Şimdi Ara

Airfel LTXN serisine Ekstra Özellik (follow me, self clean vs) ekleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
6
Favori
6.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bildiğiniz gibi, klimalarımız çoğunlukla birkaç bilinen firmadan çıkıyor. Araştırdıysanız, Airfel klimanın da midea üretimi olduğunun görmüşsünüzdür. Bu firmalar ürünleri arasındaki özellik farklılıklarını çoğunlukla kullanıcıya erişilmez kılarak sınıflandırıyorlar. Klimam ile ilgili araştırma yaparken, kullandığım klimanın kumandasındaki özelliklerin aslında kırpılmış olduğunu farkettim. Acaba diyerek kumandamı kurcaladım ve amacıma ulaştım! Öncelikle belirtmek isterim ki, yapacağınız değişikliklerden dolayı çıkabilecek sorunlardan sorumlu değilim :) Eli havya tutan gerçekten herkesin biraz uğraşla yapabileceği bir mod.
    Şu anda klimamdaki ek özellikler:
    Self clean
    Follow me
    Silent mode (ECO modu silent yerine tercih edilebilir)
    Fresh (iyonizer modülü iç ünitede bulunmuyor, o sebeple işlevsiz)

Airfel Kumandası:

Elde ettiğimiz kumanda:

NASIL YAPARIM?

Kumandamızın içi bu şekilde:

Fotoda göreceğiniz JR olarak işaretlenmiş kısımları 0 ohmluk dirençlerle açıp kapatarak tuş konfigürasyonunu değiştiriyoruz.
    0 ohmluk direnç yerine ufak tel parçaları kullanılabilir. Değiştirirken dikkat etmemiz gereken nokta, SADECE beyaz dörtgen içerisinde olan lehim noktalarını birleştiriyoruz.
    Short cut yazan butonun işlevini, ECO mode ya da Silent Mode olarak seçebiliriz fakat aynı anda iki işlevi seçemiyoruz.

Şimdi bu jumperları ne şekilde konfigüre edeceğinizi aşağıda paylaşıyorum.
    Açık = İki uç birleştirilmemiş
    Kapalı = 0 ohm dirençle veya telle birleştirilmiş

JR3 = ECO mod için KAPALI (JR4 AÇIK olmalı)
    JR4 = Silent mod için KAPALI (JR3 AÇIK olmalı)
    JR11 = KAPALI
    JR12 = KAPALI
    JR13 = KAPALI
    JR14 = KAPALI
    JR15 = KAPALI
    JR16 = KAPALI
    JR17 = AÇIK
    JR18 = AÇIK
    JR19 = AÇIK

Jumperlar ile işimiz bitti. Şimdi de Follow Me fonksiyonu için termistör eklemeye sıra geldi.
    Kullanmamız gereken termistör: NTC 100K
    Bu 50 kuruşluk parçayı da aşağıdaki gibi infraredin soluna RT ile işaretlenmiş kısıma lehimliyoruz:

Tuş işlevlerine aşağıdaki gibi ulaşabilirsiniz:

Bu kadar! Şimdi ek özelliklerin, özellikle sessiz modun tadını çıkarabilirsiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seroquel777 -- 6 Eylül 2016; 23:06:49 >

• Bunun yerine midea kumandası alıp kullansanız o özellikler çalışmazmıydı? :)
  • Özellikler muazzam bende evde airfel ltxn35u kullanıyorum Ama sessiz mod termistör çocuk kilidi vs ek özellikleri kullanabilme gibi bir özelliğimiz olursa neden midea kumandasi kullanmayalım ki .
  • Evde denedim ve çalışıyor teşekkürler

Denedigim özellikler:
    Silent mode
    Self clean
    Termistor ile kumanda üzerinden oda sıcaklığını görme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turque -- 29 Eylül 2016; 15:09:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mideanın hangi kumandası tüm fonksiyonlarıyla airfelde çalışır?
  • Bende yapmak istiyorum bu işlemleri follow me tuşuna bastığımızda ne işe yarıyor.
  • Hocam kumandayı size göndersem yapabilir misiniz? Ben de eklemek istiyorum ama bu konuda sıfır bilgim var.
  • Çok faydalı bir paylaşım, sadece silent yada eco için 11 den 16 ya kadar kapalı yapmamız gerekir mi?

• Direkt kumandayı satın alabiliyor muyuz hangi model olarak aramalıyız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.