Şimdi Ara

Akp 1.5 milyona yapacaktı Chp'li başkan 150 bine yaptırdı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
8.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahöpeliler inanamamış.

İmamoğlu da liyakatli işe alım başlatınca "ama nasıl olur, cehabe örgütü çok kızmaz mı nasıl baş edeceksiniz kavgalarla" diye soru sormuştu biir yandaş gazeteci.

Olm siz hayal bile edemezsiniz o adaleti, şeffaflığı liyakati.

• Bu haberler çıkıyor da birisi belge koymuyor... Belgeli konuşmak gerekmez mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu tip konular nedense kansızların zoruna gidebiliyor ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: togiksk

Hocam hesapların biraz yanlış. Bu yorumu sana bir inşaat firması sahibi olarak yazıyorum. Göz ardı ettiğiniz birşey var. Evet dediğiniz gibi maliyet 90-100 bin lira civarında.3 aşağı 5 yukarı oynayabilir. Fakat bu gibi işleri belediyenin kendi bünyesinde yapması belediyeye ekstra yük bindiriyor. Daimi eleman bulundurması vs gibi bir çok teferruat var. E bu işi üstlenen firmada babasının hayrına yapmıyor. Bu gibi bir ihalede firmanın 20-30 bin lira cebine kalması gayet doğal bir olay. 100 bin liralık maliyeti olan bir işi bir üstlenicinin 130-150 bin liraya yapması gayet doğal. Fakat 100bin lira maliyeti olan bir işi gidipte 1milyon500bin liraya yapılması ha işte burada bir sorun olur.

1milyon500 bin liraya yapılsaydı bu köprü kenarına köşesine yalandan 3-5 aslan başı , 2-3 altın varak koyar açılışta şakşaklarlardı  

Hocam ben inşaatçı değilim, hesap tabiki yanlış olabilir.

Söylediğim öneri belediyenin bir kurumunun yapması değil. Devletin böyle bir kuruma ihtiyacı olduğu.

Belediye talepte bulunur, kurum gider maliyetine işi çözer ve şehirler arası çalışır. Böylelikle insanlarımızın parası boş yere harcanmaz ve ihaleler üzerinden bir sürü parayı kimse cebe atamaz.

Tabi malzeme parası üzerinden yine birileri yolunu bulabilir ama en azından 150binlik köprüye 1.5 milyon verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 14 Ağustos 2020; 16:46:22 >

• Arkadaşlar köyde evimizin üstüne ve yanına birer oda koyduk kaba inşaat olarak 30 bine yakın para gitti . Hangi firma ise 150 bine yaptığını bileydim bizim evin ihalesinide ona verirdim. 5 bine bitermis :)

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt

Ciddi misin? Ona göre...

• AKP bu her şeyi yapar. Hoş CHP de her şeyi yapar da AKP kadar yapamaz. Bu adamın şahsi insanlığıdır. Köprü dediği de 15 metre dümdüz beton ha. 1.5 milyon iyi para. Yiye yiye sonunda bitirdiler diyoruz ama durmuyorlar.

• 150 bine o köprünün ancak ufak tefek tadilatı yapılır. İyi sallamışlar.

• Ekapta ihaleyi aradım bulamadım. Habere konu yapı kirişli köprümü yoksa 15m açıklıklı menfez mi resimden anlayamadım. Ekapda dosyayı bulsam bakacaktım.

11m açıklısını birim fiyat olarak 110bin tlye (fiyat farkı+kdv hariç) DSİ ye yapıyorum şuanda. 150bin tl normal fiyat.

Resimden gördüğüm kadarı ilede işçilik berbat.

• melih gö-çek bunu BEĞENMEDİ ! :DDD

• Morphinz kullanıcısına yanıt

Söylediğiniz çok mantıklı iş ama burası Türkiye :D O söylediğiniz sistemde belediyeler ihtiyaç halinde başvurduğunda merkez yönetim her belediyeye yardımcı olmaz , az çok tahmin edebilirsiniz :D

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.