Şimdi Ara

AKEPE FETÖ İLİŞKİSİ NEDEN BİTTİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @88mph yok canım onlar melek. Suçu olamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Akp yi hukuksuzca kapamaya çalışıp Fetö nün kucağına iten, sadece kendi menfaati doğrultusunda demokrat, diğer konularda ise diktatör olan sol zihniyetten de bahsedin.

Bahsedin de dürüstlüğünüzü görelim. Ama yemez.

Sonuca gelmeden sebebi de konuş.

Aynı mantıkla akpyi hukuksuzca kapatmaya iten sadece kendi menfaati doğrultusunda demokrat, diğer konularda ise diktatör olan sağ zihniyetten de bahsetmeliyiz.

Dürüstlükse tam olsun değil mi?AKEPE FETÖ İLİŞKİSİ NEDEN BİTTİ? 

• Fetö demek amerika demektir. Amerikanın RTE nin malvarlığını açıklarım tehdidinden sonra yine abi kardeş gibi oldular.

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Aynı mantıkla akpyi hukuksuzca kapatmaya iten sadece kendi menfaati doğrultusunda demokrat, diğer konularda ise diktatör olan sağ zihniyetten de bahsetmeliyiz.

Dürüstlükse tam olsun değil mi? 

Alıntıları Göster

Kapatılması gündeme geldiğinde AKP gayet iyi gidiyordu. Şimdiki gibi değildi. Bunu da göz önüne alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Kapatılması gündeme geldiğinde AKP gayet iyi gidiyordu. Şimdiki gibi değildi. Bunu da göz önüne alın.

Alıntıları Göster

Kapatma davası sizin tezgahınız olmadığı ne belli? Mağdur olmak için herşeyi deneyen tiplersiniz. Zaten o dava belli bir aşamaya geldi duruverdi.

2008 yılında anayasa mahkemesinde hiç kadron yok muydu? Olmasaydı bu davayla kapanırdı partin.

Hep başkaları suçlu zaten. Yıllarca bunlarla ortaklık yaptın 2011'de referandum bile yaptın. 18 senedir ülkeyi yönetip muhalefet gibi sorumluluk almayan parti numarası yapıp durursunuz. Fetoyla çatışmanız 2013 arada 5 sene var.

Başka partiler anap, dsp, dyp ekonomi kötüyken veya başka olaylarda suçu üslendiler size göre hep başkaları suçlu. Tek parti iktidarı olup başkalarını suçlayan başka bir parti yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Kapatma davası sizin tezgahınız olmadığı ne belli? Mağdur olmak için herşeyi deneyen tiplersiniz. Zaten o dava belli bir aşamaya geldi duruverdi.

2008 yılında anayasa mahkemesinde hiç kadron yok muydu? Olmasaydı bu davayla kapanırdı partin.

Hep başkaları suçlu zaten. Yıllarca bunlarla ortaklık yaptın 2011'de referandum bile yaptın. 18 senedir ülkeyi yönetip muhalefet gibi sorumluluk almayan parti numarası yapıp durursunuz. Fetoyla çatışmanız 2013 arada 5 sene var.

Başka partiler anap, dsp, dyp ekonomi kötüyken veya başka olaylarda suçu üslendiler size göre hep başkaları suçlu. Tek parti iktidarı olup başkalarını suçlayan başka bir parti yok.

Alıntıları Göster

Öncelikle Sizli mizli konuşma. Ben AKP li değilim. Yıllardır sağ ve muhafazakar partiler sizin pis zihniyetiniz ile antidemokratik bir şekilde kapatıldı. Zaten AKP nin bu kadar başarısız olmasına rağmen oy kaybetmemesinin nedeni de bu. Mağdur durumuna düşürürseniz olacağı budur. Yoksa çoktan gitmişlerdi. Hem mağdur durumuna sok, sonrada mağdur edebiyatı yapıyorlar diye ağla.

Hep başkaları suçlu değil, suçun oranları vardır. Herkez üzerine düşeni kabul edecek. Ben suçlu değilim diye aradan sıyrılmak yok. Zaten mesajına baktığımda mantıklı bişeyler de yok hani. Hep gündem olan ezbere şeyleri okumuş okumuş burada yazmışsın. Gerçekçi bir analiz yap da okuyalım. Düşünelim acaba.. diye.

• yusuf24 kullanıcısına yanıt

Sağ zihniyet hep biliniyordu ama. Onlar düzgün olsaydı kimse partileri kapatmazdı.

Ama anlaşılan sol kesime büyük nefret duyuyorsun ve kendi kesimini aklamaya çalışıyorsun.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt

Ne alakası var? Şeriat geliyor diye kendi kendinizi kandırıp partileri kapattınız. AKP 20 yıldır iktidarda şeriat mı geldi? Tam tersi durum söz konusu hatta. Benim görüşüm sola daha yakındır. Özgürlükçü bir insanım. Lakin türkiye solu sahtekarlık üzerine inşaa edildiği için sevmiyorum. Sadece işine geldiği zaman demokrasiden bahsederler. Ardından diktatöre dönüşürler.

Suçsuz askerler neden kamuoyu desteği ile ''iyi oldu'' denilerek içeri atıldı?

Bazı şeyleri ezbere konuşmak yerine düşünerek konuşmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 16 Eylül 2020; 19:44:21 >

Bak işte dürüst olamıyorsun onun yerine kendi kendinizi kandırıp diyorsun. Akp sayesinde şeriat gelmedi ama henüz, gidişat o yönde tam tersi falan değil. Ayrıca bu yüzden fetö falan ortaya çıktı.

Aynı şeyleri sağ zihniyet içinde deseydin objektif, kendi düşüncesi derdim ama demiyorsun işte.

Son cümlene katılıyorum, bazı şeyleri düşünerek konuşmak lazım.

• İl teber İ kullanıcısına yanıt
    AKEPE FETÖ İLİŞKİSİ NEDEN BİTTİ?
  • Sen mi büyüksün ben mi büyüyüm kavgasıyla başladı. Dersaneler Fetönün bel kemiği idi. Dersaneleri kapatınca bombanın fitili ateşlenmiş oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Sen mi büyüksün ben mi büyüyüm kavgasıyla başladı. Dersaneler Fetönün bel kemiği idi. Dersaneleri kapatınca bombanın fitili ateşlenmiş oldu.

Peki niye? Gerçekten buna dair hiçbir açıklama bulamadım kimse bilmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F92CEA8E2

Peki niye? Gerçekten buna dair hiçbir açıklama bulamadım kimse bilmiyor.

Alıntıları Göster

Neyi anlamıyorsun Fransızca mı yazıyorum? Aslan diyor ki bu ormanın kralı benim. Benim dediğim olur. Kaplan diyor ki hayır benim. Benim borum öter. Daha nasıl anlatayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Neyi anlamıyorsun Fransızca mı yazıyorum? Aslan diyor ki bu ormanın kralı benim. Benim dediğim olur. Kaplan diyor ki hayır benim. Benim borum öter. Daha nasıl anlatayım.

Alıntıları Göster

bu çok basit bir açıklama

Tabi canım akpli değilsindir. Kapatılan sağ muhafazakar partiler dediğin hangi partilerse merak konusu gerçekten. Rp mi? Kürt partilerini de kapatıp durdular. Antidemokratik derken parti kapatma diye birşey var bu ülkede. Kuralı kanunu var. Hanginiz 82 anayasasının demokratik olmayan kanunları için değiştirelim dediniz? Sadece çıkarlarını engelleyenler için oldu o iş.

Mağdur rolü oynamak sizin işiniz. Eskiden iktidarda değilken fakir mağdur şimdi zengin mağdur rolündesiniz. Yıllarca mağduriyet uydurup durdunuz bi bitmedi. Herkes rahattı sizin muhafazakarlar sıkıntıdaydı zaten.

Suçun oranları da akpnin hatalı olduğu yerlerde geçerli olmalı. Başka konularda göremeyiz o duyarlılığı. Güzel laf çeviriyorsun ama sen eski üyesin ne olduğun belli. 2001 krizinde, 90'lardaki krizde suçu oranladınız mı? Yok. Analiz falan derken eskiyi bende bilirim seni ikna etme derdim yok. Sizin muhafazakarlık bile kendine müslümanlıktan başka birşey değil. Yıllardır kamu ihaleleri ve memur alımlarında görüyoruz.

• Bu ilişki çıkar ilişkisiydi, vakti gelince inilecek demokrasi tramvayı gibi bir gün bitecekti.

AKP hiçbir zaman, hiçbir konuda spontane radikal kararlar almadı. Köprüyü geçene kadar ayıya dayı demesini bildi (ha bazı ayılara hala dayı diyor ama mecburiyetten o)

Ha bu ilişkide stratejik hatalar da yaptı..2010 referandumu mesela. Bu referandumla yargı komple Feto’ye gecti. AKP nasıl bir hata yaptığını çok sonra anladı. Dershane falan bunları geçelim.

AKP döneminde FETO muazzam bir büyüme yakaladı ve bu büyüme hiç hayra alamet bir konu değildi. Siyasi arenada kendine rakip çıkmasını sevmeyen RTE, durum daha da vahimleşmeden bir aksiyon aldı.

Olay bundan ibaret. Ha cemaatin bu kadar büyüyeceğini belki kendisi de tahmin etmemiştir belki ama eninde sonunda bitecek bir birliktelikti onlarınkisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Tabi canım akpli değilsindir. Kapatılan sağ muhafazakar partiler dediğin hangi partilerse merak konusu gerçekten. Rp mi? Kürt partilerini de kapatıp durdular. Antidemokratik derken parti kapatma diye birşey var bu ülkede. Kuralı kanunu var. Hanginiz 82 anayasasının demokratik olmayan kanunları için değiştirelim dediniz? Sadece çıkarlarını engelleyenler için oldu o iş.

Mağdur rolü oynamak sizin işiniz. Eskiden iktidarda değilken fakir mağdur şimdi zengin mağdur rolündesiniz. Yıllarca mağduriyet uydurup durdunuz bi bitmedi. Herkes rahattı sizin muhafazakarlar sıkıntıdaydı zaten.

Suçun oranları da akpnin hatalı olduğu yerlerde geçerli olmalı. Başka konularda göremeyiz o duyarlılığı. Güzel laf çeviriyorsun ama sen eski üyesin ne olduğun belli. 2001 krizinde, 90'lardaki krizde suçu oranladınız mı? Yok. Analiz falan derken eskiyi bende bilirim seni ikna etme derdim yok. Sizin muhafazakarlık bile kendine müslümanlıktan başka birşey değil. Yıllardır kamu ihaleleri ve memur alımlarında görüyoruz.

Aklı olmayıp fikri olanlardansın heralde. Sen kapatılan partileri falan bilmiyorsan ya çocuksun yada trollük yapıyorsun. Böyle uslüpsüz boş konuşanlara cevap vermiyorum. Konuyu oku bak adam nasıl analiz yapmış. Bye.

• FETÖ AKP ile ortaya çıktı düşüncesini savunanlar öncelikle şu videoyu bir izlesin.

Erol Mütercimler bakın nasıl tek tek izah ediyor. 10 dakikanızı ayırıp izleyin ve anlayın.

Özellikle İsmail Hakkı Karadayı denilen maşa, Erbakan ile uğraşıp partisini kapatıp siyasetten el çektirirken, FETÖ cü öğrencilere hem de genelkurmay karargahında, bıyığı terlememiş ergenlere el pence divan ödül verdiği görüntüler de youtube ta açık kaynak olarak var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 17 Eylül 2020; 12:52:46 >

• DHF_Viper kullanıcısına yanıt

Dalga mı geçiyorsun sen? Her kim bu fetö denen terör örgütü ile iş birliği yapmışsa cezalandırılmalıdır. Fetöyle başta kimler iş birliği yapmıştır? Bunlardan bir kaç tanesini yazar mısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnevel92 -- 17 Eylül 2020; 10:20:3 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.