Şimdi Ara

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.453
Cevap
24
Favori
329.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet az önce önceki sayfalarda yazılarını gördüm . Siz kaç yıl önce almıştınız yaşadığınız bir sorun oldumu acaba
  • boys818181 kullanıcısına yanıt
    Bir sorun yaşamadım

Yeniyken nasilsa simdi de oyle calismasi.

Balata filtre v.s bir parcasini da degistirmedim. Sadece bir kez buji değişti. Kendi hatam yuzunden, agacin kistirmasi sonucu yedek pala edinmek durumunda kaldim; bir de farketmeden agacin icindeki çiviyi kestigim icin zincir

24 Kasim 2015te almışım

Memlekette dedem kullaniyor; gittigimde de ben agac devirme, yakacak odun isi icin kullanılıyor.

Kullanmadan once, palanin ucundaki çarkın oldugu kisimdaki delikten gres basın. Hava filtresinin bogaz kismina da gres surerseniz, contayi aşıp toz girmez iceri; sök tak da kolaylaşır. Motorlu tirpan gresi edinin bir adet; nalburlarda bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 16 Kasım 2018; 21:30:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• anladım . bu arada Husgvarna ve Stihl markalarında olduğu gibi piyasada Dolmarın taklidi ürün varmı yokmu hiç incelemedim dilerim yoktur . Stil ve Hisguvarna ürünlerinide yakından inceledim ama ne bilim malzeme kaliteleri sanki beni tatmin etmedi ya . Stil ms170 ve bi kaç modeli daha ve Husgvarna 236 - 250 modelerini falanda inceledim ama içime simedi sanki . hele bide Made in Çhina üretim yazılarını okuyunca soğudum birden . Satıcıya bunların İsveç malı yokmu diye sorduğumdada evt var 61 ve bi model daha gösterdi hatırlamıyorum o modelide .
  • quote:

Orijinalden alıntı: boys818181

anladım . bu arada Husgvarna ve Stihl markalarında olduğu gibi piyasada Dolmarın taklidi ürün varmı yokmu hiç incelemedim dilerim yoktur . Stil ve Hisguvarna ürünlerinide yakından inceledim ama ne bilim malzeme kaliteleri sanki beni tatmin etmedi ya . Stil ms170 ve bi kaç modeli daha ve Husgvarna 236 - 250 modelerini falanda inceledim ama içime simedi sanki . hele bide Made in Çhina üretim yazılarını okuyunca soğudum birden . Satıcıya bunların İsveç malı yokmu diye sorduğumdada evt var 61 ve bi model daha gösterdi hatırlamıyorum o modelide .
    Husqvarna ve stihlde giris sinifi modeller uzakdogu üretimi olmalari hasebiyle, kaliteleri biraz dusuktur. Tamirciye gittigimde(bir kez sicakken bujiyi sokmem yuzunden diş sıyırdı, bir kez de karburatorun gaz milini kirdim kendi hatam yani), rafta stihl ms250 oluyordu hep

Dolmarda uzakdogu uretim duymadim; ayni sekilde kopya/cakma model de gormedim. Made in germany yani benimki 2011 uretimdi.

siz yine de fotograf atin; hem konu şenlensin, hem de emin olalım

Yag olarak tavsiyem:

https://m.n11.com/dolmar-yag-olcek-hedieyi-1000-ml-P190245740

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 16 Kasım 2018; 21:47:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Husqvarna ve stihlde giris sinifi modeller uzakdogu üretimi olmalari hasebiyle, kaliteleri biraz dusuktur. Tamirciye gittigimde(bir kez sicakken bujiyi sokmem yuzunden diş sıyırdı, bir kez de karburatorun gaz milini kirdim kendi hatam yani), rafta stihl ms250 oluyordu hep

Dolmarda uzakdogu uretim duymadim; ayni sekilde kopya/cakma model de gormedim. Made in germany yani benimki 2011 uretimdi.

siz yine de fotograf atin; hem konu şenlensin, hem de emin olalım

Yag olarak tavsiyem:

https://m.n11.com/dolmar-yag-olcek-hedieyi-1000-ml-P190245740

Alıntıları Göster
    en kısa zamanda resim yükleyeceğim bu arada bende Cihaz üstünde 2011 olarak yazı okudum . Muhtemelen bu cihazda 2011 üretim olmuş oluyor o halde . Bahsetiğiniz link teki yağı hediye eti zaten 1 Lt olarak ve bitanede eye hediye eti .

• Eğeyi uzun süre zincire surmemenizi tavsiye ederim. Kendi keskinligini,el ile eğelemeyle elde edemezsiniz hicbir zaman. Evveliyatini bilmediginiz agaca da surmeyin benim gibi, yoksa çivi kesme ihtimaliniz yuksek. Hele ki bahce agaci ise; kucukken çakılan civiler, agac büyüyünce icine gömülüyor.

• rallier_61 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim @rallier_61 bu konuda babamı aydınlatacağım daha çok o kullanıcaktır . Zincirde gözüme takılmıştı poşedin içerisinde made in canada olarak yazıyordu poşet üstünde . Diğer markalarda zincir fiyatını bilmiyorum da sonradan temin etmek gerekir ise yetkili satıcı arkadaş fiyatı 180 TL demişti .
  • quote:

Orijinalden alıntı: boys818181

teşekkür ederim @rallier_61 bu konuda babamı aydınlatacağım daha çok o kullanıcaktır . Zincirde gözüme takılmıştı poşedin içerisinde made in canada olarak yazıyordu poşet üstünde . Diğer markalarda zincir fiyatını bilmiyorum da sonradan temin etmek gerekir ise yetkili satıcı arkadaş fiyatı 180 TL demişti .
    Oregon marka olanını 45 liraya almistim iki sene once; simdi en fazla 90 liradir. Uzerinde dolmar yazmasi onemli degil, bunun icin 180 lira verilmez ; aslen oregon bu isin piridir.

Motor ile is bittikten sonra icinde benzin birakmamasini da soyleyin, depo bitene kadar kullanmak en iyisi en yaygin hata budur ve servislik olur.

tamamdır yarında resim yüklemeye çalışacağım
    Tesekkur ederim uymaya calişicam önerinize , yanlız ilk çalıştımada biraz zorlanıyorum zor alıyor çalışyıktan sonra dıkıntı yok her çekmeye alıyor nedendir ki 🤔 @rallier_61

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav arkadaşlar elektrikli zincir testerem için zincir alacam pala üzerinde oregon 91 yazıyor sadece neye före alacam

• quote:

Orijinalden alıntı: babapars

Yav arkadaşlar elektrikli zincir testerem için zincir alacam pala üzerinde oregon 91 yazıyor sadece neye före alacam
    zıncır sayısı kac dıs oldugu sen en ıyısı zıncırı sok gotur saglam olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMIR52

Tesekkur ederim uymaya calişicam önerinize , yanlız ilk çalıştımada biraz zorlanıyorum zor alıyor çalışyıktan sonra dıkıntı yok her çekmeye alıyor nedendir ki 🤔 @rallier_61
    Jikle kullaniyor musunuz?

Depo ve yakit hatti bosken, yeni yakit doldurunca, ilk hareket zor olabilir.

Ayrica jikleyi kullanirken, motor hareket alir gibi yapinca, jikleyi kapatmazsaniz ve ipi cekmeye devam ederseniz,motor bogulup zor calisabilir.

Jikleyi kullandım . Motor hareket eder gibi etmesi biraz sure aldı zaten ozaman da calıştı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EMIR52 E kullanıcısına yanıt
    Dedigim gibi; yakit hatti veya karbüratörde yakit yok ise, dolmasi gerek. Akabinde yanma odasina gecer karışım. Hareket alma olayi bunlardan sonra gerceklesir.

Bendeki Dolmarda primer pompa oldugu icin, ipi çekerek degil de , el ile yakit pompalaniyor yanma odasina, jikle oncrsinde. Bende en fazla 5 çekmeye çalışıyor, jikle de dahil. Primer olmayanlarda bu sayi artabiliyor. Orta/ust sinifta buna da bir kolaylik var; dekompresyon valfi. Ipi cekerken cok daha az direncle karsilasiyor kullanici.

Eski stihl 051de tam bir zulümdü bu süreç. Bel/sırt ağrısı

• Dogukan_3002 D kullanıcısına yanıt
    Dekupaj veya tilki kuyruk testere iş görmüyor mu?

Benim testere Trabzon'da

Olası bir çivi v.s cikarsa zinciri yer ve dolap gibi cok parçalı/oynak bir malzemede insanin kafasina gecirir odunu yerdeki odunu keserken, bacagima yedigim sopanin haddi hesabi yok motorlu testere ile

• Arkadaş haklı, motorlu testereyle tehlikeli olur.

Çok keskin el testereleri var al ondan bi tane halledersin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün aylardır yatan canavarı (ms 360) bi çalıştırayım dedim, 5-6 kerede çalıştı.

10 dakika kadar kesim yaptım. Yağ kağağından sızıntı yaptığını gördüm. Titiz biriyimdir ona bi çare bulmalıyım.

Boş bi zamanda contasına falan bakacam olmadı orijinal kapakla değişim yapacam bulabilirsem.

Bi de stop edince 30 saniye kadar motor tarafınfan duman çıktı. Anlam veremedim, egzostan gelmiyodu ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 26 Kasım 2018; 1:11:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Kapaktaki o-ring tam oturmamış veya çatlak olabilir. Edevatsız açılan kapak olmalı ms360da

Blok yüksek ısılara maruz kalır; aylarca yatan makine üzerindeki tortu-yağ birikimi buharlaşıyor olabilir. Soğuk havada bu durum daha da belirgin olur

Motoru her kullandıktan sonra, sıfır km haline dönünceye kadar temizlerim; titizlik mi-hastalık mı Hatta belirli periyodlarla eksozun içini açıp, tinerle silmişliğim de vardı Dipnot: Hava filtrenizi birkaç kullanımdan sonra deterjanlı su ile yıkayın; karbüratörden dönen yağ buharı, geçirgenliği azaltır

•  Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

Yeni aldığım makina resimleri . Bu arada Zincir yağ tavsiyede bulunurmusunuz arkadaşlar ve bakım yaparken talaş temizlemek için fırça mı kullanıyorsunuz ne alayım bakım için ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boys818181 -- 26 Kasım 2018; 9:39:50 >

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.