Şimdi Ara

Aileniz ile Siyasi Görüşünüz Uyuşuyor Mu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
3.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: chatlck

burası LAİK bir ülke kardeş, isteyen istediği gibi camiisine gidip namaz kılar, isteyen de içkisini içer. sana giren çıkan mı var?

HAYIRlı iş yapmak isteyen camianın içki ile alakası olamaz. Müslümansan içki ile hayır yapamazsın. Benim zoruma giden haram ile helalin tamamen eşitlenmesi durumudur. Mademki HAYIR işlemek istiyorsunuz o zaman gerçekten hayra yönelin. Haram işleyip hayır yaptım diyemezsiniz.

Oy olarak HAYIR vermek ile HAYIR işlemek farklı şeylerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • niye, müslüman içki içemiyor mu? müslüman bir insanın içki içmesi onu kafir yapmaz, günahkar yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatlck

niye, müslüman içki içemiyor mu? müslüman bir insanın içki içmesi onu kafir yapmaz, günahkar yapar.

Lafımı değiştirmeyin. Ben kâfir yapar demedim. Müslüman içki içerse farz namazını kılamaz. Dolayısıyla İslam'ın bir şartını hem de temeli oluşturan şartı yerine getirmemiş olur.

Eğer müslüman keyif almak için isteyerek içki içerse namazı da isteyerek bırakmış olur. Kur'an'daki bir emri keyfi olarak reddedip işine gelen taraflarını kabullenmek müslümanlığı tehlikeye düşürür.

Haramı helal saymak ise direkt müslümanı kâfir yapar. Tövbe edip Kelime-i Şehadet getirmek durumunda kalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akp de Allah var diye referandum yapsa siz sırf onlara inat hayır yok dersiniz ? Niye ak partili diye aktroll oluyor ? Sende muhaliftrollsün her şeye karşısınız ? Senin gibi insanların görüşüne saygısız bir evladı sevmemekte haklı tabi
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.