Şimdi Ara

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.453
Cevap
24
Favori
329.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ismailgul28

anlayan arkadaşlar cevap verebilir mi çakma çin malı motorum var.normalde bir depo benzin ortalama kaç dk gider.bendeki 15 20dk da bitiyor.

stihl ms250 400ml depo kapasitesi var

45 dakikaya kadar kullandığım oldu

• Merhaba arkadaşlar Oleo mac gsh 56 ile zomax 6010 arasında kaldım ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • andromedadan A kullanıcısına yanıt
    5020 ve 5010 ,5030 dan daha pahalı,sebep nedir bilmiyorum, daha bulamadım. Bayiye gidip bakabilirsiniz,aradaki farkları sorabilirsiniz, fiyat uyarsa alırsınız.İnternettende fiyat uygunsa alabilirsiniz. Aradaki farktan çoğu kişi internetten alıyor.
    İstanbulun birçok noktasında gözüküyor bayileri.Semak makine.
    Bütçeniz uygunsa daha kallavi bir motora bakabilirsiniz.
  • TUĞRUL 37 kullanıcısına yanıt
    Çok anlamıyorum babam için alacağım 5030 ve 5020 den daha güçlü gözüküyor ama malzeme kalitesi açısından fark olabilir. Çok yoğun olmayan bir kullanım için yeterli midir köye gittigimiz 2 ay içjn yılda az bir sure kullanılacak alınır mi yoksa baska bir model önerir misiniz
  • andromedadan A kullanıcısına yanıt
    50 ile başlayanlar 50 CC -2,7 beygir. Yani aynı.
    Bu motorlardan FİYATINA bakarak ,genel memnuniyet yüksek ,ev kullanıcıları işlerini görüyor. Arada problem çıkartanda oluyor tabi.Parçası ucuz ve bol olması olumlu yanları.
    5030 yeni çıkmış galiba,5020 ve 5010 daha eski,benim tercihim aralarındaki farkı tam olarak anlayamasamda 5020 veya 5010 olurdu.
    Ben Motor alırken aceleye geldi,gidip Karaköy den rtrmax alıp götürdüm köye. Şuan İlk motoru alıcak olsam zomax denerdim. Uyduruk çin motorlarından iyidir. Sizinde yerinde görmeniz iyi olur.
    Şunu al dememde,diyememde. 5 kişi alır iyi çıkar,size kötüsü gelir. Zomax kullanıcısı arkadaşlar cevap verirse daha iyi olur.

Gelelim diğer mevzuya.
    Hani derler ya , sütten ağzı yanan diye ,işte tam böyleyim şuan.
    Rtrmax aldık memnun etmedi bizi , daha önceleri yazmıştım .
    Bizim baba motor sorun çıkartınca gitti shtill bayisine ,bayi kredi kartına taksit yapamadığı için alamadık, fakat ergeç alıcaz .MS 170 1,8 beygir ufak -tefek ama bizim işimizi görür.
    Bu küçük motor ile 400 depo benzin harcayıpta ,daha tamir görmemiş insanlar var.

• Gothic_Romance G kullanıcısına yanıt

merhaba. öncelikle çok sayıda motorlu testere kullanıp bunları karşılaştırıp bir sonuca varacak kadar deneyim sahibi değilim. zomax 6010 testereyi forumda gezinip okurken gözüme çarpmıştı sonuç olarak fiyat performans açısından uygun bularak aldım. (rallier_61 hocama buradan tekrar teşekkür ederim) yaklaşık olarak 20 depo kadar benzin tükettim. ağırlıklı olarak kuru meyve ağaçlarını (elma, armut, kaysı, kiraz vb.) devirmekte ve parçalamakta kullandım çalışmasında herhangi sıkıntı yaşamadım. kullanmaya başladıktan sonra 4 beygirlik bir makine gereklimi daha hafif bir makine mi alsaydım diye düşünürken neredeyse palayı tamamen yutacak kalınlıkta bir iğde ağacımız devrildi bu ağacı parçalarken fark ettim ki daha düşük güçte bir testere ile bu ağacı yine parçalardım ama kesinlikle bu kadar rahat olmazdım ve öyle tahmin ediyorum ki iş daha uzun sürerdi.

özetle zomax 6010 fiyat performans ve malzeme kalitesi olarak piyasada ki güzel makinelerden bir tanesi. ne kadar uzun ömürlü olacağını kullanarak göreceğiz.

• Burada uzun soru cevaplar sonunda satın aldığım ZM5030 konusunda acil bir yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere 

Ürünü teslim aldık, burada makine ile ilgili tecrübe paylaşmayı düşünürken bir problemle karşılaştık. Zincir yağlanmıyor, yağlanmadığı için ya gevşiyor ya da çok sert olup sıkışıyor. Memlekette bulunan 2 serviste covid dolayısıyla faal değil ama bir servis yağ pompası arızalı görünüyor demiş. Su an iki seçeneğim var ya aldığım yere HB üzerinden iade başlatmak ya da servisler faal olmadığı için ürünü fabrikaya Gebzeye göndermek. Bu iki seçenekten birini yapmadan önce size danışmak istedim

Bu sorun nereden kaynaklı olabilir? Uygun yağ kullanmamış olabilir mi? Ya da buna benzer bir sorun yaşayan oldumu?

• NEVERDIES kullanıcısına yanıt

direk geri iade yapınız

başka yerden alınız

ayıplı ürün göndermişler size

• İade için karaköydeki firma ile konuştum servise gönderdin falan dedi. Biraz haklarının farkında şekilde konuşunca HB üzerinden iade olak gönderdin dedi ama şöyle bir durum var.

Ürünü çek, kupon ile 729 + 100 tl banka puan kampanyası le 629 gibi bir rakama maletmiştim. İade edersem Aralık ayına ait puan kazanımları gidecek, çek gidecek vs. 150tl'ye yakın zarar etmiş olacağım. Acaba bizimkiler doğru yağı kullanmamış olabilir mi? ya da servis yolunu denesem nasıl bir sonuç alırım çok kararsız kaldım.

• NEVERDIES kullanıcısına yanıt
    İade edebilirseniz sizin için iyi olur.
    HB gibi satın alınan yerlerden, benzin konulduğu için genelde iade almıyorlar , servise yönlendiriyorlar ,servis raporu isteyeceklerdir,fakat bi şansınızı deneyin.
    Makineyi getiren firmayı arayın , onlardan çözüm bulmasını isteyin. Semak olması lazım. Onlar muhtemelen servise yönlendirecekler veya kendi merkez servislerine isteyeceklerdir.

Palayı söküp gaz verince ,yağlama deliğinden akan veya akmayan yağı görebiliyormusunuz.
    Zincir için kaç numara yağ kullanıldı, normalde 30 numara kullanılır.
    Yağ pompası bozuk olabilir.
    Servis baktı dediğiniz için alttaki ayar vidası kısık olma ihtimali düşük.
    Bi ihtimal palada hata olabilir. Yağ deliği tıkalı olabilir.
    Yağ filtresi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TUĞRUL 37 -- 6 Ocak 2021; 14:10:55 >
  • cekimser C kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim hocam Zomax 6010u aldım daha kullanmak nasip olmadı ama bişey dikkatimi çekti. Sitesinde zinciri 3/8 36 diş diyordu fakat kutunun içinden çıkan kılavuzdaki zincir ve pala kodunu arattım 3/8 30 diş çıktı. Hangisi doğru acaba?

• hocam kullanma kılavuzu çoğu kullanıcı tarafından önemsenmediği için ithalatçı firmalar tarafından da önemsenmiyor dolayısı ile böyle "kasıtlı yahut kasıtsız" hatalar yapılıyor. satın alırken vadedilen pala, zincir vb ekipman vadedildiği ölçülerde, adette kutu içeriğinden çıktı ise benim için yeterli oluyor (ki bana gelen kutuda eksik yoktu). kullanma kılavuzundaki ölçüler ile satış yapılan ölçüler arasındaki farkın nedeni (aklımdan geçen birkaç neden var) yada hangisinin ideal olduğunu bilmiyorum firmaya sormak, yabancı forumlara göz atmak faydalı olabilir. keşke tüm kullanıcılar sizin kadar titizlikle inceleyip fark edip firmalara baskı yapsa sektörde ilerleme olsa hatta böyle detaylardan firmalar yüklü tazminatlar ödese çok daha dikkatli davranırlar.

• kutu içerisinden oregon pro 51 cm pala ve oregon 3/8 36 diş zincir çıkıyor (her ikisini de kontrol ettim). arkadaşın fark ettiği kullanma kılavuzundaki verilen kodda ise aynı markanın 42 cm palası 30 diş zinciri öneriliyor.

marka ve modelden bağımsız olarak yazıyorum bazı ithalatçılar bulundukları pazarın şartlarına göre pala ve zincir boyutlarında, markalarında değişiklik yapıp pazardaki konumlarını belirliyor olabilirler.

daha öncede belirttiğim gibi çok sayıda testere kullanıp bunları karşılaştırıp artısı eksisini yazacak deneyime sahip değilim. yaklaşık 20 depoluk kullanımım sonucunda bana sorun çıkartıp üzmedi. satıcılarda gördüğüm çinli rakiplerine oranla plastik kalitesi vs çok daha iyiymiş gibi görünüyor. bir süre daha kullandıktan sonra ürünle alakalı yazmayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cekimser

merhaba. öncelikle çok sayıda motorlu testere kullanıp bunları karşılaştırıp bir sonuca varacak kadar deneyim sahibi değilim. zomax 6010 testereyi forumda gezinip okurken gözüme çarpmıştı sonuç olarak fiyat performans açısından uygun bularak aldım. (rallier_61 hocama buradan tekrar teşekkür ederim) yaklaşık olarak 20 depo kadar benzin tükettim. ağırlıklı olarak kuru meyve ağaçlarını (elma, armut, kaysı, kiraz vb.) devirmekte ve parçalamakta kullandım çalışmasında herhangi sıkıntı yaşamadım. kullanmaya başladıktan sonra 4 beygirlik bir makine gereklimi daha hafif bir makine mi alsaydım diye düşünürken neredeyse palayı tamamen yutacak kalınlıkta bir iğde ağacımız devrildi bu ağacı parçalarken fark ettim ki daha düşük güçte bir testere ile bu ağacı yine parçalardım ama kesinlikle bu kadar rahat olmazdım ve öyle tahmin ediyorum ki iş daha uzun sürerdi.

özetle zomax 6010 fiyat performans ve malzeme kalitesi olarak piyasada ki güzel makinelerden bir tanesi. ne kadar uzun ömürlü olacağını kullanarak göreceğiz.

Hayirli olsun; memnun olmaniza sevindim.

Buradan referansla guclu testere sorana tavsiye etmeye devam. Tabi o zamanlar 1100-1300 civarinda fiyat ile cazipti.

Omur konusunda da youtubeda birinde vardi, palmiye v.s ne varsa kesiyordu. Daha kirilmadi diye biliyorum.

• cekimser C kullanıcısına yanıt

Aynen hocam zaten kılavuzda yazan buji modeliyle üstünde olan bujide farklı çıktı söküp baktım. Umarım karburatorü de walbro değilde çakma bişey çıkmaz iyice işkillendim.

• Zincirli testere bileme nasıl yapılmalı nasıl yapılır?

Beyler bayanlar iyi kötü otto motorlu testeremiz var. motoru alan herkes motorcu oluyor. ancak herkes iyi bir usta ya da iyi bir zincir bileme ustası olmuyor.
    benim en çok korktuğum konu ise odun motoru bilemesidir.
    Bu yüzden yeni motor alan arkadaşlar er ya da geç odun motorunun zincir bilemesi ile uğraşacaklar.
    önerim hiç bilmiyorlarsa usta bilemeci bulsunlar.
    Bilemeye başlarken zincirin dişlerine göre uygunlun kalınlikta kaliteli eğe alın.
    Zinciri mutlaka sayın.
    Zincirin bütün dişlerini bileyin.
    Zincirin fabrikasyon diş yönüne göre açıyı koruyarak bileme yapın.
    Zincirin her dişine eğe ile en fazla " iki kez " girin. yani iki kez sürtün.
    Zincirdeki her iki yön dişler mutlaka eşit bilenmeli.
    Eşit bilenmezse şayet;
    Zincir kesmez. yakma yapar.
    Zincir oduna dişini geçirir kesmez.
    Zincir yan kesmeye başlar.
    Zinzir motoru sıkıştırır yorar. Zincir palada sıkışır.
    Zincir yepyeni ise yan kesiyorsa palanızda eğrilik vardır. Palayı düm düz olacak şekilde kontrol edin. Zincir kanalı dümdüz olmalıdır.
    Zincir doğru kodlu olmazsa zincir yatak dişleri pala dişli yuvasında boşluk yapar. Kalın odunlarda sıkışma ya da yan kesme yapar. zincir dişleri saga sola sallayınca oynamamalı.

iyi bilemeler. Bileme içinde mastarlı el bilemesi en güzeli.
    İlla elektrikli motirlu bileme olacaksa yuksek devirli el motoru en kullanışlısıdır.  Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testerea
     Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

• Arkadaşlar, elimde jenaratörden çıkma 15 / 40 yağ var.
    Jenaratör az çalıştı ,çok kirli değil yağ.
    Şimdi bu yağı testerenin zincir yağında kullanmak istiyorum.
    Direk böyle veya karışım yaparak kullanmak için, tecrübesi veya tavsiyede bulunacak varmıdır.
  • valla viskozitesini-karisimi bilmem ama mutlaka süzdürürdüm.

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Dibinde tortu veya kurum birikmiyor,genede süzmek lazım.
    Birazcık benzin ekleyip yağı inceltmek gibi yöntem duymuştum,ondan sebeple .
  • TUĞRUL 37 kullanıcısına yanıt

Benzin değil mazotla incelt

Benzin uçucudur bir süre sonra yağ eski kalınlığına gelir

Genede kullanılmış yağ kullanmamanız önerilir

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.