Şimdi Ara

Aidata All İn One Fit PC Ekran Altı Toz Giderme - Kasa Açma - Anakart ve Bileşenler - Fotoğraflı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
2.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • A101'de satıln AİDATA marka All İn One Fit marka bilgisayarın fiyatı uygun olunca çokça rağbet gördü ve ilk stok bitiminden sonra tekrar stoklara girdi. Ayrıca daha iyi özelliklere sahip farklı AİDATA All İn One bilgisyarlar da satışta.

https://www.a101.com.tr/elektronik/aidata-all-in-one-fit-tumlesik-bilgisayar/

Bunlar da diğer bilgisayarlar;

https://www.a101.com.tr/elektronik/masaustu-bilgisayar/

İlk parti bilgisayarlardan alanlardanım ben de. Kampanya ile birlikte 2179TL ödedim. Pardus 19.4 ile geliyor ancak WIN 10 kurdum. Gayet memnunum genel olarak.

Bu arada hiçbir yerde yazmıyordu ama Bluetooth özelliği de var. Sürpriz oldu.

Eksileri;

• Çok sesli çalışan fan
    • Çok yansıma yapan ekran camı
    • Fan sesinden başka bir ses alamayan dahili mikrofon
    • 4xUSB nin de USB2 olması, hiç USB 3 portunun olmaması
    • Hoparlör sesinin az çıkması
    • Dahili WEB kamerasının vasat olması
    • Ve de neredeyse herkeste ekran camı altında tozlar olması

Arkadaşlar bilgisayar bana geldikten üç gün sonra AİDATA'dan bir yetkili beni aradı ve memnuniyetimi sordu. Çok hoşuma gitti bu davranışları. Ben de bu yukarıda sıraladıklarımı bir bir anlattım. Yetkili de beni bir teknik elemanın arayacağını söyledi. Kimsenin arayacağına pek ihtimal vermemiştim ama harbiden de bir AİDATA teknik elemanı beni tekrar aradı ve memnun kalmadığım yanları sordu ve ürünlerini geliştirmek istediklerini söylediler. Başka alanlardan da arandıklarını öğrendim. Buradan AİDATA çalışanlarını kutluyorum. Benim takdirimi kazandılar.

Ekran altı tozları için; Ekran camının kolay temizlenebilmesi için mıknatıslı olduğunu ve çıkarıp temizleyebileceğimi söyledi.

Ben de dediğini uyguladım. Camı kaldırmak için basit iki vantuz kullandım.

Bu sayede anakartı ucundan da olsa görebilmiş oldum. Tabi bu bana yetmedi ve iç ekranın vidalarını söküp kaldırınca tüm anakartı, fanı, RAMi ve SSD yi de görebilmiş oldum.

Sizlerle de paylaşma istedim.

Bu arada RAM tek slot mu Çift slot mu tam göremedim ama netten araştırdığım kadarıyla HM65 chipsetli bu anakartın çift RAM slotlu olduğunu, tavsiye edilen RAM kapasitesinin 4+4=8Gb olduğunu ama bazı kullanıcıların bu chipsete 8+8=16GB RAM takarak sorunsuz kullandıklarını okudum. En yakın zamanda bir 4GB RAM daha alacağım. :)

Ayrıca acaba üzerindeki fotolarda görünen gürültülü fanı çok daha sessiz bir fan ile değiştirmek için uyacak bir fan marka-model tavsiyesi olan var mı?

İşte fotolar;

Aidata All İn One Fit PC Ekran Altı Toz Giderme - Kasa Açma - Anakart ve Bileşenler - Fotoğraflı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtgkce -- 14 Aralık 2020; 3:3:24 >

• Az önce şu videoyu buldum youtube ta.

• hocam bi inceleme videosu ve win10 u nasıl yüklediğiniz hakkında bilgiler içeren video çekseniz ya da anlatsanız daha faydalı olur gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: hsndnc

hocam bi inceleme videosu ve win10 u nasıl yüklediğiniz hakkında bilgiler içeren video çekseniz ya da anlatsanız daha faydalı olur gibi

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10startfresh

Bu sitedeki adımları takip ederek bir flash diske bootable win 10 kurabilirsiniz. Ya da bu siteden sadece ISO dosyasını indirip RUFUS programı ile de Bootable flash disk oluşturabilirsiniz. Geri kalan sadece BIOS menüsünden açılış önceliğini oluşturduğunuz flash diske vererek kurulumu başlatmak.

Bootable Win 10 flash disk diye arama yapabilirsiniz detay için.

İnceleme videosu için pek vaktim yok.

Ama fırsat buldukça sorununuz olursa cevaplamaya çalışırım bilgim dahilinde.

• biosa nası giriyoruz(hangi tuşla) ve bu bilgisayarı ofis kullanımı için atıyorum nette 10 sekme açık arkada da office açık sıkıntı çıkarır mı rahat takılabilir miyiz?

• hsndnc kullanıcısına yanıt
    Performansı çok iyi. Kesinlikle takılmaz. Açılırken esc f2 falan bas dur... giriyor :)

Ben de canlı derslerde bir buçuk gigabyte flash sunuları ekran paylaşımında sorun çıkarmasın diye aldım. Çok memnunum. Evde iki bilgisayar var normalde; Compaq Presario F500 2gb Ram e yükseltilmiş ve Lenovo Yoga 300 ikisi de Eba, Zoom da sıkıntısızdı ama okul olarak Microsoft Teams e geçince işler değişti. Zoo a göre oldukça yoran bir uygulama.

Şu anki performanstan çok memnunum.
  • Hocam teşekkürler güzel video olmuş. Tekrar stoklara girmiş. Canlı ders kullanımı için alacaklar harici webcamle kullansalar hem webcam hem de mikrofon sorunu çözülür diye düşünüyorum.

• -AhmtOzdmR- kullanıcısına yanıt
    Bende akıllı tahta başında anlatırken kullanmak için aldığım BOYA BY-M1 mikrofon vardı. Ben o mikrofonu kullanıyorum harici olarak. Bilgisayarın kendi kamerası idare ediyor.

Normalde de EVEREST SC-HD03 1080P WEBCAM im var ama maalesef bilgisayarda hiç USB 3 portu olmadığından kamera on, on beş saniyede donuyor. Normalde akıllı tahtada USB 3 portunda mükemmel çalışıyordu.
  • Tekrar teşekkürler. Fotoğraflar oldukça detaylı. İlerde ram takviyesi ile bilgisayar oldukça iş görür diye tahmin ediyorum. Bu piyasada 2300 TL'ye çok iyi oldu.

• -AhmtOzdmR- kullanıcısına yanıt
    Bu anakarta (HM-65) uyumlu sanırım üçüncü nesil i7 işlemci de takılabiliyor. Şu an modeli unuttum. Netten araştırılabilir.

Ram 8+8 mümkün deniyor ama 4+4 garanti. Disk zaten SSD. Yarın öbür gün daha hızlı ve yüksek kapasiteli bir SSD ile değişebilir. Başka da bir ihtiyacı olmaz. Uzun süre götürür.

Rami sipariş verdim. Şimdi sırada bu gürültülü fanı sessiz bir fan ile değiştirmek var.

Bu sisteme uyumlu sessiz fan tavsiyelerinizi bekliyorum
  • Maalesef sadece tek RAM slotu varmış. Tel 8 takılabilirmiş
  • mrtgkce M kullanıcısına yanıt

Bu kötü oldu hocam. 1 slot daha olsa ekonomik şekilde takviye olurdu.

• merhaba bende bu üründen aldım konuyu takip edeceğim. bende win10 pro kurdum gayet güzel. bu fiyata başka bişey almak mümkün değildi zaten. çocuklar tabletten canlı derslere giriyordu bununla çok daha kaliteli sonuç alıyoruz. almak isteyenlere tavsiye ederim.

• bios a delete ile giriyormuş pardus çok garipmiş (windows bu diske yüklenemez seçilen diskte MBR tablosu var gibi bişey derse win şimdi yükle ekranında iken shift f10 a basıp

diskpart yazıp enter a

list yazıp enter a

select disk 0 yazıp enter a

clean yazıp enter a basınca disk komple siler ve windowsu oraya kurabilirsiniz)

win 10 la iyi oldu ama bilgisayarın hoparlörü mü yok ben mi sürücüsünü yükleyemedim ?

• Geç olmuş, halletmişsinizdir elbet ama evet, ses sürücünü yanında gelen anakart Driver CD den ya da internet sitelerinden indirip kurmak gerekiyor.

Bu arada hiç Delete tuşuna basmadım ama BIOS a giriyor yine de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses problemi bende yaşamıştım Pardus da ses geliyor Windows da hoparlör yok veya jak yakın diyordu Realtek HD Audio Driver indirip kurdum sorun kalmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Camın ortasında beyaz bir leke vardı. Sizin sayenizde camı açıp temizledim. Çok iyi oldu. Bios güncellemesini de dört gözle bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersin86 -- 18 Şubat 2021; 21:32:48 >
  • ersin86 kullanıcısına yanıt
    Çok pratik bir çözüm düşünülmüş. Bugün servisteki görüşmemde daha önce hep devlet dairelerine ve çağrı merkezlerine sattıkları için bu şekilde toza çözüm bulmuşlar.
  • BU arada bu konuyu takip eden arkadaşlar varsa dün başıma gelen ve bugün AİDATA teknik serviste bir saatte çözülen sorunumdan ve BIOS güncellemesi, Fan sesi ve mikrofon problemi çözümlerinden bahsettiğim postarı incelemek isterseniz;

https://forum.donanimhaber.com/aidata-firmasina-tesekkur-postudur-all-in-one-fit5-pc--147984131

https://forum.donanimhaber.com/a101-aidata-all-in-one-fit-i5-bilgisayar-2199tl--146775208-4

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.