Şimdi Ara

akakçe,ucuzu,cimri gibi sitelerden alışveriş yapma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
15.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba , yeni telefon almak için sitelerde dolanırken bu sitelere rastladım ve telefonun normal fiyatı 800 ila 900 civarı fakat bu sitelerden 630 700 arası almak mümkün sizce niye bu kadar ucuz bi fark varmıdır.

telefon : sony xperia go

bahsettiğim ilan :http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-sony-xperia-go-st27i-fiyati,837441.html

• Paralel İthalat da ondan.
    Yani cihaz resmi yetkili firmalar tarafından değil de, yurt dışından farklı kişiler tarafından getiriliyor.
    Dolayısıyla garantisi vs. olmuyor.
    Sonuç: Daha ucuz cihazlar, sıfır destek.
  • hocam cevabınız için teşekkürler , peki ilanlarda paralel ithalat garantili diyor bu garantinin şartları nedir normal garantili ürünlere göre ?
  • ithalatçı firma tarafından garantili oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanakari

hocam cevabınız için teşekkürler , peki ilanlarda paralel ithalat garantili diyor bu garantinin şartları nedir normal garantili ürünlere göre ?

Paralel ithalat ürünlerin garantisi konusunda servisler tüm sorunları kullanıcıya yıkarak bakımdan onarımdan para almaya çalışıyor, onlarda haklı ürünün ücretine servis vs gibi artı ücretleri çok küçük bir şekilde yansıtıyor, Yani birnevi garantisiz garantili içinizi rahat tutması için,
    Yinede gidip sanalpazar vs gibi sitelerden pasaport kayıtlı cihaz almaktansa paralel ithalat iyidir.

Şuda var paralel ithalat ürünlerindede garanti konusunda Türkiye Cumhuriyeti yasaları neyi gerektiriyorsa uymak zorundalar,
    Tamir bakım onarım süreleri 20 iş gününü geçemez ama bunların %80i ellerinde hazır parça bulunmadığından geçiriyor,
    Bu tarz durumlardada direk tüketici hakem heyetine başvurarak ürün iadesi ayıplı kısım tutarında indirim yada birebir değişim yapmak zorundalar,
    Ben hiç korkmadan her defesında paralel ithalat alıorum şimdiye kadarda herhangi bir sıkıntı yaşamadım,
    Sırf Netcell kvk brightstar vs garantili diye 300-500 lira fazladan vermedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Han-X

quote:

hocam cevabınız için teşekkürler , peki ilanlarda paralel ithalat garantili diyor bu garantinin şartları nedir normal garantili ürünlere göre ?

Paralel ithalat ürünlerin garantisi konusunda servisler tüm sorunları kullanıcıya yıkarak bakımdan onarımdan para almaya çalışıyor, onlarda haklı ürünün ücretine servis vs gibi artı ücretleri çok küçük bir şekilde yansıtıyor, Yani birnevi garantisiz garantili içinizi rahat tutması için,
    Yinede gidip sanalpazar vs gibi sitelerden pasaport kayıtlı cihaz almaktansa paralel ithalat iyidir.

Şuda var paralel ithalat ürünlerindede garanti konusunda Türkiye Cumhuriyeti yasaları neyi gerektiriyorsa uymak zorundalar,
    Tamir bakım onarım süreleri 20 iş gününü geçemez ama bunların %80i ellerinde hazır parça bulunmadığından geçiriyor,
    Bu tarz durumlardada direk tüketici hakem heyetine başvurarak ürün iadesi ayıplı kısım tutarında indirim yada birebir değişim yapmak zorundalar,
    Ben hiç korkmadan her defesında paralel ithalat alıorum şimdiye kadarda herhangi bir sıkıntı yaşamadım,

cevap için teşekkürler bende sizin dediğiniz gibi yapıcam 1000 tl vermektense 600 tl ye alırım sizce konuda attıgım linkteki ilanda sıkıntı varmıdır
  • quote:

quote:

quote:

cevap için teşekkürler bende sizin dediğiniz gibi yapıcam 1000 tl vermektense 600 tl ye alırım sizce konuda attıgım linkteki ilanda sıkıntı varmıdır

ilanda sıkıntı yok nereden almak istiyorsanız oradan alın,
    babama pazartesi günü xperia go alacağız, ion'u aldığım siteden alacağım onuda alalimbakalimdan, aradım p.tesi stoklarda olacak dediler, şimdi 20-30 lira için heycan aramaya gerek yok bildiğim yerden alayım dedim
  • arkadaşlar bende bilgisayara ram alacaktım acaba bu siteden alışveriş yapan hakkında bilgisi olan var mı?

http://www.webdeenucuz.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzöz

arkadaşlar bende bilgisayara ram alacaktım acaba bu siteden alışveriş yapan hakkında bilgisi olan var mı?

Kardeş sen çok yanlış gelmişin :-D ama söliyim vatancomputerden sipariş verebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escossie

quote:

Orijinalden alıntı: uzöz

arkadaşlar bende bilgisayara ram alacaktım acaba bu siteden alışveriş yapan hakkında bilgisi olan var mı?

Kardeş sen çok yanlış gelmişin :-D ama söliyim vatancomputerden sipariş verebilirsin

Merhaba;
    Ben webdeenucuz.com'da çalışan bir Donanım Haber takipçisiyim. Halk dilimizde bir laf vardır, ekmek yediğin yerin kılıcını sallayacaksın diye.
    Bu sebeple haksız yere firmamız hakkında yazılan yazıya cevap verme gerekliliğini gördüm.
    Firmamız müşteri memnuniyeti için gereken her şeyi yapmaktadır.
    Lütfen webdeenucuz.com'dan alışveriş yapmadan başkalarına yanlış bilgiler vermeyelim.
    Olacağını sanmam ama, olur da firmamızdan bir şeyler alıp şikayetçi olduğunuz bir durum yaşarsınız, o zaman şikayetin gerçekçiliği için sipariş no - tarih - ürün adı gibi bilgileri de paylaşmanızı rica ederim.
    İyi günler...
  • görücez bakalım
    o siteden bi alış veriş yapabilirim.
    olacak sonuca göre nötür bir cevap yazacağım inşallah.
  • quote:

quote:

+1
  • Örnek sizin verdiğiniz portaldan. bizdeuygun.com sitesinde yer alan cihaz delta servis garantili. paralel ithalat garantisiz demek değildir. kanunlara göre gerek distribütör gerek ise ithalatçı firmalar bir ürüne 2 yıl donanımsal yazılımsal garanti vermek zorundadır. distribütörler örneğin samsung distrübütörü telpa ile anlaşmalıdır örnek üzere ithalatçı firma delta ile anlaşmalıdır ama 2 yıl garantilidir. sizin cihazınız diyelim hatalı çıktı bulunduğunuz ilde distrübütörün yeri ya da temsilcisi vardır sizden cihazı alır ya onarır ya da ana merkeze mesela istanbula gönderir. ithalatçı firmaların anlaşmalı servisleri genelde istanbuldadır örnek üzere delta servis istanbulda sirkecidedir siz oraya gönderirsiniz. sonuç olarak kanunlar karşısında eşitsiniz göreceğiniz muamele karşısında ise eşit davranılır mı bilemiyorum. Sonuç şu ki son 3 yıldır paralel ithalat alıyorum hiç servisle işim olmadı , olduğunda ne yaşarım bilemiyorum garanti kullanım hatalarını içermez mesela düşürme suya düşme vs yaşamadım diğer hatalar konusunda ise(yazılımsal hata donanımsal hata) eşit sorumlulukları olduğunu biliyorum.
  • akakçe, ucuzu, cimri gibi siteler fiyat arama motorlarıdır

Arama motoruna dahil olan sitelerdeki fiyatları gösterirler. Örneğin Bimeks, Media Markt, Teknosa'daki ürünleri de bu siteden bulabilirsiniz.

Alışveriş yapmadan önce sitenin adını internette aratırsınız ne olduğu meydana çıkar. Zaten internette ticaretin en önemli unsuru "güven"'dir.

En fazla 1 kez birilerine kazık atabilirler.

İnternette fiyatlar daha ucuz olabilir çünkü web sitesi işletmenin maliyeti dükkan açmaktan çok çok daha düşüktür.

Bizim mahalledeki bilgisayarcının dükkanı TRdükkan'ın Ankara'daki dükkanından daha büyük mesela Ama TRdükkan daha ucuz
  • Escossie kullanıcısına yanıt
    xperia Go bence alma,

Büroteknik ise bilinen bir mağaza.
  • arda4 kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonu alalı 1 seneyi geçiyor Bu arada gold'tan aldım fakat gold'ta aynı taktik ile satıyormuş (ucuz satan yerler gibi )
  • quote:

Hocam telefonu alalı 1 seneyi geçiyor Bu arada gold'tan aldım fakat gold'ta aynı taktik ile satıyormuş (ucuz satan yerler gibi )

Anamm tarihe bakmadan atlamışız
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda4

quote:

Anamm tarihe bakmadan atlamışız

olur öyle
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.