Şimdi Ara

AKILLI TELEFONA NE KADAR PARA HARCADINIZ ? KAÇ YIL KULLANDINIZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
1
Favori
7.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekim 2013'te Discovery ile başlamışım yolculuğa.

32 ay Discovery'i kullandım. 20 ay root + romlu , 12 ay orijinal yazılımlı kullandım. En sonunda kamerada sıkıntı çıkmıştı darbelerden dolayı.

12 ay LG G3 kullandım. 12 ayın tamamında root + romlu kullandım. Ölü pikselden dolayı servise verdim ve G4 ile değişim oldu.

12 aydır G4 kullanıyorum. 8 ay orijinal yazılım ile kullandım. 4 aydır root + rom var. Şu an Android 8.1 AOSCP yüklü. Telefonda sıkıntı çıkmadığı sürece çok rahat idare eder beni.

Discovery 650 TL + G3 1000 TL = 1650 TL vermişim ve 56 aydır akıllı telefon kullanıyorum. G4 çok rahat 1.5 sene daha idare eder ( rom yüklü şekilde )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teknolojiye çok meraklı bir çocuktum. Elimden çok telefon geçti. Şimdi düşünüyorum da ailem yanlış yapmış aslında. Çok para harcamışım. Yine de o cep telefonlarını parçalarına ayırıp birleştirerek birçok şey öğrendim. Belki de doğru yapmışlardır. Bilemedim.

Akıllı telefon sorulmuş ama herkes ilk telefonlarından başlamış; ben de öyle yapayım.

Cep telefonu ile tanışmam annemin 3310 u bana verildiğinde olmuştu. Yıl 2005 olması lazım. O zamana kadar ne annemin ne babamın telefonlarına dokunmam yasaktı, dolayısıyla evet 2005te ilk kez elime bir cep telefonu aldım.

2005i 2006 ya bağlayan yılbaşında bir aile dostumuz bana hediye olarak Nokia 3200 aldı. Kendilerinin maddi durumu iyiydi ve yaşıtım olan oğlunun güzel bir telefonu (nokia 6630) vardı. Sanırım çok imrendiğimi gördü, gidip almış sağolsun. O yılbaşı benden mutlusu yoktu. Aman allahım o bounce denilen oyun hayatımı kararttı resmen. Saatlerce oynardım.

Sonra 2007’nin ilk dönemleriydi ve ben okulu iyice boşlamaya başlamışım. Birinci dönem sonunda karnemde matematik 1 geldi. Babama söz verdim, ikinci dönem 5 getirirsem bana telefon alacaktı.

İkinci dönem tabi ki 5 geldi matematik. O dönem kendimi Sony Ericssonlara çok kaptırmıştım. Televizyonda sürekli k750i reklamları dönüyordu. Dün gibi hatırlarım bütün reklamları kamera özellikleri üzerineydi. Tabi aynı özelliklerde olup Walkman alt markası altında pazarlanan başka bir telefon vardı ki benim gözüm ondaydı. W800i. Babam w900i alalım özellikleri daha iyi dedi dinlemedim. Sonradan pişman oldum.

Tabi o w800i’nin parçalarını ayırıp birleştirerek canına okudum. Kasa tırnaklarını kırdım internetten yeni kasa sipariş ettim onu taktım ama asla eskisi gibi olmadı. Bu arada kendi telefonlarımı parçalayarak öğrendiklerim sayesinde arkadaşlarımın telefonlarını basit basit tamir etmeye başlamıştım. Soket değiştirmek, titreşim motoru değiştirmek gibi şeyler yapıyordum ve ertesi gün bana kantinden birşeyler ısmarlıyorlardı.

W800i iyice düzen tutmamaya başladı dediğim gibi. Babam çok kızdı. 1.5 sene idare ettim iyi kötü. Sonra lise sınavı yaklaştı. Babama telefon istiyorum dedim ancak para israfı olduğunu düşündüğünden ancak gerçekten ucuz olması koşuluyla alacağını söyledi.

Tamam dedim gittik Teknosa’ya. Nokia 5700 ile ilk kez karşılaştım. Nasıl karizmatik bir telefondu hala hatırlarım. Bunu istiyorum dedim fakat fiyatı çok tuzlu, babam orada bir çalışanı yakalamış bana ucuz telefon bakıyor. Bu sefer para harcatmayacak bana, karalı görünüyor.

Ben de yaşça genç bir çalışanı yakaladım hemen. Dedim bu telefonun fiyatı burada yazdığı gibi mi? İndirimi yok mu? Demez mi teşhir ürünü var. Of o an havalara uçuyorum. Çok uygun bir fiyata kaptım istediğim telefonu. Symbian v60 arayüzü var, uygulamalar, oyunlar yüklüyorum. Çok mutluyum.

Tabi yazılım beni bir yere kadar meşgul edebildi. Başladım telefonu yine parçalarına ayırmaya. Telefonu yine 1.5 sene falan kullanabildim. En son bozulduğunda gerçekten çok üzülmüştüm. Hala içimde yaradır.

Lise 2 ye başladım. Bu sefer taktik değiştirip anneme yanaştım. Yavaş yavaş dokunmatik telefonlar piyasaya girdi, sınıfta iphone’lar dolaşmaya başladı. Dedim ben de dokunmatik alacağım. Ama iphone çok pahalı onu almayacağım, aklımca aileme iyilik yapıyorum. Sanki istesem alacaklarmış da ben istemiyormuşum gibi havalar falan... Samsung Star aldım. Almaz olaydım. Bu konuyu pek konuşmak istemiyorum. Kötü bir telefondu hala pişmanım.

2 sene kullandım o telefona küfrede küfrede. Parçalarına da ayırdım çok kez ama bozulmadı. Sonra bataryası şişti, değiştirdik. Ekranı bozuldu yenisini alıp taktım. Telefon artık düzen tutmuyor tabi. Üniversite sınavı da yaklaştı, ben de çalışmalara başladım.

Diyorum ki dokunmatik telefon modası gelip geçici, çok kötüler tuşlu telefonlar hala en iyileri. Ben bir daha dokunmatik telefon almayacağım. (Buraya kahkahalarınız gelecek) Gittim yine baya uygun fiyata Sony Ericsson Zylo aldım. Kızaklı telefonum oldu ilk kez, severek kullandım.

2 sene sonra artık androidler iyice yaygınlaştı, ben de sözümden döndüm. Gittim Xperia U aldım, şu rengarenk ışıklı olanlardan. Zaten nerede cafcaflı renkli şey varsa gidip yapışıyorum, aranan müşteriyim.

2 sene onu kullandım yine çok sevdim. Oldukça sağlam çıktı. Ama gel gelelim eski androidlerin zamanla şişmesi, güncellemelerle ölmesi ve ram yetersizliği başka telefona itti beni.

Böylece huawei g7 ile tanıştım. Bütün saçma sapan küçük sorunlarına rağmen harika telefondu. Faturama ek aldım kendi harçlığımdan ödedim. 2.5 yıl ben kullandım, 2 yıl da kardeşim kullandı benden sonra. Seni seviyorum Huawei!

Dedim artık bir iphone kullanma zamanım geldi. Gittim 6s aldım. Hala da onu kullanıyorum. 3 seneye yaklaştı ve hala çok memnunum. Bir 2-3 sene daha kullanmayı düşünüyorum, sanırım geçmişteki müsrifliğimin vicdan azabının yansıması.

Artık telefonları parçalarına ayırmıyorum. Yekpare tasarıma dönen telefonlar yüzünden ben de laptop, ps3, psp, ses sistemi gibi şeyleri açıyorum. Eskisinde çok daha iyiyim bu konuda merak etmeyin.

Kusura bakmayın destan oldu. Ama şu konuyu görünce çocukluğum gözlerimin önüne geldi. Bu da böyle bir blog yazısı gibi oldu. Kendinize iyi bakın, ileride çocuğunuza her istediğini almayın. Ama ilgi alanına yönelmesine de izin verin. Ortasını bulun.
  • ilk çıktığında samsung galaxy s2 almıştım ondan önce sony vardı kızaklı bi telefon walkman tarzı bişeydi. S2 5 sene boyunca kullandım arada başka telefonlarda denedim tabi bb bold 9780 iphone 3 vs.

5 sene sonunda telefonun bataryası arızalandı değiştirdim düzelmedi bende o sene cıkan iphone 6s aldım ve onunla yoluma devam ediyorum. 3. senesinde şuan çizik yok. Bozulana kadar gider.
  • Asus zf 3 1 yil 7 ay olcak halen pili mukemmel.sabahtan aksama kadar sarjda, pili kalibrasyon sorunu cikarmadi masAllah.arti guncelleme bile aliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 379 TL samsung s5360
    2200 TL LG G4

Samsung'u 3 yıl kullandım, LG'nin de 3. yılı bitti haziranda.
  • en son 2007'de Nokia 5800 XpressMusic almıştım kendi paramla. o da 490 TL. burs paramdan gizli saklı biriktirip almıştım, ömrümdeki en değerli eşya oldu bu. hala saklıyorum.

2011 - Samsung Galaxy Note 2 = 0 TL
    2015 - Samsung Galaxy S3 Mini = 0 TL
    2016 - Samsung Galaxy Note 3 = 0 TL
    2018 = Apple Iphone 6 = 0 TL

• 1-Nokia Modeli hatırlamıyorum 200tl(2007)

2–Nokia 7610 70tl(2009)

3-Nokia N95 80tl(2010)

4-iPhone 3Gs 1100tl(2011)

5-Samsung Galaxy Note 2 1700tl(2013)

6-iPhone 5s 2000tl(2014)

7-iPhone 6s Plus 3500tl(2015)

8-İphone 7 Plus 4200tl(2016)

P-iPhone X 4650tl(2018)

• 2014 note 4 ilk çıktı aldım 2.3k ya bir kere ekran değiştirdim 600 tl 4 senedir devam. Daha da değiştirmeyi düşünmüyorum, memnunum
  • 3 yillik gm 4g 700 tl ye alinmisti

• İlk olarak 2010 da nokia 5230 aldım sonra 2014 te discovery 2 aldım rezaletti 2016 da note 4 aldım çok memnunum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En az 4 yıl kadar kullandım telefonlarımı en sonuncusu lg g4 idi 23.ayında arıza verdi tüketici hakem heyetinden full ödeme aldım simdi note8 kullanıyorum birkaç aydır o

• 1800 tl z2 4 yıl olucak Mart 2019 da

• bimden LG almıstım 2013 senelerinde 600 tl
    2013 Arabistandan Note3 aldım ozamanın tl karşılığı 1400 tl
    2015 arabistan note5 aldım ozamanın tl karsılıgı tahmınım 2400 tl falandı
    2017 bahreyn iphone7 plus 128 gb 3000 tl civarı.

totalde 7400 harcamısım. (Note3 satılıp ustune para katılıp note5 alındı. Note5 anneme verildi iphone alındı)
  • dav kullanıcısına yanıt
    Kamerası iyi olsa ve ısınma sorunu olmasa hâlâ harika bir cihaz.

• Samsung Galaxy Ace s5830i = 550 TL (11 Ay)
    GM Discovery = 650 TL (15 Ay)
    LG G2 = 1170 TL (21 Ay)
    Xiaomi Mi4 = 800 TL (1 Ay bile değil. Bozuk çıktı, ömrü servislerde geçti. Anneme verdim, o kullanıyor.)
    Samsung Galaxy Note 5 = 2050 TL (23 Ay) Değiştirmeye ne niyetim ne de gücüm var. İşimi fazlasıyla görüyor. Bundan sonra da telefona 2000+ vermem. Gereksiz.

Aralarında kullandığım en iyisi LG G2 idi. Bu arada hiçbirini romsuz rootsuz kullanmadım. Şu andaki telefonumda da rom yüklü.

550+650+1170+800+2050 = 5220 TL (Güzel paraymış.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingofpotatoes -- 5 Temmuz 2018; 9:41:47 >
  • Samsung e250
    Samsung U600
    Nokia 5800 Xpress Music 480TL
    Samsung Galaxy S3 Mini 1000tl
    Samsung Galaxy S3 1500TL
    Iphone 5s 1200tl
    LG G3 1300TL
    Samsung Galaxy A7 1400TL

1500tlden fazla vermem kerizliktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurcngzhn34 -- 5 Temmuz 2018; 9:44:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Galaxy s4 almistim 1900 tl civariydi baya sorunluydu çok kullanamadim sonra lg g2 aldim(ertesi gün g3 cikti fiyatlari düştü) o da 1800 tl di yanlis hatirlamiyorsam. Yaklasik 4 sene kullandim. Şu an oneplus 5t var birkac ay oldu alali,2600 tl ye aldim. Şu an hepsiburadada 3800 tl olarak gözüküyor :)

• Akılsız telefonlara çok daha fazla para harcamışımdır
    Ericsson S868
    Ericsson R600
    Nokia 3210
    Nokia 3310
    Nokia 3650

İlk çıkan LG android telefonlardan almıştım (BİM)'den. (299 TL)
    4-5 sene önce iPhone 5 (900 TL) almıştım 2.el tertemiz hala iPhone 5 kullanıyorum patlayana çatlayana kadar mutluyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thuglife -- 5 Temmuz 2018; 9:50:57 >
  • LG g3 1500 e almıştım. 43. Ayında ama artık idare eder seviyesinin altına düştü çok fazla teklemeye başladı. Fırsat bulabilirsem değiştirmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bekaret

Bu mesaj silindi.
    Hocam 2000 liralık müzik çalarım var diyene kadar iyi gidiyordunuz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.