Şimdi Ara

Akkuyu Nükleer Santrali’nde üretilen elektrik 2 kat pahalı satılacak (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
0
Favori
5.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benzin 5 TL'yi geçti kimsenin kılı kıpırdamadı. Elektrik 5 kat artsa da bir şey değişmez bu ülkede. ayrıca her şey para değildir. tüm dünya ülkelerinin tehlikeyi görüp nükleerden vazgeçerken bizim kurmamız, Türkiye'ye atılmış en büyük kazıklardan biridir. Rüzgar, güneş akarsu hangisi eksik ülkede. senede 2 ay güneş gören almanya güneş enerjisinde dünya rekoru kırıyor. avrupa güneş haritasın bir bakın. bizim önümüzü tıkayan dış güçler falan değil vizyonsuz, yandaşçı, rantçı, çıkarcı yönetim.

Akkuyu Nükleer Santrali’nde üretilen elektrik 2 kat pahalı satılacak

• quote:

Orijinalden alıntı: woineer

0,073 dolar demek. 1 kWh enerji için 0,073 dolar ödüyorsunuz. O da yaklaşık olarak (0,073*3,5) 0,25 TL yani 25 kuruş/kWh oluyor.

Bu arasa 100 cent 1 $

12.35cent .01235 dolar olmuyor mu?

Ornek verdiğiniz birim fiyattan 1.6 kat yüksek fiyat demek ki neredeyse 2kati yapıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel seçimde de vatandaş AKP ye oy vermeyerek secmenler de bizi kandırdı deseler. Yargılayarak yolcu etsek gelmiş geçmiş AKP li partililer ve devlet adamlarını memurları ni da hapse atılsa.

Türkiye nin vizyonu nu yok ettiniz!

Türkiye başkalarının hayaline göre şekilleniyor pardon kazıklaniyor!

• Hadi gecmis olsun. Milletin orasina burasina koyanlar aliyormus santrali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir halk ancak bu kadar sorumsuz ve ahlaksız olabilir! Hani dini ön plana çıkarıp prim yapıyorlar ya, ne dini ön plana çıkarıp oy toplayanlarda ne de dini ön planda tutup oy verenlerde şeref, haysiyet adına bir parça görmüyorum. Ülkesini seven insan bunlara katlanamaz, ülkesini seven Çanakkale ile çakma darbeyi bir tutamaz, ülkesini seven Atatürk'ü hiçe sayamaz, sayanı barındırmaz, ülkesini seven paraya tapıp garibin hakkını yemez vs. Bir laf var ya "Allah korkusu olmayanda vatan sevgisi olmaz" diye bunu söyleyenler de kendileri. Açın gözünüzü! Kendi tarihine, geçmişine saygısı olmayan paşalık taslayan bir gürcü çıkıp bu milletin hayatı ile oynayamaz. İzin vermemeliyiz!

• Kalyon %49unu aliyor haberini az once okudum.Bunu gorunce gram sasirmadim.Bu millet aptal ciddi anlamda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu rakamın faturalarımıza nasıl yansıyacağı ise büyük merak konusu. Genele vurulduğunda pay %6-7 seviyesinde olduğundan ülke ölçeğinde elektrik faturalarında çok büyük bir sıçrama yaratmayacak olsa da yine de bir artışa sebep olacağı açık. Tabi EPDK orada özel bir uygulamaya karar vermezse.

Neden burayı okumuyorsunuz.
    Kesin bir şey yok hükumet nefretini RTE nefretini hayatına ilke edinmiş mahkukların yazıları. Bu tip kişilerin bu tip yazılarıyla ancak DH gibi bir yerde prim yapılabilir zaten. Kesin bir şey yok, haberde EPDK karar verirse değişir diyor. Fiyatlara %6-7 yansıyacak diyor, o da yansırsa.
    Çoğunuz haberi bile okumadan hükumet kötüleme çalışmalarına başladı.
    Foruma 2 akp li gelse hemen paralı asker diyorsunuz ama 7/24 bu işi yapıyorsunuz. Suç bastırdığınızı düşünüyorum.
    Ve söylediğiniz her şeyi sizin yaptığınızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 19 Haziran 2017; 12:19:7 >

• Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Sen hic hukumetin halkin yararina bir is yaptigini gordun mu de buna inaniyorsun? Epdk olmasi gerekenden daha fazla zam bile yapabilir

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    Ben sana her konuda bu screen shot'ı atmaktan bıktım sen beni yanıtlamaktan bıkmadın

Azim ayrı bir şey tabi nasıl bir hayranlık duyuyorsa artık bana

Akkuyu Nükleer Santrali’nde üretilen elektrik 2 kat pahalı satılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 19 Haziran 2017; 12:21:40 >

• hahahahahaha bu halka müstehak 2 kat yetmez 10 kat fazla satsınlar

• Aga zaten haber içeriğine göre 3 kat pahalıya satacaklarmış.
  • Haberde farkı hesaplayınca 3 kat çıkıyor başlıkta 2 kat diye yazılmış.Tahminimce 3 kat fark yazarsak bizi fetöden içeri alırlar diye düşündüler
  • Yüzde 49u Cengiz-Kolin-Kalyon yamyanlarına verilmiş. Neden 3 katı fiyatına alınacağını anlayın. Ulan açık açık yapıyorlar vay anasını be. Yolsuzluk falan diyince montaj diyolardı eskiden şimdi günah işleme özgürlüğüne dahil ediliyor sanırım.

• Nükleerin mantığı daha ucuz enerji değil mi o zaman ne anlamı kaldı?

• Bu ne saçmalık madem pahalı olacaktı nükleer santrale ne gere vardı

• Büyüklerimiz her şeyin doğrusunu bildiğinden var heralde bende bir salaklık. Bu alt tarafı tüp kadar tehlikesi olan bizi süper güç yapacak herkesleri kıskandıracak santrali elektrik ucuz olsun diye yapmıyor muyduk biz.

• Santralin yapımı için bir ücret ödenecek mi yoksa yap işler devret mi o önemli

• Pahalısını geçtim,senin güneşine rüzgarına yer kalmadıdamı nükleer yaptıracam diye uğraşıyon, bunların kafalarının yapıldığı günleri görmek istiyorum

• geçirin anasını satayım geçirin sizede geçirirler elbet ya dünya da ya ahirette!!

• Büyük bir kısmının Rusya'ya satılacağını düşünürsek Türkiye'deki elektrik fiyatlarını etkilemez.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.