Şimdi Ara

Doktor veya endoskopi kolonoskopi yaptıranlar bir gelebilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
7.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben bunlara giricem sanırım yanımda biri olmadan refakatci gibi ben bunlara giremezmiyim bilen birisi cevaplayabilir mi ?

• Girersin ama yanında biri olsa iyi olur, dünyanın binbir türlü hali var, bir ihtiyacın olur yalnız olmamak iyidir.
  • Saha önce ağızdan mideme kadar soktular o kamerayı ne iğrenç birşeydir arkadaş as kalsın kusacaktım.
  • sedasyon yapacaklardır o yüzden refakatçi olsun.
    islemler korkunc gozukur ve cok abartanlar olur. komsum duzenli oluyor fasa fiso diyor zorluguna bs.
    ama cok kesin teşhis verir bu yuzden her seye katlanilir. cok sukur ki bu uygulamalar icad edildi.
    gecmis olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuwafuwaboy

Saha önce ağızdan mideme kadar soktular o kamerayı ne iğrenç birşeydir arkadaş as kalsın kusacaktım.
    İş bittikten sonra direk çıkıp gidebilir miyim eve yanımda kimse yok yalnızım ? Birde mötüme sokcaklar heralde kolonoskopide bunda da iş bittikten sonra direk eve gidebilir miyim yoksa hastaneye mi yatırcaklar ?
  • John WICK kullanıcısına yanıt
    Tek gitme kardeşim. Yanında biri olda daha iyi olur. Ailenden birini yanına al mümkünse.
  • Bu arada hangi sebeple gideceksin? Geçmiş olsun kardeşim.
  • ben ikisini de aynı gün oldum özelde. anestezi yaptılar hiç bir şey hatırlamıyorum. ama Ameliyattan sonraki bi saatte de hayal mayal hatırlıyorum. yani mutlaka biri olsun yanında anan baban. ve olacaksan kesinlikle anestezi ile ol. devlette yapmıyorlar galiba anesteziyi.
  • Endoskopide anestizi altinda olacaksa yardimci sart
  • Ben yaptırdım endoskopi doktorlar baya iyidi devlet hastanesinde oldum valla ozel gibi bayilttilar hemen yaptilar ortam korkunc ondan korkma ameliyathanede yapiyorlar bununu oksijen veren kablodan takiyolar damar yolu aciyorlar onceden sakinlestirici veriyolar sonra anestezo ben uyanir uyanmaz kalktim ama mal gibi yere dustum anestezi etksiiyle yemek isimleri saydim durdum ayaga kalkma 10 dk dinlen oyle git refakatci falan gerekmez
  • Bayıltırlarsa kolay geçer ama uyanamama riskinde var, mesela işlem sırasında nefessiz kalıp ölebilirsin baygınken, bayıltmadan yaptırırsanda zorlu dakikalar seni bekliyor.
  • Ben kalp için TEE denilen uygulamayı yaptırmıştım, endoskopik yöntemle kalbi inceliyorlar. Damar yolundan yüksek dozda sakinleştirici verdiler ona rağmen panik atak tarzı bi şey geçirdim, doktorlar aşırı zorlandıklarını söylemişlerdi. Sakinleştiriciden dolayı hayal meyal hatırlıyorum, en son kamera ağzımdayken uyandım ve öğürdüm şiddetli şekilde. Bi süre bayıldım galiba korkudan, hiç bi şey hatırlamadığım bi ara var. Bittikten sakinleştirici yüzünden kafam güzeldi bi süre yürüyemiyordum baş dönmesinden. Demem o ki anestezi ile olursanız çok daha rahat olur. Ayrıca yanınızda mutlaka birisi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zulema Zahir -- 21 Ekim 2019; 23:15:51 >
  • Bugün işlemlerim tamamlandı yalnız şunu söylemek istiyorum. Doktorların yazdığı fleet soda veya 45 mllik monosodyum fosfat içeren bağırsak temizleyici ağır bir ilaç. Bu Amerika'da tedavülden kaldırılmış bana bu 2 saat arayla 4 şişe içmem söylendi ancak internette yabancı kaynaklarda en az 3 saat arayla 2 şişe ya da 6 saat arayla bağırsak temizliğinde kullanılıyor. Doktorlarımızı burdan uyarmak istiyorum bir şişe kendileri içsinler ve ne kadar dehidrasyona uğruyorlar görsünler 2 saat sonra yiyorsa için bakalım yiyorsa. Sadece uyarmak istedim bu kadar bilinçsiz kullanılacak ve herkese rasgele yazılacak bir kolon temizleyici değil bu. Son olarak hastanelere düştüyseniz yandınız bu ülkede.
  • John WICK kullanıcısına yanıt
    Hocam endoskopi yaptırdın mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.