Şimdi Ara

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.453
Cevap
24
Favori
329.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

cakmalara aldanip 1000-2000TL veren vatandaşlarimiz var. insanlarin guvenini suistimal ediyorlar.

gorunurde birebir ayni gorunen cakmalarda var dikkat edelim. bu link mesela cakma makinadir.https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-stihl-ms-381-aciil-888022023/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• snurks1499 S kullanıcısına yanıt
     Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

Mavi renk ile isaretledigim kısımdaki gibi, av takozu ve şasenin metali gorunuyorsa; bu urunun orjinal Stihl v.s olma ihtimali yoktur. Bu nokta fason çin mallarinin imzasıdır. Cogunun marka farki renk ve etiketten ibarettir.

• the_cantan kullanıcısına yanıt

Bu suistimal, eskiden stihl kullanip da ariza(malum ustalarin elinde harcanmaktan) veya maddiyattan dolayi elden cikaran eski topraklara cok yapiliyor. Dedeme bir kez husqvarna diye fason çin satmislar. Dogru duzgun calismamis bile, onun yerine iki tane kpax diye rezil motor vermisler.

Olaylardan sonra haberdar olunca Dolmar ı alip gonderdim Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere 

• quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Bu suistimal, eskiden stihl kullanip da ariza(malum ustalarin elinde harcanmaktan) veya maddiyattan dolayi elden cikaran eski topraklara cok yapiliyor. Dedeme bir kez husqvarna diye fason çin satmislar. Dogru duzgun calismamis bile, onun yerine iki tane kpax diye rezil motor vermisler.

Olaylardan sonra haberdar olunca Dolmar ı alip gonderdim 

Maalesef dostum. Baksana 2 tane çakma motor vermişler. uyanıklar kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. bilahare eski Stihl, Husqvarna, McCulloch gibi makinaların tamirini düzgün yapmazlar. yan sanayi kullanırlar. motor eski gücünü ve sorunsuzluğunu kaybeder. bu çin mallarının eline düşeriz.

• Pek anlayan biri olmamakla beraber babam için bu aleti aldık(540 TL'ye).

https://www.hepsiburada.com/rtrmax-rtm958-3-hp-50-cm-pala-motorlu-testere-pm-HB00000LSJNC

bir hafta kullandık ve gayet memnun kaldık.

durdurup bıraktığımızda yere biraz yağ akıtıyor, serviste bunun normal olduğunu söyledi...

• Benim sipariş verdiğim Zomax 5030 da yarın teslim edilecek. Malum küçük ilçe her marka yoktur ama sorayım dedim. Hangi marka yağı önerirsiniz? Normal benzinlikten alınan yağ kullanmak sıkıntı yaratır mı?

• anlayan arkadaşlar cevap verebilir mi çakma çin malı motorum var.normalde bir depo benzin ortalama kaç dk gider.bendeki 15 20dk da bitiyor.

• mstfmrv M kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Bendede var aynısından.Zincir yeniyken güzel kesiyor. ilk bikaç hafta çalıştı ,sonra baya uğraştırdı bizi.
    Servise gitti geldi ,biraz daha kullandık starter kapağı çatladı yapıştırıldı,sonrada makarası dağıldı.(üzerinden öyle traktör falan geçirmeye kalkmadık ,düşme falanda yok)
    Şuan başka marka starter kapağı takıldı,eskiden sert olan marş ipi yumuşamış,babam için iyi oldu.
    İnşallah sizinki sağlam çıkar.
    Benim merak ettiğim konu , motor bayağı ağır , titreşimli ,marş ipi sert ve sesli çalışıyor. Farkettinizmi.
    Birde deposu çabuk bitiyor.
    Sorunuz olursa , sorabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailgul28

anlayan arkadaşlar cevap verebilir mi çakma çin malı motorum var.normalde bir depo benzin ortalama kaç dk gider.bendeki 15 20dk da bitiyor.

Çin mali oyle. bildigin içiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TUĞRUL 37

Merhaba
    Bendede var aynısından.Zincir yeniyken güzel kesiyor. ilk bikaç hafta çalıştı ,sonra baya uğraştırdı bizi.
    Servise gitti geldi ,biraz daha kullandık starter kapağı çatladı yapıştırıldı,sonrada makarası dağıldı.(üzerinden öyle traktör falan geçirmeye kalkmadık ,düşme falanda yok)
    Şuan başka marka starter kapağı takıldı,eskiden sert olan marş ipi yumuşamış,babam için iyi oldu.
    İnşallah sizinki sağlam çıkar.
    Benim merak ettiğim konu , motor bayağı ağır , titreşimli ,marş ipi sert ve sesli çalışıyor. Farkettinizmi.
    Birde deposu çabuk bitiyor.
    Sorunuz olursa , sorabilirsiniz

Almadan önce okusaydim kesin almazdım :)

Bende şimdilik sorun olmadı yaklaşık 6-7 depo bitirdim. Yarım litre depo erken bitiyor orası doğru.

Bir kaç depo sonra zincir gevsiyor normal mi bilmiyorum bende sıkıyorum düzeliyor.

Size geçmiş olsun, Umarım dedikleriniz başıma gelmez ama ben zaten yılda bir kaç kere ancak kullanacağım. Bu yüzden pahalı seçenekleri eledim

• the_cantan kullanıcısına yanıt

ayarlarıyla düzelme imkanı yok anladığım kadarıyla.tasarımından kaynaklanıyor çok benzin tüketmesi.doğru mu hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: ismailgul28

ayarlarıyla düzelme imkanı yok anladığım kadarıyla.tasarımından kaynaklanıyor çok benzin tüketmesi.doğru mu hocam?

karburator ayariyla bu nisbi oranda duzelir. karburator ayari yaptirin. 10 kesimden sonra daha randimanli oluyor. ancak benim harcadigim litreye bakiyorum. motorun yaptigi işe bakiyorum. Stihl, Husqvarna kullanan oduncunun 2 depoda yaptigi işi yapamiyorum. o yüzden rüştünü ispatlamış motor almak lazım.

• NEVERDIES kullanıcısına yanıt
    Yağ aldınızmı. Eskiden insanlar ne bulursa katıyordu ,30 numara bile katanlar vardı. Öyle markaya falan bakanda yoktu fazla. Bir kapak ,iki kapak atıp çalıştırıyorlardı.
    İşin ilginç tarafı 10 yıl sonra bile tamire gitmemiş motorlar vardı.
    Şimdi motorlarmı değişti ne, bir sürü yağ çeşidi var.Birçok marka yağ, ayrıca Yok konsatire,yok Jaso fb-fc -fd çeşitleri gidiyor bir alamet. Bazıları yağ konusunu doktora tezi gibi anlatıyorlar.
    Ben fazla teferruata girmek istemiyorum ,motor tamircilerinin tavsiye ettiği yağların içinde var,benim kullandığım yağ .
    Opet 2T motorlu testere yağı.
    Tercih sizde.  Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

• TUĞRUL 37 kullanıcısına yanıt

Ben internetten sipariş vermedim emin olamadığım için. Bizimkiler oradan bir benzinlikten alıp koymuşlar. Keşke daha önce haberim olsaydı önerdiğiniz yağı almalarını sağlardım. Babam piyasanın en ucuz yağını alıp koymuş bile olabilir :)

Fakat ilginç sorunlardan bahsetmeye başladı. Zomax Zm5030 almıştık ilk denemelerini bir kaç gündür yapıyor. Zinciri tam ayarlayamamış keserken sıkışma yapıyormuş. Boğulma oluyor dedi arada stop ediyormuş. Tek egsozu var çalışırken egsozdan, rolantide dururken dumanı motorun içinden içinden atıyor gibi sorunlardan bahsetti. Ben de bu konuda bu marka hakkında tecrübesi olanlardan fikir almak istiyorum.

• Bende dolmar aldım.Elimde yağ vardı hadi rodaj olsun dedim.5o gr yağlı 1 litre benzin yaptım.
    Ama eksozst yakıtı beğenmedi koku yaptı.Stop ettimde bile duman ve yanik kokusu çıkmaya devam ediyordu.
    Şimdi kaliteli 1 litreye 20 gr konulan markalı yah aldım.Henüz kullanmadım.Bu yağlarda koku duman ,tıkanma olmazmış.
    Sizde markalı orijinal yağ kullanın.

• Su motoru tavsiyesi diye konusu lazım olur. datsu yüksek basınçlı su pompası
    https://forum.donanimhaber.com/benzinli-su-motoru-su-pompasi--122270805

• maygun59 M kullanıcısına yanıt
    İlk çalışan makineden Duman ,koku çıkması bana normal geldi.
    Shtill gibi konsantire yağlar ,duman çıkartmıyor shtill alırsam bu yağları kullanabilirim. Gerçi daha önceki araştırmalarımda , ağır iş yapanların ,ve havaların çok sıcak olduğu zaman bu konsantire yağlarda sorun yaşadıklarını duydum,eski yağlara döndüklerini duydum. ( Doğrumu bilmiyorum, öyle duydum )
    Yağ olayı ilginç bi mevzu,az koyunca silindir piston aşınıyor ,çok koyunca kurum oluşuyor. Tam kararında koymak lazım. Markadan önce.
    Bir Motor ustası çin motorlarına normal 2T koyun dediydi, bendeki de Çin motoru .O yüzden ben opetin yağını kullanıyorum.
    Shtillciler ,husguvarnacılar kendi markalarını kullanması iyi olur.

Biraz karışık oldu,kusura bakmayın. Yeni fikirlere ve önerilere her zaman açığım.
  • Zomax ZM5020M-18 veya Zomax ZM5030

almayı düşünüyorum senede 2-3 defa kullanılacak çok ağır işlerde kullanılmayacak nereden almamı tavsiye edersiniz istanbuldayım. gidip elden alabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfmrv

Pek anlayan biri olmamakla beraber babam için bu aleti aldık(540 TL'ye).

https://www.hepsiburada.com/rtrmax-rtm958-3-hp-50-cm-pala-motorlu-testere-pm-HB00000LSJNC

bir hafta kullandık ve gayet memnun kaldık.

durdurup bıraktığımızda yere biraz yağ akıtıyor, serviste bunun normal olduğunu söyledi...

önce yağ akıtır normal karşılanır

ileriye doğru buji akıtır oda normale alınır

çinmalı sonuçta anormal bir durumu yoktur olamaz

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.