Şimdi Ara

AIR ALERT III: TAM BİR ZIPLAMA PROGRAMI (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
949
Cevap
28
Favori
296.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben programı satın aldım kağıdıyla ve cd siyle geldi.kaslarım çok sert oldu bayağı sert oldu ve şişti .tek iyi yönü bu olsa gerek
  • nemyp boy uzamasına zararı yok 20 30 cm falanda zıplatmıyor 20 30 cm zıplamak ıstıyorsan beslenmene uykuna ve basketbol"u sıklıkla oynamaya dikkat ediceksin.yoksa taş çatlasa 10-15 cm.ben bu programı yaparken boy kısalmasının aksıne 5 cm uzadım dizlerim ağrıyordu bayağı.
  • bende başlamayı düşünüyorum boyum 1.83 olmasına rağmen çembere değemiyorum... Bu arada yaş 15 kilo 74..
  • Arkadaşlar bende başlamaya karar verdim.
    Boyum 1.83 3.05 potaya asıla biliyorum.
    Çift ayak sıçrayınca değebiliyorum.Bu programı yapınca smac basıcağımı düşünüyorum fakat bir kaç sorum olucak.
    Çömelerek sıçrama hareketini bir türlü anlamış değilim.Çömelir haldemi sıçrıyıcaz yoksa eğilip sıçrayıp tekrar 1deki pozisyonumu alıcaz?
    Videosu varsa koyarmısınız valla başlıyıcam ama hareketi anlamadım diye boşa çalışırım diye başlamadım.
  • arkadaslar air alert 3 u arkadasımla beraber denemek istiyoruz nasıl baslamam gerekiyo neler yapcam biri anlatabilir mi
  • bi de program tablo falan nerden temin edebilirim biri bana anlatabilir mi ya da gonderebilir mi
  • arkadaslar biri bana yardım edebilir mi programı nasıl temin edicem ya da programı pm me ya da msne gonderebilir misiniz=) msn: he-d-that@hotmail.com simdiden tesekur ediyorum
  • sakın ayakkabısız yapmayın sakatlanırsınız. biliyorum çünkü yaşadım. ayakkabısız yapıcağınıza yapmayın daha ii
  • s.a. beyler foruma yeni katılıyorum.Basketbol ve air alertla bayaa bi alakam war.Birbirimize yardımcı olabileceğimizi düşünüyorumAklınıza takılan soru,sorun warsa yardımcı olabilirim belki.
  • Orjinalden alıntı: cetinkayas

Bugün başladım ben.Yakınlardaki bir basket sahasında 10-15 dakika koştum.İyice esnedikten sonra hareketleri yapmaya çalıştım yalnız sanırım thrust up hareketini beceremiyorum çünkü 15 tekrar yazmasına rağmen bacaklarımda hiçbirşey hissetmedim 30 a kadar devam ettim bilmiyorum doğru mu yaptım.Ayrıca bu sabah güneş doğmadan başladım hava hiç tahmin edemeyeceğim kadar soğuktu.

Thrust-up için şunu diyeyim:

belki mantıksız gelebilir ancak videoda belki 100 kere izledim ve şuna karar verdim:

ya o siyahi elemanlar bu hareketi yapmayı bilmiyor

ya da Timur ağabey kendini kasmıyor.

Programı geliştiren Timur Tukel ve videodaki beyaz beyfendi de kendisi.

Yani en doğru onun yapması lazım ama videodaki seslendirmede şunu diyorlar;

thigh ve calf için faydalıdır.

şimdi ne anlamalıyım ben bundan!

seslendirmedeki bilgiye göre zenci adamın yaptığı doğru ve calf ile arka baldırların gelişmesi için onun gibi yapman lazım

yoksa leap up tan bir farkı kalmaz.

hem zenci adam ile Timur Ağabey'in kollarını kullanması da bir garip

biri kollarını yukarı atıyor, diğeri ise ileri doğru daireler çiziyor.

Hatta diğer zenci ise kollarıyla geri geri daireler çiziyor.

Valla anlamadım gitti ve alt yazıyı yazarken en çok burada zorlanacağız galiba.

( Zenciyi biz beşiktaşlılar aşağılamak için kullanamayız. lütfen takılmayınız )

çünkü hepimiz, Majesteleri'nin çocukken çektiği sıkıntıları ve Iverson'ın lise yıllarını okurken ağlarız

çünkü hepimiz zenciyiz

kardeş seni gayet ii anladım.Şu anda adı aklıma gelmior ama dizin hemen üstündeki kaslar için faydalıdır bu thrust ups.Yapman gereken dizlerini kırmadan ve olabildiince yukselmeye calısarak seri bir şekilde yere iner inmez zıplamayı tekrarlamak ve bunu yaparken de kollarını kullanmak.Kollarını yukarıdan aşşağıya doğru yahut aşağıdan yukarı doğru daireler çizerek kullanabilirsin(zaten seslendiren adam da öle dio) o 2 adamın farklı yapmasının sebebi de bu zaten alternatifin war demek istiolarAyrıca kendim de şahid oldum normal zıplamayla kollarımla daire çizerek zıplamanın dağlar kadar farkı olduunu keşfettim.kollar bayaa katkı yapıor ii zıplamada .hadi kolay gelsin umarım işini görmüştür.

• beyler benim anlamadıım bişi war.Zıplamada esneklik diosunuz ya,nedir bu kast ettiğiniz esneklikten?
  • Slm bilen arkadaslara bse sormaq istiorum .. Yaş 17 boyum 1.98 kilom 76 * potaya rahatlıkla asılabiliyorum ama bi türlü smaç vuramıyorum * ..eğer air alert programını uygularsam smaç vurabilirmiyim_? garanti sonuç verirmi..* LüTFen AciL YaRDıMmM Plss ..!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_gökay -- 12 Şubat 2009; 14:29:49 >
  • slm.öncelikle fiziksel olarak süpersin maşallah Şu durumda potaya asılabiliorm diosun o zmn senin pek bi şeye ihtiyacın kalmamıs demektir.Hem de rahatlıkla asılabildiğine göre kesinlikle çok rahat bi şekilde smaç vurabilirsin hatta düzle sınırlı bile deil düzü hawada karada wurursun eger yaparsan da başka smaç çeşitleri yapmak sana kalmıs.Hemen başla!(20-35+) cm arası arttırdıgı kesindir
  • Öncelikle çok TeŞkkRLeR airalert ...Son bi sorum dha olcaktı bu program haftada üç gün mü uygulanıo_?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_gökay -- 13 Şubat 2009; 23:19:11 >
  • bişi diil yardım etmek kanımda war.Evet haftada 3 gun yapılıo fakat 15.haftada 4 gun yapıosun istersen cizelgeyi felan atarım sana lazımsa msn adresini pmyle bildir yardımcı olurum.1-3-5-7-9-11-13 haftaları pzt-crs-cuma 2-4-6-8-10-12-14 ise salı-crs-pers yapılacak.Fakat ben air alert 4 yapıorm 3 yerine aynı werımı alıorm hem de kendimi daha az kasarak.Sana da air alert 4 tawsiye eder!m kal saglıcakla!

Evvelden beridir çembere değemem(en fazla panyanın 7-8 cm üstü )ki iyi bir basketbol geçmişim vardır. Zaten son 3 senedir antreman yapmışlığımda yok

Bu programı harfi harfiyen değilde kafama göre uygulasam azcıkta olsa bir sonuç elde edebilirmiyim ki Tabiki mutlaka bir fark olur ama yakşalık ne kadarlık bir etkisi olur acaba? Birde duruş bozukluğuna faydası dokunur mu?

• sLm airalert.. pm attımda sorun oldu hrhalde bn msn i yazdım eklersen sewinirim by_gokay@hotmail.com
  • tmm gökaycım ekledim msnni
  • mic_Check alıntı yapamıorm k.bakma.Bi kere önce kilo wermeye başlasan ii edersin tabi senin tercihin ama boyuna göre bayaa bi fazla kilon war ondan dolayı panyayı 7-8 cm geciosun gene ii bi kilo wersen mesela 85 felan olsan değersin gibi gelio bana cunku kilolar seni assa cekio nese özel hayata saygı.Ama kafama göre yaparsam faydası olur mu demişsin kafama göreden kastın eğer mesela adam 2 set 50 diosa sen 2 şer set 30 yapıosan tabii ki faydası olur adamlar da zaten gercekci bi sonuc olarak yazmamıs onlar da biraz sallamıs ama sen yapabildiin kadar yap gene de ama yani uç skorlar şeklinde olmasın adam 2 set 50 diosa sen 2 set 10 yaparsan panyayı 7-8 cm gecmeye dewam edersin.Bi de duruş bozukluu demişsin onu anlayamadım ama anladıım kambur mu duruyosun ondan bahsediosan zannetmiorm faydası olmaz.Otururken felan dik durmaya calıs bi de fizik tedaviye felan git yardımcı olurlar

• quote:

Orjinalden alıntı: airalert

mic_Check alıntı yapamıorm k.bakma.Bi kere önce kilo wermeye başlasan ii edersin tabi senin tercihin ama boyuna göre bayaa bi fazla kilon war ondan dolayı panyayı 7-8 cm geciosun gene ii bi kilo wersen mesela 85 felan olsan değersin gibi gelio bana cunku kilolar seni assa cekio nese özel hayata saygı.Ama kafama göre yaparsam faydası olur mu demişsin kafama göreden kastın eğer mesela adam 2 set 50 diosa sen 2 şer set 30 yapıosan tabii ki faydası olur adamlar da zaten gercekci bi sonuc olarak yazmamıs onlar da biraz sallamıs ama sen yapabildiin kadar yap gene de ama yani uç skorlar şeklinde olmasın adam 2 set 50 diosa sen 2 set 10 yaparsan panyayı 7-8 cm gecmeye dewam edersin.Bi de duruş bozukluu demişsin onu anlayamadım ama anladıım kambur mu duruyosun ondan bahsediosan zannetmiorm faydası olmaz.Otururken felan dik durmaya calıs bi de fizik tedaviye felan git yardımcı olurlar

Evet kilolar sorun ama kurtulamıyorum işte Antremanları kafama göre uygulamaktan kastım da mesela haftada 3 gün denmiş ben bunu bazen 2 gün bazen haftada 1 bazen hergün yani kafam ne zaman eserse yapsam faydası dokunurmu Yani aslında programı tam uygulasamda bana pek bir faydası dokunmayacak çünkü artık klüplerde veya amatör-yarı amatör oynamak gibi bir düşüncem yok. Yani tamamen antreman olsun diye ve ara sıra maç yaparken rahat olayım diye. Böyle oluncada fazla antreman kastırma gereğide hissetmiyorum onun için az az ve düzensiz yapsam bana ne kadar faydası dokunur bunu merak ettim

Duruş bozukluğunda da ciddi anlamda kamburluk sorunum var. 2-3 sene önce gitmiştim fizik tedaviye ve bana kesinlikle basketbol oynamamı yasaklamıştı. Bunun yanında bir takım egzersizlerde vermişti ama hiç birisini uygulamamıştım. İşte umut dünyası belki faydası dokunuyordur diyede sorayım dedim

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.