Şimdi Ara

AKP NİN BU ÜLKEYE HİÇ Mİ FAYDASI OLMADI? (HERKES İLK SAYFAYI OKUSUN) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
3
Favori
25.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu akepelilerin anlamadığı tek nokta; akp'den önce burayı medeniyet dışı, ilk çağda yaşayan, daha tekerleği ve ateşi bulamamış dağınık kavimler topluluğu sanması.
  • Amaç kıyaslamak ise
    Tüm artı ve eksileriyle kıyaslanmalı
    Öyle yol yaptı köprü yaptı hastane yaptı diye yazmakla olmaz
    Yapamadıkları
    Ve hata yaptıkları
    Hatta ve hatta bile bile yanlış yaptıkları işleride o köprülerin yolların vs. yanına yazmak lazım
    Burada tek tek sayamayacağım kadar çok yanlış yaptılarki... Hemde bile bile

Birde madem önceki zamanlara göre kıyaslama yapılacak
    Yani önceki hükümetler döneminde yapılmayanlar veya bunların döneminde yapılanlar söylenecek
    Küçük bir mantık hatasını atlamayalım derim
    Kıyaslanan önceki hükümetlerin yaptıklarını da kendilerinden önceki hükümetlerle kıyaslıyalım lütfen
    Aslında gizliden gizliye Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK - İsmet İNÖNÜ dönemiyle kıyaslama yapılıyor atıfta bulunuluyor
    Sanki kendileri Kurtuluş Savaşı verip yedi düveli yenip ülkeyi işgalden kurtarıpta yeniden imar ediyorlar.
    Neden Menderes dönemiyle kıyaslamıyorsunuz?
    Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan devlete bu millete ait birçok işletmeyi sattınız
    Mirasını yediğiniz yöneticilerle kıyaslayamanız ne kadar doğru acaba bunu düşünmek lazım.
    Ama amaç objektif bir kıyaslama yapmak değil zaten

Yol ve köprü konusuna gelince acayip kıl olduğum bir konu buda
    -Yolu kazma kürek alıp kim yaptı?
    -Yapılan yolların parasını kim verdi?
    -Benim paramla yapılan yol ve köprüden hiç geçmediğim halde paraları kimden alıyorlar?

Objektif olun beyler
    Yol ve köprü yapımınıda sağlamıyacaktınız o koltuklarda ne işiniz var?

• quote:

Orijinalden alıntı: sülözışık

quote:

Orijinalden alıntı: mr_eshref

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yıl olmuş 2017 hala hastane kuyruğu,yol ve köprüyle ülkenin geliştiğini düşünüyoruz.

Dimi yahu eskiden ne kadar zengin ve mutluyduk oysa ki

38 yaşındayım ülkenin 30 yıl öncekihalibni de hatırlıyorum ama,30 yıl önceki sorunları çözerek gelişmiş ülkeyiz havasına bürünmek,hakkın olanı lütufmuş gibi sana bahşetmekle anca cahilleri kandırma çabasından başka birsey değildir.
    bırakın bu boş lafları eskiden zengin değildik ama huzurluyduk.
    ben köprüyü yolu hastaneyi değil arkadaş sokağa çıktıgımda insanlarla dini ırkı mezhebi görüşü cinsiyeti tercihlerine bakmaksızın selamlaştıgım günleri istiyrum.

Hemen hemen aynı yaştayız seninle.
    Bende huzur istiyorum ve eski savaşsız günleri özlüyorum. ABD ye ve diğer işgalcilere söyleyelim de coğrafyamızdan defolup gitsinler içimizdeki uşaklarını da götürsünler biz de huzur bulalım.

Bedel ödemeyen özgür olamaz. Biz başkaldırdık bir müddet savaşmamız lazım kusura bakmazsın artık

dostum hedeflerimiz aynı ama yollarımız farklı sanırım.
    öncelikle şu son 15 yıldır yaşadıklarımızı bir kenara not etmek kimin sebep ooldugunu önce kimin işine yaradıgını ve bu durumdan kimlerin zarar görmeden çıktıgını ve kimlerin zarar gördüğünü görmek gerek.
    söylemler-yapılanlar
    vadedilenler-elimizden alınanlar
    bunları bir bir görelim önce

Şu anda cezalandırılan ülkeler

RUSYA,TÜRKİYE,BREZİLYA,VENEZUELA, ve tüm Ortadoğu ülkeleri.
    Biz efendilerimize karşı geldik ok yaydan çıktı geri dönüşü yok artık.

türkiye cezalandırılıyorsa 2 hatta 3lü bazen de 4lü oynaması yüzünden yiyor cezalandırılıyor bence,birilerine karşı geldiği için değil.
    kime karşı gelmiş onu da merak ettim açıkçası:)

İçimizdeki terör örgütlerinin sahipleri kimse onlara karşı geldik.
    FETÖ (CIA) parasına el koyduk 40 yıllık projelerini çökerttik.

kardeşim gözünü seveyim böyle şeyler söyleme cia diyorsun abd ile iş tutuyorsun,bu ne perhiz bu ne lahana tursusu.
    israil diyorun işbirliğinin allahını yapıyorsun.
    oy toplamak için küfür ettiğin düşman bellediğin bütün ülkelerle örgütlerle oyu adıktan sonra can ciğer kuzu sarması oluyorsun.
    insanlar kör değil salak değil yapmayın allahınızı severseniz ya.biraz gerçekçi olun objektif olun gördüğünüzü yazın,biraz da özeleştiri yapın.
    devlet adamlığı kandırılmayı kaldırmaz kabul etmez.bu kandırılmalar yüzünden kaç yüz asker şehit oldu kaç vatandaş katledildi ekonomi nereden nereye geldi bir görün sunları

Şu anda savaşlar satranç gibi oynanıyor düşmanınla bir bölgede savaşıyorken diğer bölgede işbirliği yapıyorsun.
    Dost ve düşman kavramı değişti artık.

işte önce sınırlarımızı koruyup sonra suriyenin iç bokuna girmeseydik bu oyunlara ikiyüzlülüklere maruz kalmayacaktık.
    hadi bu işe giriyorsun biraz dik dur bari,koskoca Türkiyenın cumhurbaşkanına zırt pırt kandırıldım demek yakışıyor mu?
    bir de sanki bunları söylememiş gibi ''siyasi hayatım boyunca ne aldandım ne de aldattım'' diyor.

• mr_eshref kullanıcısına yanıt
    Diymi bende köprü,metro,hastene istemiyorum o ayrışmadığımız,birbirimizi hiç ötekileştirmediğimiz o güzel günleri istiyorum.

Evet bende hatırlıyorum eskiden ne güzel başında örtü var diye üniversiteye,devlet dairelerine,meclise alınmayan bir kesim vardı ne güzel selamlaşırdık onlara tekme atarken joplarken.

şehidin annesini başında örtü var diye ne güzel atardık törenden.

Aman allahım bugün o kesimden adamın biri çıkmış Cumhurbaşkanı olmuş.

la ne huzuru yaşama sevincimiz gitmiş,hemde hanfendinin başındada örtü var ölseydim de bu günleri görmeseydim.

Üstelik dağdaki çobanla benim oyum bir

Yazık ayrıştık bölündük be kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Kong İstanbulda -- 24 Nisan 2017; 17:27:34 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yıl olmuş 2017 hala hastane kuyruğu,yol ve köprüyle ülkenin geliştiğini düşünüyoruz.

38 yaşındayım ülkenin 30 yıl öncekihalibni de hatırlıyorum ama,30 yıl önceki sorunları çözerek gelişmiş ülkeyiz havasına bürünmek,hakkın olanı lütufmuş gibi sana bahşetmekle anca cahilleri kandırma çabasından başka birsey değildir.
    ben köprüyü yolu hastaneyi değil arkadaş sokağa çıktıgımda insanlarla dini ırkı mezhebi görüşü cinsiyeti tercihlerine bakmaksızın selamlaştıgım günleri istiyrum.

Bende huzur istiyorum ve eski savaşsız günleri özlüyorum. ABD ye ve diğer işgalcilere söyleyelim de coğrafyamızdan defolup gitsinler içimizdeki uşaklarını da götürsünler biz de huzur bulalım.

Bedel ödemeyen özgür olamaz. Biz başkaldırdık bir müddet savaşmamız lazım kusura bakmazsın artık

öncelikle şu son 15 yıldır yaşadıklarımızı bir kenara not etmek kimin sebep ooldugunu önce kimin işine yaradıgını ve bu durumdan kimlerin zarar görmeden çıktıgını ve kimlerin zarar gördüğünü görmek gerek.
    söylemler-yapılanlar

türkiye cezalandırılıyorsa 2 hatta 3lü bazen de 4lü oynaması yüzünden yiyor cezalandırılıyor bence,birilerine karşı geldiği için değil.

kardeşim gözünü seveyim böyle şeyler söyleme cia diyorsun abd ile iş tutuyorsun,bu ne perhiz bu ne lahana tursusu.
    oy toplamak için küfür ettiğin düşman bellediğin bütün ülkelerle örgütlerle oyu adıktan sonra can ciğer kuzu sarması oluyorsun.
    insanlar kör değil salak değil yapmayın allahınızı severseniz ya.biraz gerçekçi olun objektif olun gördüğünüzü yazın,biraz da özeleştiri yapın.
    devlet adamlığı kandırılmayı kaldırmaz kabul etmez.bu kandırılmalar yüzünden kaç yüz asker şehit oldu kaç vatandaş katledildi ekonomi nereden nereye geldi bir görün sunları

Şu anda savaşlar satranç gibi oynanıyor düşmanınla bir bölgede savaşıyorken diğer bölgede işbirliği yapıyorsun.

işte önce sınırlarımızı koruyup sonra suriyenin iç bokuna girmeseydik bu oyunlara ikiyüzlülüklere maruz kalmayacaktık.
    hadi bu işe giriyorsun biraz dik dur bari,koskoca Türkiyenın cumhurbaşkanına zırt pırt kandırıldım demek yakışıyor mu?
    bir de sanki bunları söylememiş gibi ''siyasi hayatım boyunca ne aldandım ne de aldattım'' diyor.

Sınırlarımızı koruyalım korumasına da nasıl ve neyle? Sence Suriyeye keyfimizden mi girdik?

• Tarafsız yorum istiyorsan önce tarafsız konu açacaksın ve tarafsız yorum yapacaksın! Buradaki insanlar okuduklarını anlayacak kapasitede insanlar.

Dünyada her seyin iyi veya kötü yanları olur. Mesele hangisinin ağır bastığıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aduket atan adam -- 24 Nisan 2017; 17:28:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında 2002-2007 yılları arasında AKP'nin ülkeye çok faydası oldu. Kemal Derviş'in hazırladığı 5 yıllık ekonomik planı iyi uyguladılar ve bütçe disiplini sağladılar. Bankacılık sistemini düzenlediler. Avrupa Birliği'ne girmek için ciddi adımlar attılar. Özgürlükleri desteklediler ve gelir dağılımını daha adaletli bir hale getirdiler. Barışçıl bir politika izlediler ve yumuşak gücümüz sayesinde uluslararası alanda söz sahibi bir ülke olarak anıldık. Sağlık politikaları tam bir sosyal devlet anlayışına büründü ve iyileştirildi.

Ancak bunların sadece "REKLAMLAR" olduğunu hiçbirimiz göremedik ya da umursamadık. 2007 seçimlerinden sonra (2007-2011 arası) özgürlükleri yavaş yavaş kısıtlamaya başladılar. Ekonomik planları olmadığı için elde avuçta ne varsa satmaya başladılar. Şanslarına; Amerika'nın parasal genişleme yapması sonucu gelişmekte olan ülkelere akan paralar ülkeye "GEÇİCİ" bir refah dolu dönem yaşattı. Amerika'dan akan paralar bilim, teknoloji ve sanayi yerine "BETONA" gömüldü. Yandaş basın ve yandaş şirketler iyice türedi ve "2002-2007 arası düzelen gelir dağılımı" tekrar daha kötü bir şekilde bozuldu. Fetullah'ın devlete sokulmaya başlanması da bu dönemde başladı.

2011 seçimlerini kazandıktan sonra hepten kontrolden çıkıp ülkeyi tepetaklak aşağı çektiler. Özgürlükler artık büyük oranda kısıtlandı ve Fethullahçılar devletin her türlü pozisyonuna getirildiler. Tabi aradaki çıkar ilişkileri bozulunca birbirlerine karşı savaş açtılar. Tabi bu savaştan hepimiz etkilendik. Fethullahçılarla beraber muhalif olan bütün kesimler hedef tahtasına kondu. İnsanlar suçsuz yere hapse atıldı ve hala da atılmaya devam ediliyor. Şu anda Çin+Rusya'nın toplamından daha fazla gazeteci cezaevinde. Dünya'da bu konuda açık ara bir numarayız. İnsanlar ayrıştırıldı ve birbirine düşman edildi. Herkes birbirine nefretle bakar oldu. Toplumda huzur kalmadı. Huzurun olmadığı yerde insanlar da daha çok kavga etmeye, daha çok suç işlemeye başladı. Adalet sistemi tamamen çökertildi ve hukuk devleti kavramı sadece kağıt üstünde bir yazı olarak kaldı. Artık bir hakim kendi özgür iradesiyle bir karar verdiği zaman ya sürülüyor ya da meslekten atılıyor.

Bunlara ek olarak kkonomi iyice geriledi. 2008 yılında 10000 dolar olan GSYH 2016 yılında 9300 dolara kadar geriledi. Artık gelir dağılımı 2002 yılından çok daha adaletsiz durumda. 2002 yılında en zengin %1'lik kesim toplam servetin %30 küsurunu elde tutarken 2016 yılında bu rakam %50'lere yükseldi. Bu da yetmezmiş gibi yap işlet devret modeliyle yapılan köprüler, havaalanları vs. hepsi yandaşa peşkeş çekildi ve ödeme garantisi verildi. 3 milyar dolara yapılan ve işletilen köprü için 12 milyar dolar ödeme garantisi verildi ve aradaki fark da vergilerimizden karşılanıyor. Sadece Osmangazi Köprüsü bile halkın 9 milyar dolar parasını birilerinin cebine sokuyor. Halk artık soyuluyor ve bunun acısını 20 yıl boyunca çekeceğiz. Adamlar ülkenin geleceğini ipotek altına aldı.
    http://www.dailymotion.com/video/x5h2lah_trt-nin-sildirdigi-video-tayyip-kendi-rantini-anlatiyor_news

Doğru düzgün fizibilite çalışması yapılmadan sadece şov amaçlı yapılan ölü yatırımlar yüzünden ülke çok zor zamanlar geçiriyor. Anadolu'ya yapılan ama neredeyse hiç kullanılmayan bomboş havaalanları, bomboş köprüler ve geçmesek de ödediğimiz garantiler...
    Yer taraf yol ama nerede sanayi? Sanayide katma değerli ürün üretmeden yaptığın yollar, köprüler ne işe yarayacak? Bomboş bekleyecek.

Sözün özü, adamlar ilk geldiklerinde iyi şeyler yapıp ülkeyi geçici bir refaha ve güvene kavuşturdular ancak mutlak güç ellerine geçince(2011 sonrası), yaptıkları bütün iyiliklerin misli misli kötülük yaparak ülkeyi tepetaklak ettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış26 -- 24 Nisan 2017; 17:42:53 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

söylemler-yapılanlar

Sınırlarımızı koruyalım korumasına da nasıl ve neyle? Sence Suriyeye keyfimizden mi girdik?

korumak için bi plan proje sundun da karsı cıkan mı oldu?
    suriyede bir kürt devleti kurulmasın diye giriyorsun ama suriyenin toprak bütünlüğünü bozmak için de esad'la her türlü savaşıyorsun (ki 3 sene öncesine kadar antalyada ailecek beraber tatil yapıyordu)
    ee şimdi noldu? abd'den izinsiz adım atamıyorsun ya da rusyadan ya da iran dan ya da ypg'den ki ortadoğuda bizden habersiz yaprak kıpırdamayacaktı.
    dostum piyon olmak istemiyorsan oyuna girmeyeceksin,oyuna giriyorsan tarafın ve durusun bellı olacak.sen öyle kitleleri örgütleri yönlendirecek güçte değilsen güçlüyüm blöfü yağyacaksın,yoksa her defasında cigeri 5 para etmez şerefeiszler tükürdüğünü yalatırlar.
    15 yıldır muhalefetsiz sorgusuz sualsiz ülke ynetiyorsun onbeş yıl 15.
    15 yılda tek övündüğün hastane yol köprüyse bu işte bir sorun var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr_eshref -- 24 Nisan 2017; 17:39:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: F.KaanOz

Sigara yasağı. Diğerlerine bir şeyler bulunur ama buna karşı argüman yok.

Sigara içen birisi olarak söylüyorum.

Hangi marka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

quote:

Orijinalden alıntı: prestige07

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

400 milyar usd borç varmış nolcaktı 40 milyar usd mi olucaktı.

Dünya ülkelerinin borçlarlarından bilgin var mı ? Ekonomisi artı veren ülke sayısı bir elin parmak sayısını gecmez

Cahilsin. Tartismaya girmeye luzum yok. Surdurebilir borc nedir bir arastir..

Kısa ve net çözüm
    Cahilsin
    İnsanları kazanmak kolay değil çünkü.Yaz hocam.Uzun uzun yaz.Bilgilendir bizi.Bunu söyleyen adam TÜRK ya.Senin gibi TÜRK bu adam.Varsa bildiğin yanlışı neden düzeltmeye çalışmayasın ki?Anlat burada dinleyenler var artık.Bu konuda Troll kalmadı pek inan bana güzel insanlar güzel yorumlar yapıyor sen de yap.
    Tekrar söylüyorum yapmayın şu ötekileştirmeyi

iyi niyetine inaniyorum. Fakat anlamadigin nokta su. Bizi oyle bir birbirimize dusurdu ki tayyip erdogan. 100 sene de gecse barisamayiz artik.

Adam benim karima kizima goz koymus. Eline firsat gecse ganimet niyetine uzerimize cullanacaklar. Abarti geliyor kulaginiza birkac kendini bilmezin lafi da diyebilirsin lakin adamlarin zihniyeti bu. Yukardaki arkadas icin demiyorum. Tayyibin got kiliyim diye gezenler var ya hani, allah onlarin bin belasini versin. Takim tutar gibi parti destekliyor adamlar.

Ve hala gelmis bana ekonomiyi savunuyorlar. Kardesim turkiye katma deger olarak ne uretiyor? Hicbir sey. Unlu ekonomist YIGIT BULUTun da belirttigi uzere sanayimiz tamamen montaj uzerine kurulu. Ozgun, ithalat yapmadan ihracat yapabildigimiz disariya satabildigimiz hicbir sey yok.bu ulke sarimsagi cinden, hayvani arjantinden aliyor. Tarim bitik yani. Buna itirazi olani var mi? (hayir tarim iyi diyen adamlari bizzat bildigim icin emin olmak istedim)

Arge desen sifir. Katma deger getirecek hicbir urunumuz yok. Rusya turist gondermedi, meyve sebzeyi almadi hemen zor duruma dustuk. Neden? Guclu ekonomiydik falan ya hani?

Ama kopru yaptik, yol yaptik bla bla. Kardesim sen bu mantiktaysan koprunun demirlerine ekmek banip yersin artik.

Adamlarin yandaslarina rant saglamadan yaptiklari bir tane yatirim yok. 1 liralik isi 10 liraya yandasa yaptirip bir de ustune begenmiyorsan kullanma diyen zihniyet bitsin lutfen.

Ahaber, yenisafak, star, aksam vs. havuz medyasini 1 ay takip etmeyin. 1 ay muhalifler ne diyormus ona bakin. Algilar acilir belki.

Dunyanin turkiyeye karsi yekten bir savasa girmedigini, almanyanin 3.havaalanini kiskanmadigini, tayyip erdoganin yurtdisinda samar oglanina dondugunu, turkiyenin itibarinin yerlerde oldugunu vs. gorebilirsiniz umarim.

Kimseyle polemige girme taraftari degilim. Biz burda birbirimizi yerken bilal erdogan bilmem kacinci gemisini aliyor. Binalinin oglu kim bilir nerde kumar masasinda.

Bu duzene itiraz etmeyen adam ya bu duzenin cikarini paylasiyordur ya da CAHILdir.

Insanlara cahil denilince zorlarina gidiyor. Ulan ben cahilin onde gideniydim hala da kendi alanima girmeyen konularda cahilim. Yigit bulutu dinlerdim gezi zamani, dolar 1.80'den 1.90'a geldi diye kiyameti kopartti, kac milyar dolar zararimiz var falan. Inanirdik, vay ulan batiya bak bizim liderimizle ugrasiyorlar falan. Halbuki ordaki insanlara oyle sert bir mudahale olmasa, basin aciklamasina izin verilse. Grup olaysiz dagilacak. muammer gulerin ses kaydini dinledim sonra. tayyip bey izin vermiyormus.

Adamin beslendigi kanal, kutuplastirma ayristirma uzerine. Size oyle bir nefret pompaliyor ki bize karsi. Yarin ic savas ciksa sasirmaz kimse.

Neyse ne diyorduk dolar..

Bugun bakiyorum 1.90'dan 3.60-3.70 gelmis ayni adamin sesi cikmiyor. Neden? Altina 800bin tl lik makam arabasini verirsen cikari icin susar. Hep birlikte yiyorlar kardesim. Bizim rizkimizi uc bes kani bozuk yiyor. Okula gidemeyen cocuklarimiz varken bunlar mercedesten asagisina binmiyor.

bundan oncekiler yemedi mi, en azindan yol yaptilar, hastane yaptilar, kopru yaptilar diyerek savunma gozunu seveyim. Onlar yanlis yapti evet. Yanlisi yanlisi gostererek mi savunalim?

Ha diyorsan ki sen fakirsin ondan garezin var. durumum turkiyenin %80'ninden iyi. Bana koymaz yani, dolar 5 lira olmus, benzin 5.5 olmus umrumda degil. Ben vatanim icin uzuluyorum. Ama duzenin icindeki kokusmus insanlari gordukce midem bulaniyor ne yalan soyleyeyim

benim baktigim nokta gayet acik, karsi tarafin tayyip erdogan buyusunden kurtulmalari lazim. Tayyip erdogan ve adamlari dunyaligini yapti. gozunde gram kiymetiniz yok. Oy vermezseniz vatan haini oluyorsunuz malum.

Geride kalanlar dusunsun selametle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

quote:

Orijinalden alıntı: Hing Hong

Avrupadan iyi demek abartı olur...
    ama ak partiden önce de çok kötüydü be kardeşim ona göre çok daha iyi ama bu da gerçek.

Yok hocam o da öyle değil. Global olarak gelişen teknoloji ve yöntemlerin bizim ülkemize yansıması yüzünden bazı şeyler mecburen eskiden kötü oluyor. Kıyaslama yaparken eskiden Avrupa neredeydi, Türkiye ne kadar yakındı; Şimdi Avrupa nerede, Türkiye ne kadar yakın diye bakmanız gerek doğru kıyaslama için. Böyle bakınca da bir arpa boyu yol ilerleyemediğimizi görürsünüz.

Zaten mantıken başka bir durum olamaz. Sizin ülkenizin geçmişe göre gelişmiş olabilmesi için ya dış ülkelere ciddi satışlar yapmaya başlamanız yada bol bol turist çekmeniz gerek. Şu son 2 yıla kadar turizm evet biraz iyileşiyor gibiydi ama onunda önü kesildi. Dışa satış konusu ise iyice kötü, satışı geçtim telefonlar, doğalgaz, bilgisayar hatta et ve fasulyede bile dış ülkelerden satın alma durumuna geldik. Yani paramızı iyice savuruyoruz başka ülkelere.

Neyse kısacası global gelişmeleri AKP'ye yormaktan vazgeçmek lazım artık.

12. sayfada yazmıştım gerçi ama bir kuple burada bulunsun;

"Buradan hareketle;

Elektriğin en ücra hanelere girip yaygın olarak kullanımı 1900lerin başıdır, bizde ise 1980'ler.
    Telefonun en ücra hanelere girişi 1910-20 ler, dijital santrallere geçiş 1970'ler bizde ise 1980'ler.
    Radyo Tv nin renkli çok kanallı bir dünya olması 1960 lar bizde ise 1980ler akabinde 1990lar.
    Ortalığı b.k götürmeyen hastanelerin olağan hale gelmesi 2000'ler
    Çift yönlü kafa kafaya girme riski olmayan stabil yolların yaygınlaşması 1940-50'ler bizde ise 1980'ler başlangıç, 2000'ler standart.

Bu ve bunun gibi birçok şeyin girişi/yaygınlaşması yıllar yıllar sonra olmuştur malesef.

Bunu niye yazıyorum?
    "e zaten ...partisi olmasa da olacaktı" diyen arkadaşlar bir kıyas yapsın diye, zira dünyadaki her gelişme ya da beşeri hayatımıza doğru

ivmelenen her sosyokültürel yenilik ile buluşmamız olağan akış çerçevesinde olmamıştır malesef.
    "

• s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    Siz beni boşverin de dediklerime cevap bulunuz.

Bu ülkede tarım var mı? YOK

Bu ülkede inovasyon var mı? YOK

Bu ülkede eğitim var mı? YOK

Bu ülkede üretim var mı? YOK

O zaman sağlıktaki ilerlemeler (tamam ilerledi kabul), havalimanları ve köprüler (tamam yapıldı kabul) bizi ilgilendirmez ve geliştirmez. Ben Diyarbakır'da yaşayıp da İstanbul'daki köprüye sevinenleri görünce sinirleniyorum.

• s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    Akılları neden başlarına gelsin? Öyle ya da böyle istiklerini aldılar, 2019a beş sene koy 2024, bi 7 sene daha banko baştalar, yatmaya devam etmeleri normal yani, adamlarda proje yok hep temenni, Marmaray hattı sözde tuzladan sonra 2016da Gebzeye gelmiş olacaktı, bunu 2017 Nisan 24te yazıyorum Gebzeyi geçtim Anadolu yakasına bile yayılmadı. Anca inşaat köprü yol, sonra Avrupa'da en güzel yollar bizim. Süper ya demek atılan tuğla sayısı ile doğru orantılı ülkenin iç huzuru

• kısacası başlığa cevap olarak

akp'nin eksileri,artılarını 2ye 3e katlayıp çöpe atmıştır.
  • Kesilecek orman , inşaat yapacak arazi kalmadiginda da ayni konuyu acarsin umarim.Hastane diyorsun ben kanser hastaligi atlattim ve kan degerlerimde dusukluk oldugunda hastaneye yatiyorum bazi donemler.3 tane devlet hastanesinde benim kanser oldugum teshisini koyamadilar.En sonunda özel hastanede kanser oldugum anlasildi falan falan.Hastane yapiyor evet ama yeterli ve kaliteli degil.Tomografi cihazi koyuyor özel isletmeye kiraliyor.Cihaz bozuluyor eee sonra.Tamirde.Ne zaman gelecek cihaz.Bilmiyoruz.Egitim kismina falan zaten girmiyorum.Yukarida arkadasta yazmis en iyi yaptigi şey sigara yasagidir.Eskiden daha kotuydu muhabbeti yapacaksan hic alinti yapma mesajima.İstanbul'da gaz kuyruklarini da , haftada bir mahalleye su geldigini de gördü bu gozler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşaat işi ile uğraşıyorum(Müteahhitlik yapıyorum) sonrasını okumadım.
  • Fazlasıyla haklısın.

https://seyler.eksisozluk.com/tubitakin-yillara-gore-degisen-bilim-algisi

Tübitak ın başına hayvanat bahçesi müdürlüğü yapmış adamı getirmek traji-komik rutin olaylarından biri. Diğer icraatleri açısından hayli ipucu verebilir anlayacaklara. Din siyasallaşınca neler oluyor Ortadoğu, Afrika da yüzlerce örneği var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_fcb

Fazlasıyla haklısın.

https://seyler.eksisozluk.com/tubitakin-yillara-gore-degisen-bilim-algisi

Tübitak ın başına hayvanat bahçesi müdürlüğü yapmış adamı getirmek traji-komik rutin olaylarından biri. Diğer icraatleri açısından hayli ipucu verebilir anlayacaklara. Din siyasallaşınca neler oluyor Ortadoğu, Afrika da yüzlerce örneği var.

yemin ederim ülkemden utandım suan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

400 milyar usd borç varmış nolcaktı 40 milyar usd mi olucaktı.

Dünya ülkelerinin borçlarlarından bilgin var mı ? Ekonomisi artı veren ülke sayısı bir elin parmak sayısını gecmez

Cahilsin. Tartismaya girmeye luzum yok. Surdurebilir borc nedir bir arastir..

Kısa ve net çözüm
    Cahilsin
    İnsanları kazanmak kolay değil çünkü.Yaz hocam.Uzun uzun yaz.Bilgilendir bizi.Bunu söyleyen adam TÜRK ya.Senin gibi TÜRK bu adam.Varsa bildiğin yanlışı neden düzeltmeye çalışmayasın ki?Anlat burada dinleyenler var artık.Bu konuda Troll kalmadı pek inan bana güzel insanlar güzel yorumlar yapıyor sen de yap.
    Tekrar söylüyorum yapmayın şu ötekileştirmeyi

iyi niyetine inaniyorum. Fakat anlamadigin nokta su. Bizi oyle bir birbirimize dusurdu ki tayyip erdogan. 100 sene de gecse barisamayiz artik.

Adam benim karima kizima goz koymus. Eline firsat gecse ganimet niyetine uzerimize cullanacaklar. Abarti geliyor kulaginiza birkac kendini bilmezin lafi da diyebilirsin lakin adamlarin zihniyeti bu. Yukardaki arkadas icin demiyorum. Tayyibin got kiliyim diye gezenler var ya hani, allah onlarin bin belasini versin. Takim tutar gibi parti destekliyor adamlar.

Ve hala gelmis bana ekonomiyi savunuyorlar. Kardesim turkiye katma deger olarak ne uretiyor? Hicbir sey. Unlu ekonomist YIGIT BULUTun da belirttigi uzere sanayimiz tamamen montaj uzerine kurulu. Ozgun, ithalat yapmadan ihracat yapabildigimiz disariya satabildigimiz hicbir sey yok.bu ulke sarimsagi cinden, hayvani arjantinden aliyor. Tarim bitik yani. Buna itirazi olani var mi? (hayir tarim iyi diyen adamlari bizzat bildigim icin emin olmak istedim)

Arge desen sifir. Katma deger getirecek hicbir urunumuz yok. Rusya turist gondermedi, meyve sebzeyi almadi hemen zor duruma dustuk. Neden? Guclu ekonomiydik falan ya hani?

Ama kopru yaptik, yol yaptik bla bla. Kardesim sen bu mantiktaysan koprunun demirlerine ekmek banip yersin artik.

Adamlarin yandaslarina rant saglamadan yaptiklari bir tane yatirim yok. 1 liralik isi 10 liraya yandasa yaptirip bir de ustune begenmiyorsan kullanma diyen zihniyet bitsin lutfen.

Ahaber, yenisafak, star, aksam vs. havuz medyasini 1 ay takip etmeyin. 1 ay muhalifler ne diyormus ona bakin. Algilar acilir belki.

Dunyanin turkiyeye karsi yekten bir savasa girmedigini, almanyanin 3.havaalanini kiskanmadigini, tayyip erdoganin yurtdisinda samar oglanina dondugunu, turkiyenin itibarinin yerlerde oldugunu vs. gorebilirsiniz umarim.

Kimseyle polemige girme taraftari degilim. Biz burda birbirimizi yerken bilal erdogan bilmem kacinci gemisini aliyor. Binalinin oglu kim bilir nerde kumar masasinda.

Bu duzene itiraz etmeyen adam ya bu duzenin cikarini paylasiyordur ya da CAHILdir.

Insanlara cahil denilince zorlarina gidiyor. Ulan ben cahilin onde gideniydim hala da kendi alanima girmeyen konularda cahilim. Yigit bulutu dinlerdim gezi zamani, dolar 1.80'den 1.90'a geldi diye kiyameti kopartti, kac milyar dolar zararimiz var falan. Inanirdik, vay ulan batiya bak bizim liderimizle ugrasiyorlar falan. Halbuki ordaki insanlara oyle sert bir mudahale olmasa, basin aciklamasina izin verilse. Grup olaysiz dagilacak. muammer gulerin ses kaydini dinledim sonra. tayyip bey izin vermiyormus.

Adamin beslendigi kanal, kutuplastirma ayristirma uzerine. Size oyle bir nefret pompaliyor ki bize karsi. Yarin ic savas ciksa sasirmaz kimse.

Neyse ne diyorduk dolar..

Bugun bakiyorum 1.90'dan 3.60-3.70 gelmis ayni adamin sesi cikmiyor. Neden? Altina 800bin tl lik makam arabasini verirsen cikari icin susar. Hep birlikte yiyorlar kardesim. Bizim rizkimizi uc bes kani bozuk yiyor. Okula gidemeyen cocuklarimiz varken bunlar mercedesten asagisina binmiyor.

bundan oncekiler yemedi mi, en azindan yol yaptilar, hastane yaptilar, kopru yaptilar diyerek savunma gozunu seveyim. Onlar yanlis yapti evet. Yanlisi yanlisi gostererek mi savunalim?

Ha diyorsan ki sen fakirsin ondan garezin var. durumum turkiyenin %80'ninden iyi. Bana koymaz yani, dolar 5 lira olmus, benzin 5.5 olmus umrumda degil. Ben vatanim icin uzuluyorum. Ama duzenin icindeki kokusmus insanlari gordukce midem bulaniyor ne yalan soyleyeyim

benim baktigim nokta gayet acik, karsi tarafin tayyip erdogan buyusunden kurtulmalari lazim. Tayyip erdogan ve adamlari dunyaligini yapti. gozunde gram kiymetiniz yok. Oy vermezseniz vatan haini oluyorsunuz malum.

Geride kalanlar dusunsun selametle

İnanıp güvenip vakit harcayıp yazdığın için çok teşekkür ederim.
    Biz eksiklerinin olduğunu söylüyoruz zaten söylemiyor muyuz?Zaten hep biz söylüyoruz eksilerini.Hiç AKP li bir vatandaşın oy verdiği parti hakkında sövüp saydığını gördün mü?Eleştirdiğini?
    Abi işte esas sorun bu
    Biz de iyi olan şeyleri söylemiyoruz ama güzel kardeşim söy-le-mi-yo-ruz.Bu adamların iyi birşey yapmama olasılıkları var mı ya bu mümkün mü?

Ancak biz eleştirdikçe yerdikçe bu insanları itiyor ve birer taraftar haline getiriyoruz biri de desin ki hayır öyle birşey yok.
    Birşeylerini de övelim be abi.Diyelim ki ulan hakkaten yaptıklar ama Bak %50 lik kardeşim burada hatalar yaptılar.Dolayısıyla Senin desteklemiş olduğun parti gerçekten hataları iyiliklerinden çok çok fazla.

Biz kimseye birşey katmamaya and içmişiz adeta.
    Bak sadece bir konu yazdım,Aynı tarafta olduğum adamlar sorgusuz sualsiz AKP TROLL olarak ilan etti beni daha konuyu bile okumadan.nasıl?
    İşte biz hep bunu yaptık yıllar boyu güzel kardeşim az empati ya...

Kendini o insanların yerine koy.Bu bir savunmadır güzel kardeşim.Yıllar boyu vur kırbacı vur kırbacı sonra yarattığın canavarı otur izle.

Ak troll diye adlandırılan kesimin çoğu gıcıklığına yapıyor bu iş buna %100 eminim.Bir insandan gıcık kaparsan Allah bir dese onun dediğiyle aynı şeyi söylemezsin.Hele bu halk Türk Halkı ise.Baştan sona Gururdan oluşmuş bir millet.

Güzel oldu bu konu şahsen kendi üstüme almam gereken güzel şeyleri aldım.

En kısa zamanda bir oluruz umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: WhiteLeon

İnşaat işi ile uğraşıyorum(Müteahhitlik yapıyorum) sonrasını okumadım.

@prestige07 Bak dostum şimdi beni daha iyi anladın mı

Adam daha okumamış bile.Okumadan,Daha konuyu bile anlamadan kendince yorum yapıp lafı koyduğunu düşünüyor.İşin en kötüsü şu.Bu yorum ilk sayfada olsaydı 100 beğeniyi çok rahat geçerdi.İşte anlatmak istediğim bu.%50 lik kesimi biz yarattık ne yazık ki...

gelelim sana @WhiteLeon

White Lion dan gelsin

When the children cry

Dinlerken bir yandan konuya hakim ol tekrar yaz 10 dk nı almaz.Sana da ihtiyacımız var

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.