Şimdi Ara

AGE OF EMPİRES III HAMACHİ İLE NASIL OYNANIR TAM ÇÖZÜM (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
195.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CRC Mismatch senin versiyonunla karşıdakinin versiyonunun tutmaması durumunda ortaya cıkıyo update etmen lazım oyununu.
  • Ben ne zaman açmaya kalksam bu hatayı alıyorum yardım plzz...
  • dediklerinin aynısını nyaptım normal ağı devre dışı bırakınca hamachi ipsi gözüküo tekrar etkin olduğu zman yine kendi ipsi gözüktü
  • Aynı sorunla bende karsılasıyordum ama çözdüm. Öncelikle bilgisayarında başka bir ağ bağlantısı varmı? Örneğin bende Buetooth ağı vardı normal internet bağlantını kapatırken onuda kapat oyuna girip hamachi IPsini gördükten sonra internet bağlantını açarken iksini birden aç. Eğer sorun bununla ilgili değilse windowsunda 3-4 tane farklı kullancı olustur ve biriyle oturup acıp dene ben 4 tane farklı kullanıcı hesabı olusturdum ve 4. oluşturdugumu deneyince oldu. Bu birazda senin şansına kalmış
  • walla bn cok uurastm oynayamadm
  • sonuçta oynamayı başaran yokmu?
  • Arkadaslar en basta anlattığım yöntem herkezde başarılı olmadığı için arkadaşlarla bulduğumuz yeni yöntemi anlatıcam şuana kadar herkezde oldu bu yöntem. Sorun oyuna girdiğimizde hem hamachi hemde internete bağlandığımız iki ağ var oyun öncelikli olarak windows un verdiği default ip yi kullanıyor aşşağıdaki işlemlerdeki amacımız bilgisayarın default ipsini değiştirmek.

1) Hamachi yi yüklüyoruz.http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-0.9.9.9-tr2.exe

2) Oyunu a girip multipalyer > Lan a girip oyun açıyoruz sağüst köşede 5.x.xxx.xxx gibi bir ip varsa sorun yok hemen aşağıda verdiğim network e girip oynamaya baslıyoruz. (isterseniz kendiniz de network açıp girebilirsiniz hamachide)

3) Eğer oyunda 5.x.xxx.xxx gibi olan hamachi ipsi alamamışsak. Hamachiyi kapatıyoruz. Başlat > çalıştır a gelip buraya regedit i çalıştırıyoruz. HKEY_CURRENT_USER\Software\Applied Networking satırını bulup siliyoruz. Tekrar hamachiyi çalıştırıyoruz ve hamachi açılırken bize yeni bir hamachi ip veriyor.

4) 2.Şıkdaki işlemleri tekrar yapıyoruz. Eğer Oyunda hamachi ipsini alamamışsak tekrar 3. şıkdaki işlemleri tekrarlıyoruz. en fazla 3-5 denemede oluyor.

Hamachi Age of Empires 3 network
    Adı..: AOE.3
    Şifre: 1234

• arkadaslar oynayan yokmu şimdi
  • bir kaça gündür bu sorunla karşılaiıyodum heryeren bilgiler adım ama bi türlü ya ben yapamadım yada yanlış bilgilerdi ama kendi başıma hallettim sorunu ilk başta arkadaşların dediği gibi köprü ekledim ama bi sonuç alamadım sonra kayıt defteri silme işlemini denedim ama şşu ana kadar bi sonuç alammıştım tabi bilfiğim kadarıyla zaten bir kaç gündür hamachim bağlnamıyodu nedendir bilinmez artık olmaz diye eklediğim köprüyü sildim hamahiyi açtım veoyuna girdim kendiliğinden olmuş belki çözüm budur bir denersiniz arkadaşlar inşallah işe yarar oynamıyan kalmasın artık bide benim hamachi ip numarası 5.8.xxxxxx die başlıo belkide ondandır belki dier türlü başlıyanları kabul etmiyo olabilir buda benim şahsi görüşüm
  • bu crc mismatch hatası nasıl aşılır bi yardım plz
  • yaw beyler bi türlü şu patchı yapamadım ben oyunu cd den kurmadım ama orjinal exeyi buldum şimdi bi patch indirdim 1.0 to 1.01 diye açıyom patchı invalid ini/registry...old file doesn't exist diyo
    ne yapcam bi yardım eden olusa walla deli olcam oynayamıyom
  • ben beceremedim.
  • Beyler ben oynayabiliyordum ama şimdi oynayamıyorum ne yapcaz(call of duty ile halo cd key in use ve ya invalid dio)
  • bed de age of empires de yapamadım ama nba 06 da oldu
  • arkaadşlar bunlara gerek yok. direct to ip kısmına karşı tarafın ip inizi yazın. karşı tarafa hosata bassın.yeter.
  • EVET BEN YAPTIM İŞTE NETWORK HERKESLE OYNARM HADI

AOE.6
    ŞİFRE:123456 JOIN YAPICAKSINIZ
  • İnanın bana kafayı yicem..! oyuna griorum anlatılanları yapıp İP adresi 5xxxx....braya kdar tamm..snra "leave" dyip daha önce devre dışı bıraktımız "yerel ağ bağlantısı"nı etkinleştir diorum..tekrar alt+tab yapıorm oyuna griorm ve bna şöle bi hata verio "bğlantınz yok,kontrol edin ve oyunu bştan başlatın"...kapatıp açıorm oyunu "host game" diorum ama bu sfer o 5xxxx İP adresi yerine 192.168.xxxx die bşka bi adres gelio..Kafayı yedim...LÜTFEN YARDIMM...

yaptıklarım şunlar eğer yalnş bulursanız düzeltmelernzi bekliorum arkadaşlar

1)ağ bağlantılarma girip hamachiyle yerel ağ bağlantısını "köprülüorum"
    2)hamachiyi "köprden kaldırıorm" ve ilk baştaki fotoğraftaki gbi oluyor ağ bağlantılarım
    3)yerel ağ bağlantısını "devre dışı bırakıorm"
    4)oyuna griorm "multi-lan-host game" orda İP mi 5xxxx olarak grürorm..Hamachinin İP si.
    5)snra "leave" dyip oyun kurmayı iptal ediorm...bşka hçbşi ypmadan "alt+tab" yapıorum
    6)devre dışı bıraktıım "yerel ağ bağlantısını etkinleştriorm"
    7)tekrar oyuna griorm "alt+tab" yapıp ve şöyle bi hata verio "internet bğlantınıznı kaybettnz,kontrol edin ve oyunu bştan bşlatın"
    8)oyunu bştan bşlatıorm tekrar "multi-lan-host game" işte bu sfer kurduum oyunda İP adresi 192.168.xxxxx
    9)arkdaşta bakıo multiplayerdan ama bnm oyuna bğlanamıo..grmüo oyunu..direct İP yazarak da olmuo
    10) SONRA hamachiyi "cleanup" ediorm bştan kuruorm..yne olmuo ama..acaba tam silemiomyum?? yne aynı İP 192.168.xxxxx
    11)son çare şu " HKEY_CURRENT_USER\Software\Applied Networking " olayını deniorum..bulup onu "delete" diorum..hamachiyi tekrar açıorum ama eski 5xxxx olan İP nin aynısı gözüküo hala hamachi de...
    12)ve ben kafayı yiyorum

Yardım bkliorum arkdşlar..Şimdiden çok teşekkür ediorum..

• EEHH GÜZEL DİYELİM GÜZEL OLSUN
  • 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayvanadam -- 3 Mart 2007; 4:36:19 >
  • var mi oynayan arkadaslar takildiginiz hamachi serverlari neresi oynuyorsaniz?

iyi oyunlar..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.