Şimdi Ara

Age of Empires 2 de Pers Fillerine Karşı Savunma?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
31.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • karşımdaki 100 den fazla fille saldırırken ne tarz bir savunmayla filleri indirebilirim?

• Ya Allah Ya Bismillah dicen dalıcan
    olmadı rock on lumberjack vs.. yaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan Kılıç

karşımdaki 100 den fazla fille saldırırken ne tarz bir savunmayla filleri indirebilirim?

Topcu adamlar ve Türk kalesinden çıkan ateş eden askerler iş görebilir. Ayrıca o filleri yolda surlar ile oyalayabilirsen adamların zarar görmeden bir müddet zayıflatırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imparatore -- 25 Kasım 2007; 11:49:30 >
  • en iyi yöntem saracens ile oynamak bu durumda fakat bu sefer topçu kulelerinden mahkum kalıyorsun. Atlı okçularda iyi iş görür ama hangi ırkın özel ünitesi atlı okçuydu hatırlamıyorum şu an.
  • Biz gamespy da zamanında oynarken, her zaman gameroomlarda No persians olurdu başlıklarda. Persleri seçmek yoktu. Ben de paso fransızları seçerdim. Çok hızlı bir biiçimde sadece ama sadece atlı yapıp hobareeeey dalardım düşmana. Neye uğradıklarını şaşırırlardı. Güzel oyundu be.
  • sırf sarecans (develi kılıc atan) kaleden cıkan adamlardan bas fillerii yeniyorlar dikkat et bu adamlarida cinin kalesinden cıkan okcular yeniyor
  • Halbert
  • Türkleri al savunma diyorsan, koy 2 sıra dizilmiş surların arkasına 3 er li 3 erli yan yana topçu kulelerini, bide surrun arkasına da 40 tane normal tek top atantopçulardan koy. Zaten topçu kuleleri ve bu topçular çok uzağa atıyor surları yıkana kadar falan fillerden eserkalmaz :9,Tek top atan çok önemli onlardan 20-40 tane falan olmalı pahalılar ama çok değerliler ve korumak gerekir savaşırken.
    Bu arada türklerin savunması mancınık olmadan yıkılmaz kolay kolay.
    Surları tamir etmek için 3-5 işçin hazırda beklesin dışarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 25 Kasım 2007; 11:17:22 >
  • Oyunu oynamayalı 1 1 buçuk sene olcak.
    Yanlış hatırlamıyosam Çinlilerde halberdier vardı.Kuleyi falan geç meydan savaşı yaparsan ne olacak?

100Tane file 100 halberdier arkaya da 50 60 tane Çinlilerin kaleden çıkan okçusundan(Chu Ku No 'ydu galiba ) koy.
    Ortada fil mil kalmaz..
  • pikeman mıydı halberdier mıydı şöyle mızraklı bir adam vardı onlarda baya iş görüyor fillere karşı-hemde ucuz..

ayrıca onager diye alev topu atan mancınıklardan bir düzine kadar yap aynı anda attıkları zaman baya bir güçlerini götürecektir daha sonra filleri temizlemesi daha rahat olacaktır..
  • Halberdier'leri öne koy arkayada diz arbalest'leri bak o zaman o filler ne oluyor.

Ama teknoloji ağacını aç bir önce en iyi halberdier kimde ona bir bak, ben unuttum şim. Japon halberdier'ler olabilir. Ucuz birim bu halberdier'lar. Odun ve yiyeceğe aban, bol barack yap. Her ne kadar olsa da senin elemanlar daha çabuk ölecekler. Bu yüzden hızlı birim üretmen lazım. Ama en iyi defans saldırıdır. İkinci çağa geçerken iyi bir hasar verip sen üçü erken yaparsan unique birimlerinle adamı yiyebilirsin.
  • 100 tane mi? Ne zorlukta oynuyosun bilader ?

Yeniçeriler iyidir, uzaktan atarlar. Topçu, mangonel filan. Ama imamlarda etkili olur. diyelim 5 tane yaptın, filler sura yaklaşınca, imamların her biri bi file çalıştımı 5 fil senin olur adamda fillerlede uğraşmak zorunda kalır. Tabi adamın piyadelerini oyalayarak yapacan bunu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 25 Kasım 2007; 18:10:30 >
  • age of oynamam ama bir çok arkadasım hastası oyunun taktiklerini biliyorum en iyi taktik halberdier ler tabiiki bir cok kisinin dedigi gibi ek olarak okcu yada tüfekçi kullanabilirsin yanlış hatırlamıosam halberdierle dalarsan arkadan üretimi hzılı tutman gerek tabiiki
  • halberdier işe yaramaz arkadaşlar. eğer karşıdaki biraz biliyorsa bu oyunu fillerin yanına tüfekli koyar halberidierler gelemeden yolda uçar. eğer ülke seçmek varsa saracens alırsın filin şansı kalmaz. saracens alamıyorsan yapacağın şey okçu atlı yapmak vur kaç yapacaksın tabi oda ona göre yanına skirmiş, onager felan koyabilir.
    yani 100 tane fil yapabilmişse biri onun karşısına geçmen zor çünkü pers lerde çoğu teknoloji var çok avantajlı bi millet. persi yenmenin tek yolu savaşı erken başlatmak ve yiyecek sotoğu yapmadan önce köyüne girmek. 100 fil yanına 5 onager, 40 tanede tüfekli yaparsa o orduyu durdurman zor olur durdurabilsen bile baya bi askerin gider ekonomin cortlar..
  • filleri oyalayacak bi kaç asker 15 kadar papaz sonra filler senin askerin anladın sen anladın sonra gelsin zafer
  • fillere karşı halberdier
  • eet halberdier
  • sen karşındakine 100 tane fil bastrmıcaksın erkenden yallah saldır
  • eger karsında persler warsa zaten 100 tane halberdier olmadı 120 tane pikeman'in hazırda durması lazım...
  • mizrak firlatan atlilar olabilir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.