Şimdi Ara

Akp 12 Ekim 2018'de fiilen bitmiştir--Eğer gizli bir olay yoksa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
8.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olayı kendi açımdan yorumlamak istiyorum ,bu Brunson olayında ben en başından beri tutuklanmasına karşıydım.Yaptırımların olacağını ekonominin biteceğini bildiğim için.Sanki Almanyayız da Abdye kafa tutucaz.Herneyse bunlar bu adamı tutuklamadan önce iki seçeneğin olduğunu bilmiyorlarmıydı.

A-Olayı gizli halledip adamı abdye geri yolla.
    B-Adamı tutukla.Yaptırımlara hazırlıklı ol.

Ülkede saman bile ithal edildiği için yaptırımlara hazırlıklı olmak imkansızdı dolar kısa bir sürede 4.5dan 6.80lere kadar çıktı şuanda 5.87.Böyle bir olayda C seçeneği yani önce tutukla sonra sala yer yok arkadaşlar.Tutukladın yaptırım geldi.Saldın itibar gitti.Bugün twitterda trumpun tweetinin altında elin arabından tut almanından yunanına kadar Türkiye ile dalga geçiyor.Haklılar da.
    Facebookta Akp sayfasına girenler akplilerin %80inin akpden vazgeçtiğini görebilirler.Yarın seçim olsa akp oyu sırf bu sebep yüzünden %50 den %30a geriler.Ekonomik faktörlerle %25 bile olur.

Ancak;
    https://mideast.liveuamap.com/en/2018/12-october-erdogan-now-they-are-digging-the-tranches-in-manbij

Bu sitede ki olaya bakarsanız Brunson karşılığında Menbicin verilmiş olma ihtimali var.Eğer böyle bir şey varsa Akp oyunu eskisinden daha çok arttırır.

Eğer brunsonu hiç bir şey almadan bıraktılarsa Akp bugun itibariyle bitmiştir.Akit bile muhalefet oldu bu olayda.Siz düşünün artık gerisini.

İlerleyen günlerde ne olacağını göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 13 Ekim 2018; 1:43:4 >

• Tebrik ederim rüzgar nereye siz oraya.

Dimdik durup da savrulmayayım diye bir şey yok...

Ne bildikleri var ya Allah aşkına?

Dün diyor ekonomi brunson yüzünden bu hale geldi, sonra diyor bu hale gelmesinde onun bir payı yok.

Bu can bu bedenden çıkmadan o teröristi salmayız felan diyor.

Ondan sonra sakınca bir bildikleri vardır.

Bir bildikleri varsa o da abdnin dediklerini harfiyen yerine getirmek...
    Bu arada gülenler nasıl oluyor da ülkeyi itibarsızlaştırıyor?
    Onlar mı tutarsız konuşuyor sanki??

Ayrıca konu sahibinin menbiç olayında abdden izin alıp oraya girmesini, nasıl olup oy yükseltme potansiyeli gördüğünü merak ediyorum. Böyle bir şeyde akpliler bunlar abd müsade etmeden hareket edemiyor my diye sormaz mı şimdi?
    Bu ülkede halk hiç bir zaman zeki olmadı(Çoğunluk olarak yoksa çok zeki insanlar çıkardı bu ülke.) haklısın yani dediğinde lakin bu ülkede halkın hızla zekileşmeye başladığı bir dönem yaşandı o da baltalandı (Köy enstitüleri dönemi inanılmaz bir halk devrimidir.) bu da yöneticilerin zeki olması ile başlayan bir devrimdir.

Daha sonraki dönemlerde ise hem yönetenler hem halk zeka olarak çağdaş medeniyetlerin seviyesinin çok altında bir ideoloji ile devam etti devam ediyor.
  • Devletimizin bir bildiği mutlaka var.Buradaki alaya alan provokatörlere gülüyorum sadece.Onlar için hiçbir zaman bu ülke öncelikli olmadı.Hep koltuğu istediler,gerek kendi içlerinde gerek devlet nezdinde.Her yolu da mübah görüyorlar.Devletimin yanındayım.Bahsettigin, kararla alay eden yabancılarla burada alay edenlerin farkı yok benim için.Yabancilar provoke ediyor onların amacı belli de buradakilerin amacı ne bilmiyorum.Ülkeyi uluslararasi platformlarda itibarsizlastirmak,bu yönde imaj çizmek isteniyor sanırım.Ama neyse ki önceliği devlet olan insanlar da var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oglum sizde hic kafa yok mu ula.

Koskoca abd menbic icin milyarlarca dolarlik dumen kurmuş binlerce silah dagitmis kendi teror orgutunu beslemis buyutmus sizdeki kafaya gore bir papaz icin butun bunlardan vaz geçecek oyle mi.

Ben sana bir sey diyeyim mi. Siz kandirilmak icin kendi kendinizi kuruyorsunuz resmen. Akp yi akp yapan sizin gibilerdir iste.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone 4 leri boşa gırdık
  • Tebrik ederim rüzgar nereye siz oraya.

Dimdik durup da savrulmayayım diye bir şey yok...

Ne bildikleri var ya Allah aşkına?

Dün diyor ekonomi brunson yüzünden bu hale geldi, sonra diyor bu hale gelmesinde onun bir payı yok.

Bu can bu bedenden çıkmadan o teröristi salmayız felan diyor.

Ondan sonra sakınca bir bildikleri vardır.

Bir bildikleri varsa o da abdnin dediklerini harfiyen yerine getirmek...
    Bu arada gülenler nasıl oluyor da ülkeyi itibarsızlaştırıyor?
    Onlar mı tutarsız konuşuyor sanki??

Ayrıca konu sahibinin menbiç olayında abdden izin alıp oraya girmesini, nasıl olup oy yükseltme potansiyeli gördüğünü merak ediyorum. Böyle bir şeyde akpliler bunlar abd müsade etmeden hareket edemiyor my diye sormaz mı şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 13 Ekim 2018; 1:34:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha fazla oy AKP'ye daha fazla oy ow yeah

• soru şu olmalı, asrın lideri dedikleri kişi dolar 7.22 enflasyon %25 faiz %28 olmadan önce bunları göremedimi ?
    temmuzda bu herifi salıverseydi, dolar 7.22 enflasyon %25 olurmuydu ?
  • harbidenmi H kullanıcısına yanıt
    Külliyen zarar

• quote:

Orijinalden alıntı: harbidenmi

soru şu olmalı, asrın lideri dedikleri kişi dolar 7.22 enflasyon %25 faiz %28 olmadan önce bunları göremedimi ?
    temmuzda bu herifi salıverseydi, dolar 7.22 enflasyon %25 olurmuydu ?
    Yine olurdu ama daha yavaş bir şekilde,görmedi çünkü ekonomi ile alakası yok cumhurbaşkanının kişisel olarak bir bilgiside pek yok danışmanları yönetiyor.Danışmanlarıda tanıdık v.b yöntemlerle geldiği için iş bilmeyen beceriksizler ordusu oluştu zamanla.Bu olayda ekonominin çökmesinde bir etken.Daha bir sürü olay var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 13 Ekim 2018; 1:52:14 >
  • gold5555 G kullanıcısına yanıt
    Oyun çoh böyük çoh böyük

• quote:

Orijinalden alıntı: gold5555

Yine olurdu ama daha yavaş bir şekilde,görmedi çünkü ekonomi ile alakası yok cumhurbaşkanının kişisel olarak bir bilgiside pek yok danışmanları yönetiyor.Danışmanlarıda tanıdık v.b yöntemlerle geldiği için iş bilmeyen beceriksizler ordusu oluştu zamanla.Bu olayda ekonominin çökmesinde bir etken.Daha bir sürü olay var.

Alıntıları Göster
    deve sidiğinin yararları konusunda ne düşünüyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbidenmi

deve sidiğinin yararları konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    Akpli olduğumu mu düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gold5555

Akpli olduğumu mu düşünüyorsunuz?

Alıntıları Göster
    önceki verdiğiniz cevaba yakışan basit bir soru sordum.
  • AKP 2013 te bitti.Akp Fetö ile güçlü idi şuan Sadece Reis var.Lider esaslı olarak yürüyen bir ideoloji var.Anavatanda Demokrat Partide olduğu gibi Lider gidinde iş biter partide tarih olur.Şuan Ak Parti diye birşey yok RTE var sadece.Baştada dedim Fetö olayları ile AK Parti zaten bitti.
  • Akp'nin bitmesi böyle işlerle olmaz. siz bu şekilde yorumluyor olabilirsiniz ama akp seçmeni sizin baktiginiz açıdan yorumlamaz.

bide biz ülke olarak artık Günlük yaşıyoruz , geçmişe bakmadan veya geçmişte söylediklerimiz önemli değil , önemli olan bugun ne söylediğimiz.
    haliyle ne söylüyorlar Türkiye bir hukuk devleti ve hukuk karar verdi.

tabii işin yurtdışı tarafına bakarsak benim görebildiğim Amerikanın yani trump'ın rahibi kurtardığı dillendiriliyor. öyle Türkiyede mahkeme filan bahsetmiyorlar bile.
    haliyle burada trump'ın bir zafer kazandığı belirtiliyor.
  • McSlaty M kullanıcısına yanıt
    sen ne düşünüyorsun? sana göre yurtdışındakiler %1000 haksız mı ?
  • 2000 li yıllara kadar ülkemde zeki insandan geçilmiyordu dimi 😁 AKP kurulunca millet aptallastimi neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamış değilim madem çok zeki millet vardida niye battik 2001 de la

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Motd25 kullanıcısına yanıt
    2001 deki batmaya kurban ol sen

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.