Şimdi Ara

Age of Empires 2 de Pers Fillerine Karşı Savunma? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
157
Cevap
0
Favori
31.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • memlukle zaten vur-kaçsız yapabilmek hayal

öyle diyorsanız en iyisi sur ve hayvani bi tarzda bombard tower. Deve, atlı, fil, halberdier, her türlüsünü pestil ediyor. Buradan çıkacak sonuçta: BT(Bombard Tower)'li bi millet almak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deccalİads

bence vardır, 150 halberdier + 50 cavalry archer. archerlar ile fillerin dikkatini dağıtmayı başarırsan 20-30 halberdi bir file daldırıp yok edersin bu kadar basit.

nüfus zaten 200

yok be abi war wagon öyle hiç iyi değil bence, neye iyi gelir ki? Ne özelliği var ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 13 Şubat 2008; 14:14:34 >
  • jansay çin ile oynadığını düşün ve işçi olmadığını
  • quote:

jansay çin ile oynadığını düşün ve işçi olmadığını

biraz açarmısın?

abi anlatın işte nesi iyi şu war wagonun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 13 Şubat 2008; 14:22:54 >
  • arkadaşım olay aslında çok basit. arkadaşın 100 tane fil yapsın. sen de tüm işçilerini öldürüp 150 halberdier 50 tane de heavy cavarly çıkart. daha sonra önden heavy cavarly ile vur kaç yapacaksın. filler dağılmaya başlayınca halberdierleri toplu toplu yollayıp filleri halledeceksin. bu kadar
  • quote:

arkadaşım olay aslında çok basit. arkadaşın 100 tane fil yapsın. sen de tüm işçilerini öldürüp 150 halberdier 50 tane de heavy cavarly çıkart. daha sonra önden heavy cavarly ile vur kaç yapacaksın. filler dağılmaya başlayınca halberdierleri toplu toplu yollayıp filleri halledeceksin. bu kadar

tamam onu anladım

war wagonların neresi iyi onu diyorum. WW'leri 3864 tane imha etme yolu var, neresi iyi bu kadar

• ben iyi olduğunu iddia etmedim ki
    hatta halberdier'lere karşı şansı olmayan bir ünite.
  • quote:

ben iyi olduğunu iddia etmedim ki

kkratoss demişti onu, nesi var anlayamadım WW'lerin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 13 Şubat 2008; 15:19:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jansay

quote:

dostum war wagonlar scorpion gibi ateş ediyorlar fakat scorpiondan daha hızlı ve çok daha dayanıklı.fillerden baya bi hızlılar.kaleyi çok rahat yıkabiliyorlar.war wagonlara ok gelse bile canlarından çok az bi şey eksiliyor

• quote:

Orjinalden alıntı: kkratoss

quote:

quote:

dostum war wagonlar scorpion gibi ateş ediyorlar fakat scorpiondan daha hızlı ve çok daha dayanıklı.fillerden baya bi hızlılar.kaleyi çok rahat yıkabiliyorlar.war wagonlara ok gelse bile canlarından çok az bi şey eksiliyor

bumuydu?

arkadaşım bırak yafs, ben onları her türlü askerle yıkıyorum Tabi bana hayvani bi şekilde gelmiyorlardı ama kolaydı onlar yaws...

• quote:

quote:

quote:

quote:

bumuydu?

arkadaşım bırak yafs, ben onları her türlü askerle yıkıyorum Tabi bana hayvani bi şekilde gelmiyorlardı ama kolaydı onlar yaws...

bizim arkadaşlar zone da oyunu çok fazla oynardılar.orda korelileri seçmek yasaktı.çünkü yıkılmıyorlardı

• quote:

quote:

quote:

war wagonun ateşiyle scorpion ateşinin görüntüden başka hiç bir alakası yok. scorpionun attıığı şey deliyor birkere. yani tek atışta 4-5 adam birden vurabiliyor. warwagonun attığı ise sadece 1 adam vuruyor.

bana göre en kötü unique ünite war wagon oyunda. zaten millette korelileri tower(tower rush için) ve onagerlarının +3 menzili için seçer.

• quote:

bence vardır, 150 halberdier + 50 cavalry archer. archerlar ile fillerin dikkatini dağıtmayı başarırsan 20-30 halberdi bir file daldırıp yok edersin bu kadar basit.

cavalry archerların ateşi filleri kaşır sadece. hem adam niye fillerini cavalry archerların üstüne sürsün ki salak mı adam? direk işine bakar adam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: neuro

quote:

cavalry archerların ateşi filleri kaşır sadece. hem adam niye fillerini cavalry archerların üstüne sürsün ki salak mı adam? direk işine bakar adam.

nasıl direk işine bakar? sen fillerine ateş eden 50 tane okçuyu görsen ne yaparsın? ok atmalarını mı izlersin?
  • war wagon iyi dedim. ama bayadır oynamıyorum aklımda kalan 8 arkadas kapıstıgımız zamanlarda kore secmek yasakdı.
    eger regicide modunda oynuyorsanız ki biz oyle oynuyorduk yani kral olunce iş bitiyordu. onemli olan kral degil regicide modunda basladıgın zaman kale ile baslanıyor bildiginiz gibi. war wagonda ilk basta cıkarılabilecek kadar uygun 1 fiyat istiyordu tam hatırlamıyorum ama bana kore geldiginde kale cıkısını dusmanın town center ın yakınına dogru 1 yere weriyordum. yani oyun bitiyordu.

2- oyun durumuna we karsındaki kisinin ırkına baglı olarak ortalama 80 war wagon. arkasına onager. on tarafına halberdier. daha degisik araclarda eklersiniz vesaire cok rahat 1 taktik olur. belki britons un okcuları karsılık werebilir. ancak turk- pers- gibi ırklar işlemez. bu taktige direnmek icin 25 halberdier 25x2 hussar ile kayıp werdirebilirsiniz. ucuz 1 sekilde. sag we sola hussarlar ortadan ilk halberdierleri gonderirsin onlar yem olur yine kanatlardan hussarları yollarsın ki hussarlar cok hızlı we wagon-onagerlar fazla dayanamaz. surekli boyle yaparsın belki 1 seyler cıkar :)

cogu ırkın koreye direnebilmesi cok guc.

• Kore çok güçlü demek

valla siz tecrübe edip sabitlemişseniz inanırım
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: neuro

quote:

nasıl direk işine bakar? sen fillerine ateş eden 50 tane okçuyu görsen ne yaparsın? ok atmalarını mı izlersin?

filler zaten savunma ünitesi değil saldırı ünitesidir. ayrıca pierce armorları ve canları çok yüksek olduğu için okçular fazla etki etmez. eğer adamın başka ünitesi sadece yok 150 fil var diyelim. fillerle halberdierları öldürür. 3.5 tane halberdin bir fili öldürdüğü düşünülürse 40 tane fili halberd öldürür. 20 tanesinide okçular öldürür. geriye kalan 60 fil adamın baseinin üstünden geçer.

yani hiçkimse filleri okçuların üzerine göndermez. sen okçular ile filleri öldrene kadar adam çoktan seni sehri yıkar.

neyi tartışıyoruz ki zaten? sadece fil basan adam bişey bilmiyodur zaten. ona o kadar fil bastırtan adam daha da kötüdür.

iyi bilen biri perslere karşısında o kadar ordu yaptırtmaz zaten. persleri de iyi bilen biri zaten o kadar da fil basmaz. 40fil+40 pala+40 okçu basar. fillerle binalara dalar. palalarla okçuları keser. okçularla halberdleri keser.

diyelimki bastı o kadar fil. söyle savunursun: 60 heavy scorpion+60 halberdier ve 20 tane monk(micro)

fillerin geleceği yere önceden 7-8 barraks ve siege workshop dikersin. halberdler+scorpion pompalarsın devamlı. önce halberdleri 10ar 10ar gönderirsin filleri yavaşlatmak için. arkadan scorpionlar ateş eder. monklar da devamlı çevirir. barrakslardan çıkan halberdleri yine filleri yavaşlatmak için üzerine sürersin.

yani 150 tane fili 200 kişilik ordu tek başına yenemez. hangi üniteler olursa olsun. tek çare fillerin yavaş olmasından yararlanıp devamlı ordu basmak. vurkaç da yapamazsın fillere. sen okçularla vurkaç yapıyım derken adam senin şehrinin üstünden geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neuro -- 16 Şubat 2008; 3:51:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mawera

war wagon iyi dedim. ama bayadır oynamıyorum aklımda kalan 8 arkadas kapıstıgımız zamanlarda kore secmek yasakdı.
    eger regicide modunda oynuyorsanız ki biz oyle oynuyorduk yani kral olunce iş bitiyordu. onemli olan kral degil regicide modunda basladıgın zaman kale ile baslanıyor bildiginiz gibi. war wagonda ilk basta cıkarılabilecek kadar uygun 1 fiyat istiyordu tam hatırlamıyorum ama bana kore geldiginde kale cıkısını dusmanın town center ın yakınına dogru 1 yere weriyordum. yani oyun bitiyordu.

2- oyun durumuna we karsındaki kisinin ırkına baglı olarak ortalama 80 war wagon. arkasına onager. on tarafına halberdier. daha degisik araclarda eklersiniz vesaire cok rahat 1 taktik olur. belki britons un okcuları karsılık werebilir. ancak turk- pers- gibi ırklar işlemez. bu taktige direnmek icin 25 halberdier 25x2 hussar ile kayıp werdirebilirsiniz. ucuz 1 sekilde. sag we sola hussarlar ortadan ilk halberdierleri gonderirsin onlar yem olur yine kanatlardan hussarları yollarsın ki hussarlar cok hızlı we wagon-onagerlar fazla dayanamaz. surekli boyle yaparsın belki 1 seyler cıkar :)

cogu ırkın koreye direnebilmesi cok guc.

wwleri tek başına göndermek çok büyük aptallık olur. halberdier skirmisher hussar bu üç ünteden sadece biri bile olsa ww lerin işini bitirir. oyunun en ucuz 3 ünitesi: halberdier skirmisher hussar(altıun istemiyor) 3'ü de wagonlara karşı çok etkili. bu yüzden wagonlar o kadar da iyi değil. hele tek başlarına hiç iyi değil.

• fillere karşı tek bi şey derim halberd en ucuz hemde en etkilisidir
    war wagonlara gelince kesinlikle piyade veya okçu iş gormez memelukeler irzina geçer wagonların ama paladin de çok etkilidir ama 4 ordu wagon bide dar alanda ise örnek castle blood hiçbişiy durduramaz derim elite olmak şartı ile
    ancak bole bı orduyuda onager yada topcu alır yanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePiraeusHunter -- 16 Şubat 2008; 11:53:35 >
  • mesajların çoğunu okudum çoğu kişi halberdier den bahsetmiş bir kişide çıkıp ingilizlerin o muhteşem okçularından elite longbowmanlar bahsetmemiş fillere karşı en ii savunma yöntemi uzakdan savunmadır ve bunu oyunda en ii yapan ingilizlerin ismini hatırlayamadım o muhteşem okçuları ile tüklerin silah kullananlarıdır ama özellikelde ingilizlerin okçuları filleri darmadağıne ediyor fillere karşı halberdier barracks dan cıkan herhangi bir askeri gönder onlar filleri oyalarken arkadan dediğim okçuları atış mesafesine sok işi bitirirler emin ol filler ingilizlerin elite longbowmanlarına karşı hiçbir şey yapamıyolar
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.