Şimdi Ara

AKILLI TELEFONA NE KADAR PARA HARCADINIZ ? KAÇ YIL KULLANDINIZ ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
1
Favori
7.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia Lumia 520 600 Lira - 1,5 yıl kullandım
    Asus Zenfone 5 700 lira 1 hafta kullanıp beğenmediğim için 50 lira zararına sattım.
    Nokia Lumia 925 800 Lira 2 yıl kullandım. (Microsoft süper başladığı işi kendi eliyle berbat etti)
    LG G4 1500 lira 2,5 yıldır kullanmaktayım sanırım 1 yıl daha idare eder.

Günümüz koşullarında bile akıllı telefona 2000 liradan fazla ödemek mantıklı gelmiyor bana...
  • 2011 nokia xpress music (abimindi)

2014 samsung s4mini (900tl)

2016 iphone 5s (1200tl)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eylül 2012'de samsung galaxy gio almıştım --> 480 tl (kullanım süresi 2 yıl 7 ay)

nisan 2015'de ise sony xperia z3 compact aldım --> 1500 tl'ye (3 yıl 3 aydır devam)

yaklaşık 6 yıldır akıllı telefon kullanıyorum (5 yıl 10 ay) --> 1980 tl

hala sony'i kullanıyorum fakat artık kendinde değil cihaz. acil değişmesi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi september28th -- 6 Temmuz 2018; 1:52:0 >
  • Htc desire 1000 Tl 2011-2013

Iphone 5 2000 tl 2013-

• Vay anasını insanlar çıldırmış diye geçirerek içimden okudum. Para var huzur var :D
    Ben de yazayım bari.

İlk telefonum akılsızdı Samsung m600
    2. Hp IPAQ 610 muydu neydi -> 0 TL (1,5 yıl)
    3. Samsung Galaxy GT-i7500 -> 0 TL (1,5 yıl)
    4. Samsung Galaxy SIII -> 1200 TL (2,5 yıl)
    5. Sony Xperia Z5 -> 2500 TL (3 yıl + hala devam)

Üçüncü sıradaki arkadaş baya bi yavaşlamıştı ve işlemcisini 700 mhz lere overclocklamıştım hiç unutmam. Gavur gibi yanardı ve 2 batarya değiştirdim orjinalinin üstüne. S3 beni en memnun eden cihaz bunlar arasında. Gerek çağın koşullarını yarıp devrim niteliğinde özelliklerle gelmesi gerek tasarım ve ergonomi açısından. Hala anneannem kullanıyor. Lineage OS 14 yüklü, android 7.1.1 ve inanılmaz akıcı çalışıyor ilginç bir şekilde. Halen kullandığım Z5 ise malesef tam bir fiyasko. Snapdragon 810 ile gelen bu saçma telefon tost makinesi sanıyor kendini. Çok ciddiyim oyun oynarken Stock ve rootsuz herhangibir değişiklik yapılmamış bir şekilde 60 65 dereceleri görüp en son kapandı açıldı. Neyse buna rom atarken falan altına buz aküsü koymuşluğum var o derece. Sıvı teması ile servise gitti onarım ücreti olarak tam 2600 TL (YAZIYLA: İKİ BİN ALTI YÜZ TÜRK LİRASI, şaka değil yani) istedi KVK. Onlarla bi resmi sürece girdik fakat o kadar bezdirdiler ki beni. Aylarca cevap gelmemesinden tutun her iki tarafın da müşteri memnuniyetinin kelime anlamını bilmeyip sürekli topu birbirine atması gibi şeyler yaşadım. En son dışardan fiyat aldım yaptırdım ve sadece 100 TL'ye. (Yazıyla yüz arkadaşlar, yani yaklaşık 260 kat daha ucuza mal oldu) O günden beri soranlara aldırmıyorum, Sony yi önermiyorum. Etrafımda da sony den benzer şekilde mutsuz olanlar oldu. Böyle diyince sony fanboyları kızıyor yalan atıyorsun gibisinden ama isteyenle telefonda konuşturabilirim o derece :) Şimdilerde bi başlık gördüm Sony Mobile TR zarar ediyor diye. Üstüne de Türkiye'den çekiliyor diye başka bir başlık gördüm. İçten içe sevindim ne yalan söyleyeyim. Beter olun. Eğer Sony'de çalışan veya bağlantısı olan varsa şunu da şuraya bırakıyorum. Yanlış adama yanlış yaptınız :) AKILLI TELEFONA NE KADAR PARA HARCADINIZ ? KAÇ YIL KULLANDINIZ ?
    Hadi eyw.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8AC7DD5C3 -- 6 Temmuz 2018; 2:11:26 >

• Serüven başlıyor.. Asus zenfone 6 ( 2014 800 TL ) Iphone 6s ( 3500 TL 2015-2016 ) Samsung S7 (2016 - 2017 3500 TL ) Iphone 7 ( 2017 4500 TL ) Xiaomi Mi6 ( 2018 1900 TL ) Iphone X çekilişten çıktı açmadan kapalı kutu sattım şuan Samsung A5 kullanıyorum 2.el aldıkları mı yazmadım bile şunu anladim boşuna yaşıyorum dünyayı yazık paraya bu kadar telefona verdiğim paralara hala taksitini ödüyorum bu arada popülaritenin kölesi olmuştuk bir ara kafaya dank edene kadar şuan eski nesil tel bile kullanıyorum alo demesi yeterli gerek yok kasmaya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeçerkenUğradı -- 6 Temmuz 2018; 2:17:1 >
  • Merhaba,

1998 sonları (ya da 99 başıydı emin değilim) Sony ericson T10 siyah. Zamanının en ileri teknolojisi. Hattı ile 135 milyon (paralardan sıfırlar atılmadan)

2001-2002 mitsubishi (trium gibi bir şeydi model adı ben askerken T10 satılıp alınmış)

2002-2004 nokia 5210 (ikinci el) 120 milyon kadardı sanki)

2004-2006 Sony ericson T610(390 milyon gibi aklımda kalan fiyatı)

2006-2008 motorola MPX220 (ilk akıllı telefonum) abim kullanıp vermişti. Fiyatı 600 milyon gibiydi.

2008-2011 Nokia E72 şirket kampanyasıyla alınmıştı. Fiyat hatırlamıyorum.

2011-2015 arası abimden alıp kullandığım iPhone 4, 5, 5s

2015 kasımda Vodafone den alıp kullanmaya devam ettiğim 6s plus 128gb 4.400₺ yi bulmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Bu arada çok iyi hatırlıyorum 1995-1998 yıllarında hattı ile birlikte ericson gh388 ya da Nokia 3110 telefonların fiyatı 1.000 USD idi.

Şimdiki kurla 4.600₺ civarı.

Kaç paraya ne alındığı kıyaslanırsa bu günkü teknoloji gerçekten ucuz. O zamanlar telefon sahibi olmakta, o telefona “alo” demekte sağlam maddiyat gerektiriyordu.

Herkese iyi geceler.

• 2003 yılı idi sanırım ilk telefonum Sony Ericsson T630 du ardından 2009 da Sony Ericsson K790i aldım çok para vermiştim. Akıllı telefon furyasına 2011 yılının sonunda HTC Evo 3D ile atıldım sanırım o zaman 1600 TL vermiştim. 5 ay önce çöpe attım yerine huwai mate 10 pro aldım. Memnunum. Kısmetse 5.6 sene de bu gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shankssan -- 6 Temmuz 2018; 3:58:11 >
  • 5130 Xpress Music - 1 yıl sanırım.
    i8160 Galaxy Ace 2 - 3 yıl kullandım. Ben ondan bıkmıştım da o benden bıkamadı. 2 sene garantisinin dolmasını bekledim ondan sonrasında da CM11 ile 1 sene zor idare ettim. O haliyle yine daha iyiydi hakkını yiyemem. Pil şişti sonrasında da köşeye kaldırıldı.
    N920c Note5 - 2 senemiz doldu. Devam ediyoruz. Çantada bir powerbank duruyor her zaman için. Geri kalanında beni yarı yolda bıraktığı bir durumu yok. Hedefim 6 yılı devirmek. Sanmıyorum o zaman da aşırı derecede ilgi çeken bir telefona rastlayacağıma da. Hala bu cihazdan sonra tercih edebileceğim bir cihaz göremiyorum piyasada. Kedi gibiyim değişimden hiç hoşlanmıyorum, tabi zorunda kalmadıkça.

Hiç Apple cihazı kullanmadım, sanırım Note5'den sonra da kullanmam. S Pen, artık bulamayacağım Edge ekransız 16:9 ekran stili, narin görünüşüne rağmen aslında gayet dayanıklı kasa. Bana bunlar yarıyor. Kırılgan bir ekran, kumanda gibi uzunluğuna veren bir ekran tercihlerim arasında olmadı, olmazdı da.

Kablo desek değişti yine yırtıldı servis bizi ilgilendirmez dedi. Tabi aşağıdaki sıraya bakınca da çok hak etmediğimi düşünebilirsiniz.
    Pil desek değişti.
    Kalem desek 2 defa değişti.
    Kulaklık desek 1 defa değişti.
    Üstüne servis bana mağduriyetim yüzünden gayet kaliteli bir powerbank yollamıştı.

Samsung servisini cihazım bozulmadan tamamen aksesuar adına dolaştım ona ne demeli diyorum ben de.

Hiç ikinci el telefonum olmadığını fark ettim bunu da yazarken.

5130 - 200 TL'ye almıştım zamanına göre şaşırmıştım böyle özellikleri böyle telefona sığdırmasına Nokia'nın. Tabi o zamanlar Android'in patlamasını beklediğimiz zamanlar olunca.
    Ace 2, evet bu telefonda yediğim kazığı herhangi bir elektronik üründe yemediğimden artık gözümü dört açıp alışveriş yapıyorum. Arkadaşlarıma da önerimi yaparken buna dikkat ediyorum elektronikte. Hemen yan mağazada 599 TL'ye satılan bu telefonu 679 + 20 TL jelatin + 20 TL SD kart olmak üzere 729 TL'ye almıştım. Çünkü telefonu türlü türlü yerde arayınca yılmıştım, ilk gördüğüm yerde de almıştım telefonu. Bu alışverişi hiç unutamam o derece.

Note5 almadan önce G5 ile arasında çok kalmıştım ancak Ghost Screen'den korkup Note5'i almıştım. İyi ki dediğim bir tercihim de bu sanırım. 2699 TL idi bu da sanırım bana gelişi ile. Bazen beni sinirlendirse de getirisi götürüsü hesabını yapınca ve bir de servisten yararlanmamı da düşündüğümde yaptığım belki de en doğru tercihti Note5.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 6 Temmuz 2018; 2:43:36 >

• Fiyatlarını hatırlamıyorum ama bende sıralama şu şekilde al sat yapıp zarar ediyordum telefonculardan başta.

- Nokia X6 (ilk göz ağrısı ahize problemli olduğundan değiştirdim)
    - Nokia Xpressmusic 5800 (ilk müzik aşkı)
    - Samsung S5620 Monte (asphalt 4 sevdam)
    - Samsung S8500 Wave (sadece internete girebildiğim telefon uygulama yoktu badada)
    - LG Layla GM750 (zil sesini beğendim telefon ilk ve son windows işletim sistemli telefonum kullanmadığım halde bitiyordu şarjı)
    - Nokia X2 (4 tane hoparlörün ikisinde ses çıkan çin telefonu gibi ses veren telefon)
    - Nokia N8 (İlk kamera aşkım ve dokunmatiğin bozulduğu telefon)
    - iPhone 3G (kullanamadım appstore sonradan geldi)
    - iPhone 3GS (fruit ninja ve çakmak uygulaması aklımda)
    - Samsung Galaxy ACE (ilk Android maceram)
    - Samsung Galaxy Tab P1000 (Tablet telefon ahaha)
    - iPhone 4 (üst düzey telefon Snowjailbreak ananas logosu ile jb yaptığım günler)
    - Samsung Galaxy S2 (En uzun süre kullandığım telefon 1.5 yıl)
    - Nokia E6 (Klavye için almıştım)
    - iPhone 5 (imei yüzünden kapanmıştı telefoncu kazık atmıştı hiç unutmam halen içimde yaradır)
    - Samsung Galaxy S3 (telefoncunun iPhone 5 yerine verdiği telefon. imeisi yazılımla atılmıştı Rom atınca uçuyordu)
    - Samsung Galaxy S4 (internetten aldığım ilk telefon ve kazığa son)
    - General Mobile Discovery Elite (PS3'ümü satıp almıştım mikrofon ve hoparlör berbattı kitkat güncellemesini beklerken yere çaldım)
    - iPhone 6 (İşte bu her şey burada derken kapalı sistemden sıkılıp sattığım telefon)
    - HTC M8 (Boomsound bu sesi halen alamıyorum sayılır. KVK yüzünden telef olmuştu. 2 defa garantiye gitti yine bozuk gelince sattım.)
    - Galaxy Note 3 (Touchwiz kurşunlara gelesin Touchwiz)
    - LG G4 (Ahize sesinin bile bangır bangır çıktığı telefon kamerası güzeldi)
    - Sony Xperia Z2 (Teknosadan teşhir olarak aldığım telefon hiç kullanmadım arkadaşıma satmıştım)
    - iPhone 5S (Takasla almıştım geri sattım küçük ekrandan sıkılıp)
    - iPhone 6 Plus (Şarjımın en iyi gittiği telefon iOS 8'li günler..)
    - Samsung Galaxy Note 5 (Androidi adamakıllı tattığım telefon root atınca android deep sleep sorunu yaşadım sattım)
    - LG G5 (Kaymak gibi akan telefon lakin Ghost Screenle karşılaştıktan sonra bi daha LG telefon almamaya karar verdim)
    - iPhone 7 (Hoparlörünü ve kasa tasarımı bakımından en sevdiğim telefondu bir hikmet tuttu sattım)
    - Samsung Galaxy S8 (satmadım)
    - iPhone 8 Plus (Geçenlerde sattığım telefon kamerası portresi muazzamdı yine iOS kapalı olduğundan sattım. Electra'yı daha fazla bekleyemezdim)

Şu an Galaxy S8 kullanıyorum bu telefonlardan ettiğim zarar orta seviyeli bir araba parası kadar çok lanet bir illet bana göre. Halen de telefon almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Ryzen -- 6 Temmuz 2018; 2:51:46 >

• Lenovo P70 799 TL

2 yıl 9 ay falan oldu daha tık yok kasma yok bataryası müthiş daha ne isteyim.

• 2011.05 - HTC one s (800 TL)

2012.09 - Sony Miro (500 TL)

2015.10 - Sony Z5 (2000 TL)

2018.07 - Asus Zenfone 5 (2250 TL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 6 Temmuz 2018; 3:15:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8AC7DD5C3

Vay anasını insanlar çıldırmış diye geçirerek içimden okudum. Para var huzur var :D
    Ben de yazayım bari.

İlk telefonum akılsızdı Samsung m600
    2. Hp IPAQ 610 muydu neydi -> 0 TL (1,5 yıl)
    3. Samsung Galaxy GT-i7500 -> 0 TL (1,5 yıl)
    4. Samsung Galaxy SIII -> 1200 TL (2,5 yıl)
    5. Sony Xperia Z5 -> 2500 TL (3 yıl + hala devam)

Üçüncü sıradaki arkadaş baya bi yavaşlamıştı ve işlemcisini 700 mhz lere overclocklamıştım hiç unutmam. Gavur gibi yanardı ve 2 batarya değiştirdim orjinalinin üstüne. S3 beni en memnun eden cihaz bunlar arasında. Gerek çağın koşullarını yarıp devrim niteliğinde özelliklerle gelmesi gerek tasarım ve ergonomi açısından. Hala anneannem kullanıyor. Lineage OS 14 yüklü, android 7.1.1 ve inanılmaz akıcı çalışıyor ilginç bir şekilde. Halen kullandığım Z5 ise malesef tam bir fiyasko. Snapdragon 810 ile gelen bu saçma telefon tost makinesi sanıyor kendini. Çok ciddiyim oyun oynarken Stock ve rootsuz herhangibir değişiklik yapılmamış bir şekilde 60 65 dereceleri görüp en son kapandı açıldı. Neyse buna rom atarken falan altına buz aküsü koymuşluğum var o derece. Sıvı teması ile servise gitti onarım ücreti olarak tam 2600 TL (YAZIYLA: İKİ BİN ALTI YÜZ TÜRK LİRASI, şaka değil yani) istedi KVK. Onlarla bi resmi sürece girdik fakat o kadar bezdirdiler ki beni. Aylarca cevap gelmemesinden tutun her iki tarafın da müşteri memnuniyetinin kelime anlamını bilmeyip sürekli topu birbirine atması gibi şeyler yaşadım. En son dışardan fiyat aldım yaptırdım ve sadece 100 TL'ye. (Yazıyla yüz arkadaşlar, yani yaklaşık 260 kat daha ucuza mal oldu) O günden beri soranlara aldırmıyorum, Sony yi önermiyorum. Etrafımda da sony den benzer şekilde mutsuz olanlar oldu. Böyle diyince sony fanboyları kızıyor yalan atıyorsun gibisinden ama isteyenle telefonda konuşturabilirim o derece :) Şimdilerde bi başlık gördüm Sony Mobile TR zarar ediyor diye. Üstüne de Türkiye'den çekiliyor diye başka bir başlık gördüm. İçten içe sevindim ne yalan söyleyeyim. Beter olun. Eğer Sony'de çalışan veya bağlantısı olan varsa şunu da şuraya bırakıyorum. Yanlış adama yanlış yaptınız :)
    Hadi eyw.
    Ah hocam ah

Yarım bardak su kadar tatlı suyla telef olan z5 için 2017 temmuzda benden de 2600 TL istediler.

Aracı ile 600 TL ye komple anakart vs değişim yaptılar ama su alan telefonumda sıfır sıkıntı varken (ısınma azdı) sonradan gelen telefon arasında dağlar kadar fark vardı.

Xz1 alacaktım yine ama Z5 ten ağzımız yandı diye Asus Zenfone serisine kaydık.

Takoz gibi dizayn ile Sony nin işi zor. Japondur dedik bağrımıza bastık harakiri yaptırdılar bize.

Xz2 gelmiş olsa gerçeği ona geçiş yapardım ama Zenfone 5 ile çok iyi hissediyoruz kendimizi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk telefonum 2013 de lise 1 de alındı

2013-2018 arasında 1900 tl ye aldığım galaxy s4 ü kullandım

2018 de iphone x aldım muhtemelen onuda minimum bi 2023-2024 e kadar falan kullanırım.(Sıkıntı çıkmazsa tabi)
  • 2k 4 yil

• Nokia 6020 300 tl

Nokia 6230i 380 tl

Sony ericsson k790i ikinci el 170 tl

Nokia n71 ikinci el 190 tl

Htc wildfire 700 tl

Sony xperia s 1250 tl

Samsung galaxy s5 kore versiyon 1300tl

Iphone 6s 2300tl

Iphone x 6000tl

Total 12.590 tl

Korozyondan yok olana kadar kullanırım bunu herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unchangeable -- 6 Temmuz 2018; 6:49:43 >
  • Çok telefon degistirdim ben Xperia x10 mini (3 gun zor dayandim) ,galaxy s,galaxy s2 ,galaxy s3,note 2,s4(5 tane aldim ),htc m7,note 3 (2 tane aldim),note 3 neo,lg g2 vodafone smart 6,galaxy c9 pro,note 4,galaxy s8+ c9 proya donus( eşim cok begendi ona verdim). Kullanim surelerimi bilmiyorum. Iphone 6 aldim oglene kadar dayanabildim onu yazmiyorum bide 5s almistim oda 2 gun filan yani ,2 kere sans verdim appleye boyle aptal telefon gormedim. Telefonlardan zarar etmedim hatta kar etmis olabilirim genelde kozmetik hatasiz ve distirubutor garantili ,uygun aldim elimdekinide guzel fiyatlara sattim. Bunlarda s4 ve iphone haric sifir telefon yoktur genelde 15 gun 1 aylik telefonlari aldim sattim beni en cok zorlayan telefon lg g2 oldu cikarmadigi sorun kalmadi ve tek ekrani kirdigim telefon lg g2 oldu. (Sorunlar ekrandan dolayi degil bir suru sorun yasadiktan sonra bide ekran kirildi g2 fanboylari saldirmasin ekrani kirilinca olur diye)

Sifir aldigim s4 ise on siparis icin almistim 1825 tlye telefon ariza verdi doa kapsaminda para iadesi aldim, sonra telefon cikti alim satimi basladi sifir kutulu 1500 buldum,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levent_taka61 -- 6 Temmuz 2018; 7:16:35 >

• 1 yıl Lumia 620. 700₺.

Garantiden L625 geldi. 2 sene kullandım şuan annem kullanıyor.

2 yıldır Sony XA Ultra kullanıyorum.Kendini kaybedene kadar kullanmaya devam.1600₺.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jquair

Hepsini farklı farklı kişiler kullandı ozaman yoksa imkansız:)

Nasil yani ? imkansiz olan ne dostum ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia x3 300₺

Nokia x3-02 400₺

Samsung galaxy ace 650₺

iPhone 5s 2200₺

LG G2 1600₺

iPhone 7 3000₺

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.