Şimdi Ara

Airpods alternatifleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
3
Favori
4.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 26
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 11 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 14
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • orhanyor (26 mesaj) emrahsnr (15 mesaj) pandorria (14 mesaj) Heimdall.. (5 mesaj) khaos (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (44 mesaj) Mobil (33 mesaj) Mini (4 mesaj) Uygulama (7 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kısa bir süre önce spor sırasında kullanmak amacıyla airpods 2 almaya karar vermiştim fakat gerek internette okuduğum yorumlar olsun video incelemeleri olsun ses konusunda ortalama bir düzeyde olduğu ve bir iddiasının da zaten olmadığını belirtiyorlardı. Bu durumda bu kulaklığa 200 dolar gerçekten büyük para. O paraya nasıl bir ses alabileceğimi bildiğimden ortalama bir ses kabul edilemez birşey. Appleın becerdiği iyi birşey var kendi ekosistemindeki ürünler pratik ve güzel çalışıyor tam performans çalışmasada olur ama kullanım kolaylığı ve pratiklik ön safhada airpodslarda da bunu görebiliyoruz belkide o yüzden dünyanın en çok satan kablosuz kulaklığıdır(muhtemelen).

Geçen günlerde 40 dolara birebir kopyasını aldım, boyutu, sesi, bağlanması vs herşeyi birebir hevesimi aldım. Telefonda uzun uzun konuşmak için hemen cebinden çıkarıp çabucak bağlanıp işini görmek yada bir kaç şarkı dinlemek için güzel, pratik ve küçücük ama şöyle yaslanıp rahatlayıp müziği hissetmek yada sebepsizce biryerlerde gezerken dinlediğiniz müziğin içinde kaybolmak yada en basit haliyle kaliteli müzik dinlemek.. böyle fantezilere gelmez çünkü verdiği ses gerçekten vasata yakın ortalama. nasıl tarif etsem yani işinizi görecek ama sizi etkilemeyecek seviyede ama vasat değil. fiyatı benim aldığım gibi 40-50 dolar bandında ise tamam ama 200 dolar gerçekten büyük bir para. o parayı ben yine ikinci kulaklık olarak vermeye razıyım fakat ürünün değmesi gerekiyor. hiç acelem yok o yüzden tüm opsiyonları irdeliyorum genel olarak beğeni görmüş yada potansiyeli olan ürünleri sayfaya koyacağım. airpods 3 çıktığında belki oda bu sayfaya girer tahminimce mart ayı gibi açıklanacak.
    şuana kadar bulduğum ürünler şunlar:

Sony wf-1000xm3

Şu kulaklığı ses ve özellik konusunda övmeyen yer yok hem rahat hemde kablosuz earbuds şeklinde active noise cancelling özelliği olan tek kulaklık deniyor.

Sennheiser Momentum True Wireless
    Bu kulaklık hakkında bir kaç inceleme ve makale okudum anladığım kadarıyla en iyi sesi istiyosanız fiyat aralığındaki tek alternatifiniz bunlar, bu listede belki daha iyi ses veren başka kulaklık yoktur ama özellikleriyle beraber ele alındığında yukardaki sony işi götürüyor deniyor genelde.

Jabra Elite 75t

Olabildiğince yeni ürünleri listede tutmaya çalışıyorum. Bu ürün henüz piyasaya çıkmadı ama şuan muadili olan Jabra Elite 65t güzel yorumlar alıyor fakat 75t çıkacağı için onu eklemedim. Ayrıntılı incelemesi çıkınca bu kısmı güncelleyeceğim.

Bose Earbuds 500

Bose firmasından kötü bir ürün çıkmasına imkan yok gibi bir önyargı ile yaklaşıyorum çünkü adamlar dünyada ses yaratan aletler üretiyolar alanları bu. Bu üründe henüz çıkmadı hakkında bir kaç makele ve video var.

LYPERTEK TEVI

Bu firmayı hiç duymadım fakat youtube önerilen videolarda ciddi sayıda incelemesi var dinleyen herkesin çok olumlu konuştuğu 100 dolarlık bir fiyat için çok iyi olduğu söyleniyor.
    ürün linki:https://www.lypertek.com/product-page/lypertek-tevi-truly-wireless-earphones

1MORE STYLISH TRUE WIRELESS

Aynı yukarıdaki gibi 100 dolar bandında çok iyi olduğu iddia edilen bir kulaklık daha. Bu iki ismi belli olmayan kulaklıkları eklememin sebebi 200 dolarlık abileri kadar iyi ses verdikleri iddialarından dolayıdır. Airpods kaliteli replicaları bile 50 dolar civarında iken bu kulaklılara bu fiyat çok iyi gibi duruyor.

ürün linki:https://usa.1more.com/products/1more-stylish-true-wireless-in-ear-headphones

FIIL T1X yada T1XS
    Bu urunde uzun suredir $100 alti kulaklik kategorisinde cogu inceleme sitesi ve youtubeda dikkat cekiyor. 57 dolarlik fiyatiyla gercekten dikkat cekici ve ayrica telefona kurulan uygulama ile kulakliktaki EQ ve benzeri ayarlari cok daha pahali olan kulakliklardaki gibi yapabiliyoruz. Bu kulakligida sahsen aldim gelmesini bekliyorum.
    https://www.scarbir.com/tws/fiil-t1xs-review

şimdilik bu kadar, gözüme çarpan başka bir ürün olursa eklerim sizinde önerileriniz varsa ekleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 25 Eylül 2020; 20:31:30 >

|
    |

• Özellikle sony ile arasında kaldım ama iphone kullandığım için airpods pro aldım. Şuana kadar da iyi ki almışım diyorum.
  • Yarbay
    6073 Mesaj
    merhaba,

Alabildiniz mi acaba herhangi birini?

ben Apple airpods pro/sennhesier true wireless ve sony WF-1000XM3 arasında kaldım.
    |
    |
    Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
    Misc: Cowon D2 - Sony D-EJ1000 discman - Sony WH1000XM3S - Magnat LZR 588 - Apple Airpods Pro - Jabra Elite 75t Active Sport - Miband 4 - AppleWatch 6 Nike Series Silver 44 mm - Ipad 10.2” 7th generation
  • Binbaşı
    1616 Mesaj
    Özellikle sony ile arasında kaldım ama iphone kullandığım için airpods pro aldım. Şuana kadar da iyi ki almışım diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Hocam bende airpods proyla sennheiser arasında kalmıştım izlenecek ne kadar karşılaştırma varsa izledm black fridayda 1500 e sennheiser i bulunca aldm direk proyuda akasyada denedim sennheiser in ses kalitesine yetişme imkanı yok ses sondayken 3 şarkıdan fazla dinleyemiyorum hele bass önemliyse bağımlısı olursunuz :) telefon konusmalarında biraz kötü diyorlardı yorumlarda ..bir sıkıntı yaşamadm su ana kadar transparan özelliğide çok çok iyi çalışıyor .. iphone a hızlı şekilde bağlanıyor lag sorunu da yok video izlemede falan şarjı biraz hızlı bitiyor o kadar ama gerçekten kulak üstü kulaklık bass ı ve tiz i veriyor emin olabilirsiniz bambaşka bir deneyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1663 Mesaj
    Merhaba ben wf-1000xm3 kulaklığını satın aldım fakat pişman oldum. Aramalarda sesim karşıya çok kısık gidiyor. İki farklı telefonda denedim sonuç aynı. Zaten Google da arama yaparsanız görürsünüz herkes bu sorundan muzdarip. Airpods pro veya Xiaomi airdots pro almadigim için pişmanım

|
    |

konuya cevap geldiğinde bildirim gelmesi gerekiyordu nedense gelmedi arkadaşlar cevaplarınız göremedim. benim için kalite ve devamlılık önemli bu airpodsların hiçbir şekilde bataryası değiştirilemiyor tahminen 2 olmasada kullanıma bağlı olarak 3 veya 4 senede batarya ömrü 1 saatin altına indiğinde kullanılmaz hale gelecekler. o açıdan hangi kulaklığa bakarsam bakayım şu 200 dolar üstü fiyatı bir türlü kabullenemiyorum. Kablo sorun olmasa direk RHA T20 alır keyfime bakarım ama koşarken vs birde kablosuzun rahatlığı bir ayrı.
    @emrahsnr
    yukarda bahs ettiğim nedenlerden dolayı acelemde olmadığından hala tam karar veremediğim ama sanırım sennheiser düşünüyorum. o fiyatı kabullenemezsen ya TEVI yada 1 more alacağım hele TEVI için senheiser a çok yakın ses kalitesi var diyorlar. bu kararlar bir yana koşarken acil kulaklığa ihtiyacım olduğundan airpods replikalarından aldım. hala kullanıyorum sorunsuz gidiyor. orjinallerine sahip arkadaşımla test ettik aralarında hiçbir ses kalite farkı yok zaten ses kaliteside yani vasat üstü bunun büyük bir sebebi kulak içine girmediğinden kaynaklı ama dizaynından dolayı anca bu kadar. hiç düşünmeden aldım çünkü 30 dolar verdim kablosuz şarjından siriye kadar dokunmatik tüm herşey çalışıyor ama dediğim gibi ZEVKLE müzik dinlemek için iyi değil. Koşarken falan aylardır kulağımdan bir kere bile düşmedi o büyük bir artı ve kulağımda olduğunu cidden hissetmiyorum ses gelmese orda olduğunu anlayamam buda çok büyük bir artı. kulak içi mesela ne kadar rahat olursa olsun hissettiriyor ve bir süre sora rahatsızlık veriyor. neyse şöyle bir videosunu çekmiştim.

@Heimdall..
    hocam hayırlı olsun aynı dediğiniz gibi sennheiser sanırım sırf müzik kalitesi ele alındığında bu fiyat bandında hiçbir kulaklığın bileğini bükemeyeceği bir ürün gibi duruyor. siz kulağa oturma olayını nasıl buldunuz varmı bir rahatsızlığı yada kulaktan düşme eğilimi yada düzeltme gereksinimi. çünkü gördüğüm kadarıyla kulak içinde sadece kanaldan destek alarak kulak içinde duruyor, yanılıyorda olabilirim.

• Yüzbaşı
    416 Mesaj

Hocam kesinlikle hiçbir oynama yok gayet rahat ve kullanışlı ben large olanlarla kullanıyorum 4 farklı beden var illaki bir tanesi tam şekilde kulağa oturuyor tavsiye ederim
    |
    |
    orhanyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Nette çok farklı yorumlar okuyorum. Sennheiser alıp iade eden de var, sony alıp da iade eden de var.

Sennheiserın seste en iyi olduguna eminim. Ama anc olmaması çok düşündürüyor. O fiyatı verdikten sonra insan anc de olsun istiyor.
    Bir de iphone ile uyumları nasıl bilmiyorum.

Dün sony sipariş verdim ama sanırum iade edeceğim.
    Sonyde de ter-su dayanıklılığı yokmuş. Ama anc si için çok iyi deniyor.

Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
    Misc: Cowon D2 - Sony D-EJ1000 discman - Sony WH1000XM3S - Magnat LZR 588 - Apple Airpods Pro - Jabra Elite 75t Active Sport - Miband 4 - AppleWatch 6 Nike Series Silver 44 mm - Ipad 10.2” 7th generation
  • Yarbay
    2734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

hayırlısı olsun, iade edecekte olsan deneme fırsatı çok güzel bişey. jabra elite 75T çıktı sonunda ona da bir göz atmakta fayda var. tipi falan çok hoş kulakta güzel duruyor ses kalitesi dolgun basslıymış ama EQ ile ayarlanabiliyor fazla gelirse. fiyatından dolayı cazip bence 180 dolar fiyatı var. sony lerin tek hoşuma gitmeyen şeyi dışarıya doğru olan çıkıntılı görüntüsü. bendeki airpodslarında hoşuma gitmeyen şeyi çocuklar zırt pırt bakıyor işaret ediyor annesinin eteğini çekiştirerek. hani bende bundan istiyorum anne gibi falan :))
    |
    |
    emrahsnr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Denenmiş kulaklık iade edilebiliyor mu bilmiyorum. Ben teknosanın sitesinden almıştım.

|
    |
  • Yarbay
    2734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

cd kitap oyun kodları vs galiba iade edilemeyen ürünler. onun haricinde elektronikler vs gibi ürünler internetten alındıysa cayma hakkını kullanarak koşulsuz iade edebilirsin yasal hakkın, mağazadan kendin aldıysan o artık mağazaya bağlı almayabilir.
    |
    |

Bazı firmalar, kulaklıkları, hijyenik ürün kategorisine sokup cayma hakkı kullanılamayacak ürün olarak sınıflandırıyor. Bunu bi netleştireyim teknosa ile.
    Yoksa bn 2 sene önce kurulumu yapılmış tv de iade etmiştim ama artık teknosa, netten de alsan kurulumu yapılan ürünleri iade edemezsiniz diye güncellemiş şartlarını.

|
    |
  • Yarbay
    2734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Bazı firmalar, kulaklıkları, hijyenik ürün kategorisine sokup cayma hakkı kullanılamayacak ürün olarak sınıflandırıyor. Bunu bi netleştireyim teknosa ile.
    Yoksa bn 2 sene önce kurulumu yapılmış tv de iade etmiştim ama artık teknosa, netten de alsan kurulumu yapılan ürünleri iade edemezsiniz diye güncellemiş şartlarını.
    doğrudur son dönemlerde uygulamalar nedir ne değildir bilemiyorum bende çook eskiden bir monitör iade etmiştim okadar.

Teknosa, kuaklıkları da hijyenk ürün sınıfına sokup, ambalajı açılmış ürünleri cayma hakkı kapsamında iade almıyormuş (internet satışı)

Kulakık geldi ama kararsızım hala. Açamadım ambalajını
    |
    |
  • Yarbay
    2734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Teknosa, kuaklıkları da hijyenk ürün sınıfına sokup, ambalajı açılmış ürünleri cayma hakkı kapsamında iade almıyormuş (internet satışı)

Kulakık geldi ama kararsızım hala. Açamadım ambalajını
    benim anlamadığım, kanun şirketlere istedikleri ürün kategorisinde iade almamak için imkan sağlıyor mu? yoksa bunlar kafalarına göre iş mi yapıyolar?
    sony nin sesi sennheiser ile en tepede hocam rakipleri yok diyor neredeyse tüm inceleme videoları. ne için kullanacağınıza bağlı, müzik ağırlıklı kullanacaksanız bence iyidir.

Maalesef kafalarına göre iş yapıyorlar.

|
    |
  • Yarbay
    6073 Mesaj
    Sony'i açmadan iade ettim bugün.

Amazon.com'da çok fazla şikayet vardı bağlantı ve bt ile ilgili. resmen dinlemeden soğudum cihazdan.

İyi bir fiyat denk getirsem airpods pro alacağım.
  • Yarbay
    2734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Sony'i açmadan iade ettim bugün.

Amazon.com'da çok fazla şikayet vardı bağlantı ve bt ile ilgili. resmen dinlemeden soğudum cihazdan.

İyi bir fiyat denk getirsem airpods pro alacağım.
    hayırlısı olsun. airpods pro nun güzel kopyaları çıkmaya başladı bile şuanda bi tek active noise cancelling i yapamıyolar onuda hiç bi zaman yapamicaklar bence çünkü kolay bi teknoloji değil onun haricinde ses kalitesini falan tutturmuşlar.

Sağolun.

Orjinalini alma eğilimindeyim hocam. Şu blckfriday dönmeindeki gibi bir fiyat denk getirirsem hemen yapıştırıcam :)
    |
    |
  • Yarbay
    2734 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

fiyatı kaça inmişti? bu aralar birde jabra elite 75t bayağı beğeniliyor tipi falanda hoşuma gitti uygun bi fiyat olsa bende onları düşünüyorum ama bakalım.
    |
    |
Masal Oku
Ekonomi
Bebek Oyunları
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,500
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.