Şimdi Ara

akım nasıl ölçülür??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
26.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

birkaç gün önce dc pensampermetre aldım fakat birtürlü çalıştıramadım !
    onu aldığım yere götüreceğim fakat sormak istediğim bu cihazlarla bir akümülatörün amperini,akü ile çalıştırılan bir ampulün çektiği akımı öğrenmek mümkünmü?( dc motorun rotorunu indüklerken oluşan dalgalanmadan faydalanarak ölçüm yapabileceğini düşünüyorum. tamamen tahmin) birde ölçmek istediğim motor yükte,24 volt kamyon marş motoru.(artık 800 ampermi 1000 ampermi çeker bilmiyorum)bu motorun çalışırken çektiği akımı normal ampermetre ile nasıl ölçerim.

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEMOX ENERJİ -- 2 Şubat 2009; 10:08:45 >
  • akünün uçlarına bir yük bağlamadan çıkan akımı ölçemezsin. onun dışında tüm yüklerin çektiği akımları ölçebilirsin. normal ampermetreyi marş motoruna bağlanan kabloya seri bağlayarak ölçme yapabilirin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dergul

akünün uçlarına bir yük bağlamadan çıkan akımı ölçemezsin. onun dışında tüm yüklerin çektiği akımları ölçebilirsin. normal ampermetreyi marş motoruna bağlanan kabloya seri bağlayarak ölçme yapabilirin.

normal ampermetreyi marş motoruna bağlanan kabloya seri bağlayarak ölçme yapabilirin.
    böyle dedin ama bu şekilde sadece kalkmak için ihtiyacı olan akımı ölçmezmi?kaldıki marş motoruna giden kablo kesiti 20-25.seri bağlarsak çalışması mümkün olmayacaktır.

birde otolar için amp.göstergesi var diye duymuştum. yanlışmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MEHMET TURHAN

quote:

Orjinalden alıntı: dergul

akünün uçlarına bir yük bağlamadan çıkan akımı ölçemezsin. onun dışında tüm yüklerin çektiği akımları ölçebilirsin. normal ampermetreyi marş motoruna bağlanan kabloya seri bağlayarak ölçme yapabilirin.

normal ampermetreyi marş motoruna bağlanan kabloya seri bağlayarak ölçme yapabilirin.
    böyle dedin ama bu şekilde sadece kalkmak için ihtiyacı olan akımı ölçmezmi?kaldıki marş motoruna giden kablo kesiti 20-25.seri bağlarsak çalışması mümkün olmayacaktır.

birde otolar için amp.göstergesi var diye duymuştum. yanlışmı ?

Marş motoru 250-300 A çeker (tahmin ediyorum ) 60 Ah aküyü 10 dak. marşa basarak boşaltabilirsin. Ampermetre ile ölçmek çok büyük bir şönt direnç ister (boyut olarak büyük. değeri çok az olmalı).

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.