Şimdi Ara

Akbank Tosla [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.466
Cevap
342
Favori
744.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben geçtim sipariş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayın 9 undan beridir, çekmediğim parayı çektim gibi gösteren bu oluşumdan, an itibariyle halen paramı kurtarabilmiş değilim. Bu sorun genel bir sorun mu, yoksa ben ve benim gibi birkaç kişiye özel bir sorunmu anlayamadım doğrusu. Nasıl cibiliyetsiz bir sistemmiş onuda anlamadım, en son çare ayın 15 inde BDDK ya şikayette bulundum, gece saat 10 da tosla müşteri hizmetleri aradı, benden işlemi yapmış olduğum saati istedi. Yahu sordum arkadaşım, siz işlemi gerçekleştirdiğim saati sistemden göremiyormusunuz, kullanıcı hareketlerine erişiminiz yokmu dedim, evet var, hah şimdi gördüm gerek yokmuş kusura bakmayın dedi. Allah aşkına şu kafadan bende istiyorum. Bende inbound outbound çalıştım, belkide senin ilk işin kabul ediyorum da arkadaşım bu kadar olmaz ama. (Zaten akbanka bağlı bir kuruluşun hangi akla hizmet 0 eğitimle cs aldığına da hayret ediyorum, çalıştıracak eleman yok heralde, hadi elemanı buldun insan bir hitap diksiyon öğretir, arkadaşın yok müşteri var karşında doğru mudur ? ) Üstüne üstlük saat 10 da aramak neci alacaklı gibi ? Velhasıl kelam, Vodafone müşteri hizmetleri bir, bunlar 2 oldu benim gözümde. Bir daha işlem yaparmıyım kesinlikle asla. Sorun yaşayan arkadaşlar, yaşamayan arkadaşlar. Kullanın kullanmayın demiyorum ama bu tarz olaylar tek benim başıma değil, birçok kişinin başına geldi. Tek korkum, bu kadar beklemeden sonra para ATM nin sayımını karışır, bilmem ne olurda o parayı vermezler. Ki tahmin ediyorum başıma geleceğini büyük ihtimalle parayı vermeyedebilirler, işte o zaman dananın kuyruğu kopar. 5 ₺ için irili ufaklı firmalara chargeback açan bendeniz, 200 ₺ için hertürlü davayı açar, kanun mueyyidelerini hakkım elverdiğince kullanırım, sonuna tazminat talep ederim para kolay kazanılmıyor bu ülkede bu kadar net.

• arquerox kullanıcısına yanıt
    Zamanında benzer sıkıntıyı yaşadığımda e-para şirketlerine internet üzerinden BDDK’ya şikayet yapılamıyordu seçeneklerde sadece bankalar vardı. Siz nasıl yapabildiniz, öğrenmek için soruyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benimde başıma geldi atm parayı vermedi hesaptaki para buhar oldu 15 dakika sonra tam mu soverken para hesabınıza geri geldi diye bildirim geldi
    .

• kazazz kullanıcısına yanıt
    Epara kuruluşları normalde bddk ya şikayet edilemiyor şuan, sekmeler arasinda bahsi gecen kuruluşlara ait isimleri bulamıyorsunuz ama şöyle bir durum var, tosla sözde akbanka bagli bir kurum oldugu icin ben akbank araciligiyla islemi gerceklestirdim. Ek olarak normalde bddk sitesinde de belirttigi uzere epara kuruluslari yari banka vazifesi görüyor ve iceriginde meblalarin tumu tmsf tarafindan ayni bankalarda oldugu gibi belirli bir meblağ ve islem hacmine kadar garantili konumda. Bu konuyla alakali bddkyada bir email gönderdim, umarim ilerleyen bu dönemlerde bddk ya epara kuruluslarinin da sikayet edilebileceği bir tab getirirler.

Bu arada 15 gün once yasadigim soruna istinaden halen bir cozum saglanmadi, cuma gunu tosladan bir bayan aradi, sorunun dogrulandigini ve ödemenin aktarılacağı bilgisini paylaştı. Gun icinde olabilir eger gun icinde olmazsa pazar günü icin garanti dedi, bende yedim doğal olarak. Haftasonuna girmesine ragmen dedim haftasonu nasil iade yapacaksınız, paranin akbank kanalinda oldugunu isterlerse yapabileceklerini söylediler. Bende haftasonuyu simdi gine hatalarına ragmen bahane ederler diyerek simdi iletisime gectim. Hicbir alakasi yok dedikleriyle sozde halen inceleme altindaymis islem. Yaziklar olsun bu kadar irtibatsiz ve sahtece calisan baska bir kurum daha gormedim. Bu hafta cozuldu cozuldu ay bitmeden olmazsa tuketici hakem heyetine gidecegim konuya istinaden. Bir daha kullanirmiyim, ağızlarıyla kus tutsunlar kesinlikle asla.

• BDDK’nın güvence altında olmasına rağmen onlara kolay bi şekilde şikayetimizi iletemememiz başlı başına saçmalık zaten. Umarım yakın zamanda gelir o seçenek.

Adamların yaptığı en iyi iş oyalamak zaten başka da bildikleri bir şey yok, beş para etmezler. Umarım sorununuz çözülür en kısa sürede.

• Garanti bank atmsi izin vermiyor para çekmeye.
  • banka kartı eklerken 1 tl alıyor iadede etmiyor resmen paranın ustune yatıyor tosla
  • Limonen kullanıcısına yanıt
    Geri iade ediyor.

• Tosla daki parayi akbank banka hesabina transfer yapamıyor muyuz

• pesimist05 kullanıcısına yanıt
    Para eklerken çekilen ediliyor, para çekerken çekilen 1tl üstüne çöküyor

Çekerken banka ayrım yok hesap adınıza olması lazım. Eft ismi aköde ona dikkat edin.

• UYGULAMANIN EN İYİ VE EN BERBAT YÖNÜ SİZCE.. ?
  • Toslaya halkbank kartını ekleyebilen var mı?
    Ben eklemek için kart bilgilerini giriyorum.1 tl işlem ücreti için sms geliyor.Sms şifresini girince bir sorun var. Yanıtını veriyor.

• arquerox kullanıcısına yanıt
    İninalı hangi banka olarak şikayet edebiliriz acaba

• imam139 İ kullanıcısına yanıt
    Yapabilirsiniz ama önce hesabınızin onaylı olması gerekiyor. Onaylamak için Akbank hesabınızdan 1 TL havale yapın. Hesabınız onaylandıktan sonra 20.000 TL ye kadar para alma ve çekme işlemi yapabilirsiniz. Akbank hesabına para hemen yatıyor. diğer bankaları denemedim.

• Ya ne işiniz var tosla'yla mosla'yla. Yok kartı giremedim, yok paramı iade alamadım falan fişmekan! Tosla da eksik kalsaydı be hocalar, olmaz mıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: pesimist05

Toslaya halkbank kartını ekleyebilen var mı?
    Ben eklemek için kart bilgilerini giriyorum.1 tl işlem ücreti için sms geliyor.Sms şifresini girince bir sorun var. Yanıtını veriyor.
    Bankayı arayıp internet işlemlerine açık olduğunu teyit ettiniz mi

• metinvurgun M kullanıcısına yanıt
    Mobil şubeden baktim açık internete

• AgentMahone A kullanıcısına yanıt
    olmaz
    güzel ekmek çıkabilir burdan
    zorlu psm gösterimlerinde, son kalan biletleri 1 tlden satıyorlar öğrencilere. ama hala çözemedim tam mevzuyu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesimist05

Toslaya halkbank kartını ekleyebilen var mı?
    Kullandığın cihazın sürümü nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinvurgun -- 29 Aralık 2019; 20:17:41 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.