Şimdi Ara

Ağ Kurulumu İle İlgili Dökümanlar.. (KENDİ YAZIM) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
1
Favori
32.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eline sağlık iyi güzelde elimde kablo internet var biri usb diğeri ethernet iki çıkışlı

ethernetli vista usbli olan xp ana bilgisayarın ethernetli olan olmasını ve internetin paylaştırılmasını istiyorum

ne yapabilirim bilenler bir el atsa iyi olur konu sahibinede seleniyorum

yardım edin lütfen....
  • merhaba!..

öncelikle bu konuyu açtığın için teşekkürler!..

benm bi sorum olacaktı!..

ben türk telekomun adsl modem + 3 aylık ücretsiz kullanma kampanyasına katılmıştım!.. modemim tek port airties RT-103(türk telekomun hediyesi) die bi modemle internetimi açtırdım!..ve 3 ay ücretsiz kullanım bittikten sonra artık fatura gelmeye başladı!..her ay 61 ytl sabit ücret geliyordu tarifem ise 1024/256 4 gb dı. ve yavaş tı!.. 4 aydan beri intrnetim kotalı olmasına rağmen hep 61 ytl geldiği için bizim için sıkıntı oldu ve komşu ile paylaşım yapmaya karaar verdik!...hiç bi bilgimiz yok nasıl paylaşştıracağız!..komşunun birazçık bilgisi var ama yetersiz sanırım!..internneti 4096 lık yaptık ve benm pc den sadece 1 kiişiye paylaştıracağız!..komşu switch denilen bişi almış gelmiş!.. ZYXEL ES-108 A die bi switch almış ve bu switch e kabloları nasıl bağlıyacağız!..kullanma klavızunda göstermemiş!..bizde bilmiyoruz nasıl bağlandığını 8 portluk bi switch son 3 tanesi özel portmuş video mp3 vs. için miş!.. bu switch e nasıl bağlayıp paylaşım sağlayabiliriz!...bilgisi olan yardım edebilirmi!..sırasıyla nasıl paylaştıracağımızı,kabloları nereye bağlayacağımızı anlatırsanız sevinirim!..bu konulara çok yabancıyız!..şimdiden teşekkürler!...

• quote:

Orjinalden alıntı: nie_wieder

merhaba!..

öncelikle bu konuyu açtığın için teşekkürler!..

benm bi sorum olacaktı!..

ben türk telekomun adsl modem + 3 aylık ücretsiz kullanma kampanyasına katılmıştım!.. modemim tek port airties RT-103(türk telekomun hediyesi) die bi modemle internetimi açtırdım!..ve 3 ay ücretsiz kullanım bittikten sonra artık fatura gelmeye başladı!..her ay 61 ytl sabit ücret geliyordu tarifem ise 1024/256 4 gb dı. ve yavaş tı!.. 4 aydan beri intrnetim kotalı olmasına rağmen hep 61 ytl geldiği için bizim için sıkıntı oldu ve komşu ile paylaşım yapmaya karaar verdik!...hiç bi bilgimiz yok nasıl paylaşştıracağız!..komşunun birazçık bilgisi var ama yetersiz sanırım!..internneti 4096 lık yaptık ve benm pc den sadece 1 kiişiye paylaştıracağız!..komşu switch denilen bişi almış gelmiş!.. ZYXEL ES-108 A die bi switch almış ve bu switch e kabloları nasıl bağlıyacağız!..kullanma klavızunda göstermemiş!..bizde bilmiyoruz nasıl bağlandığını 8 portluk bi switch son 3 tanesi özel portmuş video mp3 vs. için miş!.. bu switch e nasıl bağlayıp paylaşım sağlayabiliriz!...bilgisi olan yardım edebilirmi!..sırasıyla nasıl paylaştıracağımızı,kabloları nereye bağlayacağımızı anlatırsanız sevinirim!..bu konulara çok yabancıyız!..şimdiden teşekkürler!...

Ayrıca sayfanın başında [ Öncelikle, 2PC arası kablo yapımız cross(çapraz diye tabir edilen) kablo olmalıdır. ] die bişey denilmiş!..bu önemlimi!..cross kablo olmasa olurmu!.. ayrıca cross olup olmadığını nerden anlıyacağız!..komşu için 5 metrelik kablo almaya gittiğimizde pc ci bize hiç cross dan felan bahsetmedi!..biz paylaşım için 5 metre kablo alacağımızı söyledik!... adam kablonun uçlarına jag mı ne öle bişi taktı bize verdi!..biz bu adamın verdiği kablonun ceoss olup oladığını nerden anlayacağız!.. şimdiden teşekkürler!..

selamlar!....

• Eline sağlık yararlı bilgiler var
  • teşekkürler..
  • merhabalar , benim bir sorum olcak.

usrobotics modemimden çıkan ethernet kablosuyla , laptop ve pc mi bağlayabilirmiyim?illa çarpraz kablo mu almam gerek?.baya bi yol denedim fakat birbirlerini görmüyorlar ? eğer açıklayan olursa sevinirim.

teşekkürler

• eline sağlıkk
  • slmlar. Bende 4 cıkıslı bir modem var bir pc(xp) birde laptop(vista) var bunları birbirine baglamak istiyorum.
    pc den ethernet(straight) kabloyu modeme taktım bir tane daha straight kablo alıp laptopla modemi mi baglamalıyım veya modemin usb baglantı sekli de var usb yi de laptopa mı takmalıyım.
    sonrasında evimizden wireless internet cekiyor ve laptoptan baglanabiliyorm fakat pc de wireless alıcı olmadıgından yararlanamıyorum.laptopla pc yi birbirine bagladıgımda interneti de gorur mu pc. birde telefon kablosu var onun bir ucunu modeme bir ucunu da laptopa taksam ne olur acba o sekilde baglanırmı
  • Mrb arkadaşlar benim de ağ ile ilgili bir sorum olacak. Evde normal kablolu modem var ve Phılıps SNU5600/00 Wi Fi adaptör var ben bu adaptör ile bilgisayar arasında ağ kurup telefon ile internete girmek istiyorum bu konu hakkında bilgisi olan veya böyle bir şeyin olup olmayacağını bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkür ederim.
  • jak çakmayı falan biliyorum.Ağ kurabiliyorum.Yazılanlar ve teknik fotolar için saol
  • Arkadaşlar bende airties rt-111 modem var, normal kabloyla 2 Vista işletim sistemli bilgisayarı modem aracılığıyla birbirine bağlamak istiyorum...
    Ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz? Çok uğraştım ama bir türlü yapamadım ...
  • nice post +
  • Ben de bi bilgisayarla laptopu kabloyla bağlamak istiyorum. Elimde bi usb modem, bi de zoom x5 var. bol sayıda da kablo var:) önerisi olan var mı?
  • En üstte Arkadaşım elinden geldigince anlatmış ellerine saglık

bi arkadaşımda demişki C ve D yi dogrudan paylaşıma açarsan bilgisayarını göçertirler demiş ve saçma bulmuşşşşş

Arkadaşım en üstteki arkadaş demiyorki sana bilgisayarları böle birbirine bagla ve C ile D ni paylaşıma aç diye

Vpn ve kablosuz modemler için güzel bir yazı hazırlayacagım nasıl kuruldugu hakkında sizlere

emege saygı gösterelim lütfen

eger bir kişi bilgisayarlarını bir birleri ile baglayıp C ve D sini direk paylaşıma açmış ise

ilk önce ben dalarım o makinaya ve elimden geldigincede uayrırım

sizlere bu konu hakkında çok şey göstere bilirim o kadar güvensiz aglar varki

bir tane ip scan programı indirip bunları göre bilirsiniz

daha fazla bilgi vermeyecem sonrası kötü şeylere gide bilir

ama şunu unutmayın İNSANLARI YANLIŞ BİLİNÇLENDİRMEYİN

• Sems kardeş sana nasıl yapacagını anlatayım

iki makina içinde ipleri otomatikten çıkar

192.168.2.2 birini yap
    192.168.2.3 birini yap

ve makinalar birbrini görüyorsa o zaman bi klasör oluştur o klasörü paylaşıma ver

ve oradan birbirine bilgi transfer edebilirsin kolay gelsin eger yapamazsan beni bul

dj_romantik.krall@hotmail.com beni ekle anlatayım sana
  • masaüstü xp
    dizüstü vista...

dizüstü masaüstünü görüyor, dosya aktarımı falan yapabiliyorum.
    Cross ya da cat5 denilen kablo kullandım.

Aztech DSL206U ADSLl Modem masaüstüne usb'den bağlı...
    Bunu dizüstüne nasıl paylaştıracağım.

Yukarıda anlatılanlar ile iki günde ancak dosya aktarımını başarabildim:))
  • Asus AAM6000UG USB modemim var. Abim gelmeden önce laptop ile bilgisayarı Cross cablo ile bağlayıp uzun uğraşlar sonucu interneti paylaştırmıştık. Sonra abim geldi. Onda da laptop olduğu için onun wireless modemini bağladık. Modemde +4 port vardı. Abim wirelessden bağlandı. Ben ethernetden bağlandım babamın laptopda ikinci portdan bağlandı. Hiç sorun olmadı. Bu akşam abim gitti modemi de götürdü. Yine USB modemi taktık. Ama ne yaptıysak bağlanmadı. Başta bağlantı sınırlı yada yok gibi bir uyarı verdi. Sonra IP olaylarını yapınca bağlanıldı gösteriyor ama laptop internete bağlı değil.

Ne denediysem başaramadım. Sorun nedir? Ömrümden ömür yiyor şu bağlantılar. Kabloyu soksan bağlansa kendisi, çok mu zor uğraştırıyorlar bizi IP DNS falan fişman ile. Ne olduğunda kavrayabilmiş değilim şu IP lerin. Hamachi IP'm ayrı. Yerel ağ balantısı IP'm ayrı, USB bağlantı IP'm ayrı gösteriyor. Birde şu diğer ayarları hiç anlamadım. Ama onlarıda yazmadan geçemiyorum. "Alt ağ maskesi", "Varsayılan ağ geçidi" vesaire vesaire. Sinir hastası olmamak elde değil. Yardımlarınızı bekliyorum.

• @Haplo aynı durum bende de mevcut yukarıda da yazdım zaten...
    Dizüstü masaüstüne bağlı görünüyor ama net yok....
    Çok uzun uğraşlar sonucunda ancak dosya paylaşımı yapabildim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.