Şimdi Ara

Aile faciası...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese Merhabalar. Bu gün eve haciz memuru ve avukat geldi. Karşımda memuru ve avukatı görünce şok oldum çünkü şimdiye kadar bankadan kredi çekmedim , kredi kartı kullanmadım ve herhangi bir borcum yoktu. Abimin ismini söyleyip haciz işlemlerini başlatmak istediler. Abim evli ve şehir dışında yaşıyor. Hiçbirşey yapamazsınız dedim onlarda zorluk çıkarırsam polis çağırmaları gerektiğini söylediler bende Kimliklerini sorup eve girmelerine izin verdim bana bütün belgeleri gösterdiler gösterdikleri belgede abimin bankaya borçlu olduğunu gördüm. Ancak onlara burada yaşamadığını söyledim onlarda ikametgahı burada görünüyor ve 1 hafta önce tebligat göndermişler ve annem mektup yada fatura sanıp imaz karşılığında belgeyi vermişler. Annem yaşlı olduğu için bu konular hiç bilmiyor ve aklına da böyle bir şey gelmemiş tebliğatı çekmeceye koyup orada unutmuş. Annem imza attığı için bizim eve haciz koyma hakları varmış. Annem rahatsız olduğu için polis yada bir avukat görürse fazla heyecanlanıp tansiyon ve şekeri yükselir diye arka odadan çıkarmadım.

Hemen abimi aradım ve icra memuruyla konuşturdum. Pek bir fayda sağlamadı. 3 ay önceki aldığım bilgisayara 100 tl fiyat biçtiler. Evi gezdiler klimaya 125tl fiyat biçtiler. Tüplü televizyona 25 lira dediler. zaten evde eşyaları toplasan 2 bin tl yapmaz evi gezmeye devam ederken Şoku üzerimden atıp tekrar abimi aradım. Abi adamların şakası yok götürecekler eşyaları dedim. tekrar avukatla konuşturdum ve çarşamba gününe kadar avukat süre verdi borcu ödemezseniz alıp gideriz eşyaları dedi. Evi gezmeyi bıraktılar ve bana bir kağıt imzalatmaya çalıştılar kağıdı okuduğumda beni kefil olarak göstereceklerini anladım imza atmadım. İmza atmazsam polis çağıracaklarını söylediler bende çağırın dedim. Daha sonradan bana çarşamba gününe kadar ödenmezse polisle birlikte gelip eşyaları alacağız dedi. evden hiç bir şey almadan gittiler.

Abimi aradım ödeyemiyorum borcumu dedi para yok dedi.Bir şey olmaz dedi. Ben yarın bir gün iş deyken Tekrar gelirlerse annem acillik olur çünkü zaten şeker ve tansiyon hastası. yarın işe gitmeye korkuyorum annemin başına bir şey gelecek diye. Asgari ücretle çalışıyorum ve bırakın borcu ay sonunu zor getiriyorum. Annemi bir hafta kalması için dayımgile götüreceğim gömesin diye gerçi gelince görecek de en azından o anı yaşamasın. Aklama hiçbir şey gelmiyor ne yapacağım gidip ikinci elciye eşyaları satsam daha icra memurundan daha iyi fiyat verirler. Ancak memur gitmeden öncede uyardı eşyayı kaçırırsan mal kaçırmaktan dolayı hapis yatarsın dedi. bu yüzdende aklama gelen tek şeyde işe yaramıyor.

İçimdekileri dökmek istedim kafayı yemek üzereyim.İnanın eşyalar umrumda değil yerde de yatarım ben ama bumu hak hukuk. Bana en çok koyan şey insanın kendi kardeşinin böyle bir şey yapası. O parayı aldı harcadı naptı hiç bilmiyorum ancak gelip benim evime haciz koyuyorlar. ne yapacağımı da bilemedim belki bir yol gösterecek birisi vardır diye buraya yazıyorum.

Eger yazım hatası yada forum kurallarına aykırı bir şey yaptıysam cahilligime verin çok özür dilerim. Herkese iyi akşamlar.

• nikisug N kullanıcısına yanıt
    eğer tekrar geleceklerse eşyaları birine emanet et tehlike geçene kadar şimdilik söyleyebileceğim bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikisug

Herkese Merhabalar. Bu gün eve haciz memuru ve avukat geldi. Karşımda memuru ve avukatı görünce şok oldum çünkü şimdiye kadar bankadan kredi çekmedim , kredi kartı kullanmadım ve herhangi bir borcum yoktu. Abimin ismini söyleyip haciz işlemlerini başlatmak istediler. Abim evli ve şehir dışında yaşıyor. Hiçbirşey yapamazsınız dedim onlarda zorluk çıkarırsam polis çağırmaları gerektiğini söylediler bende Kimliklerini sorup eve girmelerine izin verdim bana bütün belgeleri gösterdiler gösterdikleri belgede abimin bankaya borçlu olduğunu gördüm. Ancak onlara burada yaşamadığını söyledim onlarda ikametgahı burada görünüyor ve 1 hafta önce tebligat göndermişler ve annem mektup yada fatura sanıp imaz karşılığında belgeyi vermişler. Annem yaşlı olduğu için bu konular hiç bilmiyor ve aklına da böyle bir şey gelmemiş tebliğatı çekmeceye koyup orada unutmuş. Annem imza attığı için bizim eve haciz koyma hakları varmış. Annem rahatsız olduğu için polis yada bir avukat görürse fazla heyecanlanıp tansiyon ve şekeri yükselir diye arka odadan çıkarmadım.

Hemen abimi aradım ve icra memuruyla konuşturdum. Pek bir fayda sağlamadı. 3 ay önceki aldığım bilgisayara 100 tl fiyat biçtiler. Evi gezdiler klimaya 125tl fiyat biçtiler. Tüplü televizyona 25 lira dediler. zaten evde eşyaları toplasan 2 bin tl yapmaz evi gezmeye devam ederken Şoku üzerimden atıp tekrar abimi aradım. Abi adamların şakası yok götürecekler eşyaları dedim. tekrar avukatla konuşturdum ve çarşamba gününe kadar avukat süre verdi borcu ödemezseniz alıp gideriz eşyaları dedi. Evi gezmeyi bıraktılar ve bana bir kağıt imzalatmaya çalıştılar kağıdı okuduğumda beni kefil olarak göstereceklerini anladım imza atmadım. İmza atmazsam polis çağıracaklarını söylediler bende çağırın dedim. Daha sonradan bana çarşamba gününe kadar ödenmezse polisle birlikte gelip eşyaları alacağız dedi. evden hiç bir şey almadan gittiler.

Abimi aradım ödeyemiyorum borcumu dedi para yok dedi.Bir şey olmaz dedi. Ben yarın bir gün iş deyken Tekrar gelirlerse annem acillik olur çünkü zaten şeker ve tansiyon hastası. yarın işe gitmeye korkuyorum annemin başına bir şey gelecek diye. Asgari ücretle çalışıyorum ve bırakın borcu ay sonunu zor getiriyorum. Annemi bir hafta kalması için dayımgile götüreceğim gömesin diye gerçi gelince görecek de en azından o anı yaşamasın. Aklama hiçbir şey gelmiyor ne yapacağım gidip ikinci elciye eşyaları satsam daha icra memurundan daha iyi fiyat verirler. Ancak memur gitmeden öncede uyardı eşyayı kaçırırsan mal kaçırmaktan dolayı hapis yatarsın dedi. bu yüzdende aklama gelen tek şeyde işe yaramıyor.

İçimdekileri dökmek istedim kafayı yemek üzereyim.İnanın eşyalar umrumda değil yerde de yatarım ben ama bumu hak hukuk. Bana en çok koyan şey insanın kendi kardeşinin böyle bir şey yapası. O parayı aldı harcadı naptı hiç bilmiyorum ancak gelip benim evime haciz koyuyorlar. ne yapacağımı da bilemedim belki bir yol gösterecek birisi vardır diye buraya yazıyorum.

Eger yazım hatası yada forum kurallarına aykırı bir şey yaptıysam cahilligime verin çok özür dilerim. Herkese iyi akşamlar.

hocam eşyaları kaçırırsan başına daha büyük iş gelir eğer mebla büyük değilse evdeki eşyaları satıp üstüne eşten dostan borç alıp üstünü tamamlayarak borcu ödemeye bak yoksa aldıkları eşyalar faiz ve avukat masraflarını gider ana para borç olarak kalır ve abinin hapise girme reskide var uyarayım allah yardımcın olsun şimdiden

• Hocam çok geçmiş olsun. Yapılabilecek pek birsey yok gibi görünüyor. Ama umudunuzu kesmeyin abinizi arayın yanınıza gelsin. Beraber birşeyler düşünün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • borç ne kadar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar borcu 7bin tl imiş benim anlamadığım konu burada yaşamayan biri için nasıl bana icra geliyor neden kendilerine değilde bana geliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikisug -- 29 Eylül 2014; 22:17:53 >
  • Bana dolandırıcı gibi geldi onlar.İkamet göstermiş miş de , evi hacz edecekmiş miş de.Olaya bak.Borç abinin borcu seni bağlamaz.İkamet ile olmaz o işler.Önce nüfus müdürlüğüne git , kontrol ettir doğru mu söylemişler.O zaman her borcu olan gitsin bir evi ikamet göstersin gitsinler evi haczetsinler.Dikkatli olun tongaya gelmeyin.Bu tür işlerden anlayan bir akraba-dost varsa fikir danışın yardım alın.Bir daha gelirlerse polisi sen ara onların haberi olmasın.Polis suç üstü baskın yapsın bunlara.Yine de anneni dayınlara gönder.
  • hocam öncelikle şunu söyleyeyim, zorunda kalmadıkça artık eşya kaldırma olayı yok. hem avukatlar hem de onların işverenleri olan bankalar şirketler vs. buna pek yanaşmıyor. abinize söyleyin bankayla görüşüp borcunu taksitlendirmeyi önersin. biraz bankanın suyuna giderse durumum yoktu vs diye banka bunu mazur görecektir. şayet olur da eşyalarınızı kaldırırlarsa da istihkak iddiasında bulunun mallar onun değil benim bu yüzden kaldıramazsın diyerek. varsa yakınınızda bi hukukçu yada forumda bilgili bi kişi ona bi danışın derim. geçmiş olsun.

• Tek Kural Ahmet Kural kullanıcısına yanıt
    Bu hiç aklıma gelmemişti. Gerçekten bir daha kine polisi ben arıyacagım. Muhtarlıktan sordum abimin ikameti bizde görünüyormuş o konuda yalan söylemiyorlar tebligatıda annem imzaladıgı için bizim evi haciz etme yetkileri varmış. Bu durum için avukat tutacak maddi durumum yok devlet bana hiç yardımcı olmuyormu? icra dairesine mi gideyim ögrenmek için ?
  • quote:

Bu hiç aklıma gelmemişti. Gerçekten bir daha kine polisi ben arıyacagım. Muhtarlıktan sordum abimin ikameti bizde görünüyormuş o konuda yalan söylemiyorlar tebligatıda annem imzaladıgı için bizim evi haciz etme yetkileri varmış. Bu durum için avukat tutacak maddi durumum yok devlet bana hiç yardımcı olmuyormu? icra dairesine mi gideyim ögrenmek için ?

İkamet ile olmaz o işler.Annenin imza attığı kağıtta ne yazıyor?Bu ev benim üstümedir , içinde ki tüm eşyalar benimdir , oğluma kefilim ve evin haczedilmesini onaylıyorum mu yazıyor?
  • Tek Kural Ahmet Kural kullanıcısına yanıt
    hayır bunların hiçbiri yazmıyor sadece abimin borcu oldugunu yazıyor ve ödenmediği taktirde haciz işlemlerinin başlatılacağını yazıyor. İcra dairesinden gelen bir kağıt. bilgilendirme amaçlı. Annemde kağıdı aldım diye imza atmış.
  • quote:

hayır bunların hiçbiri yazmıyor sadece abimin borcu oldugunu yazıyor ve ödenmediği taktirde haciz işlemlerinin başlatılacağını yazıyor. İcra dairesinden gelen bir kağıt. bilgilendirme amaçlı. Annemde kağıdı aldım diye imza atmış.

O kağıdın bir önemi yok.Ev abinin değil , içindekiler abinin değil , annen veya sen abine kefil olmamışsın.Dolayısıyla hacz edemezler.Zaten gerçek avukat ve memur olduklarını da sanmıyorum.
  • quote:

Arkadasin dedigi gibi bankanin huyuna suyuna gidin. Borcu taksitlendirme yolunu teklif edin, banka bunu buyuk ihtimalle kabul edecektir. Abinize bu konulari aktarin, imza atmamaniz yerinde olmus bu arada. Evraklari yine de bir rica ile avukatlik burosuna gidip gosterebilir misiniz, ne olur ne olmaz. Artik memleket dolandirici kayniyor.. bundan emin olmak icin bankaya da sorabilirsiniz, haciz gonderme isleminiz oldu mi gibi.. cunku her bilgilerimize erisebiliyorlar vr bu yolla dolandiriyorlar insanlari. Cok gecmis olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bazen13 -- 29 Eylül 2014; 23:48:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bazen13

quote:

Arkadasin dedigi gibi bankanin huyuna suyuna gidin. Borcu taksitlendirme yolunu teklif edin, banka bunu buyuk ihtimalle kabul edecektir. Abinize bu konulari aktarin, imza atmamaniz yerinde olmus bu arada. Evraklari yine de bir rica ile avukatlik burosuna gidip gosterebilir misiniz, ne olur ne olmaz. Artik memleket dolandirici kayniyor.. bundan emin olmak icin bankaya da sorabilirsiniz, haciz gonderme isleminiz oldu mi gibi.. cunku her bilgilerimize erisebiliyorlar vr bu yolla dolandiriyorlar insanlari. Cok gecmis olsun.

Banka ile konuşmuş taksit yapmıyorlarmış zaten çok gecikmiş. İcra işlemi sonrasında tekrar yapılandırma yapılabilirmiş ancak. Bir daha böyle bir şey yaşamamak için ne yapmam gerek yani gidip burada yaşamıyor diye dava mı açmam gerek ? Allahım nasıl bir memleket oldu borcum yok kapıma dayanıyorlar benim olmayan borç için hacize geliyorlar. bu devlet işlerini zaten anlamam birde başıma bu çıktı.

• Arkadaşlar üşenmeyip cevap yazdığınız için çok saolun. birde şimdi aklıma geldi abime avukat demişki hesap numarası vereceğim ona yatıracaksınız demiş. Bende dolandırıcı olduklarından iyice şüpelenmeye başladım. Yarın adliyeye ve polise gideceğim. Ama abim inkar etmiyor borcu varmış ve bankadan aramışlar icraya verdik diye. bir soru sormak istiyorum şimdi Abim borcunu nereye ödiyecek ? Verdikleri hesap numarasına mı yoksa adliyeye gidip mi ödiyecek yoksa bankaya gidip bankaya mı ödiyecek ? cevap verirseniz çok sevinirim. tekrar çok saolun
  • Hocam bence siz direkt olarak polise, bu işleri bilen eden eşe dosta sorun soruşturun hiç vakit kaybetmeden. Polisler size yardımcı olucaktır evinizin yakınlarındaki karakola, emniyet müdürlüğüne gidin sorun kesinlikle. Açıkçası ben de şüphelendim durumdan. Belki de abinize baskı yapın diye size böyle eşyaları alıcaz vs şeklinde konuşmuşlardır. Diğer türlü sizin olan bi eşyanızı abinizin borcu yüzünden sizden alamaz. Kefil de değilmişsiniz zaten. Hele ki size ait şahsi bilgisayarınızı içinde size ait bilgileri olan bilgisayarı hiç alamazlar. Dediğim gibi bence vakit kaybetmeden ilk iş olarak polise bi sorun
  • quote:

Arkadaşlar üşenmeyip cevap yazdığınız için çok saolun. birde şimdi aklıma geldi abime avukat demişki hesap numarası vereceğim ona yatıracaksınız demiş. Bende dolandırıcı olduklarından iyice şüpelenmeye başladım. Yarın adliyeye ve polise gideceğim. Ama abim inkar etmiyor borcu varmış ve bankadan aramışlar icraya verdik diye. bir soru sormak istiyorum şimdi Abim borcunu nereye ödiyecek ? Verdikleri hesap numarasına mı yoksa adliyeye gidip mi ödiyecek yoksa bankaya gidip bankaya mı ödiyecek ? cevap verirseniz çok sevinirim. tekrar çok saolun

Hocam artik tum bilgilerimize erisebiliyorlar. Aman diyim emin olmadan bir is yapmayin. Size dedigim gibi bankayi arayin haciz islemi baslatmislar mi ogrenin, avukatlik burosuna gidin evraklari gosterin..

• verdikleri hesap numarası büyük ihtimalle icra dairesinin iban no'sudur. size gelen tebligatta yazan icra dairesine gidip dosya numarasını söylerseniz kendiniz ulaşabilirsiniz detaylara.

• 7 bin az miktar degil ama gecmis olsun

• quote:

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar borcu 7bin tl imiş benim anlamadığım konu burada yaşamayan biri için nasıl bana icra geliyor neden kendilerine değilde bana geliyor ?

hocam borç abinizin adına. abinizin yerleşim yeri de sizin eviniz olarak gözüküyor. alacaklı da adres sorgulaması sonucu sizin adresinizi görüyor ve tebligatı o adrese çıkartıyor. tebligat kanununa göre de aynı evde yaşayan reşit kişiye tebliğ edilebileceğinden ötürü annenize tebligat veriliyor. tebliğ tarihinden itibaren bir hafta içinde itiraz da etmediğiniz için takip kesinleşiyor ve icra olayı yürümeye başlıyor. böyle durumlarda yapılması gereken tebligatı kabul etmeyip borçlunun başka adrese taşındığını söylemek. saygılar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.