Şimdi Ara

Aileniz ile Siyasi Görüşünüz Uyuşuyor Mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
3.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bu konunun benzerini babanızla siyasi görüşünüz uyuşuyor mu diye açmıştım. Şimdi biraz daha geniş bir perspektiften bakmak istiyorum olaya

Benim anne ve anne tarafımla yüzde 100, hepsiyle uyuşuyor
    Babamla zıt, baba tarafıyla yüzde 50, bir kısmı ile uyuşuyor.
    Kardeşlerim de aynı siyasi görüşte benimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 5 Mart 2017; 20:39:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizimkiler kime oy atıyor bilmiyorum. Bundan yaklaşık 15 sene önce ilk kez oy kullanacağım zaman, siz kime atıyorsunuz diye sormuştum. Söylenmez demişlerdi. Beni yönlendirecekler mi diye kasıtlı olarak ben kime atayım demiştim, hangisine istiyorsan diye cevap vermişlerdi.

O günden beri kimseye hangi partiye oy atacağını veya siyasi görüşünü sormam. İsteyen istediğine atsın, hak bu sonuçta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz 5 kisiyiz 4u evet ben hayir diyorum ne kadar ugrassamda evete oy atacaklar.kendileri bilir .demokrasi var bizim evde xd

• quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

Biz 5 kisiyiz 4u evet ben hayir diyorum ne kadar ugrassamda evete oy atacaklar.kendileri bilir .demokrasi var bizim evde xd

Hocam siz çölde vaha olmuşsunuz

Bizde de 2 HAYIR, 1 EVET mi HAYIR mı atacağı belli olmayan AKPli var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 kişilik çekirdek ailede herkes farklı partiliydi son durum ne ben de bilmiyorum

• Bizim evde 2 hayır 1 evet var.

• 2 seçim öncesinde 3 farklı partiye oy gitti
    1 seçim öncesinde yine 3 farklı partiye +1 boş oy
    son seçimde 1 boş ve geri kalan 1 partiye
    referandumda şuan için hepimiz aynı oyu kullanacağız, belki 1 boş yine olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULU HAKANDAN istimdat

4 kişilik çekirdek ailede herkes farklı partiliydi son durum ne ben de bilmiyorum

Demokrasi konuşuyormuş o zaman

• Evet bire bir uyuşuyor.

Ben geçen haftaya kadar farklı yaklaşıyordum ama şimdi aynı noktada buluştuk. Babam yine soruyor hala evet mi diyorsun diye bugün.

Dedim fikrim değişti, aferün diyo ahaha.

Ama aile ile aynı fikirde buluşmak güzel bir his.

• Beni bilenler bilir doğrunun yanındarım, akp'nin karşısındayım.
    Benim aksime babam tam bir aktroll !!!!
    Allah yok diye referandum yapsalar, Akp Hayır, Chp Evet verse yine bu sefer hayır veririm diyor.
    Evlatlarından daha çok Erdoğan'ı seviyor. Sürekli A Haber izliyor, sürekli tartışıyoruz.

Bizim evde : 2 hayır, 1 evet var. Oy veremeyen kardeşimi sayarsak 3 hayır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OggyOgg -- 5 Mart 2017; 21:15:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1419oguzhan

Beni bilenler bilir doğrunun yanındarım, akp'nin karşısındayım.
    Allah yok diye referandum yapsalar, Akp Hayır, Chp Evet verse yine bu sefer hayır veririm diyor.
    Evlatlarından daha çok Erdoğan'ı seviyor. Sürekli A Haber izliyor, sürekli tartışıyoruz.

Aynı durum bizde de var, kendisine Akboy veya Akgezen diyorum arada atışıyoruz

• 4 kislik aileyiz ataturk sevgisini ben ailemden ogrendim 4 tane hayir da bizden kismetse.
    Anne tarafimdan olan yakup dedem eski ataturkculerden ama sonra ne olduysa yasi ilerleyince bu medya dolayisi ile rte fani oldu bu aralar baya yasi ilerledi siyaset falan ilgilenmiyor. 3 teyzemden biri akp li anne tarafimdan dolasiyla onun aileside akp li sadece. Diger butun sulale ataturkcu.
    Baba tarafimdan 1 kisi akp li babamin kardesi onu cozemedim neden oldugunu mustafa dedem ki o kadar ataturku seven bi adam garip bi durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imakenya dragons -- 5 Mart 2017; 21:22:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Erdoğan'ı karısı bu kadar sevmiyordur bak öyle diyorum.
    Bi ara evden gitti tartıştık :D
    Hatta dün de referandum tartışması yaptı. A haber arpası olmuş.
    Bi ara şey dedim Katar kralı ile Trabzon'dan uçtular, ertesi gün ormanlarda yangın çıktı kış günü.
    Bu gerçeklere de gülüyor sadece.
    Kanıtlanamazlara ise yalan diyor.

• mesajım silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strawberry Fields Forever -- 28 Ağustos 2020; 23:8:13 >
  • quote:

quote:

quote:

Bi ara şey dedim Katar kralı ile Trabzon'dan uçtular, ertesi gün ormanlarda yangın çıktı kış günü.

Sizdeki durum bizdekinden de kötüymüş.

Ya benim babam Erdoğan aşığı falan da değil, muhafazakar biri de değil, Ankara hukuk mezunu yani eğitimli biri. Şu dış güçler, yok Erdoğan bütün dünyaya karşı mevzularına da inanmıyor ama ilginç bir şekilde AKP hayranı.

Bizdeki gibi az vardır Erdoğana aşık olmayıp AKPye aşık olan

• Hepsiyle uyuşuyor. Evde kimse "ben şu partiyi tutuyorum" demez. Biz partiye değil, Türkiye'yi kimin ileri götüreceğini düşünüyorsak ona oy veririz.
  • Bizim ailedekiler akıllı,hiç bir partiyi ölümüne savunmazlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sizdeki durum bizdekinden de kötüymüş.

Ya benim babam Erdoğan aşığı falan da değil, muhafazakar biri de değil, Ankara hukuk mezunu yani eğitimli biri. Şu dış güçler, yok Erdoğan bütün dünyaya karşı mevzularına da inanmıyor ama ilginç bir şekilde AKP hayranı.

Bizdeki gibi az vardır Erdoğana aşık olmayıp AKPye aşık olan

Keşke böyle olsa, bi de askeri kültürden gelen biri kim kafasını nasıl yıkadı anlamıyorum.
    Son senelerde muhafazakarlığa da bağladı, bira lafını duysa adam çarpılmışa dönüyor.
    Benim kırmızı çizgim Erdoğan'dır diyor, haliyle ben de bu kırmızı çizgiyi sürekli aşıyorum.
    Bizdeki Akp aşkında değil kesinlikle, var yok Erdoğan diyor. Şaşıp kalıyorum.

• reguse kullanıcısına yanıt
    Bu tavırlarını göz önünde tutarak ailenin tarafını tahmin edebiliyorum.
    HAYIRlı bi aileden gelmişsin

• Babaannemler de bir kişi ümmetçi geri kalanı chp. Anneannemlerde ılımlı ak parti annem hariç. Ben parti tutmuyorum ama ak parti karşıtıyım diyebilirim. Anne tarafı Erdoğan'ı sevsede hayır için ikna ettim onları.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.