Şimdi Ara

Aileniz zengin değilse bu hayattan zevk alamazsınız (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
23
Favori
10.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Para dışardan göründüğü gibi huzur felan değildir.Bunu züğürt tesellesi olarak ele almayın,gerçeği bu.Jipler,yatlar,katlar bunlar elbette gösterişli ve insanların hayatlarında istedikleri şey.Ama hayatında nihai hedefin bunlarsa sana kolay gelsin,cogunu alamayacaksın.Çünkü aynı amaç için dünyada değiliz.Bazısı geride iz bırakır bazısı para.İz bırakan olmalısın,kurtardıgın hayatlarla veya bulduğun,icat ettiğin yeniliklerle hatırlanmalısın,baba parası yiyen bir zampara olarak mı hatırlanmak istiyorsun?
    P.S=dediklerim belki de boş gelecek ama;gerçeği anladıgında insallah çok geç olmaz.Olursa ben niye çabalamak yerine zengin olsam nasıl olurdu diye düşündüm dersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cago135 -- 18 Ekim 2013; 10:14:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heatrash

quote:

Orijinalden alıntı: AllahDiyenElYayi

Halimize şükretmek lazım sakat doğanlar falanda var

daha fazlasını istemek yerine neden şükredelim

Her şey istemekle olmaz.
  • Gençken enerjin ve zamanın var ama para yok, yaşlanınca para var, zaman var ama enerji yok değil mi? Ya da belki de zaman da olmayacak. Aynen ben de senin gibi bu duruma sinir oluyorum. 30yaşına kadar doğru düzgün para geçmeyecek elime, o zamana kadar gece gündüz çalışmam gerekiyor ama para kazanmaya başlayınca yine gece gündüz çalışacağım. Bu çok sinir bozucu. Ama en azından çocuklarıma iyi bi hayat verebilirim belki. Her şeyin hayırlısı. Bizden daha kötü durumda insanlar var. Ailem niye zengin değil diyoruz ama ya onlar olmasaydı, onlar olmadan parayı ne yapayım.

Her şeyin daha fazlasını da iste tabi ki ve daha iyisi için çabala, ama elindekiler için de şükret.
  • Aldığınız para sadece aileden gelen ve bir miktar da devlet kredisi demişin. Ben evden para istemiyorum sadece kyk parasını kullanıyorum babam onuda elimden alıyor. İşin parasında değilim ama benimde mutlu olmam için geleceğe dair hayal kurabilmem lazım. 19 yaşında günde ortalama 2 tl harcıyorken 25 yaşında on bin tl maaşım olsa ne olur ben hemen yarın mutlu olmak istiyorum ama yok arkadaş illa gelip çomak sokacaklar.
  • başlığa +1

• haklısın kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stones

O zengin kesim diye bahsettiğiniz kısımların hiç mi aşağılara çöktüğünü görmediniz? Veya hayatı hızlı yaşayıp erken yaşta vefat edenler..

Para insanı değiştiriyor, kimin nasıl olacağını kestiremiyorsunuz.

Benim eşim 112'de çalışıyor, gittiği kazaların bir çoğu son model Bmw, Mercedes kazasında vefat eden gençler. Alayı kamyon altına girmiş, yan yatmış, takla atmış vs. Siz de böyle bir hayat ister miydiniz?

Bir çoğunda para var ancak huzur yok. Ve şundan emin olun, 30 ve üstü yaşlara geldiklerinde mutluluk onlar için uzak oluyor. İstisnalar var ancak kaideyi bozmaz.

Siz madalyonun diğer tarafına bakmıyorsunuz tabi çünkü kendinizi elit kategorisinde görmek istiyorsunuz. Beterin beteri var..
    Çok doğru.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuuce91

Gençken enerjin ve zamanın var ama para yok, yaşlanınca para var, zaman var ama enerji yok değil mi? Ya da belki de zaman da olmayacak. Aynen ben de senin gibi bu duruma sinir oluyorum. 30yaşına kadar doğru düzgün para geçmeyecek elime, o zamana kadar gece gündüz çalışmam gerekiyor ama para kazanmaya başlayınca yine gece gündüz çalışacağım. Bu çok sinir bozucu. Ama en azından çocuklarıma iyi bi hayat verebilirim belki. Her şeyin hayırlısı. Bizden daha kötü durumda insanlar var. Ailem niye zengin değil diyoruz ama ya onlar olmasaydı, onlar olmadan parayı ne yapayım.

Her şeyin daha fazlasını da iste tabi ki ve daha iyisi için çabala, ama elindekiler için de şükret.

Tabiki şükrediyorum, ama bu konuda irdelemek istediğim yer elimizdekilere şükretmek konusu değil. Aynen dediğin gibi, şuan zaman var enerji var ama para yok. Enerji-zaman-para üçlüsünün hepsini bir arada denk getirmek için zengin bir ailenin çocuğu olarak üniversite okuyor olmak lazım zannedersem.

• Çok haklısın kardeşim ben iktisat okudum öyle yada böyle askere gittim geldim,1 yıldır iş arıyorum hiçkimsem yok,torpilim yok bende çok iyi okuyamadım kendimide geliştiremedim mecbur kpss kursuna yazıldım oda olmassa ölümü bekliyecem hiç bi umudum yok hayata karşı.

Ortaokul mezunu bi tanıdığım var,akrabası 4 yıldızlı bi otelin sahibi bunuda müdür olarak başına geçirdi,adam 3 yıldır Büyük bi otelde Müdür ve sonuç olarak cv'sinede müdürlüğü ekliyor o adam artık heryerde müdür olur,adam daha faks çekmeyi bilmiyor ama müdür,bebek gibide bi eşi var ben ise iş bulamadım kpss çalışıyorum,bi kaç arkadaşım dışında hiçkimsem yok eskiden güzel bi hayatım vardı baya sosyaldim ama o dönemlerde bitti.

Babam Australia'da milyarder ciddiyim ama bi ekmeğini bile yemedim daha,sadece beni oraya al dil öğreneyim demiştim almadı orda evli,kardeşlerim var oranın en iyi üniverstesinde okudular,bitirir bitirmez bi işe girdiler refah seviyesi çok çok yüksek,kardeşim Dünya turu yapıyır her hafta Almanya,İtalyada fink atıyor bende Türkiyede küçük bi ilde iş güç arıyorum.

Tek Hayalim ne biliyormusun işe girip evlenmek,milyarlarca insanın yaptığı şey benim hayalim şu an,hiç kimsem yok tekbaşınayım bu hayatta.Sadece hastalığım yok diye allaha şükrediyorum ve ölümü bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Çok haklısın kardeşim ben iktisat okudum öyle yada böyle askere gittim geldim,1 yıldır iş arıyorum hiçkimsem yok,torpilim yok bende çok iyi okuyamadım kendimide geliştiremedim mecbur kpss kursuna yazıldım oda olmassa ölümü bekliyecem hiç bi umudum yok hayata karşı.

Ortaokul mezunu bi tanıdığım var,akrabası 4 yıldızlı bi otelin sahibi bunuda müdür olarak başına geçirdi,adam 3 yıldır Büyük bi otelde Müdür ve sonuç olarak cv'sinede müdürlüğü ekliyor o adam artık heryerde müdür olur,adam daha faks çekmeyi bilmiyor ama müdür,bebek gibide bi eşi var ben ise iş bulamadım kpss çalışıyorum,bi kaç arkadaşım dışında hiçkimsem yok eskiden güzel bi hayatım vardı baya sosyaldim ama o dönemlerde bitti.

Babam Australia'da milyarder ciddiyim ama bi ekmeğini bile yemedim daha,sadece beni oraya al dil öğreneyim demiştim almadı orda evli,kardeşlerim var oranın en iyi üniverstesinde okudular,bitirir bitirmez bi işe girdiler refah seviyesi çok çok yüksek,kardeşim Dünya turu yapıyır her hafta Almanya,İtalyada fink atıyor bende Türkiyede küçük bi ilde iş güç arıyorum.

Tek Hayalim ne biliyormusun işe girip evlenmek,milyarlarca insanın yaptığı şey benim hayalim şu an,hiç kimsem yok tekbaşınayım bu hayatta.Sadece hastalığım yok diye allaha şükrediyorum ve ölümü bekliyorum.

Aynen dediğin gibi kardeş, adam zengin olduğu için iyi bir yere gidiyor, sonra da onu cv'sine ekliyor, katladıkça katlıyor kendini. Bir dahaki başvuracağı yere ortaokul mezunu olarak değil, bilmemnerenin müdürlüğünü yapmış birisi olarak başvurucak mesela dediğin kişi.

• quote:

Çok haklısın kardeşim ben iktisat okudum öyle yada böyle askere gittim geldim,1 yıldır iş arıyorum hiçkimsem yok,torpilim yok bende çok iyi okuyamadım kendimide geliştiremedim mecbur kpss kursuna yazıldım oda olmassa ölümü bekliyecem hiç bi umudum yok hayata karşı.

Sen bi ara hastane'de müdürüm , kızlar peşimden koşuyor demiyor muydun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAF8922F7 -- 18 Ekim 2013; 15:59:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dont know

quote:

Orijinalden alıntı: tuuce91

Gençken enerjin ve zamanın var ama para yok, yaşlanınca para var, zaman var ama enerji yok değil mi? Ya da belki de zaman da olmayacak. Aynen ben de senin gibi bu duruma sinir oluyorum. 30yaşına kadar doğru düzgün para geçmeyecek elime, o zamana kadar gece gündüz çalışmam gerekiyor ama para kazanmaya başlayınca yine gece gündüz çalışacağım. Bu çok sinir bozucu. Ama en azından çocuklarıma iyi bi hayat verebilirim belki. Her şeyin hayırlısı. Bizden daha kötü durumda insanlar var. Ailem niye zengin değil diyoruz ama ya onlar olmasaydı, onlar olmadan parayı ne yapayım.

Tabiki şükrediyorum, ama bu konuda irdelemek istediğim yer elimizdekilere şükretmek konusu değil. Aynen dediğin gibi, şuan zaman var enerji var ama para yok. Enerji-zaman-para üçlüsünün hepsini bir arada denk getirmek için zengin bir ailenin çocuğu olarak üniversite okuyor olmak lazım zannedersem.

Evet 3ü 1 arada olması için ailenin durumu daha iyi olmalı ama yapacak bir şey yok. İmkansız diye bir şey yoktur deriz hep ama ailemizi değiştiremeyiz, ya da babanın işini değiştirip de zengin olamayız. Yani ailenle ilgili bir şey yapamazsın bu saatten sonra, sen kendinle ilgilenmeye çalış, part time iş bul mesela, biraz zamanın azalır ama maddi yönden rahatlarsın. Olmasını istediğin şeyler için makul çözümler bulabilirsin.

• Başlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayreon

quote:

Sen bi ara hastane'de müdürüm , kızlar peşimden koşuyor demiyor muydun?

evet ama müdürüm değil yöneticiyim demişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stones

O zengin kesim diye bahsettiğiniz kısımların hiç mi aşağılara çöktüğünü görmediniz? Veya hayatı hızlı yaşayıp erken yaşta vefat edenler..

Para insanı değiştiriyor, kimin nasıl olacağını kestiremiyorsunuz.

Benim eşim 112'de çalışıyor, gittiği kazaların bir çoğu son model Bmw, Mercedes kazasında vefat eden gençler. Alayı kamyon altına girmiş, yan yatmış, takla atmış vs. Siz de böyle bir hayat ister miydiniz?

Bir çoğunda para var ancak huzur yok. Ve şundan emin olun, 30 ve üstü yaşlara geldiklerinde mutluluk onlar için uzak oluyor. İstisnalar var ancak kaideyi bozmaz.

Siz madalyonun diğer tarafına bakmıyorsunuz tabi çünkü kendinizi elit kategorisinde görmek istiyorsunuz. Beterin beteri var..

Fakir edebiyatı tamamıyla bu..
    Zengin olup huzuru olan, sağlıklı olan tonla insan var. Ha problemi illa vardır, fakir insanın çok daha fazla sorunu var.

Hastalığı var özel sigortası olmadığı için randevu alıyor hastaneden. Bazen 1-2 ay sonraya veriyorlar... Adam kanser belki testler yapılması lazım 2 ay bekliyor.. Bu mu mutluluk ? Çıkın devlet hastanelerine gidin bakalım konuşun insanlarla hem maddi durumları iyi değil hem de oralarda sürünüyorlar..

Tonla şey var böyle.. O yüzden fakir edebiyatı yapmayın lütfen.

Ailesi zengin olup, cebinde iyi parası olan ve arkadaşlarıyla şu an beyoğlunda takılıp, kanyonda alıveriş yapıp sonra arabalarıyla Ataşehirdeki evlerine giden arkadaş grupları gerçekten şanslılar.. Eğitimlerini Amerika'da alacak büyük bir kısmı zaten. Türkiye'yede de iyi işlerden başlarlar iyi yerlerde okudukları için. Haliyle maddi durumları yine aynı olacak...

• Hep şükredelim.Bence şükretmek fakirleri susturmak için uydurulmuş bir şey.
  • Freaky Romeo kullanıcısına yanıt
    çok doğru bir söz bu katılıyorum ben 4 sene mağaza sektöründe çalıştım babam memur elinden bişey gelmiyor gece 12,30 gibi eve girdiğimi biliyorum işten gelip yatıp ertesi sabah tekrar işe gidiyordum insanların triplerini çekiyordum ben biliyorum asla bmw sahibi olamıycağımı çok pahalıda değil istediğim bmw modelleri e36 eski kasa ama alamam ayda 1000 tl kazancam nereye gidersem gidiiyim niye çıktın bu işten niye bizle çalışmak istiyorsun verdikleri para 1000 tl ortalama her yer bende isterim yazları tatile gitmek deniz kum güneş avrupa seyehati arkadaslarımla sürekli gezmek ama hic birisi olmuycak askere gidicem askerden sonra iş bulma kaygısı yaşıycam
  • quote:

Allah yardımcınız olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: dont know

haksız mıyım, istisnalar hariç tabi. bi tane uyuz bi çocuk vardı ingiliz, yahoo'ya uygulama satmış. 30 milyon dolar almış, daha 16 yaşında. bu tarz tipleri tenzih ediyorum. nitekim ben o kadar zeki birisi değilim. belki de yönlendiricim yoktur, çok da kötü değilim çünkü. neyse konumuza dönecek olursak siz diyelim ki çok zekisiniz, burs felan alamıyorsunuz ama diyelim ki tıp fakültesinde okuyorsunuz. yada şöyle iyi bir mühendislik, ama türkiyede ilk 100e girememişsiniz ve bursunuz yok, aldığınız para sadece aileden gelen ve bir miktar da devlet kredisi.
    soruyorum size hayattan zevk alabilir misiniz bu durumda. benim arkadaşlarım var şuanda, adamlar dünyayı geziyor, şuan nerede olduğunu bilmediğim arkadaşım var. hepsi baba parası, ama ileride cv'lerine yazacakları bir ton şey biriktiriyorlar aynı zamanda, onların çocukları da aynı düzeni devam ettirecekler. onlar da çocukken iphone alıp okula jiple bırakılacaklar. bense orta direk bir aileden geliyorum. şuan iphoneum yok, jipimiz olmadı hiç. şöyle bir kız arkadaşım olsun da onu gezdireyim diyecek bir param yok, param kendime zor yetiyor. ama arkadaşlarım bu konuda rahat, babası belki de aylık 3-4 bin lira para gönderiyor oğluna, o rahat okumasın da ben mi okuyayım. bense okulu bitirince iş bulma derdindeyim. iş bulursam ne ala, daha bulamazsam bide o durum var. ben ileride ne kadar başarılı olursam olayım, bu iğrenç rezil çocukluğu silemeyeceğim, geri dönüşü yok, artık yaşandı, ve zaman geriye akmıyor ne yazık ki. ama ileride çalışarak kendi çocuklarımı rahat yaşatma şansım var. ama yine bu adaletsiz dünya ileride de düdükler mi beni diye düşünmeden edemiyorum. siz edebiliyor musunuz?

Hocam aynı senin gibi düşünüyorum ama başıma şöyle bi olay geldi. Lise stajında(kız meslek/yiyecek-içecek mezunuyum) mutfakta çalışırken 15 yaşında bir çocuk daha vardı benim yanımda. O 11 yaşından beri bulaşık yıkayan, okuması yazması doğru düzgün olmayan bir çocuktu. Açıktan ilkokul diploması almak için sınavlara gidiyordu. En büyük abisini askerler öldürmüş, Mardin'den İzmir'e yerleşmişler. Tüm kardeşleri kendisi gibi, o da 12saat bulaşık yıkayıp hayatını geçindirmeye çalışıyordu. Ben senin düşündüğün şeyleri düşünüp kafamda kurarken, çocuk ufacık şeylerle mutlu oluyor, aç kalmadıkları için o haline şükür ediyordu. Ben o zaman anladım ne kadar normal bir ailede yetiştiğimi. Sağlıklıyım, geçim sıkıntımız yok, huzurlu bir ailedeyim fakat arsızlığımdan daha fazlasını istiyordum. Elbet çalışarak daha iyi yerlere gelebilirim fakat bu aç gözlülüğün boş olduğunu işte o çocuğu tanırken anladım. O çocukla kaynaştıkça ne sıkıntılar çektiğini, o yaşta ailesinin yükünün üstüne bindiğini öğrendim. Şükür ettim o an, her zaman daha iyisini isteme yüzsüzlüğünü gösteren insanoğlunun hiç kendinden beteri görmediğini o zaman anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göbek deliği pamukçuğu -- 18 Ekim 2013; 18:40:36 >

• Sadece parayla olmuyor hocam, ailenin bir arada olmasıda çok önemli. Aile birarada değilse paranında bir önemi olmuyor. Hayat çok boş geliyor, hep bir yanın eksik kalıyor ve bu boşluğu doldurmak için başka şeylere yöneliyorsun. Hayat zaten bu ne zaman her şey tam olmuş ki illa ki bişey eksik olacak.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.