Şimdi Ara

Ailesi Kısa Olup Kendi Uzun Olanlar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
9.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Babam 1.70

Ben: 184

Uzamaya devam ediyorum, 20 yaşındayım daha sakalım bile yok :)

(Bu arada hormon testi falan da yaptırdım, sıkıntı yok sadece geç ergenlikmiş.)
  • anne 1. 57 58 baba 1.65 civarı.Ben 181 182 arasıyım.Abim 171.Sütü ben hep içerdim abim içmezdi küçükken.Ergenliğim pc başında geçti sporla aram hiç olmadı.Anne baba sülalede şuan 1 tane aklıma geliyor benden uzun olan kuzenim oda 185 civarı.Onunda annesi babası 170 yok.Sanırım genetik ve birazda beslenmeyle alakalı arkadaşım.Tabi sporun da etkisi vardır ama her bünyede aynı oranda etki göstermiyor.Tek yumurta ikizlerinin bile 2 3 cm farkları olabiliyor.
  • Bu hedef boy formülü bir tek damnhomie de birde bende mi tutuyor yahu?
    Masallah tıpta ki formül de artık geçerli sayılmayacak sayenizde.
  • Bizde herkes eşit boyda basketbol oyna süt iç bol bol bizim okulda bir kız vardı süt içe içe upuzun boylu insan kendisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Big Booble

Bizde herkes eşit boyda basketbol oyna süt iç bol bol bizim okulda bir kız vardı süt içe içe upuzun boylu insan kendisi

9. sınıftan beri süt delisiyim zaten, ondan öncede ara ara içiyodum geç mi kaldım süt içmek için anlamadım ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DamnHomie

quote:

Bizde herkes eşit boyda basketbol oyna süt iç bol bol bizim okulda bir kız vardı süt içe içe upuzun boylu insan kendisi

9. sınıftan beri süt delisiyim zaten, ondan öncede ara ara içiyodum geç mi kaldım süt içmek için anlamadım ki...

Kendimi bildim bileli baya zayıfım. Bi deri bi kemik derler ya aynen öyle. Yemek yeme alışkanlığım yoktur yani. Küçükken peynirden bir şekilde nefret etmişim en son ne zaman yedim hatırlamıyorum. Sanırım 4 ya da 5 yaşında yedim. Babam 170 annem 155 ben 185. Süt içmişliğim vardır ama ortalamaya vursan haftada 1 bardak etmemiştir. Aynı zamanda fakir bir aileydik. Genetik desen değil, beslenme desen hiç değil. Belki çekinik genlerden gelme bir şey bilmiyorum. Aslında boyum uzun değil ama olması gerekenden baya uzun, anlatmaya çalıştığım şey bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: delisakir6

Anne 148

Baba 174

Ben 167-168

sülalede en uzun amcam 179 ama diğer amcalar 165-174 arası

Anne tarafı 160-165

Hedef boy formülüne göre 0 sapma ile doğru çıkıyor sonuç.

(Baba boyu+ anne boyu+13) /2 = 167.5

7 cm sapma payı olur.

Genetik ve çevresel koşullar iyiyse +7 ye kadar artış oluyormuş kötüyse -7

Benimki ortalamalarından 16 santim daha uzun hocam o nasıl oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Erich Fromm

quote:

Orijinalden alıntı: DamnHomie

quote:

Kendimi bildim bileli baya zayıfım. Bi deri bi kemik derler ya aynen öyle. Yemek yeme alışkanlığım yoktur yani. Küçükken peynirden bir şekilde nefret etmişim en son ne zaman yedim hatırlamıyorum. Sanırım 4 ya da 5 yaşında yedim. Babam 170 annem 155 ben 185. Süt içmişliğim vardır ama ortalamaya vursan haftada 1 bardak etmemiştir. Aynı zamanda fakir bir aileydik. Genetik desen değil, beslenme desen hiç değil. Belki çekinik genlerden gelme bir şey bilmiyorum. Aslında boyum uzun değil ama olması gerekenden baya uzun, anlatmaya çalıştığım şey bu.

Bence şans işi ya,zaten küçüklükten beri hep kısaydım, kısa doğdum, kısa büyüdüm, ama yinede aklıma geliyo her gün spor yapıp süt içseydim 5-10 cm daha uzun olabilirmiydim diye,12. sınıftan sonra saldım çünkü uzamaz diye ki uzamadıda hiç, aralıkta 20 olucam :/

• İddialıyım annem 1.52 babam 1.63 ben 1.79'um

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne zaman ergenliğe girdin hocam

• Hormonlu gida? Sekli bozuk oluyor bence yeni nesilin tamam iri de yani normal bi irilik yok goze kotu geliyo

• babam 1.84 annem 1.55 ben 1.70
  • quote:

Orijinalden alıntı: XXX Tentacion

Hem anne tarafından köklere, hem baba tarafından köklere bakıp konuşabilirsin. Babam annem 170, ben 184üm kardeşim 192, yani tam bahsettiğin kişilerdeniz. Babam kısa olsa da anne tarafından daha eski kuşaklarımız uzun baya, uzunluk buradan geliyor. Dayım 2 metre, ekmeğini kuzenler baya yiyor mesela. Hatta erkek kuzenler arasında 190'dan kısa kimse yok, kızlar arasında da 176'dan kısası yok. Tüm sülale kısa olup kendileri uzun olanlar diğer faktörlerdendir.

bir erkek annesinden en az 15 cm uzun olur zaten.
  • quote:

quote:

Anne 148

Baba 174

Ben 167-168

Anne tarafı 160-165

7 cm sapma payı olur.

Dediğim formülden çıkan sonuca +7 ekledin ve sen bundan 16 cm daha uzunsun öyle mi? Ailede mutlaka uzun birileri vardir dedenin kardeşleri nasıldı mesela veya anneannenin ve onun kardeşleri uzundur muhtemelen.

Bende formülün doğru sonuç vermesinin nedeni ailede boylarda hep benzerlik var. Yani baba tarafı hep 174 cm felan. Anne tarafında da boylar hep 160 civari. Sapma yok fabrikasyon gibi. İyi şartlarda yaşadım ama kardeşimde bende 170 olamadik bile.

• Sütle olsaydı ben 1.70 kalmazdım. Benim içtiğim sütü kimse içmemiştir. Benim gibi sülale pigmelerden oluşuyorsa yapacak pek birşeyin yok. Kod bozuk genetiğine s.... sülalesinde.
  • quote:

quote:

quote:

Anne 148

Baba 174

Ben 167-168

Anne tarafı 160-165

7 cm sapma payı olur.

Dediğim formülden çıkan sonuca +7 ekledin ve sen bundan 16 cm daha uzunsun öyle mi? Ailede mutlaka uzun birileri vardir dedenin kardeşleri nasıldı mesela veya anneannenin ve onun kardeşleri uzundur muhtemelen.

Bende formülün doğru sonuç vermesinin nedeni ailede boylarda hep benzerlik var. Yani baba tarafı hep 174 cm felan. Anne tarafında da boylar hep 160 civari. Sapma yok fabrikasyon gibi. İyi şartlarda yaşadım ama kardeşimde bende 170 olamadik bile.

Yok hocam anne tarafında 172 filan en uzun genel olarak 170 altı ama. Baba tarafı dede, dedenin babası kardeşleri filan 170-175 arası

"Ortalamadan" 16 cm uzunum diye belirtmiştim yalnız hocam, +7den değil ortalamalarından :)

• anne 1.65
    baba 1.65
    abi 1.80
    ben 1.90

yeni nesil daha uzun oluyor sanırım
  • Erich Fromm kullanıcısına yanıt
    Tamam sonuçta olabileceğin en uzun boydan bile 2.5 cm uzunsun.Formüle göre konuşuyorum.

Birde şu var; benden kısa arkadaş 168 olduğunu söylüyordu ben 168 im. Babam 177 yım dedi gel ölçelim dedim 173.5 çıktı. Böyle hatalar varsa eğer senin verdiğin rakamlarda boyun formüle uyuyor olabilir yani bir sıkıntı yok. Birde artık büyüme hormonu eksikliği varsa çocukta tedavi ediyor devlet. Türkiyede çok fazla sayıda çocukta büyümr hormonu eksikliği varmış. Ancak ortadoğu insanı cahil olduğu için aileler doktora götürmüyor çocuklarını. Keşke anne babalarımız daha duyarlı olsalar.

Ünide benden 3-4 yaş küçük kızlar benden uzun. Erkekler arasinda sikinti olmuyor fazla ama insan kendisine soruyor bende bir sorun mu var benim bileklerim neden ince boyum neden kisa diye. Mesela kizlarin neredeyse hepsi uzun boylu erkek isterler, topuklu giydikleri icin topuk farki koyarlar yani bana en fazla 160 lik kizlar bakacak dusunsene?
    165 boyunda bir kiz var gidemiyorum yanina ablasi da gecen 185-190 adamla evlenmis amatör kümede kaleci. O kiz da uzun erkek istiyor kesin. Adini google e yazsam instada begendigi fotolar cikiyor galiba hep 180+....

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.