Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.378
Cevap
175
Favori
789.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

modem arayüzünede norton dns yaptım

dsl ayarınıda annexm yaptım

eskisinden daha iyi şimdi

• denedim 1 dk bile gitmedi...

3 gün daha dayanacağım.. biri gerçek sınırsız 16 mbitim gelecek 3 güne inş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paradox1453 -- 23 Nisan 2012; 3:10:21 >
  • Firewall kapadım 1 saattir hızlı internet.
  • uzaktan yönetimi kapattım hız düzeldi. inşallah tekrar gitmez.
  • boşa zaman harcıyorsunuz modemle alakası yok. otomatik hız sınırlayan bir yazılım var cisco bilenler bilir büyük şirketlerde kaç tane pc var ise ağa katılacak önce flash ile backup kurulur ardından cisco uzmanları ve network uzmanları her bilgisayarın ağda ne kadar hızı kullanabileceğini belirleyen komutları girerler. benim tahminim cisco gibi bir yazılım ile kontrol ediliyor.tabi o kadar aboneyi nası kontrol ediyorlar orasını bilemiyorum her ay düşür artır düşür artır.. kaç gündür msj atıyorum twitterdan kaale bile almıyorlar salı günü tüketici haklarına dava açacağım ..
  • Ben yukarda söyleneni yaptıktan sonra son hızım şöyle :

Uzaktan erişimi kapatmak işe yaradı, umarım tekrar düşmez.
  • Bende uzaktan yönetim zaten aktif değil , ama buna rağmen hızım düşük
  • Eğer modeme uzaktan bağlantı ile sağlanıyorsa bile yakında bu açığı kapatacaklardır sonuçta burada yazıldığına göre artık ttnet durumdan haberdar...
    Ayrıca modeminiz broadcom chipsetli ise çok fazla değişkenle oynama imkanınız da var. DMT tool şeklinde araştırın, modem komut konsoluna erişebiliyorsunuz.
    Bana mantıklı gelen tek açıklama arkadaşın yukarda bahsettiği gateway ip'sini manuel atamakla olabilir, çünkü oyun içi pingleri vs. de bu ip'ye göre değişiyor.
    Her reset attığınızda farklı bir gateway'e aktarılıyorsunuz. Ama işte manuel atamak problem.
    Bu da dmt yazılımı ile benim modemden görüntü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 23 Nisan 2012; 6:28:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Eğer modeme uzaktan bağlantı ile sağlanıyorsa bile yakında bu açığı kapatacaklardır sonuçta burada yazıldığına göre artık ttnet durumdan haberdar...
    Ayrıca modeminiz broadcom chipsetli ise çok fazla değişkenle oynama imkanınız da var. DMT tool şeklinde araştırın, modem komut konsoluna erişebiliyorsunuz.
    Bana mantıklı gelen tek açıklama arkadaşın yukarda bahsettiği gateway ip'sini manuel atamakla olabilir, çünkü oyun içi pingleri vs. de bu ip'ye göre değişiyor.
    Her reset attığınızda farklı bir gateway'e aktarılıyorsunuz. Ama işte manuel atamak problem.
    Bu da dmt yazılımı ile benim modemden görüntü.

İyide modem bizim kendi aldığımız modem, İstediğimiz ayarı yaparız. Karşıdan bu modeme ayar yapmaları vs gibi durumlara (hatta modemimize reset atmaya) ne hakları var?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheForge

Kafasında soru işareti olan arkadaşlarım hazırladığım resimlere göre yapabilirler...

Peki uzaktan erişimi nasıl kapatacağız ?

Panele giremiyorum ya nasıl düzelticem
  • Bende de dünden beri durum aynı dns değiştirdim,uzaktan yönetimi kapadım değişen bir şey olmadı.Sonuç olarak sinir bozucu bir durum.TTnet Türkiye'yi 10 yıl geriye götürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Râbadon

quote:

Kafasında soru işareti olan arkadaşlarım hazırladığım resimlere göre yapabilirler...

Cihazın Altında Yada Arka Giriş Kısımlarında İnce Girişli Fabrika Ayarlarına Çevirmek İçin Buton gibi içine gömük bir tuş var kardeş ona igne kurdan gibi bir şeyle basılı tut ışıkları sönüp yanana kadar düzelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Razura

AKK yüzünden hızım 1mbite düştü.1-2 saat öncesinde Airties modem arayüzüne girip Uzaktan yönetimi devre dışı bıraktım ve modeme reset attım.O zamandan beri hızım aynen şu şekilde.

Muhtemelen utorrent utp protokolu olan bir eşe bağlanmıştır.µTP, çoğu güvenlik duvarı ve NAT'den geçebilir ve böylece çok daha yüksek eş bağlanabilirliği ve daha hızlı indirme tamamlanma süresi sağlar.

http://www.utorrent.com/intl/tr/help/guides/utp

• quote:

Selam yukarıdaki resimdeki anlatım zaten kotayı geçenlerde hız yükseltmesi gibi bir durum olamaz.

Yukarıdaki anlattığım olay kotayı geçilmeden önce modeme girilmesi durumunda kota aşımından sonra etkilenilmeyecektir. ( Garantisi yok gerçi deneme yapıyoruz zaten. )

Ayrıca şu anda 15-20 dk lık kısa çözümler olabiliyor. Oda sadece dns ile alakalı dns değiştikten 15-20 dk kadar bazen 30 saniye bazen 2 saat bazen ise 10sn sürmüyor fakat son hızda kullanabiliyorum.

Sonuç = Modem üzerinden birşeyler değiştirilebiliyor ve kanıtım mevcut :)

Sonuç 2 = Ana vanadan kısılan hiçbirşey yok. Olay modem arayüzündeki "yönlendirme" den kaynaklanıyor ;)

ADSL modemlerde hattın hızını belirleyecek kapasite yok, uncap edemezsiniz, siz ayarlarla oynayıp modemi yeniden başlattığınız için geçici bir süreyle hız limitini uygulamıyor TTNET, modemle falan alakası yok bu işin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jezxy

quote:

Orijinalden alıntı: Râbadon

quote:

Cihazın Altında Yada Arka Giriş Kısımlarında İnce Girişli Fabrika Ayarlarına Çevirmek İçin Buton gibi içine gömük bir tuş var kardeş ona igne kurdan gibi bir şeyle basılı tut ışıkları sönüp yanana kadar düzelir.

Olmuyor ya yapıyorum yine girmiyor.

• evet hız kısasüre yükseliyor sonra eski haline geri dönüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QoS -- 23 Nisan 2012; 11:52:22 >
  • Biraz modem arayüzü ile oynadım hızım yükseldi inşallah düşmez.

Edit:Neredeyse 3 saattir düşmedi hala yüksek hızım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Play Hard -- 23 Nisan 2012; 14:21:01 >
  • Adamı uçurmuşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Invisible Pink Unicorn -- 23 Nisan 2012; 12:18:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep Dream

Merhaba arkadaşlar forumlarda görüyorum bu AKK zımbırtısından DNS değilştirerek modem hat modu değiştirerek hatta MAC adresideğiştirerek kurtulmaya çalışanlar var.
    Şunu söyleyeyim benim TTNET üst düzeyde çalışan arkadaşım var, bana bu AKK hız düşümü santralden değil Ankaradan Genel Merkezinden yapıldığını söyledi. İl santralleri bu işe karışamıyor dedi. Bu yüzden boşuna modeminizi kurcalayıp zaman harcamayın derim saygılar.

hocam yanliş anlamayin, bi adam ttnette calişiyorsa hangi konumda olursa olsun %99.9 kendini dünyanin en zeki adami görüyordur ama findik kadar beyin yoktur..
  •  AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

Denilenleri yaptım ve şuan sonuç bu.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.