiyor. kural tanımamaları yetmiyormuş gibi sürekli ledli farlarıyla selektör atıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her gördüğümde uzunları açıp üstlerine üstlerine sürüyorum. Bir gün ters birine denk gelecez ama
  • Bu kültür seviyesi, avrupa birliğine değil, Irak iran suriye birliğine ne kadar yakıştığımızı gösteriyor. Yazık, kocaman ülke bitik resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 7 Aralık 2019; 10:33:25 >
  • Bir de far yerine park lambalarını yakıp, üstüne de sis farı açan tipler var. Adam önünü göremiyor arabayı nasıl kullanıyor anlamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Her gördüğümde uzunları açıp üstlerine üstlerine sürüyorum. Bir gün ters birine denk gelecez ama
    Hangi birini düzelteceksin ki hocam, ben artık uzun yakmayı bile bıraktım, sövüp geçiyorum. Zevk için adam öldüren tiplerle bir arada yaşıyoruz.
  • Sis farı yakanları hayatım boyunca anlayamayacağım.
  • Bu ducato,crafter vs gibilerin kural disi farlari hele nefret ettiriyor tam. Bir de dur kalk trafikte insanin dibine giriyorlar inip kafalarini asfalta suresim geliyor.

• herkesin hayatına kimse karışamaz
  • bir de sadece ön sis farını yakıp gündüz farı yapmaya çalışan gerzolar var.
  • talharo123 T kullanıcısına yanıt
    Bir de ortalıyorlar arabayı iki yan ayna da iptal oluyor resmen. İnsanlar kimseyi düşünmüyor istediğini yapıyor ve yaşıyor..
  • Yokuş, kasis, viraj vb. açılar yüzünden bir an bile olsa göze gelen bazı fabrika çıkışlı xenonlar da anlık kör ediyor. Hele bir de araç yüksekse. Artısı eksisinden fazla diye serbest. Ancak sağlıklı değil. Flaş gibi patlayan farın, gün gibi aydınlık büyükşehirlerde kullanılılması saçma. Farsız bile gezersin çoğu şehirde. Gerçi bizim millet çukur, kaldırım görebilmek için sis iyi oluyor kafasında hala. Adam demiyor ki benim gece görüşümde sıkıntı var doktora gideyim.

• Trafikteki araçların şöförlerinin çoğunun iq derecesi dünya standartlarının altında buna net eminim. mal kaynıyor ortalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

dolmuşçular başı çekiyor. kural tanımamaları yetmiyormuş gibi sürekli ledli farlarıyla selektör atıyor
    Hocam onlara ek olarak servis araçları da aynı şekilde. Zaten farları yüksekte kaldığı için rahatsız ediyorken üstüne selektör falan olunca normal bir arabada 3 aynadan da kör ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: GüvenlikMurat

Trafikteki araçların şöförlerinin çoğunun iq derecesi dünya standartlarının altında buna net eminim. mal kaynıyor ortalık
    Sadece trafikteki araç şoförlerinin değil, genel insan stoğumuzda bir IQ düşüşü mevcut.

Son 20 yılda bunlara ilave olarak ;

-İnsanlığımız,

-Dürüstlüğümüz,

-Ahlakımız ve

-Sabrımızda da büyük bir düşüş var.

Hukuk sistemi komple suçluyu korumak üzerine kurulmuş. Forumdaki hukuçu arkadaşlar bilir ama bilmeyenler için bir örnek vereyim. Bir tecavüz davasında fiili gerçekleştiren zanlının yalan söyleme hakkı vardır ve söylediği yalan nedeniyle ayrıca yargılanamaz. Ama mağdurun yalan söyleme hakkı yoktur. Olayın şoku nedeniyle yanılıpta iki sefer tecavüz ettiyse ve mağdur üç sefer diye ifade verdiyse, hem kamu davası açılır hem de tecavüzcü için manevi tazminat davası açma hakkı doğar.

Bu hukuki şartlar altında suç oranının artmaması mümkün mü?

Zaten doğru dürüst ceza verilmiyor suçlulara bir de şimdi örtülü af çıkaracaklar.

• hadi gençler zibidi diye xenon , sis farı ve led kullanıyor diyoruzda, yaşlı insanlarda bu zibidilerle yarışa girince ortalık iyice karıştı. ben yaşlı birinin daha duyarlı olmasını beklerim normal olarak ama onlarda '' ulan gençken yapamadım, şimdi yapayımda içimde kalmasın '' diyerek apaçilerle yarışıyorlar. ota mota ceza yazılacağına bu far kullanımına ya da mercek ayarına ceza yazsalar süper olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GüvenlikMurat

Trafikteki araçların şöförlerinin çoğunun iq derecesi dünya standartlarının altında buna net eminim. mal kaynıyor ortalık
    Ehliyet almak isteyenlere zeka testi de yapılması gerekir. Belli bir seviyenin altına vermeyeceksin

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.