Şimdi Ara

Age of Empires 2 de Pers Fillerine Karşı Savunma? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
31.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fil en çok neden korkar?
    Fare!!!
    Fare en çok ne sever?
    Peynir!( Aslında çikolata seviyorlarmış ilaçlama firmasındaki eleman söylemişti)
    Peynir nerde olur?
    Şarküteri!!!

Demek ki önce şarküteri yapıcaksın 2-3 tane... Gerisi gelir zaten merak etme.

Tamam çok kötüydü biliyorum... Kaçıyorummmm

• bu konuya cevap yazalı aradan baya bi zaman geçmiş.bu arada benim fikirlerim de değişti.persleri indirmenin en kolay yolu saracens.develerle vur-kaç yaparak tek bir mameluk ile 100 fili bile öldürebilirsin.bir de 40 kişilik bir grup ile vur-kaç yaparsan filleri toza dumana katarsın.yalnız bu mamelüklerin zayıf noktası var.skirmisherlar patır patır döküyor mamelükleri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

Ya Allah Ya Bismillah dicen dalıcan
    olmadı rock on lumberjack vs.. yaz

aynen öle yapıcan
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan Kılıç

karşımdaki 100 den fazla fille saldırırken ne tarz bir savunmayla filleri indirebilirim?

bayaa cvp veren olmuş hepsini okuyamadım ama filleri yenmenin yolu ya filler yada arkadan filan hızlı dalacaksın. olay şu aslında filler pahalı ve ağır bir ünite. önce savunmayla başlıcan sur bombar şeklinde 2-3 hat kur mutlaka. sonra ekonomik olarak filan göçertmeye çalış. HALBERT filan işe yarıyor ama OYUNA ters çünkü adam an az 100-150 fille geliyo sen karşısına en fazla 100-150 halbert çıkarabilirsin(max popül 200 çünkü) 1 e 1 yani KAYBEDERSİN. belki hızlı üretim yapan bir ülkeyle hemn ölen halbertlerin yerine koyarsın belki alırsın. bol miktarda ev filan lazm vs. fillerle zor baş edersin benle baş edebilen çıkmadı doğrusu

• quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

age of 2 çok zevkliydi, age of 3 de o zevki alamadım malesef

belkide beklenti büyük olduğundandır
  • o adam 100 tane fil basana kadar senin çoktan 10 tane barack yapıpı halbertleri ona akıtıyor olabilmen gerek. yada deve yapacaksın ama halberd daha iyi bir tercih olur bence sonuçta beleş asker :)
  • en kolay savunma ... bas enter'a "how do you turn this on" yaz istediin kadar sal fillerin üstüne
  • 100 fil için ispanyollar seçilir eşşolueşşekli imam yapılır. Yanına atlı tüfeklilerden koyarsın... Olmadı paladin koyarsın....

Ama yeniçerileri tek geçerim fillerin canına okuyorlar. Kullanmayı bilirsen 50 Cavalier 70 yeniçeri 100 fili dağıtırsın.
  • pers'in anti ırkları=türk,ispanya,britanya..İspanya nedense aşırı imba bir ırk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IamBadGuy -- 25 Eylül 2008; 10:31:56 >
  • 30-40 adet priest yapıp filleri convert et savaşla falan uğraşma
  • quote:

Orjinalden alıntı: Codest

30-40 adet priest yapıp filleri convert et savaşla falan uğraşma

Buda olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Çağdaş

En iyisi cobra arabalardan çıkar ne kadar çıkartırsan çıkar beleş nede olsa

Hileci seni
  • en iyi seçim halberdier yaptırmak bencede.. 3 halberdier 1 elite war elephant'ı indiriyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilan

Çözüm çok kolay...

Fil en çok neden korkar?
    Fare!!!
    Fare en çok ne sever?
    Peynir!( Aslında çikolata seviyorlarmış ilaçlama firmasındaki eleman söylemişti)
    Peynir nerde olur?
    Şarküteri!!!

Demek ki önce şarküteri yapıcaksın 2-3 tane... Gerisi gelir zaten merak etme.

Tamam çok kötüydü biliyorum... Kaçıyorummmm

• Fil çıkarmak yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ProtezBacak

Fil çıkarmak yok.

ne çıkaracaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Divine_

Duvar dama taktiğinide unutmamak lazim yaptigim ve kazandigim bir taktiktir kendisi..

O nasıl bir taktik?
  • Adam 100 Fil basarken sende armut toplamazsın herhalde :D
  • Sur yaocan en az on sıra
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

bu konuya cevap yazalı aradan baya bi zaman geçmiş.bu arada benim fikirlerim de değişti.persleri indirmenin en kolay yolu saracens.develerle vur-kaç yaparak tek bir mameluk ile 100 fili bile öldürebilirsin.bir de 40 kişilik bir grup ile vur-kaç yaparsan filleri toza dumana katarsın.yalnız bu mamelüklerin zayıf noktası var.skirmisherlar patır patır döküyor mamelükleri.

sözlerimin arkasındayım hala
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.