Şimdi Ara

Aikido vs. boksör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Böyle bir karşılaşma olabilir mi yani gerçek hayatta bu iki kişi kavga edecekler diyelim. Ne olur? Aikido gerçek bir dövüş sporu mudur? Bazı arkadaşlarım aikidoyu falan hiç saymıyorlar da ben de pek bilmiyorum. Siz söyleyin lütfen.

• Hiçbir uzakdoğu sporcusu bir boksöre karşı galip gelemez . Hele hele 2 taraf da tamamen sinirliyse . Boksör öldürür bile .

Uzakdoğu sporları zaten saldırı değil savunma sanatlarıdır . Aikido da bir uzakdoğu sporudur .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aikidoyu gerçek hayatta uygulamak zor. belki bilek kilitleri uygulanabilir gibi geliyor bana.

onun yerine jiu jitsu ya bak derim. güreşin biraz daha teknik olanı, eklemlere uygulanan kilitler var.

boksörler iyi ama jiu jitsucu boksörün gardını geçip yakın temasa girdiğinde kolunu bacağını yerinden çıkartır adamın. çok ters hareketleri var.

internetten ufc mma yazıp youtube videolarını izleyebilirsin. teknik bilmekle bilmemek çok fark ettiyor özellikle güreşçi vs jiu jitsucu dövüşse jiu jitsucu yeniyor.
  • Abi peki bu muay thai falan nasil? En cok bu hosuma gitti benim. Saglam bi seye benziyor.

Acikcasi babam dedi aikido bilmem ne, Steven Seagal var ya hani, onun dovus stilini cok begeniyormus sirf o yuzden. Ben de o yuzden arastiriyorum. Tesekkurler cevap icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 24 Temmuz 2018; 1:24:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Muay Thai = yandan çarklı MMA . Boks da var içinde zaten . İyidir .

• CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Git o Seagal'in Mike Tyson ile dövüş sahnesini izle :) sonuna kadar izle sonra bana yaz .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.