Şimdi Ara

Akaryakıta büyük zam!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
0
Favori
3.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ferrari
     Akaryakıta büyük zam!!!
  • haram olsun.. her bir kuruşu haram olsun
  • Analarınıda alıp gitsinler bu ülkeden...
  • Bazen konular açılıyor ya DH'de artık yurtdışına gitme zamanı geldi mi diye , bizde ne halin varsa gör hadi git falan diyoruz. Zaman zaman hak veriyorum o arkadaşlara , imkanım olsa 1 dakika kalmam heralde , yaşanmıyor.

Arkadaşlar sert çıkanlar olabilir sadece şu anki sinirle yazdım , deyse ülkemi çok seviyorum ama bu şekilde değil , böyle olmamalı.
  • yahu hanı petrol bulmuslardı ucuzlayacaktı hanı..valla bızde arabıstan petrolu olsa yıne bu fıyatlarda satılır cunku aç bu kanı bozuklar aç
  • quote:

Orjinalden alıntı: ruzgar2442
    banane banane bende istiyom ama bundan
     Akaryakıta büyük zam!!!

Üzülme, Baban başbakan olunca sanada birtane alır.

quote:

Orjinalden alıntı: trocero
    Nasılsa krizde yok teğet geçti gitti, her yer güllük gülistan herkes 3 çocuk yapsın (birileri oğlanlara gemicik alır) daha bunlar güzel günlerimiz dua edelim. Akp gidince kçmzda giyecek don kalmayacak ve oğlanlarda artık atılgan falan almış olurlar herhalde.

........ Satılıyor olsa eminim onuda alırlar, nefisin sınırı yok neticede. Nasılsa bu millet kabinenin oğulları, kızlarını ihya etmek için yaşıyor. Hangi işi kursalar o sektörde vergiler iniyor, ithalat kolaylığı getiriliyor. Ne ilginç değil mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 16 Temmuz 2009; 17:44:49 >

• Artık %47 diye bişi kalmadı %38 İnşallah önümüzdeki seçimde %30'un altına inecekler. Teğet ne demekmiş görecekler.
  • kriz bizi teğet geçecek diyen bir başbakandan ne bekliyoruz ki.
    evet ona başbakan olsun diye oy verdik ama bir daha verecek miyim?
    sanırım hayır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nicotinell

Artık %47 diye bişi kalmadı %38 İnşallah önümüzdeki seçimde %30'un altına inecekler. Teğet ne demekmiş görecekler.

sen gidicekler diyemi sevinyorsun,zaten sen istesende onlar durmaz,işlerini tamamladılar,hallettiler,tıpkı daha öncekiler gibi,
    dursalar ne durmasalar ne
  • quote:

Orjinalden alıntı: Triple H

Bazen konular açılıyor ya DH'de artık yurtdışına gitme zamanı geldi mi diye , bizde ne halin varsa gör hadi git falan diyoruz. Zaman zaman hak veriyorum o arkadaşlara , imkanım olsa 1 dakika kalmam heralde , yaşanmıyor.

Arkadaşlar sert çıkanlar olabilir sadece şu anki sinirle yazdım , deyse ülkemi çok seviyorum ama bu şekilde değil , böyle olmamalı.

ülkey sevmekle,içinde yaşayan insani sevmek,içinde dönen oyunlara tepki vermek,işsiz kalmak,bunlar ayrı şeydirher ülkeyi terkeden insan ülkesini sevmiyor diye bir şey yok,yaşam şartları dışarda daha iyi ve buna mecvur bırakılıyorlar
    aradaki ince çizgiyi anlamak lazım

• quote:

Orjinalden alıntı: R.Korkmazz

kriz bizi teğet geçecek diyen bir başbakandan ne bekliyoruz ki.
    sanırım hayır.

senden bir daha oy istemezlerki,zaten yapmak istediklerini yaptılar
    senin bu dediğin şöyle bir şey..
    bir lokatada garson adamın önüne bir ürü yemek getiriyor,adam her çeşit yemeği tıka basa yiyor doyuyor,sonra hesap geliyor,
    adam diyorki ben yemekleri yedim çokda para tuttu,ama para veremem param yok diyor,
    lokanta sahibi diyorki,bundan sonra sana yemek vermicem diyor,
    yemek verse ne vermese ne adam zaten doymuş
    aynı böyle bir şey diyorsun

• quote:

Orjinalden alıntı: ruzgar2442

quote:

Orjinalden alıntı: R.Korkmazz

kriz bizi teğet geçecek diyen bir başbakandan ne bekliyoruz ki.
    sanırım hayır.

senden bir daha oy istemezlerki,zaten yapmak istediklerini yaptılar
    senin bu dediğin şöyle bir şey..
    bir lokatada garson adamın önüne bir ürü yemek getiriyor,adam her çeşit yemeği tıka basa yiyor doyuyor,sonra hesap geliyor,
    adam diyorki ben yemekleri yedim çokda para tuttu,ama para veremem param yok diyor,
    lokanta sahibi diyorki,bundan sonra sana yemek vermicem diyor,
    yemek verse ne vermese ne adam zaten doymuş
    aynı böyle bir şey diyorsun

en azından zehir zıkkım haram olsun diyebiliriz
    Allah burunlarından fitil fitil getirir inşallah. yetti artık

• ZAM ÜSTÜNE ZAM

Ekonomik krizin etkileri bir yandan vatandaşı sarsaken öbür yandan da üst üste gelen zamlar vatandaşın sırtında yük oldu.

Her ne kadar Ankara "Kriz teğet geçti" dense de ekonomik krizin Türkiye'ye etkileri finans rakamlarıyla ortaya çıkıyor.

Dün açıklanan Merkezi Yönetim Bütçesi yılın ilk 6 ayındaki 23.2 milyar 205 milyon TL'lik açığın faturası da ard arda gelen zamlarla vatandaşa fatura ediliyor.

BENZİNE ZAM
    EPDK'nın tavan fiyat uygulamasıyla 2 kuruş 2 kuruş gerileyen akaryakıt fiyatları dünkü ÖTV zammıyla yeniden tavan yaptı.

Hükümet, benzindeki ÖTV miktarını 20 kuruş artırmasına karşın gelen zam 23 kuruş oldu. Çünkü bu ÖTV artışının üzerine bir de KDV ekleniyor, yani verginin de vergisi alınıyor. Böylece ÖTV+KDV artışı 23.6 kuruşa denk geliyor.

TURİZME ZAM
    Dün turistik işletmelerin restoranlarına ve birinci sınıf restoranlara KDV zammı gelmişti. Zamla birlikte birinci sınıf lokantalar ile 3 yıldız ve üzeri oteller, tatil köyleri ve benzeri tesislerin bünyesindeki lokantalarda uygulanan KDV oranı, yüzde 8'den yüzde 18'e çıkarıldı.

SUYA ZAM
    Bugün ilk zam haberi ise İSKİ'den geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İSKİ'nin suya %8.5 zam teklifini oy çokluğu ile kabul etti. CHP ise bu zammı yargıya taşıyacağını açıkladı.

ŞEKERE ZAM
    TÜRKŞEKER, şekerin fabrika satış fiyatına, 1 yıl aradan sonra yüzde 5,2 zam yaptı. 50 kg'lık torbada kristal şekerin kg satış fiyatı, KDV hariç 1,73 liradan 1,82 liraya yükseltildi. Yeni fiyatlar 14 Temmuz'da uygulanmaya başlandı.

kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 16 Temmuz 2009; 18:51:20 >

• Tepki gözterirken hakater etmeyelim. Herkes kendi oyundan sorumludur.

Vergilerin artması tabiki bizim için büyük zorluk. İşsizliğin arttığı bu dönemde olması da ayrı bir konu.
    Ama vergi vermesi gerekipte vermeyen vatandaşlar olduğu sürece bu zamların ardı arkası kesilmez.
    Ötv indirildi indirimi sektörlerdeki yamyamlar iç etti. Aldıkları para bize gelmesi gereken vergilerdi.

Zamanında iki anahtar vaatlerini duyup ardından Ülke yarıyarıya fakirleştirilmişti. Senaryo asla değişmiyor.
    Adaletli vergi toplama sistemi gelmediği müddetçe, bütçedeki açık tabana yayılıp adaletsizce herkesden tahsil edilecektir.
    Zam yapmaktansa vergi adaletini getirmeliler.
    Memlekette 100TL den aşşağı muayene ücreti almayan doktor, her gün kilolarca altın alışverişi yapan kuyumcu, fatura fiş vermeyen esnaf, asgari ücret geliri gösterdiği müddetçe bu zamların olması çok doğaldır.

80 li yıllardan itibaren bu adaletsizlik hiç önlenemedi.
    Yıllardır yapılan bu yanlışa halk olarak bizim dur dememiz olası görünmüyor. İradeyi kullanıp iktidarları değiştirsek ne olacak? hiçbirşey. Aynı tas aynı hamamma devam.

• Ben hep 20 liralık benzin alıyom problem değil
  • Kafaları basmadığı için ekonomiye bütçe açığını zamla ancak çözeriz diyorlar.yazık
  • bu millet ne zaman uyanacak bu halk ne zaman isyan bayrağını çekecek yeter artık bir canımız kaldı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

Ben hep 20 liralık benzin alıyom problem değil

Yakında o 20 tl lik benzinle 20 km gidemeyince görüceksin Allahım bu kadar beddua inşalllaaahh tutar da defolup giderler. Gerçi malı götüren götürdü de haram zıkkım olsun hepsi
  • cahil topum yüzünden geri kalan herkes ak parti tarafından tecavüze ugradı,ve cahil kısım zevk almamızı istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XtremeX-Style -- 16 Temmuz 2009; 19:16:32 >
  • Yanlış yoldalar. Vergi arttırarak bütçe açığını kapatamazlar. Tüketim düşer bu sefer. Herkes daha az tüketir. Zaten krizdeyiz, tüketim az. Hükümet kendi kuyusunu kazıyor.

Bu akaryakıt zammı diğer zamları beraberinde getirecek. Çünkü taşıma masrafları artacak. O kadar uyardılar uzmanlar, seçim zamanı o kadar çok saçma, sonra kötü olur diye, dinleyen olmadı. Kriz geliyor dendi, dinleyen olmadı.

Şimdi en mantıklısı IMF'den borç almak. "Ama IMF'ye ümüğümüzü sıktırmayan kahraman" olmak adına, uzak durmaya çalışıyorlar. Halkın ümüğünü sıkmak daha kolay geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.