Şimdi Ara

Akşam saatlerinde araç kullanmak resmen işkence

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
52
Cevap
0
Favori
2.848
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Trafik ve Biz >> Akşam saatlerinde araç kullanmak resmen işkence
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    923 Mesaj
    Çakma xenon kullanımında inanılmaz bir artış var, trafikteki arabaların neredeyse yarısı çakma xenonlu, diğer yarısınında far ayarı bozuk. Artık dikiz aynasını başka yöne çeviriyorum, bu seferde arka sisini yakan orman çocuğu denk geliyor.

Son 20 yılda bunlara ilave olarak ;

-İnsanlığımız,

-Dürüstlüğümüz,

-Ahlakımız ve

-Sabrımızda da büyük bir düşüş var.

Hukuk sistemi komple suçluyu korumak üzerine kurulmuş. Forumdaki hukuçu arkadaşlar bilir ama bilmeyenler için bir örnek vereyim. Bir tecavüz davasında fiili gerçekleştiren zanlının yalan söyleme hakkı vardır ve söylediği yalan nedeniyle ayrıca yargılanamaz. Ama mağdurun yalan söyleme hakkı yoktur. Olayın şoku nedeniyle yanılıpta iki sefer tecavüz ettiyse ve mağdur üç sefer diye ifade verdiyse, hem kamu davası açılır hem de tecavüzcü için manevi tazminat davası açma hakkı doğar.

Bu hukuki şartlar altında suç oranının artmaması mümkün mü?

Zaten doğru dürüst ceza verilmiyor suçlulara bir de şimdi örtülü af çıkaracaklar.
    Aynen, aynen ve aynen öyle. İnsan kalitesi leşşşşş. Ülke tıka basa, ağzına kadar görgüsüz, saygısız, serseri, asabi, hırsız, dolandırıcı, psikopat, manyak, üç kağıtçı dolu. Ne ağız tadıyla yaşanır, ne de çocuk büyütülür.
    Hangi birini düzelteceksin ki hocam, ben artık uzun yakmayı bile bıraktım, sövüp geçiyorum. Zevk için adam öldüren tiplerle bir arada yaşıyoruz.
    Yokuş, kasis, viraj vb. açılar yüzünden bir an bile olsa göze gelen bazı fabrika çıkışlı xenonlar da anlık kör ediyor. Hele bir de araç yüksekse. Artısı eksisinden fazla diye serbest. Ancak sağlıklı değil. Flaş gibi patlayan farın, gün gibi aydınlık büyükşehirlerde kullanılılması saçma. Farsız bile gezersin çoğu şehirde. Gerçi bizim millet çukur, kaldırım görebilmek için sis iyi oluyor kafasında hala. Adam demiyor ki benim gece görüşümde sıkıntı var doktora gideyim.
  • dolmuşçular başı çekiyor. kural tanımamaları yetmiyormuş gibi sürekli ledli farlarıyla selektör atıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Intel i5 2500k @ 4.5 Ghz___Asus P8Z77-V__Asus Strix GTX970 OC___8GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz___Kingston V300 60GB SSD___Seagate 7200.11 500GB___Seagate 7200.12 500GB___250GB+ 500GB 2.5" HDD___Seagate 2TB___CM HAF X 942___Zalman ZM500-LX PSU
  • Binbaşı
    1690 Mesaj
    Bu kültür seviyesi, avrupa birliğine değil, Irak iran suriye birliğine ne kadar yakıştığımızı gösteriyor. Yazık, kocaman ülke bitik resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lymph -- 7 Aralık 2019; 10:33:25 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    923 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Her gördüğümde uzunları açıp üstlerine üstlerine sürüyorum. Bir gün ters birine denk gelecez ama
    Hangi birini düzelteceksin ki hocam, ben artık uzun yakmayı bile bıraktım, sövüp geçiyorum. Zevk için adam öldüren tiplerle bir arada yaşıyoruz.
    |
    |

|
    |
    |
    |

Bir de ortalıyorlar arabayı iki yan ayna da iptal oluyor resmen. İnsanlar kimseyi düşünmüyor istediğini yapıyor ve yaşıyor..
    |
    |
    talharo123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yokuş, kasis, viraj vb. açılar yüzünden bir an bile olsa göze gelen bazı fabrika çıkışlı xenonlar da anlık kör ediyor. Hele bir de araç yüksekse. Artısı eksisinden fazla diye serbest. Ancak sağlıklı değil. Flaş gibi patlayan farın, gün gibi aydınlık büyükşehirlerde kullanılılması saçma. Farsız bile gezersin çoğu şehirde. Gerçi bizim millet çukur, kaldırım görebilmek için sis iyi oluyor kafasında hala. Adam demiyor ki benim gece görüşümde sıkıntı var doktora gideyim.

Asus Z170 Pro Gaming // İntel 6700K // Sapphire 5700xt Nitro oc // Gskill Ripjaws Ddr4 16Gb 3000 Mhz // Cooler Master V8 Gts High Performance Cpu Cooler with Horizonta // İntel 1tb m2 Ssd Sandisk ultra pro 480 gb // 700 watt 80 // Gigabyte AORUS 27" FI27Q
  • Teğmen
    138 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

dolmuşçular başı çekiyor. kural tanımamaları yetmiyormuş gibi sürekli ledli farlarıyla selektör atıyor
    Hocam onlara ek olarak servis araçları da aynı şekilde. Zaten farları yüksekte kaldığı için rahatsız ediyorken üstüne selektör falan olunca normal bir arabada 3 aynadan da kör ediyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: GüvenlikMurat

Trafikteki araçların şöförlerinin çoğunun iq derecesi dünya standartlarının altında buna net eminim. mal kaynıyor ortalık
    Sadece trafikteki araç şoförlerinin değil, genel insan stoğumuzda bir IQ düşüşü mevcut.

Son 20 yılda bunlara ilave olarak ;

-İnsanlığımız,

-Dürüstlüğümüz,

-Ahlakımız ve

-Sabrımızda da büyük bir düşüş var.

Hukuk sistemi komple suçluyu korumak üzerine kurulmuş. Forumdaki hukuçu arkadaşlar bilir ama bilmeyenler için bir örnek vereyim. Bir tecavüz davasında fiili gerçekleştiren zanlının yalan söyleme hakkı vardır ve söylediği yalan nedeniyle ayrıca yargılanamaz. Ama mağdurun yalan söyleme hakkı yoktur. Olayın şoku nedeniyle yanılıpta iki sefer tecavüz ettiyse ve mağdur üç sefer diye ifade verdiyse, hem kamu davası açılır hem de tecavüzcü için manevi tazminat davası açma hakkı doğar.

Bu hukuki şartlar altında suç oranının artmaması mümkün mü?

Zaten doğru dürüst ceza verilmiyor suçlulara bir de şimdi örtülü af çıkaracaklar.
    |
    |

• Yarbay
    5694 Mesaj
    hadi gençler zibidi diye xenon , sis farı ve led kullanıyor diyoruzda, yaşlı insanlarda bu zibidilerle yarışa girince ortalık iyice karıştı. ben yaşlı birinin daha duyarlı olmasını beklerim normal olarak ama onlarda '' ulan gençken yapamadım, şimdi yapayımda içimde kalmasın '' diyerek apaçilerle yarışıyorlar. ota mota ceza yazılacağına bu far kullanımına ya da mercek ayarına ceza yazsalar süper olacak.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: GüvenlikMurat

Trafikteki araçların şöförlerinin çoğunun iq derecesi dünya standartlarının altında buna net eminim. mal kaynıyor ortalık
    Ehliyet almak isteyenlere zeka testi de yapılması gerekir. Belli bir seviyenin altına vermeyeceksin

|
    |
Canlı Tv izle
SEO
Media Sözlük
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.