Şimdi Ara

Afterparty türkçe yama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
1.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar duydunuz mu bilmiyorum ama Afterparty adında efsane bir oyun çıktı.Metacritic ortalaması 80 ve muhteşem bir atmosferi var.Oyunun tanıtım yazısını paylaşıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=JoE7zAOtKuc&feature=youtu.be trailer

Oyunun Tanıtım Yazısı:

Afterparty oyununda daha yeni ölmüş olan ve birdenbire kendilerini cehennemde ebedi bir hayata başlarken bulan iki yakın arkadaş Milo ve Lola olacaksın. Ama bir kaçamak noktası var: İblis’ten daha çok iç, o da sana Dünya’ya yeniden giriş şansı bahşetsin.

Verdiğin her bir karara göre hikayeyi ve ilişkilerini değiştiren zeki sohbet sistemi ile Milo ve Lola’yı kontrol et. Geceleri meydana gelen vahşi olaylar boyunca kişiliklerindeki acayiplikleri ve sisli geçmişlerini ortaya çıkar.

Yeraltı dünyasında hangi maceralarla cebelleşeceksin? Her bir adımda sen karar vereceksin. Şimdiye kadarki en iyi âleme gitme, lanetlenme sebebini ortaya çıkarma ve masanın altındaki koca adamdan daha çok içme vaktin geldi. 

...hikaye,atmosfer,grafikler ve karakterler büyüleyici.Çok az oyunun bize sunabileceği "farklı"bir tecrübe sunuyor.Oynanış süresi uzun bir yapım değil.El atmak isteyen olur mu?Böyle cevherlerin büyük yapımların arasında kaybolup gitmesi inanın çok üzücü olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purrfect -- 30 Ekim 2019; 17:38:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çeviri için tool gerekli birisi paylaşırsa iyi olur.Bir kullanıcı çevirmek istiyordu ama tool'a erişemediği için çeviremiyordu.Bu oyunu türkçe oynamak gerçekten çok iyi olur,umarım yakın zamanda çevirisini görürüz.
  • SHINJI S kullanıcısına yanıt
    Tool konusunda yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?

• Oxenfree tarzı bir oyun bi 5 dakika oynadım sadece. Türkçe yama yapan birileri umarım çıkar.Güncel tutalım burayı lütfen. Disco Elysium ve bunun yaması iyi olur biz oyuncular açısından
  • asa1992 kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde bu yapımları oynayan oyuncular görünce çok mutlu oluyorum.Genellikle kimsenin haberi olmuyor.İnşallah buna yama çıkarsa darısı oxenfree'nin başına. :)

• purrfect kullanıcısına yanıt
    Ben de hocam Yani her şey grafik ya da her şey tanıtımı reklamı isim yapmış oyunlar değildir. Oxenfree İngilizce bi şekilde bitirdim. Bunu da yama çıkmazsa bi süre İngilizce oynarım. Ama Disco Elysium a şart yama :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Keşke this is the police 1-2,rebel cops,afterparty,oxenfree,disco elysium gibi oyunlara yama yapan bir ekip olsa.Bu oyunların bize sundukları deneyim piyasadaki pek çok aaa yapımın kat kat üstünde ama bu tip özel oyunlar çevirmenlerin dikkatini "maalesef" çekmiyor.Halbuki yukarıda saydığım bu oyunların kendilerine has muhteşem atmosferi,hikayeleri,karakterleri,müzikleri ve alışık olmadığımız oynanış dinamikleri var.İnşallah birgün aaa bütçeli yapımlar yerine böyle oyunları çeviren bir ekip çıkar.Ne mutlu çevirmenlerimiz aaa bütçeli mükemmel yapımları çeviriyor fakat oyun dünyasında sık sık göremediğimiz bu tarz oyunlar yama bakımından hep öksüz kalıyor.

• purrfect kullanıcısına yanıt
    This is the police 1 in türkçe yaması var diye biliyorum. Türkçe yama ile oynadım diye hatırlıyorum bu arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Trgame studio yaması çıktı ve sadece 1 bölümü türkçe yapmış,oyunun tamamı değil.😢

• Oyun kaç bölümden oluşuyor,internette yamayı arattım ama ulaşamadım kandırmaca bir şey olmasın ?

Güncelde tutalım,umarım birisi görür ve çevirmek ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHINJI -- 31 Ekim 2019; 21:59:33 >
    This is The police gün sayısı ile biten bir oyun.Başlık bile açtım ama kimse oralı değil.Halbuki trgamestudios ta başlığı açıldığında inanılmaz bir rağbet vardı yani yamanın bekleyeni çok ama yapanı yok.

• Gerçekten yapmak isteyen olursa dosyaları paylaşabilirim:
    https://ibb.co/J2CHHw9
  • Bu arkadaş çevirmek istiyordu,eğer halen çevirmek isterse tabi @jepalion
    Talep var ise çeviririm, ama bu tarz oyunları çok bilen olmuyor genelde.
  • Bence çevirirsen çok iyi olur.Umarım,benim gibi öbür insanlarda bunu talep ederler.Sanırım,sen John Wick'in oyununuda çevirisini yapmıştın.Bu oyunun üstesinden kolaylıkla gelirsin diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jepalion

Talep var ise çeviririm, ama bu tarz oyunları çok bilen olmuyor genelde.
    Hocam özel mesaj atmışsın ama forum şu an çok bozulduğu için geri dönemiyorum o yüzden buradan yazayım.
    https://drive.google.com/file/d/1Qon5zBo6WhAZ3I6AmQp1_a0qqu2CXxS2/view?usp=drive_open

Eğer kod satırlarıyla uğraşabilirim diyorsan Unity_Assets_Files_NoFilter olan dosyayı çevir eğer uğraşamam direkt olarak metinleri görmem gerek diyorsan direkt Unity_Assets_Files olanı çevir. Geri paketlemeye falan da kendini yorma hiç ben paketlemesini yaparım eğer çevirip bana gönderirsen. Uzun bir işlemi var çünkü.

• jepalion kullanıcısına yanıt
    Reis çevirirsen çok iyi olur ya
  • jepalion kullanıcısına yanıt
    Lütfennn.😭😭arz,talep doğurur demişler.Sayısız facia oyuna yama yapılırken böylesine yüksek puanları ve gerçek anlamda her yönüyle kaliteli bir oyun deneyimi sunan bu yapımı es geçmeyin.

• Diyalogların bir kısmı eksik bu attığın dosyalarda. Birisi daha uğraşmış bunun içinhttps://zenhax.com/download/file.php?id=7525 şunu paketlemeyi yapabilirsen çok daha iyi olur. Bunda diyaloglar sıralı, daha rahat olur bunu yapabilirsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jepalion -- 3 Kasım 2019; 14:37:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jepalion

Diyalogların bir kısmı eksik bu attığın dosyalarda. Birisi daha uğraşmış bunun içinhttps://zenhax.com/download/file.php?id=7525 şunu paketlemeyi yapabilirsen çok daha iyi olur. Bunda diyaloglar sıralı, daha rahat olur bunu yapabilirsen.
    Bunun paketlemesini ben yapamam çünkü dosya adları benimkiyle aynı değil. Ama eğer bana hangi satırların eksik olduğunu söylersen filtrelere tekrar bakarım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.