Şimdi Ara

AKILLI SAATİ CİTİZEN 12 YIL ÖNCE ÇIKARTMIŞ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
1.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akıllı saat dedikleri oyuncaklar sayesinde cep telefonunu cebimizden çıkartmayacakmışız.Fiyatıda
    800-1000 lira arasındaymış.Muhteşem bir buluş olmuş.Telefon radyasyonu yetmiyormuş gibi birde
    saat radyasyonu helal olsun.Bir şarj yetmez ikinci şarjıda taşıyın bakalım sizi gidi hammallar.Hızlı
    yaşa genç öl dedikleri bu olsa gerek.
    Her neyse amacım kötülemekten ziyade hayatımıza ne katıp neyi götüreceği.Şarjı 2 gün dahi
    gidemeyen,ekran kilidini açık bırakamayıp siyah bir camı kolumda taşımaktan ne kadar zevk
    alacağımımı konuşacağız.Dizi oyuncularının koluna takıp insanları iyi bir matahmış gibi kandırmaya
    yönelik rollerinimi konuşacağız.
    Acaba mekanik bir saatin hazzını verebilirmi.Elektrik kesilirse telefon gibi şarjı bitipte sabah kalk
    alarmını kime kuracağız.Biz mi ona hizmet edeceğiz omu bize.
    Aklıma gelmişken hani ekrana saat modelleri eklenebiliyormuş ya örneğin rolex görünümü kopyala-
    nabiliyormuş ama oda yine kapalı kalacakmış sadece saate bakarken görünecekmiş.Eeeee ne
    anlamı kaldı o zaman.
    Size aşağıda bir link verdim sadece 35 saniye.Saat otomatik değil ama bir otomatik kadar ömrü olduğunu
    rahatlıkla söyleyebilirim.12 yıl öncesinin teknolojisi ama hayran kaldım ve paylaşmak istedim.
    Saat perpetual takvim yani yüz yıl ayar istemiyor.Günlük tekrar alarmı var.Birde normal alarmı var.
    Üstelik bir yurtdışı ziyaretinizde oranın saatini ayarladığınız zaman kendi normal zamanınıda aklında
    tutuyor.O duyduğunuz çan sesleri varya saatin kaç olduğunu söylüyor.Tek ses saati iki ses 15 dakikayı
    sonraki tek ses dakikayı söylüyor.Artı 15-25 yıl pil değişimi istemiyor çünkü güneş panelli.
    Ben hayran kaldım ama bu saat çoktan tarih olmuş ve piyasadan kalkmış maalesef.
    https://www.youtube.com/watch?v=751poNHRJcQ

• Turkiyede yaşadığı için olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hsayar H kullanıcısına yanıt
    ne alaka anlayamadım.

eğer 800 tl civarındaki fiyatlardan şikayetçiyseniz bilin ki her akıllı saat 800 tl değil. yurtdışına gitme imkanı olanlar üst model saatleri bile ucuza alabiliyor hatta.

eğer radyasyondan şikayetçi iseniz yediğiniz muzda bile yüksek ölçüde radyasyon olduğunu bilin. veya evlerde kullanılan kablosuz modemlerin bile bazı telefonlardan yüksek radyasyon değeri var. ki insan vücudu hassas bir iplikten örülmemiştir: hastalıklarda bile zamanla bağışıklık kazanır vücud. aynı bağışıklık radyosyanda bile kazanılıyor.

eğer dizilerdeki reklamlara kızdıysanız... valla her ne kadar dizi izlemesem de o reklamlar bana da saçma geliyor o konuda hak veriyorum. dizinin içeriğine katkıda bulunmayan şeyleri saf reklam amacıyla göstermeleri beni de rahatsız ediyor.

mekanik saat sevdalısı olup elektronik şeyleri sevmediğinizden dolayı böyle bir şey yazmaya karar verdiyseniz de tamamen sizin fikrinizdir. şahsen mekanik saatler ne kadar görünümleriyle hoşuma gitse de kullanmayı hiç sevmedim.

kısacası ne yazmaya, ne demeye çalıştığınızı anlayamadım.

• Anlaşılmayacak bir şey yok.Benim yaptığım bir tespittir.Otobüste veya vapurda saati sorduklarında şarjı
    bitmişmi diyeceğiz.Gösteriş uğruna telefonu cepte saatini kolda şarj cihazını sırt çantasındamı taşıyacağız.
    Teknolojinin insanları hammal yerine koymasını farketmek bu kadarmı zor geliyor insanoğluna.
    herhalde ilk kol saati icat edildiğinde cep saati kullanımını savunanlar da sizin gibi tepki vermiştir.

hiç kullandınız mı bilmiyorum ama birçok akıllı saatin pili 3 gün veya daha fazla gidebiliyor rahatça. gece yatarken şarjda dursa her günü rahatça götürür yani.

gösteriş konusunda da her saat gösteriş için takılabilir, bunun saatin akıllı saat veya klasik saat olmasıyla hiçbir alakası yok.
  • Aslında benim takıldığım nokta ne yeni bir icat nede bir şeyin gösteriş yapmak maksadıyla taşınması veya takılması.
    Gösterişi her insan gibi bende severim.Mekanik saatim var doğrudur üstelik otomatik saatleride çok severim ama
    yinede dijital saat almaktanda geri durmadım.Fakat pil değişimi istemeyen solar bir saati tercih ettim çünkü kendini
    yenileyebilen enerjiye sahip olması ve pil değişimi derdinin belkide eskiyene kadar gerekmeyecek olması bunda en
    önemli etken oldu.Yani kısacası bize hizmet eden her ürüne biz katkıda bulunmadan ondan faydalanma hususunda
    ne kadar katkıya ne kadar fayda sağladığı öne çıkmalıdır.Akıllı saatin şarjlı depilde güneş enerjili olması yeni bir icat
    kadar ses getirebilirdi mesela.Örnekleyecek olursak yüzde 20 katkıya yüzde 80 fayda görmek ne kadar mantıklıysa
    yüzde 80 katkıya yüzde 20 faydalanabilmekte o kadar absürt ve manasız olacaktır.Ben akıllı saati kimse kusura
    bakmasın ama yüzde yirmi bile insanoğluna faydası olmayan kategoriye sokarak ticari tuzak olarak gördüğümü
    belirtmek istiyorum.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 16 Kasım 2017; 7:9:11 >
  • Günümüzde satılan ve insanların kullandığı ne kadar şey ticari tuzak değil ki? Televizyonlarda HD, 4K devri başlıyor vs. halbuki kaliteli bir filmi SD görüntü ile izlersem de bende aynı izleri bırakıyor HD olarak izlersem de. Mesela sahip olunan bilgisayarlar kullanıcıların kullandığından çok daha fazla şey yapabilecek kapasiteye sahip. Telefonlarda yine son moda akımı sürüyor ama birkaç yıl öncesinin bir Android telefonunun yeni model bir cihazdan mucizevi bir farkı yok. Her şey müşteriyi alışverişe teşvik edip üzerinden para kazanmak temalı.

Akıllı saatler ise aslında ciddi bir tuzaklar. Çoğu ile ilgili potansiyel daha keşfedilmemiş ki bildirim gösterimi ve belli bir kaç uygulama hariç karşıladığı ciddi bir ihtiyaç yok. Hani bu saati kullanıcıya aldırtacak ihtiyacı oluşturamadı daha pazar. Hani şu anda çoğu akıllı saat kullanıcıya bir şey katmıyor.

Akıllı saat deyince ille akla Android ya da Apple saatler gelmemeli. Kullanıcı ihtiyacına göre farklı saatler mevcut. Basit bildirim gösteren pil ömrü bir haftayı bulan ucuz saatlerden tut, iş görecek programlar yüklenebilen Pebble'lara kadar saatler var.

Kendi kullandığım bir Garmin saat. Ekranı sürekli açık. Bataryası rahat bir hafta götürüyor. Koşarken vs. GPS kullanmak terli ellerle telefon kullanmaktan daha kolay. Dağda bayırda gezerken GPS özellikleri telefona göre daha kullanışlı ve GPS ile telefonun pilini öldürmeye gerektirmiyor, telefon pili daha çabuk bitiyor. Ekranına kendi arayüzümü kendim yapıyorum, oyun yazabiliyorum vs. Bkz.https://www.instagram.com/p/_7HBadKt75/ Ha fiyatlar değişken tabii ki herkes kendi bütçesini hesap ederek kendine ürün alır.

Ha güneş enerjili saat olayı çok mantıklı bir şey ama eski saatler bu işe daha uygundu, çünkü ekran boyutları azdı. Şimdiki cihazlarda ekranlar saatin önemli bir kısmını kaplıyor. Ekran üzerinde saydam filmlerin de gelişmesi gerek daha. Ama gelecekte hallolacaktır bu tür şeyler. Bir de akıllı telefona kullanıcıyı mecbur bırakacak bir şeyler geliştirebilirlerse de ileride gelişimi iyi olacak.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Tespitlerinize katılmamak mümkün değil.Aslolan her işte olduğu gibi ihtiyacın doğması ve tabikide karşılanması.
    Nasılki yol bilmeyenler için navigasyon bir ihtiyaç ise veya atıyorum iett otobüsüm nerede uygulaması internet
    ile arası iyi olanlara büyük bir hizmet ve zamandan tasarruf kazandırıyorsa akıllı saatinde bu yönde biraz zamana
    ihtiyacı var olduğu gözardı edilmemeli.
  • saat deyince dikkatimi cekti babam yurt dısından suudi arabistandan 1987 yılında citizen marka bir saat almış saat hala çalışıyor evde

ve hiç tamir görmedi 3 defa yere düşmüş alarm ve aydınlatması var arkasında japan yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: seker1adam

saat deyince dikkatimi cekti babam yurt dısından suudi arabistandan 1987 yılında citizen marka bir saat almış saat hala çalışıyor evde

ve hiç tamir görmedi 3 defa yere düşmüş alarm ve aydınlatması var arkasında japan yazıyor

Supermis hocam hatiraa hem

• Akıllı saati kullanmayan adam anlamaz.
  • http://www.donanimhaber.com/zamazingo/haberleri/Ozlemini-cektigimiz-akilli-saat-geldi-mi-Casionun-yeni-modelini-kullandik.htm
    DH anasayfada yukarıdaki videoyu seyredince hele birde Casio'nun fiyat olarak 500 dolar yani 1500 lira fiyat belirlemesi
  • Konuyu açalı neredeyse 2 yıl olmuş akıllı saatler hala olduğu yerde duruyor.Bir yorum okuyorum 500 tl verdiği ikinci akıllı saatinin 5 gün şarjının gittiğini söyleyen yorumcu ilk saatini de aynı marka alıp çöpe attığını bunun daha iyi olduğunu söylüyor.Gülermisin ağlarmısın.
    Saat dediğin güneş enerjili olacak elektrik şarj çöpe
    Arama ve konuşma yapacak kulaklık takılacak
    En lüks saatlerin arayüzlerini kopyalayıp kapanmayacak
    çelik gövde çelik kordon olacak
    Yukarıdaki özellikler ne zaman gelirse söz ben en pahalısını alacağım.Bu arada saydığım özelliklerin yapılması en az 3000 tl olur diyorum.Hodri meydan yapsınlarda göreyim.
    Güneş enerjili olabilmesi için güç tüketiminin çok çok az olan bir model olması gerek ki, o kadar güç tüketimi ile akıllı olmak kolay iş değil. Garmin tipi saatlere belki uygulanabilir ama güneş pilini koyacak konum sıkıntı. Öne koysan ekrana sıkıntı, yanlara koysan hem estetik yok hem stabilite. Garmin bile olsa GPS açtın mı güneşi falan yer gider. :D
    Çelik kordon kolay iş de gövdeye gerek yok. Çok ağır oluyor cihaz sonra. Benimki metal kordonsuz 100 gram, metal kordonla da 200 gram; telefondan ağır. Hep batarya. :D
    Yazdıklarınız arasında tek güneş enerjisi sıkıntı teşkil ediliyor, geri kalanı bugün olan şeyler zaten. En lüks saatlerin arayüzleri de kopyalanmıyor kafaya göre. Breitling mesela, mağazalardaki kendine benzeyen saat yüzlerini sildiriyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsayar

Konuyu açalı neredeyse 2 yıl olmuş akıllı saatler hala olduğu yerde duruyor.Bir yorum okuyorum 500 tl verdiği ikinci akıllı saatinin 5 gün şarjının gittiğini söyleyen yorumcu ilk saatini de aynı marka alıp çöpe attığını bunun daha iyi olduğunu söylüyor.Gülermisin ağlarmısın.
    Saat dediğin güneş enerjili olacak elektrik şarj çöpe
    Arama ve konuşma yapacak kulaklık takılacak
    En lüks saatlerin arayüzlerini kopyalayıp kapanmayacak
    çelik gövde çelik kordon olacak
    Yukarıdaki özellikler ne zaman gelirse söz ben en pahalısını alacağım.Bu arada saydığım özelliklerin yapılması en az 3000 tl olur diyorum.Hodri meydan yapsınlarda göreyim.

Bende şarjı uzun gitmeyen ve ekranı sürekli açık olmayan saatleri sevmiyorum 2 yıl boyunca weloop Tommy kullandım şarjı yaklaşık 3 hafta gidiyordu, şimdi amazfit bip siparişi verdim bunun da şarjı 1 ayı zorlayacak gibi gözüküyor. 200-300 lira verip saat ve alarm göstermekten başka hiçbir işe yaramayan saat alacağıma aynı paraya bildirimleri ve çağrıları okuyabildiğim, GPS, nabız sensörü, barometre, adım sayar, pusula vs gibi özelikleri olan saat almak daha mantıklı geliyor

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Ayni mantikla bende ilk olarak Garmin vivosmart aldim, sarji 21 Gün gidiyordu. Daha sonra daha profesyonel Smartband olan Smasung Gearfit2 cikti onu aldim, bununda sarji 4-5 gün gidiyordu ancak bunda Kalp sensörü GPS, Bluetooth, Wlan hepsi vardi. Daha sonra dedimki hem kolumda saat görünümü olan, Telefonla arama gelince direkt saat üzerinden konusabileyim, en lüks saatlerin arayuzunu atacagim ve sürekli saati göstersin ekran hic kapanmasin , ayni zamanda bir muzikcalar olsun ve kablosuz kulaklikla muzik dinleyebilecegim ve standart saat kordonlari takilabilen birsey alayim dedim ve Samsung Gear S3 aldim. Ekran sürekli acik modunda Pili 2 Gün gidiyor ancak kablosuz sarj oldugu icin 2. gece sarja takiyorum ve buda beni rahatsiz etmiyor. Ekran surekli acik modunu kapayinca buda 5 gün gidiyor ancak sesinde dedigin gibi kolunda ekrani kapali birsey tasimak istemiyorum.

Senin yorumunu okuyunca benim yasadiklarim film seridi gibi gecti gözümden ...

Gerçi konu hort olacak ama bende fikrimi yazayım bari..

Normal şartlarda Casio'nun dijital saatlerini severim. Dönem dönem mekanik saat kullansamda mekanik saatlere alışamadım. Ancak Casio'nun EdiFice serisindeki bluetooth özellikli modeller ve Seiko Astron hoşuma gidiyor.

Ancak şu an sağlık sebebiyle Apple Watch kullanıyorum.

Şunu da ekleyeyim; akıllı saatler olmasaydı insanlar kol saati kullanmayı bırakmıştı. Çünkü bir çok arkadaşım da dahil insanlar saati öğrenmek için telefondaki saate bakmaya başladılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.