Şimdi Ara

Akım Koruyucu Priz Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 yıldır tuncmatik 5li akım koruyucu priz kullanıyorum,üzerinde

Klima 12lik Asınıfı
    Lcd
    Ps3
    Modem
    Digiturk

2yıldır sorunsuz kullanıyordum,yalnız 2gündür klimayı acınca ve aradan biraz zaman gecince,priz kendini kapatıyor.
    Sizce sıkıntı akım koruyucuda mı yoksa yük mü fazla geliyor?(ki yük fazla geliyorsa neden 2 yıldır bişey olmadı:S

• quote:

Orijinalden alıntı: Wahitkoz

Arkadaşlar 2 yıldır tuncmatik 5li akım koruyucu priz kullanıyorum,üzerinde

Klima 12lik Asınıfı
    Lcd
    Ps3
    Modem
    Digiturk

2yıldır sorunsuz kullanıyordum,yalnız 2gündür klimayı acınca ve aradan biraz zaman gecince,priz kendini kapatıyor.
    Sizce sıkıntı akım koruyucuda mı yoksa yük mü fazla geliyor?(ki yük fazla geliyorsa neden 2 yıldır bişey olmadı:S

şebeke amper düşük ise kılima pirize yüklenir devresini zorlar bir ihtimaldaha 2 senede piriz üzerinde
    kullanmaya bağlı olarak bir yıpranma yeni bir arıza oluşmuş olabilir herşeyin bir ömrü var

genelde akım koruyan devreler kendini feda eder yüksek voltajda varistörlerin patlaması gibi
    birde kılima aşırı güç tüketir bence klima o pirizde kullanma
    ama pirizin kapanması iyi birşey neden dersen eğer normal pirize kılimayı takmış olsaydın pirizi yakabilirdi
    korumalı piriz kapanmış tesisatını korumuş

• quote:

Orijinalden alıntı: alialtin

şebeke amper düşük ise kılima pirize yüklenir devresini zorlar

Elektrik akım şiddet birimine Amper denir ,elektrik akımı serbest elektronların iletken madde içinden akmasıdır. Şebekede stabil olmayan birim akım degil gerilimdir..
  • Klimayı prizden çıkarmanızı ve toprak hattını kontrol etmenizi öneririm. Arkadaşın dediği gibi ilk çalışmada yüksek akım çekerler ve piriz bunu şebeke voltaj düşüklüğü olarak algılayıp kendini kapatabilir. Veya sigortası varsa o atıyor olabilir. Ya da toprak hattı koruması vardır hatta problem olabilir. Klima inverter değil ise tamamen ps3 ve tvden ayrı bir hattan (farklı sigorta) beslemenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke2011

quote:

şebeke amper düşük ise kılima pirize yüklenir devresini zorlar

Elektrik akım şiddet birimine Amper denir ,elektrik akımı serbest elektronların iletken madde içinden akmasıdır. Şebekede stabil olmayan birim akım degil gerilimdir..

leb demeden anlayanlar olmuş
  • quote:

anlatım bir harika olunca ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRMS -- 4 Aralık 2011; 23:55:59 >
  • quote:

quote:

anlatım bir harika olunca ..

soruyu soran son kullanıcı çok fazla teknik olmaya gerek yok
  • quote:

Fazla bir teknik detay yok zaten verdigim bilgide ; fen bilgisi dersinde ögretiliyor artık çocuklara bunlar..
  • quote:

quote:

Fazla bir teknik detay yok zaten verdigim bilgide ; fen bilgisi dersinde ögretiliyor artık çocuklara bunlar..

sorbakalım kim hatırlıyor onları elektronlar otomların elektron halkalarının serbest halkası endıştaki halkadan
    diğer otoma geçer ondanda bir diğerine otomun üzerindeki elektron miktarın fazlası serbest halkalar aracılığı
    ile bir diğerine iletilir yani kablo üzerinde elektrik böyle akar falan filan neyse şimdi burada otom altı
    greviton parçacıkları tartışmayalım bu işin sonu netronlarda biter ben okulu bitireli 10 sene oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alialtin -- 5 Aralık 2011; 0:28:45 >

• Arkadaşlar sorun prizdeymiş,gittim belkinin 2.sınıf prizlerinden aldım 6lı gene,değerleri cok daha yüksek joule-amper vs
    hiç bir sıkıntı yok su anda.
    Bu olayıda baya bir araştırdım şimdi şöyle birşey var,bu akım korumalı prizlerde 3 sınıf varmış,bnm kullandıgımda 3.sınıf olanlardanmış,
    3.sınıflar:değerleri daha düşük-ağır makinelerin baglı olmadığı coklu kullanımlar icin,
    2.sınıflar bnmki gibi klima-tv,buzdolabı-tv gibi kullanımlar icin yeterde artar bile,
    bir de birinci sınıfları var ki onlar baya pahalı,onlarda klima-buzdolabı-kettle gibi 3 ve daha fazla agır yükü kaldırabilenler.
  • Wahitkoz W kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler.

Anladığım kadarıyla, klima için ayrı bir sigorta tesisatı yaptirmamissiniz, doğrun mudur?

Akım korumalı priz yeterli mıdır klima için, doğrudan klimamızı oraya bağlamamızda sorun olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.