Şimdi Ara

Akaryakıta büyük zam!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
3.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bedduaları birgün eeksik etmeyelim..inşaalah tez zamanda defolup cehenneme giderler..fakat ilginçtir bugün trafikte araç sayısında fazlalaşma oldu gibi..millet zevk almaya başladı herhalde..bu arada belirteyim ne parti ne takım tutarım..çünkü ikisininde bana faydası yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nicotinell

Yanlış yoldalar. Vergi arttırarak bütçe açığını kapatamazlar. Tüketim düşer bu sefer. Herkes daha az tüketir. Zaten krizdeyiz, tüketim az. Hükümet kendi kuyusunu kazıyor.

Bu akaryakıt zammı diğer zamları beraberinde getirecek. Çünkü taşıma masrafları artacak. O kadar uyardılar uzmanlar, seçim zamanı o kadar çok saçma, sonra kötü olur diye, dinleyen olmadı. Kriz geliyor dendi, dinleyen olmadı.

Şimdi en mantıklısı IMF'den borç almak. "Ama IMF'ye ümüğümüzü sıktırmayan kahraman" olmak adına, uzak durmaya çalışıyorlar. Halkın ümüğünü sıkmak daha kolay geliyor.

dediğin gibi ekonomi kısır döngüye girdi.. satacak bişey de kalmadı. kuzu kuzu imf ye gidecekler.

• hocam İstanbulda akaryakıt fiyatlarının düşmesine karşıyım zam az bile...trafik milletin tatile gitmesine rağmen yoğun....kesinlikle akaryakıt fiyatları 3 tl nin altına inmemeli....diyeceksiniz ki sekeri unu falan filande etkiliyor zam...merak etmeyin benzin litresi 2 tl olsun hayat gene pahalı olacaktır..çünkü vatandaşı yolma bir devlet politikası olduğu gibi esnaf ve iş adamlarımızın da politikasıdır...
  • Petrol kuyuları dibimizde ama dünyanın en pahalı benzini de bizde.Aynı paraya komşuda 1 depo bizde 1 bidon.

Yurtdışında zam olunca halk meydanlara dökülüyor.Bizde söylenme var icraat yok.

Gerçek enflasyon %5 mi onu birdaha düşünmek gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vocador

hocam İstanbulda akaryakıt fiyatlarının düşmesine karşıyım zam az bile...trafik milletin tatile gitmesine rağmen yoğun....kesinlikle akaryakıt fiyatları 3 tl nin altına inmemeli....diyeceksiniz ki sekeri unu falan filande etkiliyor zam...merak etmeyin benzin litresi 2 tl olsun hayat gene pahalı olacaktır..çünkü vatandaşı yolma bir devlet politikası olduğu gibi esnaf ve iş adamlarımızın da politikasıdır...

Benzin fiyatları artınca toplu taşıma ücretleri de artıyor. Bunun farkında mısın? Arabaya binmeyince bedavaya gitmiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARNIVALE -- 16 Temmuz 2009; 19:30:50 >
  • Siz dünyanın durumunu bilmiyorsunuz galiba? Avrupa'daki benzin fiyatları da Türkiyenin çok altında değil. Ben baktım hesapladım, Avrupa'da benzin fiyatları ortalama 2.7-2.8 lira arası. Bunlar geçen haftaki fiyatlar. Merak edenşer şurdan bakabilir:

http://www.eia.doe.gov/emeu/international/prices.html#Motor

Bir galon = 3.8 litre
    Bir dolar = 1.53 lira diye aldım

Şimdi orası Avrupa, hayat standardı yüksek diyeceksiniz. Ama Türkiye'de petrolü aynı fiyattan ithal ediyor, Avrupa'da. Türkiye'ye giren benzinin hemen hemen hepsi ithaldir. Bu konuda yapacak çok birşey yok, yıllardır benzin fiyatları Türkiye'de uçuktur. Bu konuda yapabileceğimiz tek şey kişi başı gayri safi milli hasılanın artmasıdır, o da zaten oluyor. 10 sene öncesine göre epey arttı.

Ama bir Uzan'a oy vermeyi deneyin, belki tutar. Ama bu işler öyle kolay değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

quote:

Orjinalden alıntı: vocador

hocam İstanbulda akaryakıt fiyatlarının düşmesine karşıyım zam az bile...trafik milletin tatile gitmesine rağmen yoğun....kesinlikle akaryakıt fiyatları 3 tl nin altına inmemeli....diyeceksiniz ki sekeri unu falan filande etkiliyor zam...merak etmeyin benzin litresi 2 tl olsun hayat gene pahalı olacaktır..çünkü vatandaşı yolma bir devlet politikası olduğu gibi esnaf ve iş adamlarımızın da politikasıdır...

Benzin fiyatları artınca toplu taşıma ücretleri de artıyor. Bunun farkında mısın? Arabaya binmeyince bedavaya gitmiyorsun.

sana tarih veremem ama akaryakıt fiyatları artmadığı halde belki onlarca kez iett nin zam yaptığına şahit olmuşumdur..."benzine zam herşeye zam" tam bir geyiktir....zam yapacak olan zaten yapıyor...

• quote:

Orjinalden alıntı: AurorAbeam

Önce hafif esen bir rüzgar... Ardından güzel bir gülücük... Tabi bu arada vazelin sürülüyor... İşlem bittikten sonra hissetmiyorsunuz bile... Ohhh! rahatlıyorsunuz... Sonra gözünüzü bir açıyorsunuz ki

Bizim az yakan broadway de bir de LPG var. Baya ucuza gidip geliyoruz Herkes lpgye geçsin hem ucuz hem temiz. Tehlike varsa benzinde de tehlike var kardeşim depomu depo ikisinde de depo var

ulan nereden sattım broadway ı.ne guzel meshur muzıkalı bıle var.

acaba bu tıfıl yarıs e lpg deposu nereye takılır?

• 7 katlı ev kiralandı Dışişleri Bakanına onun kirasını çıkarmak lazım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

Ben hep 20 liralık benzin alıyom problem değil

bende
  • ben 10 tl lik benzin alıyorum,sadece evden 10 dakka uzaklıktaki işleri yapmak için araba lazım,çünkü pazarık ve marketlik alış veriş ve diğer işler için otobüse in bir daha otobüse bin falan yönler ters kalıyor ve araba ile ucuz oluyor,yürü derseniz ise 40 dakka bir yöne yürüyüp,sonra diğer yönlere 40 dakka yürümek lazım ve bazende elinizde 6 poşet dolusu eşya taşımanız lazım,yani araba şart o yüzden sadece 10 ytl lik benzin alabiliyorum,bir ayda 2 kez anca alıyordum bakalım ne olcak,evin gelirinden paramı kalıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

bende

bende, ama birşey farkettim her seferinde benzin miktarı düşüyo nasıl oluyorsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: ruzgar2442

quote:

Orjinalden alıntı: R.Korkmazz

kriz bizi teğet geçecek diyen bir başbakandan ne bekliyoruz ki.
    evet ona başbakan olsun diye oy verdik ama bir daha verecek miyim?
    sanırım hayır.

senden bir daha oy istemezlerki,zaten yapmak istediklerini yaptılar
    senin bu dediğin şöyle bir şey..
    bir lokatada garson adamın önüne bir ürü yemek getiriyor,adam her çeşit yemeği tıka basa yiyor doyuyor,sonra hesap geliyor,
    adam diyorki ben yemekleri yedim çokda para tuttu,ama para veremem param yok diyor,
    lokanta sahibi diyorki,bundan sonra sana yemek vermicem diyor,
    yemek verse ne vermese ne adam zaten doymuş
    aynı böyle bir şey diyorsun

YANLIŞ LOKANTA SAHIBI YEMEK VERMIYCEM DEMEZ DIREK BULASIKHANE YADA ARKADA ANLADIN SEN ONU

• quote:

Orjinalden alıntı: 1881

quote:

Orjinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

İşte Bütçe Açığı , İşte Uçak

Akaryakıta büyük zam!!!

Resimdeki uçağın maliyeti : 60 Milyon $

Ayrıntılar:http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1081534

Ulan delirmeyeyim diyorum ama dayanamıyorum.

Bu uçağa benim bir kuruşum gittiyse HARAM OLSUN!
    Açgözlü herifler, doymadılar gitti anasını satayım. Şimdi biri çıkar 'koca başbakan uçağa binmesin mi?'' diye sivri bir çıkış yapar.

HARAM OLSUN HARAM!

Benzinden alınan her kuruş zam da haram olsun.

Katılıyorum sonuna kadar haram zıkkım olsun!Uçak tez zamanda düşer inşallah hepsi içindeyken.

• Zamları istediğiniz kadar savunabilirsiniz ne var ki bu hükümetin oy kaybedeceği gerçeğini değiştirmez. Dsp+Mhp koalisyonu kriz yüzünden gümlemişti. Aynı şey akp'nin de başına gelebilir. Kriz zamanları insanlar siyaseti bırakıp, geçim derdine düşerler. Alternatif parti olmaması hiç birşeyi değiştirmez. Yerel seçimlerde de alternatif parti yok geyiği çevriliordu ama bak sahiller uçtu gitti. Halk güçlü aday çevresinde birleşti, mhp ve chp arasında oy transferi oldu. Sağ sol davası güdülmedi. Açlık sofuyu bozar demişler. Krizin 1.ci yılında hala hükümetin elinde bir kriz planı yok. Bütçe açığı verdik, vergileri arttır. Böyle bir mantık kriz zamanı sökmez. Zaten tüketim az, tam tersine vergi indirimi gerekiyor. Paraya sıkıştıysan git IMF'den borç al. Artistlik yapmanın alemi yok.
  • quote:

Yakında benzinciden 3 damla benzin alıp çıkınca görürüm seni de...Allahım yareppim neler var şu forumda ya...

quote:

Orjinalden alıntı: =burhan=

Siz dünyanın durumunu bilmiyorsunuz galiba? Avrupa'daki benzin fiyatları da Türkiyenin çok altında değil. Ben baktım hesapladım, Avrupa'da benzin fiyatları ortalama 2.7-2.8 lira arası. Bunlar geçen haftaki fiyatlar. Merak edenşer şurdan bakabilir:

http://www.eia.doe.gov/emeu/international/prices.html#Motor

Bir galon = 3.8 litre
    Bir dolar = 1.53 lira diye aldım

Şimdi orası Avrupa, hayat standardı yüksek diyeceksiniz. Ama Türkiye'de petrolü aynı fiyattan ithal ediyor, Avrupa'da. Türkiye'ye giren benzinin hemen hemen hepsi ithaldir. Bu konuda yapacak çok birşey yok, yıllardır benzin fiyatları Türkiye'de uçuktur. Bu konuda yapabileceğimiz tek şey kişi başı gayri safi milli hasılanın artmasıdır, o da zaten oluyor. 10 sene öncesine göre epey arttı.

Ama bir Uzan'a oy vermeyi deneyin, belki tutar. Ama bu işler öyle kolay değil.

Gidişat iyi çok şükür! diyosun yani?

• BENZİNE ZAM

EPDK'nın tavan fiyat uygulamasıyla 2 kuruş 2 kuruş gerileyen akaryakıt fiyatları dünkü ÖTV zammıyla yeniden tavan yaptı.

Hükümet, benzindeki ÖTV miktarını 20 kuruş artırmasına karşın gelen zam 23 kuruş oldu. Çünkü bu ÖTV artışının üzerine bir de KDV ekleniyor, yani verginin de vergisi alınıyor. Böylece ÖTV+KDV artışı 23.6 kuruşa denk geliyor.

TURİZME ZAM

Dün turistik işletmelerin restoranlarına ve birinci sınıf restoranlara KDV zammı gelmişti. Zamla birlikte birinci sınıf lokantalar ile 3 yıldız ve üzeri oteller, tatil köyleri ve benzeri tesislerin bünyesindeki lokantalarda uygulanan KDV oranı, yüzde 8'den yüzde 18'e çıkarıldı.

SUYA ZAM

Bugün ilk zam haberi ise İSKİ'den geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İSKİ'nin suya %8.5 zam teklifini oy çokluğu ile kabul etti. CHP ise bu zammı yargıya taşıyacağını açıkladı.

ŞEKERE ZAM

TÜRKŞEKER, şekerin fabrika satış fiyatına, 1 yıl aradan sonra yüzde 5,2 zam yaptı. 50 kg'lık torbada kristal şekerin kg satış fiyatı, KDV hariç 1,73 liradan 1,82 liraya yükseltildi. Yeni fiyatlar 14 Temmuz'da uygulanmaya başlandı.

• quote:

Orjinalden alıntı: Reasonable

Hayır, dünyanın gerçeklerini görün diyorum. Yarın başbakan sen olsan, benzinin fiyatını bir kuruş düşüremezsin diyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: =burhan=

quote:

Orjinalden alıntı: Reasonable

Hayır, dünyanın gerçeklerini görün diyorum. Yarın başbakan sen olsan, benzinin fiyatını bir kuruş düşüremezsin diyorum.

başbakan dünyanın gerçeklerini biraz geç görmedi mi? Kriz geliyor diyene felaket tellalı diyen o değil mi? Teğet geçecek diyen o değil mi? İşsizlik %16'ya küçülme %14'e vurmadan önce tedbir alınsaydı, krizden en çok etkilenen ülke biz olmazdık. Başka birisi başbakan olsaydı acaba teğet geçer mi derdi yoksa ekonomistleri yanına çağırıp fikir alış verişi mi yapardı. Kibir çok kötü birşeydir. İnsan kimseyi dinlemez olur.

• Yavaş yavaş giriyor ama sağlam giriyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.