Şimdi Ara

akpye oy verip pişman olan var mı? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
2
Favori
37.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
241 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hipnoza devam inş reis doları kısa vadede 7 uzun vadede 10 yapacak:)
  • Hayatında gördüğü tek ekonomik kriz babasının harçlığını kesmesi olan, akp hükümeti dışında hükümet görmemiş ooosbirci ergenler , yeni bir gezegen keşfetmiş gibi heyecanla akpnin kötülüklerini anlatıp, millete yol gösteriyorlar.

Mokum bana yüzme öğretiyor deyimi tam bugünlere göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    Valla yok bende normal bir vatandasim sadece RTE ye guveniyorum cok fazla cevap geliyor ben gidip ders calisacam herkese cevap verecek vaktim yok girecegim bir sinav var ulkem icin yapiyorum ne yapiyorsam para icin adim atmam bu siyaset konularinda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serial206

Hayatında gördüğü tek ekonomik kriz babasının harçlığını kesmesi olan, akp hükümeti dışında hükümet görmemiş ooosbirci ergenler , yeni bir gezegen keşfetmiş gibi heyecanla akpnin kötülüklerini anlatıp, millete yol gösteriyorlar.

Mokum bana yüzme öğretiyor deyimi tam bugünlere göre
    Genelleme yapmayin bence. Hepsini yasadim. Yine de Akparti yi beğenmiyorum. Ayrica sırf ekonomi oy verme tercihimi belirlemez.

• jasua85 J kullanıcısına yanıt
    Ben 1970 doğumluyum ve bu ülkede neler yaşandı neler yaşadık..O yüzden buradaki gençlerin yazdığı masallar bana vız gelir, öyle süslü kelimelerle de işim olmaz. Birisi yazmış 'ben mhp barajı geçsin diye oy verdim, bir diğeri yazmış' Atatürk'ü çok sevdiğimden chp ye oy verdim'.Bu mantıkla oy kullanmış kişiler burada kalkmış birde akıl vermeye kalkıyorlar olmaz öyle bir şey.Bende bu milletin başını dik tutacak ve bu devleti hak ettiği yere taşıyacak millet aşığı Ak partiye ve onun lideri Erdoğan'a güvendim ve oy verdim ve beni yanıltmadığı içinde yine vereceğim.Esen kalın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Genelleme yapmayin bence. Hepsini yasadim. Yine de Akparti yi beğenmiyorum. Ayrica sırf ekonomi oy verme tercihimi belirlemez.

Alıntıları Göster
    Üretime dayalı bir sanayi firmasındayım.İşler en az 3 ay daha yoğun.Hergün yeni eleman alıyorlar.Başımı kaşıyacak vaktim kalmıyor.Ramazan geçsin fazla mesai için baskı yapacaklar.

Üstelik hammaddeyi yurdışından dövizle alıyorlar.Çoğu sanayici gibi.

Eğer bu bir krizse üretime yansımadı henüz.Yada ekonomik verilerle uyuşmuyor.Daha önceki krizlerde krizin adı bile işçi çıkartıp üretimi kısmaya yetiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serial206 -- 26 Mayıs 2018; 0:48:9 >

• Ben pişman olmadım kaç seçimdir oy veriyorum ve şunuda kabul etmek lazım 2004 2012 arası her anlamda ülke ciddi gelişti ve bana göre fenada gitmiyodu ama son 3 senedir ciddi anlamda saçmaladılar ve bu dönem oy vermicem akp ye.

Evet ekonomide dış güçlerin sıkıştırması bi etken ama bunu sadece böyle açıklamak doğru değil başka türlü önlemler alınabilirdi biz güçsüz bi ülke değiliz aciz hiç değiliz yargımız facia durumda bi çok şey sayabiliriz bunun gibi.bahsettiğim 8 yıl ne kadar doğrular yapıldıysa son 3-4 yıl bi o kadar saçmalandı.şunuda eklemek lazım maalesef bizim ülkemizde muhaelefetin eksikliği ve acizliğide akp yi cesaretlendirdi rakibin ne kadar sıkı olursa sen kendini devamlı geliştirmek zorunda kalırsın bu maalesef olmadı.

Ayrıca şuda var bi ülkeyi tek bi partinin yönetmesi içinde 16 yıl uzun bi süre artık değişim kapıda gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: serial206

Üretime dayalı bir sanayi firmasındayım.İşler en az 3 ay daha yoğun.Hergün yeni eleman alıyorlar.Başımı kaşıyacak vaktim kalmıyor.Ramazan geçsin fazla mesai için baskı yapacaklar.

Üstelik hammaddeyi yurdışından dövizle alıyorlar.Çoğu sanayici gibi.

Eğer bu bir krizse üretime yansımadı henüz.Yada ekonomik verilerle uyuşmuyor.Daha önceki krizlerde krizin adı bile işçi çıkartıp üretimi kısmaya yetiyordu.

Alıntıları Göster
    Çalıştığıniz firma uzerinden ulkeyi genelliyorsaniz ben birşey diyemem. Su anda tl nin deger kaybetmesini dunyanin en yuksek faizini vererek bir parca durdurabildik. Tabi tek adami bakanlar gunlerce dil dokup anca faiz artışına razi ettiler.Ulke olarak bu kadar doviz borcunu ödeyebileceğimizden emin değilim. Bu da benim görüşüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: esendağlı

Ben 1970 doğumluyum ve bu ülkede neler yaşandı neler yaşadık..O yüzden buradaki gençlerin yazdığı masallar bana vız gelir, öyle süslü kelimelerle de işim olmaz. Birisi yazmış 'ben mhp barajı geçsin diye oy verdim, bir diğeri yazmış' Atatürk'ü çok sevdiğimden chp ye oy verdim'.Bu mantıkla oy kullanmış kişiler burada kalkmış birde akıl vermeye kalkıyorlar olmaz öyle bir şey.Bende bu milletin başını dik tutacak ve bu devleti hak ettiği yere taşıyacak millet aşığı Ak partiye ve onun lideri Erdoğan'a güvendim ve oy verdim ve beni yanıltmadığı içinde yine vereceğim.Esen kalın
    Dolar 10 tl olunca mi fikriniz değişecek? Su an benzinin litresi 6.70 tl (ama bir kismini secime kadar ÖTV den karsiladiklari icin siz farkinda degilsiniz)

• quote:

Orijinalden alıntı: hawk1903

bana bir sebep söyler misiniz bu dediğiniz için?

Alıntıları Göster
    Bir çok sebep var.

Rakipler bakımından;

Temel, merali vs geçiyorum zaten şansları bile yok.

İnceye gelelim direk. İnce saçma sapan konuşuyor;

a) Elektrikli de olsa yerli otomobile karşı. Üstelik eğer yapılabilirse bu bir marka olacak yani kar marjı onun dediği gibi 100 dolar falan olmayacak ama daha bunu kavrayamamış. Çünkü onun kendi fikri değil bunlar. Kendine söylenen şeyler...

b) Çiftçiye mazot 3 tl olacak diyor. Akp açıklama yapıyor biz zaten daha ucuza veriyoruz diye. Çiftçi tarlası için ne kadar mazot harcarsa yarısını devlet geri ödüyor çünkü. Ama İnce yine şov yapıyor atlıyor traktöre benzinliğe gidiyor depoyu fulletiyor. Bakın diyor 230 küsur tl tuttu demek ki onlar yalan söylüyor ben doğru söylüyorum. Yahu bu adam resmen cahil chplileri kandırıyor...

c) Amerikalılardan usulüne uygun istemediler diye, ab'lilerden de yargılanma için direktif alıyor.

d) Endüstri 4.0 tamamen gelişmekte olan ülkelerin zararına olan bir şey ama bunu savunuyor ve hiçbir bilgisi yok. Endüstri 4.0 teknolojili aletler tamamen üreten devletin kontrolünde olacak.

e) Sürekli dolar kurundan bahsediyor. Akp'den önce dolar her sene %60 artıyordu onu söylemiyor. Bir de yine chpli cahilleri kandırmak için bugün 1 bidon benzinle çıktı. Diyor ki 50 tl benzinle 2002 yılında 30 litre benzin alırken şimdi 7-8 litre alınıyor. Biraz daha geriye gitseydi keşke, mesela bir 10 sene daha önce 1992'de aynı miktar ile benzin tankerini alabilirdi. 2000'li yılların başında asgari ücret 102 TL idi. Hatta bu paraya geçinilebilir mi diye yarışma programı yapılmıştı.

Umarım okursun bunları... Bunlar böyle yapacaksa kusura bakmasınlar aç da kalsak yine reise oy veririz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Çalıştığıniz firma uzerinden ulkeyi genelliyorsaniz ben birşey diyemem. Su anda tl nin deger kaybetmesini dunyanin en yuksek faizini vererek bir parca durdurabildik. Tabi tek adami bakanlar gunlerce dil dokup anca faiz artışına razi ettiler.Ulke olarak bu kadar doviz borcunu ödeyebileceğimizden emin değilim. Bu da benim görüşüm.

Alıntıları Göster
    Çevremi gözlemlemek ilk yapacağımız şey tabiki.Merak etme kriz durumunda herkes benzer şeyleri yaşar.Kaçma durumumuz yok.

Borçlu olmak felaket senaryosu değil.10 sene önce borçsuz bir insandım.Bugün evim arabam var.Borç paçamdan akıyor.Ama sürdürülebilir bir borç.Tabiki işsiz kalmadığım sürece.

Borcun gsmh ye oranı, vadesi, sürdürülebilirliği bunlar önemli.Basit örnekler veriyorum farkındayım.Anlatmak istediğimde basit

• "dış güçler diye ağlayarak mı açıklıyor tüm akpliler."

yoo iç güçler diyenlerde var.
  • digiogi kullanıcısına yanıt
    kuru ekmek soğan ve reisimiz bize yeter, dolardan bize ne tanımıyoz zaten onu, batan batar kuveyt dinarıyla ithalat yapsalardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fnxcoder

Bu mesaj silindi.
    Sizin gibi insanları kutuplaştıran yaratıklar yüzünden inadına akp Ahmet Hakan tam da bundan bahsediyordu birisi bu kişiye haddini bildirsin.
  • Ak Parti'ye oy vermediğini aşağılamandan ve hakaret etmenden belli, sizinde kafa böyle basıyor demekki. Hepsini sana iade ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: omfarcan

Size bu forumda boluculuk yapmak anti devletcilik yapmak icin ne kadar veriyorlar canim kardesim.haw much many.

Alıntıları Göster
    Chp bunların kredi kartı borçlarını sıfırlıyor ve buralara tıpış tıpış yolluyor.
  • - Kürdistanda kürtler özgür yaşamalı (türkiyenin 1/4ü yani)
    - Milletvekilimiz taziyeye gitti. (pkk cenazesi)
    - PKK terör örgütü listesinden çıkarılmalı
    - ...direnişte yaralanan.... (vurulan terörist için)

zor bela içeri atmışız ama tayyip kaybetsin diye dışarı çıksın diye savunduğunuz adama bakın
  • digiogi kullanıcısına yanıt
    Kendinizden olmayan herkesi Fetocu ilan eden zihniyet kutuplaştırmıyor benim gibi insanların attığı mesajlar mı kutuplaştırıyor?
    Güldürme kendi zihiniyetin ile çelişiyorsun
    Zaten 6 milyar yıllık dünyada bu avaneler ile aynı çağda yaşayıp aynı oksijeni solumaktan duyduğum talihsizlik anlatılamaz
    Hep diyor ya Reisiniz bu tuzakları bu oyunları bozacaz diye
    Bende diyorum ki;
    Tuzak kuranların en büyüğü Hz. ALLAH C.C'dür
    Elbet rabbim sizlerin kurduğu bütün tuzak ve oyunları bozacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fnxcoder -- 26 Mayıs 2018; 3:44:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Akp ye son iki seçimde oy verdim. Pişmanmıyım hayır tabiki de pişman değilim. neden pişman olayımki kanunlar bana bu hakkı vermiş. Ha verdiğim şansı iyi değerlendiremediler Bu seçimde oy verecek miyim? hayır vermeyecegim çünkü Bana ters gelen şeyler yaptığı için akp yi eledim. Olay bu kadar basit tercih benim istediğime oy veririm. Bu şansı Değerlendiremezse de verdiğim oyu zamanı geldiğinde geri almasınıda bilirim.

Kısaca pişman olacak herhangi bir şey yok. Bu yüzden bu konu çok saçma

Bazılarıda yazmış 'ben oy verdim pişmanım hakkınızı helal edin ' ya hangi hakkı kim helal edecek istediğin partiyi seçersin en dogal vatandaşlık hakkınız. Düşünme yeteneginizimi yitirdiniz yapmayın biraz mantıklı olun lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: fnxcoder

Kendinizden olmayan herkesi Fetocu ilan eden zihniyet kutuplaştırmıyor benim gibi insanların attığı mesajlar mı kutuplaştırıyor?
    Güldürme kendi zihiniyetin ile çelişiyorsun
    Zaten 6 milyar yıllık dünyada bu avaneler ile aynı çağda yaşayıp aynı oksijeni solumaktan duyduğum talihsizlik anlatılamaz
    Hep diyor ya Reisiniz bu tuzakları bu oyunları bozacaz diye
    Bende diyorum ki;
    Tuzak kuranların en büyüğü Hz. ALLAH C.C'dür
    Elbet rabbim sizlerin kurduğu bütün tuzak ve oyunları bozacaktır.
    Fetoyu hiçbir zaman sevmedim.

Kutuplaştırmayı siz iyi bilirsiniz.

Beyin vücudu terk etmiş bunlarda diyene bak hele.

Ben de diyorum ki;

Bu hakaretlerinden dolayı hakkım sana helal değil.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.