Şimdi Ara

Airfel klima sorunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 14.25 M2 yatak odası kuzey doğu cepheli çift camlı ısı yalıtımlı . Klima ihtiyacim için Airfel i düşündüm Daikin müşteri hizmetlerinden keşif talep ettim gelen kişi 9000 lik olan fazlası ile yeterli 12 lik nasıl olur dedim tek fark ilk açılışta daha hızlı değiştirir ortamın derecesini dedi. Keşif için herhangi bir evrak vermedi imzada artırması ama sonra öğrendim ki sisteme 12 lik tavsiye edildi yazdırmış.
    Airfel Ltxn25u A++ 9000 sipariş verdim keşfi yapan servis montajı yaptı montajdan önce bu klimada burda sorun yaşar mıyım ısıtma önemli dedim hiçbir sorun yaşamazsınız aynindan bende kullanıyorum dedi. İlk gün 27 derecede calistirdim içerisinde 3 saat sonra ilikdi . Arıza kaydı verdim gelip değerleri ölçtü sorun yok dendi 30 da çalıştırın dedi saçma sapan ben aynı gün 28 derece de tüm gece calistirdim maximum 25 derece oldu derece iade etmek istefigimi belirttim bu defa farklı servis geldi dışarısı güneşli 17 derece kuzey cepheden ölçtü oda sıcaklığı 21.7 derece klimayı 28 dereceye ayarladi 1 saatten fazla çalıştı maximum 24.8 oldu klima soğuk hava değil daha . Bana yine sorun yok dediler ama oda isinmiyor. Camları ısı yalıtımı kontrol etti sorun yok. Değerler normal diyor bu arada klimanın tepesine termometreyi koydu 27 derece emiş ini.olcuyormus klimanın üzerinde mi isinacaz anlamadım . Sonuç beklemedeyim.sok tak da baya gaz kacirdilar. Diğer odamda 12 lik Samsung var 22 M2 2 adet büyük Fransız balkonlu sürgülü cam var 24 derecede calistirdim kısa sürede 25 derece yapıyor odanın her yerini . Bu klimada isinamadik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 21 Aralık 2017; 12:8:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam klima teknik detaylarından pek anlamam ama dediğiniz problemi daylux klimamda değilde mevcut sıfır daikin klimamda yaşadım, gelip inceleme yapan ekip sorunun motor arka gaz bağlantı kablolarında olduğu tespit etti, montaj yapılırken iyi sıkılmamış ve kaçağa bağlı isitma ve soğutma performansı mevcuttu, sizdede aynı şekilde bir problem olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzun uğraşlar sonunda az bugün daikinden koşulsuz iade edebileceğimi soylediler. şuan satıcıya bilgi aktardım bekliyorum . bügünde tüketici hakem heyetine başvurmuşdum
  • Klimanın verimiyle alakalı olduğunu düşünüyorum kanatçıklardan sürekli sabit ısıda aynı sıcaklıkta hava üflüyor içeri tabiki yukarıda fazla olur.Basit bir termodinamik olay bu.Klimacılara kesinlikle kesinlikle güvenmiyeceksiniz bu konuda metrekare hesabına göre kafalarından klima önerirler.Ama şuda varki ortam şartlarını bir çok faktör etkilemektedir cephe,ışınım şiddeti,içerdeki elektronik cihazlar pencere inşaat alanı ve insan faktörü vb birçok önemli faktör bulunmaktadır.
  • Arkadaşlar Selamın aleyküm bi sorunum var airwell klimam var ama yazın soğukda çalıştığı zaman sıfır ses kışın sıcakda çalıştığı zaman ise gürültülü çalışıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.