Şimdi Ara

AKP NİN BU ÜLKEYE HİÇ Mİ FAYDASI OLMADI? (HERKES İLK SAYFAYI OKUSUN) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
668
Cevap
3
Favori
25.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Okunmaz mı bu güzel yazı güzel kardeşim benim

Ziyadesiyle sol seçmenim.Ailemden fire yok emin olabilirsin.Zaman içerisinde edindiğim en büyük tecrübe öz eleştiri yapmamış olduğumu görmek oldu.

Bu adamların yaptığı iyi şeyleri hep gözardı ettim.Ben ve çevrem ve birçoklarımız böyle yaptık.Güzellik her zaman takdir ister biz bunu yapmadık.Bu adamlar geldiği günden beri çığırttığımız tek şey "ülkeye şeriat gelecek".

Yani daha neler neler ya anlatamam utanıyorum gerçekten.Aramızdan biri de demedi ki "ulan adam dini gereği kapanıyor sana ne!?bize ne!?" Neden pazar tatil ya mesela.Cuma niye değil?Ne değişir?Müslüman ülke değil mi burası Yaşasınlar işte Cuma gününü tatil olarak.Nevruz kutlansın ya kime ne?Sıkıntısız sorunsuz bir şekilde kutlansın işte kime ne?

Hep oraya buraya takıldık biz.Saçma şeylerle uğraştık.Biz varız Siz yoksunuz konumuna getirdik işi.Özeleştiri yapıyorum son 2-3 senedir daha iyi hissediyorum kendimi.Ancak böyle olunca kendinizi bir yere de ait hissedemiyorsunuz.O işin ayrı bir boyutu.

Bu adamlar bu ülke de güzel şeyler yaptılar.Bunu nereye bağlarsan bağla ama yapıldı bu olaylar.Gel gelelim fazlasıyla yapılan yanlışlar da var.Ben önümüzdeki seneler de AKP nin esas niyetinin tamamen ortaya çıkacağını düşünüyorum ve umutla bunun iyi yönde olmasını bekliyorum.İnanıyorum.

Ancak bizim de rolümüz büyük.SOn referandumda görüldü ki ülke ikiye ayrılmış durumda.Hükümetin bunu uyarı olarak alması ve bizleri kazanacak hamleler yapması gerekir.Aynı şekilde AKP Seçmeni de bu şekilde davranmalı.Belki zamanında bizim yapamadığımız büyüklüğü onlar yapar.Umarım öyle olur.

Ben istiyorum ki adımlar atılsın.
    Herkes eteğindeki taşları döksün rahat bir şekilde kendimize bile itiraf edemediğimiz şeyleri söyleyelim konuşalım.
    Bu konuyu açtığıma çok sevindim.Senin gibi çok güzel yorumlar yapan güzel insanlar olduğunu görmek umutlandırdı.Hem Sol taraftan Hem sağ taraftan güzel insanların ortak payda da buluşacağına eminim...

Tabii senin de uzunca değindiğin gibi Eğitime ciddi bir çözüm bulunması gerekir

Tekrar teşekkürler bu güzel yazın için

• Olmadı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yunan komutan Turk adasinda kuzu çevirme yapıyor.Akp bu oyuna gelmicez diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BENZER KONU 2-3 AYDA 1 AÇILIYOR SANIRIM

TEKRAR YAZAYIM ESKİ MESAJIMI

2011-2012 YILINA KADAR PKK'YLA PAZARLIK DIŞINDA FAZLA ELEŞTİRMEMİŞTİM

FAKAT 2011-2012 YILINDAN İTİBAREN TÜRKİYE ORTADOĞU ÜLKELERİNE BENZER ANTİ-DEMOKRATİK ,HUKUĞUN OLMADIĞI BİR ÜLKEYE DÖNÜŞMEYE BAŞLADI.YİNE AYNI ŞEKİLDE EKONOMİDE KÖTÜYE GİTMEYE BAŞLADI.TÜRKİYE İLE DİĞER ÜLKELER ESKİ DOĞU BLOKU ÜLKELERLE KARŞILAŞTIRDIĞINDA DURUMUMUZU NET GÖREBİLİRSİN. DÜŞÜN ROMANYANIN BİLE GERİSİNDEYİZ POLONYA SLOVENYA HIRVATİSTANIN UZAK ARA GERİSİNDEYİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 24 Nisan 2017; 19:28:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

"Daha fazla zorlamamanı öneririm. Zorlayacaksan da analitik şahıs modundan çıkıp ne düşünüyorsan net şekilde şöyle. Algılanan çelişki, tepkiye sebep oluyor."

Öncesini okudum zaten evveliyatında da okuduğum dinlediğim bildiğim şeyler.O yüzden son cümleden cevap vererek devam edeyim.
    Herşeyi geçelim soru cevap gidelim belki beni daha iyi anlarsınız.Vakit ayırıp okuyacağınız için de şimdiden teşekkür ederim.

AKP öncesi...
    Nasıl bir Ülke idi Türkiye?
    Terörle mücadelesinden Ekonomiye kadar...
    Nasıldı?
    FETÖ nün yapılanması nasıldı?
    3 kasım 2002 senesine geliyorum hemen.AKP yi geçtim.Bu ülkenin başına gelecek kişi prangasız olabilecek miydi?
    AKP veya Herhangi bir parti.Ülke de bir anda herşeyin değişmesi beklenebilir miydi?
    Bundan sonrasına soru değil cevaplara başlayım veya düşüncemi aktarayım...

AKP bu ülkenin başına geçtiği andan itibaren Ülke zaten örümcek ağı gibi kaçışı imkansız tamamen güdümlü bir yapıdaydı bunun aksini söyleyen olamaz sanırım.
    FETÖ nün yapılanması oldukça evvele dayanır zaten.Peki ERDOĞAN nereden geldi?Ben söyleyim hemen elbette bunların içinden.Birebir maşa rolüyle beraber bu ülkenin başına geçti bu adam.

Yıllarca ezilmiş halkı -ki ezildiklerini tek bir Allahın kulu inkar edemez.Hele Hele Askeriyenin yıllarca Doğu da uyguladığı faşistçe uygulamalarını bilmeyen,bu üke vatandaşı değildir.NET- Doğuyu,Muhafazakar Kesimi,Kısaca Aziz Nesin'in yaptığı gibi "Bu ülkenin %60 ı aptaldır" bakış açısını birebir uygulayan insanların geride bıraktıklarını Sahiplenen bir Profil çizerek buralara kadar geldi ERDOĞAN...

Peki bunları yaparken Maşalık devam mı?Ya da onlar mı yaptırdı?Hepsine evet.
    Süreç boyunca Abdullah Öcalanın Sayın olmasından Fethullah Gülen "Gel evine,dön evine" çağrısına kadar...Şu an hangi birine pandik atmadı bu arkadaş?
    Kürtlere vaatler vaatler vaatler.Sonra?
    FETÖ nün tüm mal varlığına el koymak ne demek?
    Kürt sorunu için değil de FETÖ yapılanmasının başka bir durdurulma şekli var mıydı bana söyleyin lütfen.Kim gelirse gelsin bu adamların bu ülkeden def olma ihtimalleri var mıydı hiç?Bence kesinlikle hayır.Yanında olduğunu göstermeden bu Yapılanmanın bitirilme durumu yoktu.
    Peki bu adam bu süre zarfında çaldı mı?Dİ-Bİ-NE KADAR!
    Ayakkabı kutusu vs hikaye mi bunlar?%100 gerçek.Kesesini fazlasıyla doldurdu.Güçlendi
    Peki Dünya ülkelerinde Söz sahibi olabilmek için neye ihtiyacınız var?Yani kimler söz sahibi dünyada?Para Sahibi olanlar değil mi?
    Zeki insansınız az-çok ne demek istediğimi ya da nasıl düşündüğümü anladınız diye düşünüyorum ancak edebi dilden kaynaklı size aktaramamış olabilirim söylersiniz gene uzunca yazarım.

Sonuç olarak Ben böyle düşünüyorum ancak bu görüşü savunamıyorum.Sebebi?Güven vermiyor bu adam.Yani %100 güvenmiyorum.Olabilir de olmayabilir de.O yüzden sizlerin,karşıt görüşlerin bakış açısına sadece benim değil hepimizin ihtiyacı var.

Lan yürü git şuradan. Saatlerdir ciddiye aldırıp cevap yazdırıyor bir de. Severler senin analitik modunu, kibar üslubunu.

Sizler gibi hasta bir nesil Dünya'ya bir daha zor gelir.

RTE'nin kendisini iktidara taşıyanlarla el ele TSK'nın, ulus bilincinin içine ettikten, PKK'yı güçlendirdikten sonra giriştiği iktidar mücadelesini, adamın yıllarca planladığı bir şeyin sonucuymuş, çaldığı paraları ise milletin menfaati için uluslararası alanda ve/veya kendi ülkesi içerisinde kullanacağı bir güç unsuruymuş gibi algılayan, bu şekilde bir anlatım sunan efsanevi bir nesilsiniz.

Anlatayım ben sana AKP öncesi Türkiye'yi; (Tam adamına sordun)

70'li yıllara kadar eğitimi, ekonomisi, dışarıyla ilişkileri kendi çapında yeterli olan gelişme çabalarında olan, Soğuk Savaş'ta kendisini tehdit eden Sovyetler'e karşı Batı Bloğu'nda yer almış, blok içerisinde hareketlenmeye başladığı zamanlarda da bir iki tokat yemiş bir Türkiye. O Türkiye 70'li yılların ortalarında bugün Ak-Troller'in (sizin "cemaat" yani) RTE'nin Suriye'ye Dünya'ya rağmen olduğunu iddia ettikleri (ama aslında alakası olmayan Koalisyon bünyesinde/işbirliğiyle ve Rusya onayıyla başlayan) müdahalesinin hasını, ciddi anlamda Batı'ya rağmen olarak, dalga geçilen Ecevit yönetimdeyken Kıbrıs'ta gerçekleştirmiş ve bedelini yine bugün bazı şahısların, insanlar CHP döneminde ekmek, tüp gaz vs kuyrukları olurdu geyiklerine sebep olan sağlam bir ambargo yiyerek ödemeye "başlamıştır". Yıllarca etkisinden sıyrılınamayacak bir ambargodur bu. O Türkiye, Kıbrıs Barış Harekâtı'nın akabinde Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerindeki ABD üslerini kapatan Türkiye'dir. Hani bir tane İncirlik var şu aralar; RTE/AKP'nin destekçilerini gazlamak için zırt pırt tehdit ettikleri İncirlik; işe o türden üsler.

Tabi sonra 1980 Darbesi ile üsler tekrar aktif oldu. 74'te ambargo ile başlayan "rağmen iş yapma bedeli"nin devamıydı bu. Darbeciler gider (yani Devlet yönetiminde etkilerini azaltırlar) kim gelir? Turgut Özal gelir. Kimdir Turgut Özal? ABD'de eğitim...(Yok o kadar değil, adamın aldığı eğitimi de sizin gibi paranoyak olup bir yere bağlamayalım, bağlanır da bağlamayalım.) Darbe sonrası, Darbe Yönetimi altında kurulan Hükümet'te aldığı görevle (diğer bir bakış açısıyla Birleşik Devletler onaylıdır) öne çıkan, kısa süre sonra kendi partisini kuran ve iktidara gelen bir isim. ABD'de aldığı eğitiminde ve Dünya Bankası'ndaki görevinde öğrendikleri üzerine yeni bir ekonomik sistem uygulamaya koyar. Eh, dışarıyı rahatsız etmez bu gelişmeler. Niye etsin? Adamların zaten desteklediği ve uygulama için çabaladıkları bir şey. Neyse çok da yararsız olmuş diyemeyiz. Ekonomide gelişme sağlamış.

Bir süre böyle gider sonra kimilerinin doğrudan Körfez Savaşı kimilerinin de 2. Körfez Savaşı olarak adlandırdıkları BM bünyesinde ABD öncülüğünde Saddam'ın Kuveyt'i işgaline karşı bir operasyon başlatılır. 1991 Ocak-Şubat ayları arasında yapılan bu operasyonda sorun yoktur. Türkiye destek de vermiştir. Bu harekâtın hemen ardından Mart 1991'de bizim Çekiç Güç diye andığımız Irak'ın kuzeyindeki Kürtler için operasyon yapılır. Eh bu noktada yine destek verilir ama Kuzey'de konuşlu bulunan PKK yüzünden sorunlar yaşanır. 93 olayları falan gerçekleşir. ABD ile ilişkiler yine de şöyle böyle devam eder. 1996'ya gelindiğinde bir kadın Ege'de savaş çanları çalmaya başlar. Bugün RTE/AKP, Yunanistan hem statüsü belli olanlara hem de tartışmalı olanlara el koymaya yeltenirken sesini çıkarmıyor ama o gün bir kadın iki tane b*ktan kayalık için bölgeyi ayağa kaldırdı. Ülkenin mevcut gücünün el verdiği ölçüde bir iş yaptı ve Yunan'ın o kayalıkların üzerinde maymun etti. ABD yine baskın geldi ama olsun. Bir şey yapıldı en azından.

90'ların sonuna gelindiğinde yine Ecevit ve o nefret edilen Solcular'ı iktidarda pay sahibi olmuşlardı. 90'ların sonuna gelindiğinde PKK'nın canına okunmuş, Apo Türkiye'ye getirilmiş, bir şekilde ABD tasmasından kurtulmak için çaba gösteriliyordu.

Bu ülkenin başına geçecek kişinin prangasız olması nasıl bir hafifletme unsuru ki bunu öne sürüyorsun?

Tayyip'i başa geçirenler de onlar ayakta tutanlar da onlar.

FETÖ diye inleyip duruyorsunuz. Fethullah Gülen ve müritlerinin yapılanmasının durumu 2000 öncesi hiçbir zaman AKP döneminde olduğu kadar ileri gitmedi-gidemedi. TSK içerisinde, henüz askeri lisede iken temizlenenler oldu. Fethullah Gülen bu ülkeden o dönemde (1999) hakkında açılan-açılmak istenen soruşturma sebebiyle kaçtı. AKP, Devlet'in neredeyse tüm kurumlarının kapılarını iktidarı vasıtasıyla sonuna kadar açtı. Kendi eliyle açamayacağı, belli bir benliğe ve bilince sahip olan TSK'nın kapısını el birliğiyle içeriden ve dışarıdan uğraşlarla (kumaşlarla)) kırdılar.

O dönemde, 2002'den bu yana iktidarda bulunan AKP Hükümeti'ne basında haberi bile yapılmadan sağlanan milyarlarca dolarlık krediler için, batı ülkelerinin kapıları aşındırılıyordu. Amaç neydi? Yine yatırım. Devlet eldeki imkanlar çerçevesinde döndürülüyordu.

Sağlık da sağlık. Yahu kaçınız o dönemde diğer ülkelerdeki durumları biliyor? Kaçınız o dönemdeki sağlık alanındaki teknolojilerden/makinelerden haberdar? Bugün bolca sağlanan imkanların o dönemde de aynı şekilde belli bir miktar ekonomik kalkınma sonucunda sağlanabileceğini nereden biliyorsunuz? O gün olmayanın, bugün olmasına başarı diyebilmek iz için nasıl olduğunu da açıklamanız lazım. Nasıl elde edilmiş bu imkanlar? Geçmişteki ekonomik durum hakkında, yapılmaya çalışılan düzenlemeler ve etkileri hakkında, iç ve dış sorunlar hakkında sizler ne biliyorsunuz?

Ben gönül rahatlığıyla inkar ederim o ezilme saçmalıklarını. Kimseyi ezmemiştir bu Devlet. Gerici, yobaz kafanız, karşılaştığınız bir iki olayı öylesine kurgulamıştır ki bugün intikam düşünceleriyle ülkenin yapısını bozmaya, kendi ne idüğü belirsiz düzeninizi kurmaya çabalıyorsunuz. Cumhuriyet'in ilk dönemlerindeki isyanları yüceltmeye, Devlet'in müdahalelerini karalamaya çalışıyorsunuz. Başörtüsü konusunda yapılan hataları hayatlarınıza kast edilmiş gibi işliyorsunuz. Askeriye Doğu'da faşistçe uygulamalar yapmışmış, hassss... Siz kendi döneminize bakın. Bu Devlet'in askeri 90'larda bile infaz edilen terörist görüntüleri servis etmemiş, incelikten yoksun operasyonlar sebebiyle kendi ülkesinin aşırı ölçüde tahrip olmuş yerleşim bririmlerinde fetih edalarıyla pozlar vermemişti. (Tabi şehirlerin tahrip olmasında PKK'nın tuzaklamaları da çok büyük oranda etkilidir ancak o zamanlar PKK'nın şehirlere konuşlanmasına izin vermek gibi bir durum da yoktu. Ayrıca; askerin elindeki telefona giren kamera mevzusu yapmasın kimse, onu engellemenin yolu bellidir. Telefonu engelle[ye]miyorsan o tür görüntülerin alınmasını engelleyecek yollar da bellidir. Zaten PKK ve destekçileri yerleşim birimlerinin durumları üzerinden propagandalarını en ağır biçimde yürütüyorlar bir de kendi elimizle çektiğimiz o görüntüler... Ama işte amaç neyse artık...) O pozlar Kuzey Irak'ta veriliyordu. Yaralı PKK'lı tedavi görüntüleriyle Batı'daki idealistlere Hukuk Devlet'i olunduğuna dair mesajlar gönderilmeye çalışılıyordu.

Ulan o zamanlar ülkeyi soyanların, yolsuzluk yapanların bile bir adabı vardı. Defolup gidiyorlardı bu ülkeden. Şimdiki kendine saray yaptırıyor, sülalesini Devlet'i en üst kademelerinile atıyor, yetmiyor kendini Başkan/Padişah seçtiriyor. Bizim aklı evvel Ak-Troll nesli de adam büyük planını uyguluyor moduna giriyor.

Haydi bi gidin...

ben +1 diyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hastaneyi eleştiren arkadaş önceki hastaneler kapatılıyor mu?

Gerçi benimkide soru önceden devlet hastane mi yaptı .))

Başka bir hükümet gelse size saraydan hastane yaparlar böylemi zannediyorsunuz asıl size yazık kemal gibi hayalperest komik insanlarsınız

• Farkli dusunceye sahip kisilerle oturup konusmak guzeldir . Tabi alayci veya saygi unsurunu asmayacak cercevede..

Saglik memuru bir ailem oldugu icin herturlu hastaneyi ve saglik ocagini gordum guzel reformlar yapildi lakin yeterli degil neden diye sorarsaniz .

Yetmiyor , ben bi randevu almaya kalksama istanbulda evime yakin hastane en gec 1 haftaya veriyor en erken teee nerde olan hastaneye 3 gune veriyor .. Saglik konusunda Saadet partisinin sloganiyla aciklim getireyin YETMEZ AMA EVET diye .

Gelelim ekonomiye ve insaat sektorune

Kendim insaat muhendisligi okuyorum insallah 2 ay sonra mezun olucam .

Insaat sektoru gelisti fakat sahislar para kazandi

Bir ülke yok bilmem kac blokluk site yapiliyor su kadar maliyetli avm aciliyor diye gelismez gelisemez.

Hukumetin para kazanmak yada ulkeyi gelistirmek icin merkezine koydugu tek sey vergi yaratmak .. Misal bir arabadan alinan vergi %60 ötv %18 kdv chevrolet firmasi turkiyeden bizden daha fazla para kazaniyorlar yatirim yapmadan diye cekildi .

Yani Turk mali araba niye yapilsin ki ? Yatirim yapicaksin istihdam yaraticaksin , hepsi maddi bir gider e zaten vergilerle araba satilirken yuzde 78 para kazaniyor . Yetmiyor o arabayla gezmek icin 2.80 e yakin yakit vergisi veriyor arabanin vergisinu veriyor .

Kullandigi yolun vergisini veriyor. Yani demek istedigim ülkemizin tek gelir kaynagi vergilerle gecinmeyi birakip , sozde gelismis ulkelerin yapisini uygalamak icin herhangi bir adim yok

Fabrika kurulup kendi malimizi kendimiz yapacagimiz kendi markamizi yaratip para kazanabilicegimiz bir tekenoloji bir sanayi reformumuz yok hal boyle olunca Turkiyede yolun yapilmasi koppruu yapilmasi hastane avm konut insaatinin yapilmasi Turkiyede odedigimiz vergilerin artmasina yada yeni vergilerin artmasina neden oluyor

• o ekonominin kaynağı şudur . amerikanın savaşları dolayısıyla petrolün ve bütün madenlerin fiyatlarının 10 katına kadar çıkması , başta körfez ülkeleri olmak üzere maden satan ülkelerin dolar zengini olması , bütün dünyaya bu paranın yayılması . bu dediğin iyileşmenin kaynağı akp olsaydı eğer dünyanın geri kalanında ekonomiler bu iyileşmeyi yaşamazdı .
    ilk kalem içerdeki altındı . yastık altında altınımız 4500 tondu . kuyumculardaki altınla birlikte bu rakam 30 bin tonun üzerine çıkar . altının ons fiyatı 2001 yılında 200 dolarsa Türk ekonomisinin bozulma tarihinde 1975 dolardı. yaklaşık 10 katı fark var .bu da yanlış hesaplamadıysam eğer 2 trilyon dolar yapar . özel sektörün borçlanması 400 milyar dolar ,özelleştirme gelirleri 200 milyar dolar ,özel şirket ve bankaların satılması , yabancı bankaların kredi olarak getirip dağıttığı para ..... bütün bunlar muhtemelen 3 trilyon doların üzerinde yapar . bu paranın karşılığı olarak tl basılmak zorundaydı . karşılığında 9 trilyon tl den fazla para basıldı .
    bunlar da yetmez akp ye. enflasyon farkı var bir de . faizler sıfırlandı ama vergi oranları enflasyon ortamından kalma . devlet devasa vergiyi almaya devam ediyor . eskiden enflasyon %50 ise vergiler de faiz de ona göreydi . şimdi faiz sıfırlanmış ama vergiler aynı.
    faiz neden sıfırlandı . çünkü parayı devlet içerden isterdi eskiden .bu kadar çok para olunca devlet halktan istemediği için sıfırlandı .enflasyon da aynı şekilde tabii.
    görüldüğü gibi . biraz eksik az yanlış ama işin özü budur . akp nin ekonomiye hiçbir katkısı yoktur .
    eğer doğru değilse altın ve petrol fiyatları düşmeye başlayınca neden Türk ekonomisi krize girmiştir .
    neden bol bol inşaat . çünkü inşaat hem oy getiriyor hem de yandaş şirketler para basıyor .
    akp devrinde tek bir üetim sektörü canlanmış mı . yok . akp devrinde teknik bilimsel başarı var mı yok .
    Rahmetli Ecevitin bıraktığı yerde marmara depremine rağmen ekonomi dünyada 18. idi . şimdi 19 a koşuyoruz

• biraz da akp seçmeni kimdir onu da yazalım . aynen bu arkadaş gibi ilerici insanlar aslında . ülkenin iyiye gitmesini isteyen insanlar .geçmişte sağ hükümetlerin zararını çok görmüş adamlar .ezilmiş insanlar . ancak büyük resmi görecek çapları yok . olması da gerekmiyor zaten . fizik profu da olsanız ekonomiyi bilemezsiniz . ekonomist olsanız da tank nasıl yapılır uçak nasıl yapılır bilemezsiniz . kim istemez herkesin çok iyi ve güvenli evlerde yaşamasını .ancak yabancı para hele ki borç parası üretime yatırılmak zorunda . üretim olacak ki bunlara kazancını yatırasın . kim istemez uçaklarımızın tanklarımızın olmasını . ancak motor üretme teknolojin yoksa bunları yapamazsın . kim istemez dünyada ülkenin daha ağır daha sözü geçer olmasını . ancak büyük bir dünya var ve Türkiyenin herşeyi çok küçük başkalarına söz geçirebilmek için .

• Akp değil AK Parti adamın
  • Milli gelir kaç ?+

Hiç geri an vs. gibisinününîn vb, gibi oldu ama

Götümüzdeki Pantalon kaç para...

Kunuyu açen Mu5t5tahit olmuş a.s.G.lllllannnnn.,...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

quote:

"Daha fazla zorlamamanı öneririm. Zorlayacaksan da analitik şahıs modundan çıkıp ne düşünüyorsan net şekilde şöyle. Algılanan çelişki, tepkiye sebep oluyor."

Öncesini okudum zaten evveliyatında da okuduğum dinlediğim bildiğim şeyler.O yüzden son cümleden cevap vererek devam edeyim.
    Herşeyi geçelim soru cevap gidelim belki beni daha iyi anlarsınız.Vakit ayırıp okuyacağınız için de şimdiden teşekkür ederim.

AKP öncesi...
    Nasıl bir Ülke idi Türkiye?
    Terörle mücadelesinden Ekonomiye kadar...
    Nasıldı?
    FETÖ nün yapılanması nasıldı?
    3 kasım 2002 senesine geliyorum hemen.AKP yi geçtim.Bu ülkenin başına gelecek kişi prangasız olabilecek miydi?
    AKP veya Herhangi bir parti.Ülke de bir anda herşeyin değişmesi beklenebilir miydi?
    Bundan sonrasına soru değil cevaplara başlayım veya düşüncemi aktarayım...

AKP bu ülkenin başına geçtiği andan itibaren Ülke zaten örümcek ağı gibi kaçışı imkansız tamamen güdümlü bir yapıdaydı bunun aksini söyleyen olamaz sanırım.
    FETÖ nün yapılanması oldukça evvele dayanır zaten.Peki ERDOĞAN nereden geldi?Ben söyleyim hemen elbette bunların içinden.Birebir maşa rolüyle beraber bu ülkenin başına geçti bu adam.

Yıllarca ezilmiş halkı -ki ezildiklerini tek bir Allahın kulu inkar edemez.Hele Hele Askeriyenin yıllarca Doğu da uyguladığı faşistçe uygulamalarını bilmeyen,bu üke vatandaşı değildir.NET- Doğuyu,Muhafazakar Kesimi,Kısaca Aziz Nesin'in yaptığı gibi "Bu ülkenin %60 ı aptaldır" bakış açısını birebir uygulayan insanların geride bıraktıklarını Sahiplenen bir Profil çizerek buralara kadar geldi ERDOĞAN...

Peki bunları yaparken Maşalık devam mı?Ya da onlar mı yaptırdı?Hepsine evet.
    Süreç boyunca Abdullah Öcalanın Sayın olmasından Fethullah Gülen "Gel evine,dön evine" çağrısına kadar...Şu an hangi birine pandik atmadı bu arkadaş?
    Kürtlere vaatler vaatler vaatler.Sonra?
    FETÖ nün tüm mal varlığına el koymak ne demek?
    Kürt sorunu için değil de FETÖ yapılanmasının başka bir durdurulma şekli var mıydı bana söyleyin lütfen.Kim gelirse gelsin bu adamların bu ülkeden def olma ihtimalleri var mıydı hiç?Bence kesinlikle hayır.Yanında olduğunu göstermeden bu Yapılanmanın bitirilme durumu yoktu.
    Peki bu adam bu süre zarfında çaldı mı?Dİ-Bİ-NE KADAR!
    Ayakkabı kutusu vs hikaye mi bunlar?%100 gerçek.Kesesini fazlasıyla doldurdu.Güçlendi
    Peki Dünya ülkelerinde Söz sahibi olabilmek için neye ihtiyacınız var?Yani kimler söz sahibi dünyada?Para Sahibi olanlar değil mi?
    Zeki insansınız az-çok ne demek istediğimi ya da nasıl düşündüğümü anladınız diye düşünüyorum ancak edebi dilden kaynaklı size aktaramamış olabilirim söylersiniz gene uzunca yazarım.

Sonuç olarak Ben böyle düşünüyorum ancak bu görüşü savunamıyorum.Sebebi?Güven vermiyor bu adam.Yani %100 güvenmiyorum.Olabilir de olmayabilir de.O yüzden sizlerin,karşıt görüşlerin bakış açısına sadece benim değil hepimizin ihtiyacı var.

Lan yürü git şuradan. Saatlerdir ciddiye aldırıp cevap yazdırıyor bir de. Severler senin analitik modunu, kibar üslubunu.

Sizler gibi hasta bir nesil Dünya'ya bir daha zor gelir.

RTE'nin kendisini iktidara taşıyanlarla el ele TSK'nın, ulus bilincinin içine ettikten, PKK'yı güçlendirdikten sonra giriştiği iktidar mücadelesini, adamın yıllarca planladığı bir şeyin sonucuymuş, çaldığı paraları ise milletin menfaati için uluslararası alanda ve/veya kendi ülkesi içerisinde kullanacağı bir güç unsuruymuş gibi algılayan, bu şekilde bir anlatım sunan efsanevi bir nesilsiniz.

Anlatayım ben sana AKP öncesi Türkiye'yi; (Tam adamına sordun)

70'li yıllara kadar eğitimi, ekonomisi, dışarıyla ilişkileri kendi çapında yeterli olan gelişme çabalarında olan, Soğuk Savaş'ta kendisini tehdit eden Sovyetler'e karşı Batı Bloğu'nda yer almış, blok içerisinde hareketlenmeye başladığı zamanlarda da bir iki tokat yemiş bir Türkiye. O Türkiye 70'li yılların ortalarında bugün Ak-Troller'in (sizin "cemaat" yani) RTE'nin Suriye'ye Dünya'ya rağmen olduğunu iddia ettikleri (ama aslında alakası olmayan, Koalisyon bünyesinde/işbirliğiyle ve Rusya onayıyla başlayan) müdahalesinin hasını, ciddi anlamda Batı'ya rağmen olarak, dalga geçilen Ecevit yönetimdeyken Kıbrıs'ta gerçekleştirmiş ve bedelini yine bugün bazı şahısların, insanlar CHP döneminde ekmek, tüp gaz vs kuyrukları olurdu geyiklerine sebep olan sağlam bir ambargo yiyerek ödemeye "başlamıştır". Yıllarca etkisinden sıyrılınamayacak bir ambargodur bu. O Türkiye, Kıbrıs Barış Harekâtı'nın akabinde Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerindeki ABD üslerini kapatan Türkiye'dir. Hani bir tane İncirlik var şu aralar; RTE/AKP'nin destekçilerini gazlamak için zırt pırt tehdit ettikleri İncirlik; işe o türden üsler.

Tabi sonra 1980 Darbesi ile üsler tekrar aktif oldu. 74'te ambargo ile başlayan "rağmen iş yapma bedeli"nin devamıydı bu. Darbeciler gider (yani Devlet yönetiminde etkilerini azaltırlar) kim gelir? Turgut Özal gelir. Kimdir Turgut Özal? ABD'de eğitim...(Yok o kadar değil, adamın aldığı eğitimi de sizin gibi paranoyak olup bir yere bağlamayalım, bağlanır da bağlamayalım.) Darbe sonrası, Darbe Yönetimi altında kurulan Hükümet'te aldığı görevle (diğer bir bakış açısıyla Birleşik Devletler onaylıdır) öne çıkan, kısa süre sonra kendi partisini kuran ve iktidara gelen bir isim. ABD'de aldığı eğitiminde ve Dünya Bankası'ndaki görevinde öğrendikleri üzerine yeni bir ekonomik sistem uygulamaya koyar. Eh, dışarıyı rahatsız etmez bu gelişmeler. Niye etsin? Adamların zaten desteklediği ve uygulama için çabaladıkları bir şey. Neyse çok da yararsız olmuş diyemeyiz. Ekonomide gelişme sağlamış.

Bir süre böyle gider sonra kimilerinin doğrudan Körfez Savaşı kimilerinin de 2. Körfez Savaşı olarak adlandırdıkları BM bünyesinde ABD öncülüğünde Saddam'ın Kuveyt'i işgaline karşı bir operasyon başlatılır. 1991 Ocak-Şubat ayları arasında yapılan bu operasyonda sorun yoktur. Türkiye destek de vermiştir. Bu harekâtın hemen ardından Mart 1991'de bizim Çekiç Güç diye andığımız Irak'ın kuzeyindeki Kürtler için operasyon yapılır. Eh bu noktada yine destek verilir ama Kuzey'de konuşlu bulunan PKK yüzünden sorunlar yaşanır. 93 olayları falan gerçekleşir. ABD ile ilişkiler yine de şöyle böyle devam eder. 1996'ya gelindiğinde bir kadın Ege'de savaş çanları çalmaya başlar. Bugün RTE/AKP, Yunanistan hem statüsü belli olanlara hem de tartışmalı olanlara el koymaya yeltenirken sesini çıkarmıyor ama o gün bir kadın iki tane b*ktan kayalık için bölgeyi ayağa kaldırdı. Ülkenin mevcut gücünün el verdiği ölçüde bir iş yaptı ve Yunan'ı o kayalıkların üzerinde maymun etti. ABD yine baskın geldi ama olsun. Bir şey yapıldı en azından.

90'ların sonuna gelindiğinde yine Ecevit ve o nefret edilen Solcular'ı iktidarda pay sahibi olmuşlardı. 90'ların sonuna gelindiğinde PKK'nın canına okunmuş, Apo Türkiye'ye getirilmiş, bir şekilde ABD tasmasından kurtulmak için çaba gösteriliyordu.

Bu ülkenin başına geçecek kişinin prangasız olması nasıl bir hafifletme unsuru ki bunu öne sürüyorsun?

Tayyip'i başa geçirenler de onlar ayakta tutanlar da onlar.

FETÖ diye inleyip duruyorsunuz. Fethullah Gülen ve müritlerinin yapılanmasının durumu 2000 öncesi hiçbir zaman AKP döneminde olduğu kadar ileri gitmedi-gidemedi. TSK içerisinde, henüz askeri lisede iken temizlenenler oldu. Fethullah Gülen bu ülkeden o dönemde (1999) hakkında açılan-açılmak istenen soruşturma sebebiyle kaçtı. AKP, Devlet'in neredeyse tüm kurumlarının kapılarını iktidarı vasıtasıyla sonuna kadar açtı. Kendi eliyle açamayacağı, belli bir benliğe ve bilince sahip olan TSK'nın kapısını el birliğiyle içeriden ve dışarıdan uğraşlarla (komplolarla) kırdılar.

O dönemde, 2002'den bu yana iktidarda bulunan AKP Hükümeti'ne basında haberi bile yapılmadan sağlanan milyarlarca dolarlık krediler için, batı ülkelerinin kapıları aşındırılıyordu. Amaç neydi? Yine yatırım. Devlet eldeki imkanlar çerçevesinde döndürülüyordu.

Sağlık da sağlık. Yahu kaçınız o dönemde diğer ülkelerdeki durumları biliyor? Kaçınız o dönemdeki sağlık alanındaki teknolojilerden/makinelerden haberdar? Bugün bolca sağlanan imkanların o dönemde de aynı şekilde belli bir miktar ekonomik kalkınma sonucunda sağlanabileceğini nereden biliyorsunuz? O gün olmayanın, bugün olmasına başarı diyebilmek iz için nasıl olduğunu da açıklamanız lazım. Nasıl elde edilmiş bu imkanlar? Geçmişteki ekonomik durum hakkında, yapılmaya çalışılan düzenlemeler ve etkileri hakkında, iç ve dış sorunlar hakkında sizler ne biliyorsunuz?

Ben gönül rahatlığıyla inkar ederim o ezilme saçmalıklarını. Kimseyi ezmemiştir bu Devlet. Gerici, yobaz kafanız, karşılaştığınız bir iki olayı öylesine kurgulamıştır ki bugün intikam düşünceleriyle ülkenin yapısını bozmaya, kendi ne idüğü belirsiz düzeninizi kurmaya çabalıyorsunuz. Cumhuriyet'in ilk dönemlerindeki isyanları yüceltmeye, Devlet'in müdahalelerini karalamaya çalışıyorsunuz. Başörtüsü konusunda yapılan hataları hayatlarınıza kast edilmiş gibi işliyorsunuz. Askeriye Doğu'da faşistçe uygulamalar yapmışmış, hassss... Siz kendi döneminize bakın. (Sahiplendiğini iddia ettiğin şey bir yana; malum süreçte "bölge halkının haklarını teslim ediyoruz" propagandası altında PKK'ya meşruiyet kazandırıldı.) Bu Devlet'in askeri 90'larda bile infaz edilen terörist görüntüleri servis etmemiş, incelikten yoksun operasyonlar sebebiyle kendi ülkesinin aşırı ölçüde tahrip olmuş yerleşim bririmlerinde fetih edalarıyla pozlar vermemişti. (Tabi şehirlerin tahrip olmasında PKK'nın tuzaklamaları da çok büyük oranda etkilidir ancak o zamanlar PKK'nın şehirlere konuşlanmasına izin vermek gibi bir durum da yoktu. Ayrıca; askerin elindeki telefona giren kamera mevzusu yapmasın kimse, onu engellemenin yolu bellidir. Telefonu engelle[ye]miyorsan o tür görüntülerin alınmasını engelleyecek yollar da bellidir. Zaten PKK ve destekçileri yerleşim birimlerinin durumları üzerinden propagandalarını en ağır biçimde yürütüyorlar bir de kendi elimizle çektiğimiz o görüntüler... Ama işte amaç neyse artık...) O pozlar Kuzey Irak'ta veriliyordu. Yaralı PKK'lı tedavi görüntüleriyle Batı'daki idealistlere Hukuk Devlet'i olunduğuna dair mesajlar gönderilmeye çalışılıyordu.

Ulan o zamanlar ülkeyi soyanların, yolsuzluk yapanların bile bir adabı vardı. Defolup gidiyorlardı bu ülkeden. Şimdiki kendine saray yaptırıyor, sülalesini Devlet'i en üst kademelerinile atıyor, yetmiyor kendini Başkan/Padişah seçtiriyor. Bizim aklı evvel Ak-Troll nesli de adam büyük planını uyguluyor moduna giriyor.

Haydi bi gidin...

Hmmm

Ihım ıhım

Hadi başlayalım madem öyle.

Her ne kadar üslubuna dikkat etmeden yorumunu yapıp aşağılar şekilde yazmış olsan da aynisini sana yapmayacağım.yaşca geçkin olduğun belli.Yani en tehlikeli çağ.Kisacasi şimdiki AKP yi oluşturan esas zihniyet.Etrafim zaten dolu bir de senle tanistigima tekrar memnun oldum.

Böyle çok bilip tarihlerle konuşan insanları, hep sonradan mal sahibi olan o koca göbekli havaalanı şekilde dökülmüş saç sitiliyle kendinden maddi durum olarak düşük seviyedeki insanlara üstten bakan adamlara benzetirim.

İnsan bildikce egilmeli yahu.Bu üslup da ne oluyor anlamıyorum ki

Neyse üsluba takılmak yok

Ne güzel yazmışsın o donemdeki avrupada olan biten sağlık gelişmelerini biliyor musunuz da şimdi kiyasliyorsunuz diye.

Sen ordunun ,Doğunun anasını becerdigi zamanları yaşadın mı bir Kürt olarak da gelip bana ahkam kesiyorsun?

Bu ülke de Kürtlerin ne hakkı vardı desene bana?

Ihım

Ben bunları birebir yasamasam burada kendime güvenip konuşmam.tarih sizin öyle kitaplardan okuduğunuz ile değil ne yazık ki.Yasamadan etmeden bunlar olmuyormuş gibi...

Ben kendi bulunduğum yerdeki insanların kapalılara nasıl baktığını çok iyi bilirim ben de dahil.Kürtlerin de neler çektiğini çok iyi bilirim.Sen ve senin gibiler benim büyüklerin de dahil ezdiniz ulan ezdiniz bunu bi kabul edin.Daha senle aynı fikirde olmayan insanı internet üzerinden asagiliyorsun.Yanında olsam ve çoğunluk olsan?

Esas tehlikeli insanlar ne yazık ki hep siz oldunuz

Bu ülkenin ırzına geçen de siz

Erdoğan'ın doğmasına vesile olan da siz

Neyse uzatmayalım birçok güzel mesaj paylaşıldı bu konuda

Kimseye birşey ispat edecek tarzın yok özelden devam edebiliriz arzu edersen

Umarım özeleştiri yapabilirsiniz

• Abi işin Akp'sini Chp'sini attım bir kenara, konu iktidar olunca bizim iktidar yancısı insanlarımızda hep şu yargı var anasını satayım, ''O kadar yeriyorsunuz da hiç mi iyi icraatleri yok, sizinkilerin başta olduğu o vasat zamanları da biliyoruz...'' falan, arkadaşlar dünya sadece bizim ülkemizden ibaret değil, biraz geniş düşünün. Kıyaslamaya alınıp değerlendirilecekse bazı konular atıyorum sağlık sektörü olsun, tüm dünyadaki yöntemleri şöyle yatırın bir masaya önce, sonra iyisi ile kötüsü ile objektif olarak kıyaslamasını yaparsınız. Kusura bakmayın da kalp krizi riski olan adam ancak 2 ay sonra ameliyat için randevu alabiliyorsa ülkemde, tabi hayatta kalabilirse o vakte kadar da, kimse çıkıp da ücretsiz sağlık hizmetini bana övmesin, y****** gibi bir sistem bence, ha hastahanelerde tedavi için günlerce aylarca kuyruk beklemekten iyidir.

Özetleyecek olursak demek istediğimi kısa farazi bir örnekle; gelişmiş medeniyetler sınırsız, kotasız fiber interneti kullanırken bizde halan ''Siz ADSL'i eleştirirsiniz ama A hükümetinden önce internetin i si yoktu saygısız köpekler...'' diyecek eblehler var. O EBLEHLERDEN OLMAYIN, DIŞARIDA BİR SÜRÜ GELİŞEN MEDENİYET VAR ARKADAŞLAR, KENDİNİZİ GELİŞTİRİN!..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 24 Nisan 2017; 21:44:4 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Papaoutai

bu internetteki paralı trol tim face, twitter ve sözlük hesaplarından sonra forum hesaplarını da satın almaya başlamış hayırlı olsun

Önce 5 satır yazıp sildim
    sonra 3 satır da özetledim sonra sildim
    sonra tekrar 3 satır yazdım sildim

Sonuç

Sana diyecek birşey bulamıyorum

Konuyu tam oku ondan sonra gel yaz.Şimdiden söyleyim özür dilemene gerek yok

yazdığın cevapları tek tek ss alıp göndermeyi unutma ha ödeme eksik olmasın
  • Bak 0.80 kredi mredi demissin su an ziraat bank 0.88 dogrr bankalar 1.05 en dusugu. Ben sana olayi anlatayim. Bu ulkede 4 milyon deniyor ama gss primleri odeyenlere bakarsan esasen 10 milyondan fazla issiz var. Adam kredi alio issiz kalirsa odedigi para da faize gidiyor. Baknevler buvyuzden ucuz. Haram paralardan haberin yok tabi sende haklisin.

Sen su soruyu sor kendine. Bir parti 15 yildir tek basina iktidarken neden bu ulkenin birkac sey disinda hicbir sorununu cozmedi. Sana saydikalri 3 sey var yol, kopru, hastanede sira beklememek. Ama onlari da kendi muteahitlerine nasil karlarla yaptirdiklarindan bahsetmiyorlar. Bak almanya 15 yilda ne hale grlmis, guney kore 15 yilda ne hale gelmis ? En kotu irana bak ahmedinejad tek basina yrrli oto ve yerli nukleer santral kurdu o kadar yaptirima ragmen. Sen naptin? Birazda bublari dusun. En bssiti ac yerli oto diye 2006 model cadillaclari izle hepberaber gulelim

• Faiz 0.80 diyerek amacını ortaya koymuşsun. Böyle bir oran birkaç senedir yok ve olacağı da yok.
    Faizler yine yükselişe geçmişken insanları sinir etmek için mi açtın bu konuyu?

Konu cevabı:
    Bir arkadaş yazmış, sigara yasağı.
  • YOK. hiç bir zamanda o partiye oy vermedim.
  • geçmiş geçmişe göre her zaman farklılık sunmak zorundadır bu doğanın kanunu. Şimdi sen akp döneminden önce yok şu şöyleydi böyleydi diyorsun. Bende sana diyorum ki 80 doğumlular 70 leri bilemez. peki 70li yıllar 80 li yıllara göre farklıysa 2010 lu yıllar da 2000 li yıllara göre farklı ve gelişmekte olmak zorundadır bu bir nevi evrensel kanundur. Hele ki bu iletişim çağında olmazsa olmazdır. Yani başa kimi getirirsen getir bunları yapmak zorundaydı ve belki daha iyisini yapabilirdi. kesinlikle tarafsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut1221

Bak 0.80 kredi mredi demissin su an ziraat bank 0.88 dogrr bankalar 1.05 en dusugu. Ben sana olayi anlatayim. Bu ulkede 4 milyon deniyor ama gss primleri odeyenlere bakarsan esasen 10 milyondan fazla issiz var. Adam kredi alio issiz kalirsa odedigi para da faize gidiyor. Baknevler buvyuzden ucuz. Haram paralardan haberin yok tabi sende haklisin.

Sen su soruyu sor kendine. Bir parti 15 yildir tek basina iktidarken neden bu ulkenin birkac sey disinda hicbir sorununu cozmedi. Sana saydikalri 3 sey var yol, kopru, hastanede sira beklememek. Ama onlari da kendi muteahitlerine nasil karlarla yaptirdiklarindan bahsetmiyorlar. Bak almanya 15 yilda ne hale grlmis, guney kore 15 yilda ne hale gelmis ? En kotu irana bak ahmedinejad tek basina yrrli oto ve yerli nukleer santral kurdu o kadar yaptirima ragmen. Sen naptin? Birazda bublari dusun. En bssiti ac yerli oto diye 2006 model cadillaclari izle hepberaber gulelim

Uğur ahhh dev edaam.,,.

• En nihhaye5innle şirket kurmuşsun lâ leblebi..,

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.