Şimdi Ara

Aileniz ile Siyasi Görüşünüz Uyuşuyor Mu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
3.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Judge JR.

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Orijinalden alıntı: Judge JR.

Ailecek hatta sülalecek ayniyizda dedem ve halamlar tarafi koyu akpli.4 5 kisi diyebilirim ve bunlar ikna edilecek gibide degiller.Parti batsada coksede son oy vereceklerden malesef.

İçimi rahatlatan şey RTEci tayfanin genelde yaşlı kesim olması.

onlar 10 seneye giderde biz kalanlar napacaz işte

Maalesef yapabilecegimiz tek şey yaptiklarinin ve yapacaklarinin hesabını öbür dünyada sormak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sülalemin %70 i akp li

%20 falan MHP

Geri kalan kısım da bi iki abi bı kaç kuzen ve ben

Bizim aile aşırı muhafazakar olduğu için daha fazla imam-hatip için başörtüsü için evet derler büyük ihtimal.

Babam reisci sayılır Ahaber, beyaz TV, 24, ülke TV den başka yerde haber dinlemez. Sürekli tartisiriz. Eskiden fanboy gibiydi. Artık ben mı etkiledim bilmiyorum ama eleştiriyor. Tabi hala reisci :)

• Hem anne hem baba tarafında, 1-2 aile akpli, gerisi full chp.O akpli olanlar da önceden chpliydi.
  • Babam Beyaz TV hariç geri kalanını izliyor beynin yıkanıyor deyip değiştiriyorum kanalı .

Cem Küçük'e falan bayılıyorlar.

Bizim aile akrabaların %30'u MHP geri kalanı AKP. Acayip siyasi tartışmaya girdiğimiz hatta yalnız kaldığım durumlar bile oldu.
  • saçma sapan bir sülalem var. bir kısmı kürtçü büyük bir kısmı da ümmetçi. öyle ki ışid'çi olanlar bile var. hatta geçenlerde ışid'e kaçan iki kız haberi vardı, o o....lar bizim köylü. sülalemde atatürkçü olup chp'ye oy atan tek kişiyim sanırım.
  • Babam sosyal demokrat, ben liberalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leto Atreides II

saçma sapan bir sülalem var. bir kısmı kürtçü büyük bir kısmı da ümmetçi. öyle ki ışid'çi olanlar bile var. hatta geçenlerde ışid'e kaçan iki kız haberi vardı, o o....lar bizim köylü. sülalemde atatürkçü olup chp'ye oy atan tek kişiyim sanırım.

Halime şükrettim

Sabırlar diliyorum size

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu ana kadar açık açık kime oy attıklarını sormadım ama baba tarafımda bir amcam hariç anne tarafında da bir dayım hariç fire yok.

• Bizde hiç chp li yoktur.
    Ev olarak Türk milliyetçisi olduğumuzdan Mhpliyiz (Bahçelispor değil karıştırmayalım), anne tarafının yarısı yine Mhp, yarısı öbür parti.
    Baba tarafını tümden kaybettik ama
  • Aile de ve akrabalar arasında chp'li yok. Ağırlıklı olarak Akp daha sonra da Mhp ve Sp.

• Bizde herkes ayrı bir telden çalıyor.

Annem MHP Kız kardeşim MHP Ben AKP Erkek kardeşim CHP

Ama referandum konusunda ortak karara vardık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Bizde herkes ayrı bir telden çalıyor.

Sizin ailenizin bu kadar çoksesli olmasını beklemiyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Bizde herkes ayrı bir telden çalıyor.

Sizin ailenizin bu kadar çoksesli olmasını beklemiyordum

Onlarda benim gibi birbirini tetikleyecek kararları tek bir mantık üzerine kurup bundan şaşmamak gibi bir takıntı yok.

Bir kere mantık açısından olması gereken yerine işime gelen kararı verirsem 36 yıllık yaşantının tamamını inkar etmiş olurum.

Kendimle çelişmemek için çok çaba harcıyorum. Bazen hoşuma gitmeyecek durumlara bile eldeki mantığa uyduğu için katlanmak durumunda kalıyorum aksi halde eleştirdiğim insanlardan farkım kalmaz çünkü.

• Babam koyu Ecevit'çidir.baba tarafı çoğu CHP.valideyi reisçi yaptım.hanım eski CHP yeni ak parti.kardeşlerim biri MHP ikisi CHP. Anne tarafım ekseriyeti ak parti.

• Bizim Aile çoğunlukla MHP li bazıları CHP. Atatürkçü ve milliyetçi. Benim Herhangi bir siyasi partiye yakınlığım yok.

AKP li olsa ailem kesinlikle bütün irtibatı koparırdim.

Evladım olsa evlatlıktan atardım. O kadar seviyorum bunları.

• Babam ülkücü, sülale muhafazakar akpli ama Atatürk'e saygılılar ya da bana öyle gözüküyorlar, ben ise Türkçüyüm dinin zerre önemi Yok, beni pek sevmezler 😬

• Baba eski 80 ler Ülkücüsü , Annem koyu Atatürkçü Chp.. Ben Mhp
  • Uplayalım, herkes yazarsa sevinirim

• Siyaseti batsın, facede paylaşımlarımı beğenmeyen bazı akrabalar babama ispiyonlamış yine, yine diyorum çünkü babam paylaşım yapma felan demişti dinlemeyedim.
    Çünkü akrabalar öyle anlamsız saçma paylaşımlar yapıyor ki, alayı da ak partili. Dün babamla bu yüzden tartıştım, ben senin baban değil miyim hem iş arıyon hem ne diye paylaşım yapıyon eleştiriyon felan.
    S.....m onların vereceği işi.
    İş verecekler diye yalamamız lazım anlayacağınız.
    Babam tartışırken bağırarak ulan ben devlet memuruyum dedi.
    Düşünün olayı artık, atılma korkusu var babamda.
    Ulan hadi sen 27 yıllık mühendissin, bende bir bok yok. Eee yalayıp yalayıp bir yerlere mi gelecez?
    İnadına hayır, inadına. Anam değil babam değil siyasetçiler, ama babamla arama giren tüm akrabaları o faceden silip paylaşımlarımı da görmelerini engellemeyi düşünüyorum.
    İsterlerse oradan nem kapıp bizi aileden sildi diye düşünsünler...
    Çocuk gibi babaya şikayet etmek neyin nesiyse ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 7 Mart 2017; 10:10:49 >

• Up

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.